مواد غذایی

قیمت غذا در قطر چقدر است؟

در هنگام سفر توجه به قیمت غذا یکی از مواردی است که می تواند در هزینه سفر به قطر تاثیرگذار باشد، مخصوصا که اگر شما با تور سفر نکنید باید به این مورد توجه ویژه ای داشته باشید. پس در ادامه لیستی از هزینه های مهمترین مواد غذایی در قطر را برای شما شرح می دهیم. پس با آسان سفر همراه باشید.

حدود قیمت غذا در قطر

به طور کلی می توان گفت که قیمت غذا در این کشور بستگی به مکان و کیفیت غذایی دارد که شما قصد خرید آن را دارید. برای مثال مشخص است که اگر به رستوران های لاکچری مراجعه کنید، باید هزینه بیشتری نسبت به دکه ای در کنار خیابان بپردازید. قیمت غذا می تواند از دو ریال شروع شود و تا قیمت های 600 ریال هم وجود داشته باشد.

اگر از بودجه مناسبی برخوردار هستید، می توانید به محله های لاکچری قطر بروید و طعم یک غذای خوشمزه را در آن ها تجربه کنید، اما چنانچه این موضوع چندان برای شما اهمیت ندارد، گزینه غذاهای کنار خیابانی هم می تواند، مناسب باشد.

قیمت غذا در انواع رستوران‌های قطر

رستوران قطر

حال برای بررسی بیشتر این موضوع باید به بررسی قیمت غذا در رستوران های مختلف بپردازیم. مشخص است که قیمت غذا با توجه به رستورانی که به آن مراجعه می کنیم، متفاوت است. همینطور رستوران هایی که در آن غذاهای ارگانیک ارائه می دهند، قیمت بالاتری دارند. اما به طور کلی می توان گفت که قیمت غذا در رستوران های قطر به صورت زیر است:

قیمت غذا در رستوران ارزان قیمت قطر: قیمت مابین 12 الی 75 ریال قطر

قیمت غذا در رستوران متوسط قطر: قیمت مابین 60 الی 200 ریال قطر

قیمت غذا برای دو نفر در رستوران متوسط: قیمت مابین 120 الی 390 ریال قطر

قیمت در رستوران گران قیمت: قیمت مابین 250 ریال قطر الی 570 ریال

قیمت غذاهای خیابانی در قطر

همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم، در این شهر معمولا می توانید، در کنار خیابان ها یا حتی در کوچه ها غذاهای خیابانی را پیدا کنید که معمولا جزو غذاهای سنتی قطر هم هستند. مشخص است که قیمت این غذاها نسبت به رستوران بسیار کمتر است. برای مثال شما می توانید فلافل قطری را با قیمت حتی دو ریال هم تهیه کنید. چنانچه علاقه دارید تا پول خود را برای بازدید از جاهای دیدنی قطر نگه دارید، می توانید غذای خود را در کنار این دکه ها میل کنید. ما به شما پیشنهاد می دهیم که این غذاها را در سفر به قطر امتحان کنید:

فلافل: همه ما بارها این خوراکی ارزان قیمت را در ایران امتحان کرده ایم، اما تفاوت فلافل اینجا با قطر در ادویه هایی که است در قطر از آن ها استفاده می کنند. این ادویه ها باعث می شود تا طعم متفاوتی را امتحان کنید!

سمبوسه: معمولا استفاده از گوشت، سیب زمینی و همینطور سبزی جات مختلف در این غذا یکسان است، اما در کشورهای مختلف از مواد غذایی و ادویه های متفاوتی برای تهیه آن استفاده می کنند.

شاورما: این غذا در ایران هم در شهرهای زیادی پخته می شود. برای تهیه این غذا از موادی مانند گوشت کبابی، سس مخصوص، خیارشور یا فیله مرغ بهره می برند. این مواد در کنار هم در داخل نان قرار می گیرند.

