تیم ملی فوتبال فلسطین

در سال 1953 میلادی بود که اولین بار این این کشور بازی رسمی خود را انجام داد و در سال 2015 موفق شد تا در رقابت های جام ملت های آسیا حضور یابد.

وضعیت تیم ملی فلسطین در جام ملت های آسیا 2023

تیم فلسطین در گروه c و در کنار ایران، امارات و هنگ کنگ قرار دارد و آخرین با در سال 2019 در این رقابت ها حضور داشته است.

تاریخچه تیم ملی فوتبال فلسطین

همانطور که گفتیم تیم ملی فوتبال فلسطین در سال 1953 به مصاف مصر رفت و این بازی با شکست این تیم به پایان رسید. در سال 1998 سازمان فیفا تیم این کشور را به عنوان یک تیم ملی مستقل به رسمیت شناخت. سپس چندین سال بعد نخستین ورزشگاه این کشور در رام الله تاسیس شد. در سال 2014 این تیم موفق شد، در مسابقات چلنج کاپ شرکت کند. این سری از رقابت ها برای پیشرفت کشورهای مختلف آسیایی تدارک دیده می شود.

سپس در سال 2015 بود که این تیم در رقابت های جام ملت های آسیا شرکت کرد، اما نتوانست نتیجه مناسبی در برابر تیم های رقیب خود یعنی اردن، ژاپن و عراق به دست آورد و از رقابت ها حذف شد. سپس در سال های بعد برخی از فوتبالیست های این کشور به تیم ملی آن وارد شدند.

در سال 2019 این کشور دوباره در جام ملت های آسیا حضور یافت و به دلیل شکست در برابر استرالیا و کسب تساوی در برابر بقیه تیم ها از راه یافتن به مرحله بعدی بازماند.

در اکتبر همین سال تیم عربستان در بازی های مقدماتی جام جهانی با فلسطین در ورزشگاه رام الله روبه رو شد. پیش از عربستان از ورود به این کشور به دلیل اینکه نیاز به مجوز از اسرائیل داشت خودداری می کرد.

مربی تیم ملی فوتبال فلسطین

مکرم دبوب در حال حاضر مربی گری این تیم را برعهده دارد.

بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال فلسطین

فهد عتال از بازیکنان اهل فلسطین است که تا به حال گل های زیادی را به ثمر رسانده است.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی فلسطین در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم جزو تیم هایی است که به این بازی ها صعود کرده است.

  • سرمربی فعلی تیم ملی فلسطین چه کسی است؟

    مکرم دبوب