تیم ملی فوتبال تایلند

این تیم تا به حال هفت بار جام قهرمانی AFF را کسب کرده است و نه بار هم موفق به کسب مدال طلای بزرگسالان از بازی های جنوب شرقی شده است. در جام ملت های آسیا در سال 1972 تایلند به مقام سوم رسید و تاکنون دو بار در بازی های المپیک شرکت داشته است. در سال های 2002 و 2018 تایلند موفق شد تا دو بار به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی صعود کند، اما نتوانست به جام جهانی فوتبال راه یابد.

وضعیت تیم ملی تایلند در جام ملت های آسیا 2023

تیم ملی تایلند در گروه F و در کنار تیم های عربستان، عمان و قرقیزستان بازی می کند. این تیم تا به حال هشت بار در این مسابقات شرکت داشته است و در تاریخ 14 ژوئن 2022 مجوز حضور در این دوره از مسابقات را به دست آورد.

تاریخچه تیم ملی فوتبال تایلند

تیم ملی فوتبال این کشور قصد دارد تا به یکی از تیم‌های پیشرو در آسیا تبدیل شود و برای آن برنامه‌ها و تدارکات مشخصی وجود دارد. پس از حذف از مسابقات مقدماتی جام جهانی، کیاتیسوک استعفا داد و تایلند، میلوان راجواچ را به عنوان مربی منصوب کرد، بنابراین اولین بار بود که یک مربی آلمانی انگلیسی وظیفه سرمربی گری این تیم را برعهده داشت. با این حال، با سرمربی جدید، تایلند نتوانست از عنوان قهرمانی AFF خود در سال 2018 دفاع کند.

تایلند در آستانه جام ملت های آسیا 2019 با تیم های امارات، بحرین و هند در گروه A قرار گرفت و برای اولین بار در 47 سال گذشته به مرحله حذفی جام ملت های آسیا رسید. موفقیت آنها با تبریک اتحادیه فوتبال انگلیس مورد استقبال قرار گرفت. تایلند در مرحله یک شانزدهم نهایی با چین روبرو شد، اما در نهایت با نتیجه 2-1 شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.

در 28 سپتامبر 2021، الکساندر پولکینگ به عنوان سرمربی تیم ملی تایلند منصوب شد و جایگزین آکیرا نیشینو شد. اولین وظیفه Pölking مسابقات قهرمانی AFF 2020 در دسامبر 2021 بود که در سنگاپور برگزار شد. بین 5 دسامبر 2021 و 1 ژانویه 2022، پولکینگ وظیفه خود را با موفقیت به اتمام رساند و تایلند را به قهرمانی AFF هدایت کرد.

مربی تیم ملی فوتبال تایلند

مانو پولکینگ در حال حاضر سرمربی گری این تیم را برعهده دارد.

سوالات متداول

  • آیا تیم ملی تایلند در مسابقات جام ملت های آسیا حضور دارد؟

    بله، این تیم جزو تیم هایی است که به این بازی ها صعود کرده است.

  • سرمربی فعلی تیم ملی تایلند چه کسی است؟

    مانو پولکینگ