کرپ: کرپ ها انواع مختلفی دارند و به طور معمول برای تهیه آن ها از پنیر، تخم مرغ یا میوه و عسل استفاده می شود. شما می توانید این غذا را به عنوان یک اسنک صرف کنید.

لوکما: احتمالا کمتر کسی اسم این غذا را شنیده باشد. این غذا به صورت کوفته تهیه می شود که همراه با شربت و هل آن را طعم دار می کنند. طبق گفته قطری ها این غذا آنقدر خوشمزه است که وقتی سر سفره لوکما داشته باشید کمتر کسی به سراغ غذای دیگری می رود!

کرک: این مورد در واقع یک نوشیدنی است که می توانید آن را در کنار خوراکی های دیگر صرف کنید. برای خوشمزه کردن کرک از شیر و هل استفاده می کنند.

فطایر: برای تهیه این خوراکی از پنیر و اسفناج استفاده می کنند و یک غذای خمیری تهیه می شود.

قیمت فست‌فود در قطر

قیمت فست فود

حین سفر به قطر مطمئنا دوست دارید که غذاهای مختلف را امتحان کنید تا با فرهنگ این کشور بهتر آشنا شوید. در این کشور هم تعدادی زیادی رستوران های مختلف وجود دارند که غذاهای بین المللی هم طبخ می کنند. دلیل این امر هم این است که تعداد گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند، در طول سال بسیار بالا است، در نتیجه این رستوران ها غذاهایی باب میل همه نوع فرهنگی تهیه می کنند. به همین دلیل در ادامه لیستی از قیمت غذاهای معمول در قطر را به شما معرفی می کنیم.

قیمت غذا در مک دونالد قطر: 27 ریال قطر

قیمت برگر در هاردیز برگر: قیمت از 15 ریال شروع می شود

قیمت پیتزا: قیمت از 21 ریال شروع می شود

قیمت مرغ سوخاری: قیمت از 8 ریال شروع می شود

قیمت مواد غذایی در قطر

اما شاید دلتان بخواهد که برای خود آشپزی کنید، در این صورت هم بهتر است تا از قیمت مواد غذایی اطلاع کاملی داشته باشید. البته این موضوع بستگی به این دارد که شما چه غذایی می خواهید، درست کنید. برای مثال اگر می خواهید غذای گوشتی درست کنید، باید از قیمت این مواد مطلع شوید. پس می توان گفت که به طور کلی قیمت مواد غذایی بستگی به غذایی دارد که می خواهید آن را درست کنید.

قیمتهزینه به صورت میانگین
یک کیلو گوشت گاو39.35 ریال قطر
نان سفید5.59 ریال
یک کیلو برنج7.37 ریال
پنیر محلی36.62 ریال
تخم مرغ9.77 ریال
مرغ30.76 ریال

قیمت نوشیدنی در قطر

نوشیدنی در قطر

بعد از مواد غذایی قطعا قیمت نوشیدنی های مختلف اهمیت زیادی در بودجه بندی ما دارند. به این صورت که شما باید از قیمت نوشیدنی های مختلف مطلع شوید. البته باز هم این موضوع بستگی به این دارد که شما یک بطری آب بخرید یا بخواهید نوشابه یا قهوه تهیه کنید. با این حال قیمت نوشیدنی های مختلف در قطر به صورت زیر است:

نوشیدنیقیمت
شیر7.56 ریال
یک بطری 1.5 لیتری آب1.72 ریال
نوشابه3.25 ریال

قیمت میوه و سبزی جات در قطر

میوه در قطر

خوردن میوه در کنار وعده های غذایی برای جذب بهتر ویتامین ضروری است در نتیجه باید حتما میوه را حتی در هنگام سفر هم در برنامه غذایی خود قرار دهید. همینطور ویتامین های مختلف با خوردن میوه بهتر در بدن جذب می شوند، پس بنابرین در ادامه قیمت میوه در قطر را به شما معرفی می کنیم:

میوهقیمت
یک کیلو سیب39.35 ریال قطر
یک کیلو موز5.63 ریال
یک کیلو پرتقال5.93 ریال
یک کیلو گوجه4.55 ریال
یک کیلو سیب زمینی4.55 ریال
یک کیلو پیاز4.03 ریال

