تیم ملی فوتبال چین PR

تیم ملی چین یکی از تیم های حاضر در جام ملت های آسیا است. پیش از این قرار بود که مسابقات آسیایی در کشور چین برگزار شود تا اینکه این کشور به خاطر موضوع کرونا از این قضیه صرف نظر کرد و در حال حاضر این مسابقات در کشور قطر برگزار می شوند. علاقمندان به تماشای بازی های جام ملت های آسیا می توانند به این صفحه خرید تور قطر مراجعه کنند.

وضعیت تیم ملی چین در جام ملت های آسیا 2023

چین در حال حاضر جزو گروه A و بعد از قطر در لیست قرار دارد. تیم ملی این کشور در تاریخ 15 ژوئن 2021 موفق شد تا به دور بعدی راه یابد. این تیم تاکنون 12 بار در جام ملت های آسیا حضور داشته است و آخرین حضور آن مربوط به سال 2019 می شود و در سال های 1984 و 2004 به مقام نائب قهرمانی بازی ها رسیده است.

تاریخچه تیم ملی چین

تیم ملی چین که توسط فیفا به اسم چین PR چین شناخته می شود، در سال های 2005 و 2010 قهرمان جام ملت‌های آسیای شرقی شد، در سال‌های 1984 و 2004 در جام ملت‌های آسیا به مقام نایب قهرمانی رسید و تنها یکبار در جام جهانی فوتبال در سال 2002 حضور یافت و در همه بازی‌ها بدون گل شکست خورد.

افتخارات تیم ملی چین

همان طور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، تیم ملی چین تا به حال دو بار به مقام نائب قهرمانی و دو بار هم به مقام قهرمانی جام ملت های آسیا رسیده است.

بهترین مربی تیم ملی چین

تیم ملی چین تاکنون مربی های زیادی داشته است که مربی قبلی این تیم به خاطر فساد از کار برکنار شد. در حال حاضر مربی این تیم ملی از کشور صربستان و به اسم الکساندر یانکوویچ است. این مربی هدف خود را آماده سازی این تیم برای بازی های جام جهانی بیان کرده است.

در حال حاضر تیم ملی چین در رتبه 80 فیفا واقع شده است. همانطور که می دانید، این کشور موفق به حضور در جام جهانی 2022 نشد. به همین دلیل مربی جدید این تیم در تلاش است تا عملکرد موفقیت آمیزی در بازی های جام ملت های آسیا و بازی های جام جهانی داشته باشد.

الکساندر یانکوویچ پیش از این وظیفه مربیگری تیم جوانان را در کشور خود به عهده داشته است و همین طور در برخی از باشگاه های اروپایی هم فعالیت کرده است.

بهترین بازیکن تیم ملی چین

هائو هایدونگ یکی از بازیکنان برتر تیم ملی چین است. از تاریخچه فعالیت های او می توان به بازی در باشگاه های انگلیسی اشاره کرد. وی یکی از بهترین مهاجمانی است که این کشور به خود دیده است و تا به حال موفق به زدن 41 گل در 115 بازی ملی شده است. این بازیکن با عملکرد خوب خود باعث صعود این تیم به جام جهانی 2002 شد.

یکی دیگر از بازیکنان خوب این تیم یان چونلینگ است. در حال حاضر این بازیکن که به عنوان دروازه بان این تیم فعالیت می کند، یکی از بازیکنان خوب آن به شمار می رود. وی هم اکنون 32 سال سن دارد و قد او 191 سانتی متر است.

سوالات متداول

  • بهترین بازیکن تیم ملی چین چه کسی است؟

    ووهان تری تاونز که مهاجم این تیم است، یکی از بهترین بازیکنان آن به شمار می رود.

  • آیا تیم ملی چین در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم جزو تیم هایی است که به این بازی ها صعود کرده است.

  • سرمربی فعلی تیم ملی چین چه کسی است؟

    الکساندر یانکوویچ