تیم ملی فوتبال عراق

تیم ملی عراق تنها یکبار موفق به حضور در جام جهانی شده است و این بازی مربوط به سال 1986 می شود که البته به نتیجه مناسبی در این باره دست نیافت. تیم ملی عراق دارای بازی های باشگاهی هم است که به آن سوپر لیگ عراق می گویند.

وضعیت تیم ملی عراق در جام ملت های آسیا 2023

امسال در رقابت های جام ملت های آسیا، عراق در گروه D و در کنار تیم های ژاپن، اندونزی و ویتنام بازی می کند. تیم ملی عراق تا به حال ده بار در این رقابت ها شرکت داشته است.

تاریخچه تیم ملی فوتبال عراق

جام جهانی ۱۹۸۶

در دهه 70 میلادی تیم این کشور موفقیت های زیادی نداشته است و پیشرفت آن تازه در دهه 80 میلادی شروع شده است. در واقع صدام در آن سال حمایت مالی زیادی از این تیم کرد که باعث شد به این رقابت ها وارد شود.

المپیک آتن

یکی از مهمترین دست آوردهای عراق مربوط به سال 2004 می شود که در آن زمان این تیم موفق شد تا در برابر تیم های مهمی مانند استرالیا و پرتغال به پیروزی دست یابد. با این حال در سال 2010 نتوانست به موفقیتی دست یابد و از رفتن به جام جهانی بازماند. جالب است که بدانید هنگامی که قطر و عراق در برابر هم بازی کردند، قطر با اینکه از یک بازیکن برزیلی استفاده کرده بود، اما از جانب فیفا محروم نشد و این بازی با شکست عراق به اتمام رسید.

افتخارات تیم ملی فوتبال عراق

مهمترین افتخار این تیم شامل حضور در جام جهانی مربوط به سال 1986 می شود و همین طور عراق موفق شد تا در جام ملت های آسیا با وجود مشکلات ناشی از جنگ به قهرمانی این رقابت ها دست یابد. با این حال از دیگر موفقیت های آن می توان به حضور در المپیک یا قهرمانی در جوانان آسیا اشاره کرد و این تیم در  هنگام حضور در المپیک آتن توانست به مقام چهارمی دست یابد. در سال 2007 این تیم از طرف یک مجله انگلیسی به عنوان بهترین تیم فوتبال انتخاب شد.

مربی تیم ملی فوتبال عراق

مربی این تیم هم اکنون ژسوس کاساس نام دارد.

بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال عراق

حسین سعید بیشترین گل ملی این کشور را به ثمر رسانده است.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی عراق در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم جزو تیم هایی است که به این بازی ها صعود کرده است.

  • سرمربی فعلی تیم ملی عراق چه کسی است؟

    ژسوس کاساس