قیمت قهوه در قطر

قهوه در قطر

قهوه می توانید نوشیدنی لذیذی باشد که خستگی یک روز کاری را از بین می برد، همینطور باعث می شود تا در طول روز بتوانید انرژی کافی برای انجام کارهای خود را داشته باشید. به این صورت تصمیم گرفتیم که قیمت قهوه را هم به شما اطلاع دهیم. البته مشخص است که قیمت قهوه با توجه به مکانی که در آن سرو می شود، تفاوت های چشم گیری خواهد داشت.

انواع قهوهقیمت
اسپرسو14 ریال
آمریکانو15 ریال
کاپوچینو18 ریال
لته18 ریال
هات چاکلت20 ریال

معرفی چند غذای خوشمزه قطری

سالونا

سالونا

این غذا نوعی خورشت است که برای تهیه آن باید از موادی مانند گوشت گاو، سبزیجات، بره یا زنجبیل استفاده کرد. توجه داشته باشید که بهتر است این غذا را به عنوان ناهار صرف کنید، چون غذای سنگینی است و همینطور بهتر است تا در کنار آن نان هم خورده شود.

وارک عناب

وارک عناب

غذای بعدی وارک عناب است. معمولا استفاده از برگ های انگور در غذاهای آسیایی رایج است، اما برگ های انگور در قطر طعم خاصی دارند و برای تهیه  این غذا می توان گوشت گاو یا بره را همراه با مواد ادویه دار مانند سیر یا گشنیز مزه دار کرد و سپس آن را همراه با لیمو خوشمزه کنید.

مجبوس

مجبوس

ملی است که در قطر آن را سرو می کنند. برای درست کردن این غذا باید از گوشت یا مرغ استفاده کرد. همینطور برای مزه دار کردن آن از مواد متنوعی استفاده می کنند.

مادروبا

این غذا در واقع یک فرنی است که می توان آن را با شیر، لوبیا یا مواد دیگری آماده کرد. برای اینکه طعم آن بهتر شود، لازم است تا ساعت ها آن را بجوشانید.

سفر با تور به قطر

شرکت آسان سفر مفتخر است اعلام کند که در حال حاضر برترین مجری ارائه کننده تورهای قطر به شمار می رود. هتل ها و امکاناتی که در طول سفر برای مهمانان ارائه می شود از نوع درجه یک هستند و می توانید مطمئن باشید که مشکلی در طول سفر برای شما به وجود نمی آید. شرکت آسان سفر می تواند شما را در رابطه با محل های اسکان در قطر و همینطور مکان های گردشگری در قطر راهنمایی کند. پس چنانچه هرگونه سوالی درباره این تورها دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آپارتمان در ترکیه

قیمت آپارتمان در ترکیه

اگر بخواهیم قیمت آپارتمان در ترکیه را با کشورهای دیگر که در حوزه اروپا هستند مقایسه کنیم باید بگوییم که مشخصا خرید آپارتمان در ترکیه بسیار به صرفه تر است. نه تنها از ایران بلکه از اکثر نقاط دنیا برای زندگی و همینطور سرمایه گذاری ترکیه را انتخاب می کنند. همین موضوع باعث شده تا ساخت و سازهای زیادی در این کشور مخصوصا در استانبول انجام شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا قیمت آپارتمان در ترکیه را در سال 2024 بررسی کنیم، پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید.

برای اطلاع از هزینه های سفر به استانبول کلیک کنید.

قیمت آپارتمان در ترکیه

به طور کلی هنگام سرمایه گذاری مخصوصا در زمینه ملک باید مناطقی در جهان را در نظر گرفت که از نظر رشد اقتصادی و همینطور توریستی حرف اول را می زنند. بسیاری از اروپایی ها علاقه دارند تا در فصل های زمستان و پاییز به نقاط گرم تر رفته و تعطیلات خود را در آن جا سپری کنند. کشور ترکیه از این نظر برای آن ها مناسب است، زیرا در کنار آب و هوای بهتر دارای آثار تاریخی دیدنی هم است.

