تیم ملی فوتبال کاستاریکا

کاستاریکا موفق‌ترین تیم فوتبال را در آمریکا مرکزی دارد. دلیل این حرف آمار بسیار خوبی است که آن‌ها طی سالیان گذشته به‌جا گذاشته‌اند. تیم ملی کاستاریکا توانسته بیشترین افتخار را برای کشورشان کسب کنند. کاستاریکا تابه‌حال توانسته پنج بار به جام‌جهانی صعود کند و در این مسابقات بهترین عمل کرد را بین تیم‌‍‌های آمریکای جنوبی داشته‌اند.

وضعیت تیم ملی کاستاریکا در جام جهانی 2022

تیم ملی کاستاریکا در مقدماتی جام جهانی 14 بازی انجام داد. با اینکه تیم 7 بازی از 14 بازی را با برد تمام کرد، اما نتوانست بلیط جام‌جهانی را بگیرد، دلیل این اتفاق 4 مساوی و 3 باختی بود که در مقدماتی جام جهانی متحمل شده است. بعد از مقدماتی جام جهانی کاستاریکا برای صعود باید در پلی‌آف با نیوزلند بازی می‌کرد. این بازی انجام شد و تیم ملی کاستاریکا نیوزلند را با یک گل از صعود به جام جهانی 2022 محروم کرد.

بعد از قرعه‌کشی جام جهانی 2022 قطر تکلیف گروه‌های این دوره جام جهانی معلوم شد. گروه E این مسابقات یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام جهانی نام گرفت. در این گروه اسپانیا، آلمان و ژاپن حضور دارند. کاستاریکا با برد نیوزلند به این گروه اضافه شد و منتظر شروع این مسبقات است.

تاریخچه تیم ملی کاستاریکا

سال 1921 تیم ملی کاستاریکا در اولین تورنمنت خود شرکت کرد. تورنمنتی که کاستاریکا در آ‌ن شرکت کرد مسابقات صدمین سالگرد استقلال کشورها بود، این تورنمت در کشورهایی که به استقلال رسیده بودند برگزار شد. کاستاریکا در اولین بازی خود 7-0 السالودور را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد. این تیم در فینال کشور میزبان را با نتیجه 6-0 شکست داد و اولین جام تاریخ فوتبال ملی این کشور را به سان خوزه پایتخت کشورش برد.

افتخارات تیم ملی کاستاریکا

همان‌طور که اشاره کردیم تیم ملی کاستاریکا پرافتخارترین تیم آمریکا مرکزی است. این تیم رکورددار قهرمانی در کونکاکاف و صعود به جام‌ جهانی در منطقه خود بود. تیم ملی کاستاریکا در جام جهانی 2014 به نیمه نهایی رسید و در کونکاکاف سال‌های 1969، 1963 و 1989 قهرمان شده است.

بهترین مربی تیم ملی کاستاریکا

کاستاریکا در سال‌های متوالی مربی‌های زیادی تغیر داده که بعضی از آن‌ها به خوبی در این تیم انجام وظیفه کرده‌اند. لازم به‌ذکر است در سال‌های اخیر این تیم به شدت ضعیف شده و مشکلات زیادی داشته است. در ادامه یکی از بهترین مربیان تیم ملی کاستاریکا را به شما معرفی می‌کنیم.

بورا میلوتیونوویچ

بورا میلوتیونوویچ یکی از بهترین مربیان تیم ملی کاستاریکا بود. او 90 روز قبل از جام جهانی 1990 به این تیم اضافه شد و تیم ملی کاستاریکا را به‌طور کامل تغییر داد. کاستاریکا زیر نظر این مربی به چهار تیم آخر جام جهانی رسید و نام خود را در تاریخ کاستاریکا جاودان کرد. او سال 1944 به دنیا آمد و درحال حاضر 77 ساله است. آخرین تیم ملی که این مربی مسئولیتش را برعهده داشته، عراق است.

بهترین بازیکن  تیم ملی کاستاریکا

تیم ملی کاستاریکا یکی از متحدترین تیم‌های آمریکا مرکزی است. در این تیم بازیکنان به خوبی با‌هم بازی می‌کنند. یکی از بهترین‌ بازیکنان تیم ملی کاستاریکا که افتخارات باشگاهی زیادی و در سطح یک فوتبال دنیا بازی می‌کند کیلور ناواس است. در ادامه شما را با این دروازه‌بان حرفه‌ای آشنا می‌کنیم.

کیلور ناواس

کیلور ناواس یکی از بهترین دروازه‌بان‌های دنیا است. او به خوبی از دروازه دفاع می‌کند و نمی‌گذارد به سادگی دروازه‌اش باز شود. اوج عمل کرد ناواس در رئال مادرید بوده است. او در مادرید به سه قهرمانی در لیگ قهرمانان، یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در سوپر لیگ اسپانیا و چهار قهرمانی در جام باشگاه‌های فیفا رسیده. ناواس برای تیم ملی کاستاریکا 107 بازی انجام داده و کاپیتان این تیم است.

کیلور ناواس در تیم ملی کاستاریکا به قهرمانی نرسیده، اما در این تیم به دو نائب قهرمانی در کونکاکاف رسیده است. او در دو دوره جام جهانی بازی کرده و جام جهانی قطر به احتمال زیاد آخرین جام جهانی او باشد.

تیم ملی کاستاریکا کار سختی در جام جهانی 2022 قطر دارد. این تیم در این دوره از جام جهانی با بازیکنان قوی مثل دنی کارواخال و آلوارو موراتا از اسپانیا، مانوئل نویر و ایلکای گوندوغان از آلمان روبه‌رو می‌شو.د. باید دید کاستاریکا می‌تواند مثل جام جهانی 1990 عمل کرد خوبی داشته باشد یا نه.

سوالات متداول

  • بهترین بازیکن تیم ملی کاستاریکا چه کسی است؟

    کیلور ناواس دروازه بان تیم پاریسن ژرمن بهترین بازیکن تیم ملی کاستاریکا است.

  • آیا تیم ملی کاستاریکا در مسابقات جام جهانی 2022 قطر حضور دارد؟

    بله، این تیم با شکست نیوزلند در مسابقات پلی آف به جام جهانی قطر صعود کرد.

  • سرمربی فعلی تیم ملی کاستاریکا چه کسی است؟

    لوییز سوارز سرمربی فعلی تیم کاستاریکا است.