تیم ملی فوتبال اردن

تیم ملی فوتبال اردن، نماینده این کشور در بازی های جهانی است و تحت نظر اتحادیه فوتبال اردن است. اردن هرگز به فینال جام جهانی راه پیدا نکرده است اما چهار بار در جام ملت های آسیا حضور داشته و در سال های 2004 و 2011 به مرحله یک چهارم نهایی رسیده است.

وضعیت تیم ملی اردن در جام ملت های آسیا 2023

این تیم در بازی های جام ملت های آسیا 2023 در گروه E و در کنار تیم هایی مانند کره جنوبی، مالزی و بحرین قرار دارد. در تاریخ 14 ژوئن 2022 این تیم موفق شد تا جواز بازی در این مسابقات را به دست آورد.

تاریخچه تیم ملی فوتبال اردن

سال های 2007 الی 2015

در سال 2008 تیم اردن موفق شد تا به مقام نائب قهرمانی در فوتبال غرب آسیا دست یابد. در سال 2010 وینگادا، سرمربی گری این تیم را برعهده داشت، اما موفق نشد تا به مسبقات مقدماتی جام جهانی صعود کند.

از 2016 تا به الان

عملکرد تیم ملی اردن زمانی که نتوانست به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018 برسد، در رکود باقی ماند و 0–1 به قرقیزستان و 1–5 به استرالیا باخت. پس از آن، اردن جواز حضور در جام ملت‌های آسیا 2019 را کسب کرد که در آن اردن استرالیا (1–0) و سوریه (2–0) را شکست داد و در مرحله گروهی با تساوی بدون گل مقابل فلسطین به عنوان اولین تیم این تورنمنت صعود کرد که به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.

مربی تیم ملی فوتبال اردن

حسین عموته اهل کشور مراکش هم اکنون مسئولیت مربی گری این تیم را برعهده دارد.

بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال اردن

موسی التمری از بهترین بازیکنان تیم ملی فوتبال اردن به شمار می رود.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی اردن در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم امسال در این رقابت ها شرکت خواهد کرد.

  • سرمربی فعلی تیم ملی اردن چه کسی است؟

    حسین عموته