علاوه بر این موقعیت ترکیه بسیار جالب توجه است، زیرا بین اروپا و آسیا قرار گرفته است و دسترسی ایرانیان و همینطور اروپا را به این کشور آسان می کند. وجود دریاهای مختلف در اطراف ترکیه و شهرهای آن باعث شده تا حمل و نقل و ورود و خروج کالاهای مختلف به آن ساده تر باشد و این موضوع هم به نوبه خود در اقتصاد آن ها موثر است. این عوامل در کنار هم باعث شده اند تا قیمت آپارتمان در ترکیه هر سال به صورت افزایش بالا برود.

قیمت آپارتمان در ترکیه 2024 و عوامل تعیین کننده قیمت آپارتمان در ترکیه

آپارتمان در ترکیه

برای اینکه بتوانید قیمت آپارتمان در ترکیه را بسنجید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که معمولا شامل امکانات، شهر، محله، متراژ و نزدیکی به خدمات شهری می شوند. همینطور باید دید که میزان ساخت و سازها در سال اخیر به چه میزان بوده است و چه تعدادی خواستار خرید یا اجاره این خانه ها هستند. همچنین مشخص است که قیمت آپارتمان در ترکیه در شهرهای بزرگ تر و در پایتخت نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است. به طور کلی می توانید قیمت خانه را از 70 هزار دلار تا یک میلیون دلار هم در نظر بگیرید. همین طور جالب است که بدانید در ترکیه میزان افزایش خانه تحت تاثیر افزایش نرخ لیر است و باید هنگام خرید خانه این مورد را هم در نظر داشته باشید.

عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در ترکیه

 • محله ای که خانه در آن واقع شده است بر قیمت آپارتمان تاثیر می گذارد و مکان های نزدیک به حمل و نقل عمومی، مدارس، بیمارستان ها و امکانات تجاری معمولا انحصاری تر و در نتیجه قیمت بالاتری دارند.
 • متراژ آپارتمان نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارد، زیرا آپارتمان های بزرگ معمولا گرانتر از آپارتمان های کوچک هستند.
 • کیفیت طراحی داخلی و پرداخت نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. آپارتمان هایی با طراحی مدرن و روکش های لوکس معمولا گران تر هستند.
 • آپارتمان های جدید اغلب منحصر به فرد تر و در نتیجه گران تر از املاک مستعمل هستند.
 • شرایط اقتصادی محلی و جهانی بر قیمت آپارتمان ها تأثیر می گذارد و نرخ سود بالا و نوسانات ارز می تواند بر قیمت ها تأثیر منفی بگذارد.
 • در این میان باید به میان عرضه و تقاضای بازار هم توجه داشت، زیرا مشخص است، با افزایش تقاضا اما کمبود آپارتمان قیمت ها بالاتر می شود.
 • مقررات دولتی مربوط به املاک و مستغلات مانند قوانین مالیاتی و قوانین املاک نیز می تواند، بر قیمت ها تأثیر بگذارد.
 • توسعه مناطق جدید و پروژه های بزرگ املاک ممکن است، منجر به افزایش قیمت آپارتمان در آن مناطق شود.
 • آپارتمان هایی با چشم انداز عالی از دریا یا شهر معمولا منحصر به فرد تر و در نتیجه گران تر هستند.
 • کیفیت زیرساخت در این منطقه بر جذابیت مکان و قیمت آپارتمان ها در آنجا تأثیر می گذارد.
آپارتمان در ترکیه

