تیم ملی فوتبال بحرین

تیم ملی فوتبال بحرین در سال 1951 تأسیس شد و در سال 1966 به فیفا پیوست. بحرین در سال 2004 موفق‌ترین جایزه تیم فیفا را به دست آورد و در جام ملت‌های آسیا 2004 چهارم شد و در یک چهارم نهایی ازبکستان را شکست داد اما در نیمه نهایی با نتیجه 4–3 به ژاپن باخت. بحرین سپس در دیدار با شکست خورد و در مجموع در رده چهارم ایستاد. بحرین در سال 2019 یک سال طلایی داشت و برای اولین بار قهرمان WAFF و جام خلیج فارس تحت سرپرستی هلیو سوزا شد.

وضعیت تیم ملی بحرین در جام ملت های آسیا 2023

بحرین در گروه D و در کنار تیم های کره جنوبی، مالزی و اردن قرار دارد. این تیم تا به حال هفت بار در این مسابقات شرکت داشته است و در 14 ژوئن 2022 مجوز شرکت در رقابت های 2023 را به دست آورد.

تاریخچه تیم ملی فوتبال بحرین

در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2018، بحرین در گروه ازبکستان، کره شمالی، فیلیپین و یمن چهارم شد. عملکرد ضعیف تیم بحرینی باعث عصبانیت شدید عمومی در مورد افت مداوم این تیم شد و صندلی سرمربی سرخیو باتیستا را به لرزه درآورد. او در نهایت اخراج شد و مربی جوانان چک، میروسلاو سوکوپ، که تصمیم گرفت تیم را بازسازی کند، جایگزین شد.

بحرین در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2019 شرکت کرد و در دور سوم در گروه تیم های ترکمنستان، چین تایپه و سنگاپور اول شد تا به مرحله بعدی جام ملت‌های آسیا راه یابد. سپس این تیم با تساوی خانگی مقابل سنگاپور مغلوب شد.

این تیم در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022 ایران را با نتیجه 1–0 شکست داد و در شرایطی که بحرین از برتری بزرگی در مقدماتی برخوردار بود، انتظار می رفت بحرین به دور سوم برسد. با این حال، به دلیل بیماری همه گیر کووید-19 مشکلات زیادی برای آن ایجاد شد و از ورود به این رقابت ها بازماند.

مربی تیم ملی فوتبال بحرین

الیو سوزا سرمربی تیم بحرین است.

بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال بحرین

سید محمد جعفر از بهترین بازیکنان این کشور به شمار می رود.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی بحرین در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم موفق شد تا در مسابقات 2023 شرکت کند.

  • سرمربی فعلی تیم ملی بحرین چه کسی است؟

    الیو سوزا