تیم ملی فوتبال هند

تیم ملی فوتبال هند با اینکه یکی از کشورهایی است که سابقه طولانی در فوتبال دارد، اما دست آوردهای چندانی در این زمینه به دست نیاورده است. این تیم تنها یک بار سال 1964 به نایب قهرمانی آسیا رسید و در سال 2017 هم به قهرمانی جنوب آسیا دست یافت.

وضعیت تیم ملی هند در جام ملت های آسیا 2023

هند در این رقابت ها در کنار گروه های سوریه، استرالیا و ازبکستان بازی می کند. تیم ملی هند تاکنون پنج بار در رقابت های جام ملت های آسیا حضور داشته است و آخرین حضور آن در سال 2019 بوده است.

تاریخچه تیم ملی فوتبال هند

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، تیم ملی این کشور گذشته ای طولانی در زمینه این ورزش دارد. بنظر می رسد در گذشته های بسیار دور انجام بازی فوتبال بین ارتش هند رواج داشته است.

دهه ۱۸۰۰

این ورزش اولین بار توسط سربازان انگلیسی به این کشور وارد شد. در واقع انگلیسی ها این ورزش را به عنوان تفریح در این کشور انجام می داده اند. سپس در سال 1872 باشگاه کلکته در این کشور کار خود را شروع کرد. در سال 1893 هم اولین فدراسیون این کشور تاسیس شد.

۱۹۰۰–۱۹۵۰

با افتتاح باشگاه های مختلف در این سرزمین مسابقات گوناگونی هم کار خود را شروع کنند. در این زمان یک تیم هندی موفق شد یک تیم بریتانیایی را شکست دهد. در سال 1938 تیم این کشور برای انجام چند بازی به استرالیا رفت که با نتیجه یک برد و یک مساوی و چند شکست روبه رو شد.

۱۹۸۵–۲۰۰۰

در سال 1996 فدراسیون فوتبال باشگاهی در این کشور تاسیس شد و هند موفق شد در سال های 1984 و 1987 مدال طلا به دست آورد.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱

این سال اولین باری بود که تیم این کشور اجازه حضور در رقابت های جام ملت های آسیا را دریافت کرد و در کنار گروه هایی مانند استرالیا و کره جنوبی قرار داشت که البته در تمام بازی های خود با شکست مواجه شد.

شروع جدید

بعد از رقابت های سال 2011 فدراسیون این کشور تصمیم گرفت که تمام تلاش خود را برای ارتقای تیم ملی این کشور انجام دهد و در این سال در رقابت های بسیاری به پیروزی رسیده و موفق شدند تا به مسابقات چلنج کاپ آسیا ۲۰۱۲ راه یابند. دو سال بعد لیگ فوتبال این کشور تاسیس شد و در آن تیم کلکته به قهرمانی رسید.

افتخارات تیم ملی فوتبال هند

تیم ملی این کشور در جام ملت های آسیا 2011 به قهرمانی رسید.

مربی تیم ملی فوتبال هند

ایگور اشتیماتس در حال حاضر مربی گری این تیم را برعهده دارد.

بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال هند

سونیل چتری بیشترین گل ملی را برای این کشور به ارمغان آورده است.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی هند در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم موفق به حضور در این دوره از رقابت ها شد.

  • سرمربی فعلی تیم ملی هند چه کسی است؟

    ایگور اشتیماتس