نکات خرید آپارتمان در استانبول

 • قبل از شروع به جستجوی آپارتمان، دقیقاً مشخص کنید که به دنبال چه چیزی هستید و تعداد اتاق ها، فضا، ویژگی های داخلی و خارجی که برای شما مهم است را بررسی نمایید.
 • بودجه خود را با دقت تعیین کنید و سعی کنید به آن پایبند باشید و از توانایی پرداخت خود فراتر نروید و توجه داشته باشید که هزینه های اضافی مانند کارمزد و مالیات وجود دارد.
 • قبل از تصمیم گیری برای خرید، شخصاً از آپارتمان های بالقوه بازدید کنید تا وضعیت و تناسب آنها را با نیازهای خود ارزیابی کنید.
 • مطالعه بازار محلی و دانستن قیمت ها و روندهای فعلی به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید.
 • اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد و مدارک مربوط به آپارتمان از جمله اسناد مالکیت و قراردادها را به دقت بررسی کنید.
 • در صورت لزوم سعی کنید در مورد قیمت مذاکره کنید. گاهی اوقات می توانید پیشنهادهای بهتری دریافت کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که آپارتمان و ساختمان دارای زیرساخت مناسب و امکانات اولیه هستند.
 • برای بررسی اسناد و اطمینان از اینکه معامله مطابق با قوانین محلی است، یک وکیل حرفه ای املاک استخدام کنید.
 • اگر شهروند غیر ترکیه ای هستید، قوانین و مقررات محلی در مورد خرید ملک و خارجی ها را بررسی کنید.
 • مراقب باشید که به دنبال مناطق امن و قابل اعتماد در شهر باشید.
 • اطلاعاتی در مورد جامعه اطراف آپارتمان، مدارس، بیمارستان ها، حمل و نقل و سایر خدمات دریافت کنید.
 • اگر قصد خرید آپارتمان را به عنوان سرمایه گذاری دارید، پتانسیل سرمایه گذاری و بازده مورد انتظار را ارزیابی کنید.
 • ممکن است ایده خوبی باشد که برای محافظت از اموال و محتویات آن، بیمه املاک را در نظر بگیرید.
 • در صورت نیاز با مشاوران حقوقی و مالی حرفه ای مشورت کنید.
 • تحولات بازار املاک و مستغلات را به طور دوره ای دنبال کنید تا مطمئن شوید که سرمایه گذاری شما هنوز ارزشمند است.

مزایای خرید آپارتمان در استانبول

آپارتمان در ترکیه

 • استانبول به دلیل قرار گرفتن در بین دو قاره (آسیا و اروپا) که دسترسی آسان به بازارهای متعدد را فراهم می کند و آن را به یک مرکز تجاری مهم تبدیل می کند، شهری استراتژیک در نظر گرفته می شود.
 • در استانبول، آپارتمان های متنوعی در اندازه ها و سبک های مختلف پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد آپارتمانی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند.
 • اگر می خواهید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، می توانید آپارتمان اجاره کنید و به دلیل تقاضای زیاد برای اجاره در شهر، بازده اجاره خوبی دریافت کنید.
 • استانبول دارای زیرساخت های توسعه یافته ای است که شامل جاده ها، حمل و نقل و امکانات عمومی مانند مدارس، بیمارستان ها و فروشگاه ها می شود.
 • این شهر مملو از مراکز خرید، رستوران ها، کافه ها، پارک ها و جاذبه های گردشگری است که فرصت های سرگرمی و خرید را فراهم می کنند.
 • استانبول آب و هوای معتدلی دارد که به شما امکان می دهد، در طول سال از فصول مختلف آب و هوایی لذت ببرید.
 • قوانین املاک و مستغلات در ترکیه سرمایه گذاری و مالکیت املاک و مستغلات را توسط خارجی ها تشویق می کند.
 • برخی از پیشنهادات و برنامه های دولتی معافیت های مالیاتی را برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات ارائه می کنند.
 • بازار املاک و مستغلات استانبول در سال های اخیر شاهد توسعه سریعی بوده است و آن را به یکی از جذاب ترین بازارها برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.
 • استانبول فرهنگ ها و ملیت های مختلف را گرد هم می آورد و آن را به شهری متنوع از نظر فرهنگی و اجتماعی تبدیل می کند.
 • فرصتی برای اخذ تابعیت ترکیه، پاسپورت ترکیه و اقامت ملکی ترکیه با خرید آپارتمان در استانبول میسر است.

