عجایب قطر، فرهنگ و جاذبه ها

قطر

کشور قطر شبیه به مرواریدی در عمق بیابان است. پایتخت این کشور یعنی دوحه در طی سال ها پیشرفت زیادی کرده است و در آن ساختمان های مدرن به همراه جاذبه های گردشگری ساخته شده است. در این مطلب قصد داریم تا درباره عجایب کشور قطر صحبت کنیم، پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید. همین طور می توانید برای خرید بلیط هواپیما دوحه به پنل رزرواسیون یابکس مراجعه کنید.

مسجد دولتی قطر از عجایب کشور قطر

مسجد دولتی قطر

این مسجد را به اسم عبدالوهاب هم می شناسند. مسجد مورد نظر ابعاد بزرگی دارد و در بخش مرکزی آن 28 گنبد ساخته شده است و در بقیه بخش ها هم 65 گنبد دیده می شود. در این بنا سی هزار نفر می توانند نماز بخوانند.

قلعه الزباره

قلعه الزباره

این قلعه از بزرگ ترین سایت های قطر است و از گل های فشرده در سقف آن استفاده شده است.

تپه‌های شنی و آواز آن ها

تپه‌های شنی

تپه های شنی در قطر وجود دارند که صدای آواز آن ها به گوش می رسد. به همین دلیل به تپه های آوازه خوان شهرت دارند. در واقع عبور باد از میان شن ها باعث ایجاد این صدا می شد.

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای اسلامی قطر برای جهان اسلام ارزش زیادی دارد و یکی از عجایب کشور قطر به شمار می رود. این موزه دارای ابعادی به اندازه 45 هزار متر مربع است. موزه مورد نظر از منظر طراحی هم بسیار ویژه است.

موزه شیخ فیصل آل ثانی

موزه شیخ فیصل آل ثانی

در این موزه 5 سالن ساخته شده است و در آن عتیقه جات ویژه ای نگهداری می شوند. علاوه بر این ها اشیایی دیگر مانند ماشین های قدیمی هم به چشم می خورند. بازدید از این مکان برای عموم مردم آزاد است.

شاهین‌بازی از عجایب قطر

شاهین بازی در قطر

شاهین سمبل اراده و شجاعت است، به همین دلیل قطر به عنوانی نمادی برای کشور خود استفاده می کند. یک بخش ویژه هم برای نگهداری شاهین ها در قطر وجود دارد که در آن جا شاهین های شکاری را آموزش می دهند و برای شکار حیوانات می فرستند. این کار یکی از سنت های قدیمی این کشور محسوب می شود.

قهوه

قهوه ای که در قطر آماده می شود اندکی با بقیه قهوه ها تفاوت دارد. این قهوه در یک فنجان کوچک و بدون دسته آماده می شود و به آن هل اضافه می کنند. این قهوه را در قابلمه درست می کنند.

نبود درخت در قطر

بعضی از کشورهای دنیا هستند که هیچ جنگلی در آن ها وجود ندارد عمان و قطر از جمله این کشورها به شمار می روند. با این حال این مورد از جمله عجایب قطر محسوب می شود.

خرس عروسکی در فرودگاه

خرس عروسکی در فرودگاه الحمد

عاملی که باعث شهرت فرودگاه بین المللی حمد شده است وجود یک خرس عروسکی بسیار بزرگ در سالن آن است. قیمت این خرس هفت میلیون دلار است و وزن آن هم بیست تن است.

شتر دوانی با ربات از عجایب قطر

شتر دوانی

در سال های پیشین شتردوانی از جمله سرگرمی های مردم قطر بوده است اما آن ها از بچه ها استفاده می کردند تا اینکه به این نتیجه رسیدند این کار خطرناک است و حالا از ربات ها به جای بچه ها استفاده می کنند.

مروارید قطر

قبل از اینکه قطر منابع نفتی و گاز خود را کشف کند شغل مردم این ناحیه غواصی برای مروارید بوده است زیرا این گوهر گران بها به وفور در این ناحیه یافت می شده است. در حال حاضر جزیره ای به شکل مروارید در یکی از بخش های غواصی قطر به صورت مصنوعی ایجاد شده است.

هموار بودن قطر

در کشور قطر پستی و بلندی و تپه ای وجود ندارد. کشور مالدیو هم همانند قطر هموار است. پس اگر شما از هواپیما به قطر نگاه کنید هیچ صخره ای نمی بینید. اما می توانید از دیدن ساختمان های بلند تعجب کنید.

صحرا در کنار دریا

صحرا در کنار دریا

از آن جا که قطر در میان کویر است باعث شده تا صحنه ای شگفت انگیز در این ناحیه خلق شود و آن برخورد دریا با صحرا است. برای دیدن این منظره می توانید به خور العدید بروید. البته دیدن تپه های ماسه ای هم به نوبه خود جالب است.

اوریکس عربی

اوریکس

اوریکس یک نوع بز کوهی است که شاخ بلند و دم منگوله ای دارد. این حیوان در سال های گذشته از خطر انقراض نجات یافته است و حیوان ملی قطر به شمار می رود. تصاویری از این حیوان در نقاط مختلف شهر دیده می شود.

طولانی‌ترین چاه نفت

کشورهای عربی به خاطر چاه های نفت خود شناخته می شوند و منبع درآمد آن ها از این موضوع است. کشور قطر دارای طولانی ترین چاه نفتی است که تا به حال حفر شده است و حتی در گینس هم به ثبت رسیده است.

نسبت بیشتر مردان نسبت به زنان

در کشور قطر به نسبت هر سه مرد یک زن وجود دارد. در صورتی که به قطر سفر کنید خواهید دید که تعداد زنان بسیار اندک است.

طولانی‌ترین مسیر دوچرخه ‌سواری

طول پیست دوچرخه سواری دوحه تقریبا 33 کیلومتر است و در گینس هم ثبت شده است. در این پیست مسیرهای مستقیم، روگذر و زیرگذر وجود دارد. همین طور شما می توانید شاهد چندین نیمکت برای استراحت باشید.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.