مناطق امیدوار کننده برای خرید آپارتمان در استانبول

در زیر با محبوب ترین مناطق برای خرید آپارتمان در استانبول آشنا خواهیم شد:

باشاک شهیر:

در میان مناطق امیدوار کننده برای جستجوی آپارتمان های فروشی در استانبول، منطقه باشاک شهیر خودنمایی می کند که یکی از محله های مجلل در سمت اروپایی شهر است و ویژگی این منطقه وجود مجتمع های مسکونی مدرن و مجلل مجهز به تجهیزات متمایز در کنار امکانات خدماتی و تفریحی است.

اخیرا باشاک شهیر شاهد تاسیس بسیاری از پروژه های املاک مدرن و مجلل بوده است که دارای مشخصات مدرن و متمایز هستند و سرمایه گذاری در این منطقه به دلیل نزدیکی به فرودگاه جدید استانبول و کانال آب جدید تشویق می شود.

علاوه بر این، باشاک شهیر فضایی آرام و جدا از شلوغی شهر را ارائه می دهد و دارای یک شبکه حمل و نقل توسعه یافته است که آن را به راحتی به سایر مناطق استانبول متصل می کند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که قیمت ملک در این منطقه به طور مداوم در حال افزایش است و انتظار می رود با تکمیل ساخت کانال جدید آب افزایش بیشتری پیدا کند و آن را به یک فرصت سرمایه گذاری جذاب و آینده دار با توجه به انتظارات کارشناسان تبدیل کند.

آتاکوی:

این منطقه یکی از مقاصد مسکونی برجسته و معتبر در شهر محسوب می شود و این محله موقعیت ممتازی را در منطقه باکرکوی به خود اختصاص داده است، زیرا مشرف به سواحل شگفت انگیز دریای مرمره است و با مناظر خیره کننده و فضاهای سبز گسترده مشخص می شود. این ناحیه به دلیل ارائه مجتمع های مسکونی مجلل که ترکیبی از تجمل و ظرافت است، شهرت دارد و آن را به گزینه ای ایده آل برای کسانی که به دنبال راحتی و تمایز هستند، تبدیل می کند.

کارشناسان املاک در ترکیه خرید آپارتمان در این منطقه را به دلیل تراکم بالای مجتمع های مسکونی با مشخصات گران قیمت و چشم انداز جذاب دریا و همچنین وجود پیشنهادات جذاب و قیمت مناسب به شدت توصیه می کنند.

قیمت آپارتمان در ترکیه امسال

آپارتمان در ترکیه

کارشناسان معتقدند که قیمت آپارتمان در سال 2024 رو به افزایش است، به همین دلیل امسال زمان مناسبی برای خرید خانه در ترکیه خواهد بود. در حال حاضر قیمت متوسط یک آپارتمان در ازمیر در حدود 70 هزار دلار است. مشخص است که اگر بخواهید در استانبول خانه بخرید این قیمت بسیار بالاتر خواهد بود.

جمع بندی

در پایان می توان گفت که بازار آپارتمان در استانبول توسعه پایدار و رشد مستمر را نشان می دهد و عوامل موثر بر قیمت آپارتمان در این شهر چندگانه و پیچیده است و شامل عوامل اقتصادی، اجتماعی، جغرافیایی و سیاسی می شود، چرا که شناخت این عوامل و تاثیر آن ها اهمیت دارد. در مورد قیمت ها قبل از تصمیم گیری برای خرید بهتر است تا با کارشناسان مجرب مشورت کنید. همینطور برای آشنایی با جاذبه های طبیعی استانبول می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در ترکیه به چه عوامل بستگی دارد؟

قیمت آپارتمان در این کشور به موقعیت خانه، محله، امکانات، متراژ و … بستگی دارد.

آیا قیمت خانه در ترکیه رو به افزایش است؟

بله، قیمت خانه در استانبول و ترکیه رو به افزایش است.

جزیره المها قطر

رستوران های جزیره المها قطر

یکی دیگر از بخش هایی که به تازگی در قطر افتتاح شده است، جزیره المها است که در سال 2022 کار خود را شروع کرده است. اگر دوست دارید تا روزهای خود را در یک کلوپ ساحلی خصوصی بگذرانید و در آن به آهنگ های هنرمندان گوش بدهید یا اینکه در شهربازی از سواری های هیجان انگیز لذت ببرید، می توانید به جزیره المها قطر بروید. در این میان برخی از لوکس ترین رستوران ها در جزیره المها واقع شده اند که در آن ها غذاهای سنتی و بین المللی به علاقمندان ارائه می شود. برای آشنایی با این رستوران ها با یابکس همراه باشید. همینطور برای خرید تور قطر می توانید به صفحه تور مراجعه کنید.

رستوران‌های جزیره المها: مکانی برای چشیدن طعم های مجلل

کسانی که به قطر سفر می کنند، می توانند یک یا دو روز را در این جزیره زیبا سپری کنند. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که دوست دارید، یک تجربه ناهار خوری خوب را با خانواده، دوستان یا یک شخص خاص داشته باشید، پس می توانید یک ناهار یا شام را در یکی از رستوران های مجلل جزیره المها برنامه ریزی کنید تا از طعم و عطر غذاهای لذیذ لذت ببرید. در این جا رستوران های زیادی وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

رستوران Zuma جزیره المها قطر

رستوران زوما

رستوران زوما توانسته بهترین سرویس را از نظر لندن به خود اختصاص دهد. در این رستوران غذاهای ژاپنی لذیذی سرو می شوند و محیط رستوران بسیار دیدنی است. در واقع طراحی این رستوران از غذاخوری های ژاپنی که به اسم ایزاکایا معروفند الهام گرفته شده است.

این رستوران سبک غذاخوری ژاپنی را در دوحه با غذاهای تلفیقی ژاپنی-پرویی متمایز خود جشن می گیرد، سبکی منحصر به فرد که طعم های روستایی پرو و ژاپن را در یک غذای پویا ترکیب می کند. این رستوران یک دکوراسیون معاصر را به نمایش می گذارد تا یک مکان منحصر به فرد برای لذت بردن از یک موقعیت عالی و طیف کاملی از غذاهای خاص باشد.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: ناهار: 12:30 بعد از ظهر – ساعت 3.30 بعد از ظهر شام: ساعت 7 بعد از ظهر – ساعت 1 بامداد

رستوران Tatel از رستوران های جزیره المها قطر

رستوران تاتل

این رستوران معروف غذاهای تند اسپانیایی سرو می کند و از رستوران های جزیره المها قطر است. شما می توانید در این رستوران موسیقی زنده روزانه را همراه با نوشیدنی های خوش طعم مزه کنید. تاتل، یکی از رستوران‌های سطح بالا در قطر است که مکانی عالی برای گذراندن یک شب در کنار عزیزانتان در حالی که بهترین غذاهای لذیذ و نوشیدنی های خوش طعم را میل کنید، به شمار می رود، در این میان پخش موسیقی زنده هم در پس زمینه باعث می شود که از غذای خود بیشتر لذت ببرید.

این رستوران زیبا در جزیره آل ماها دارای فضایی گرم با فضای داخلی الهام گرفته از سایه های سفید است. دوستداران غذاهای اصیل اسپانیایی از چشیدن طعم های سنتی و دستور العمل های قدیمی که برای تهیه هر غذا دنبال می شوند، خوشحال خواهند شد.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 12:30 بعد از ظهر تا 3 بامداد

رستوران Karaki جزیره المها قطر

رستوران کاراکی

در این رستوران از چای کراک تا قهوه ترک و انواع لقیمات برای مهمانان سرو می شود. این سالن چای مجلل و سنتی قطری یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در قطر است. با افتتاح جزیره المها در 14 نوامبر، این سالن در بین بازدیدکنندگانی که به دنبال مکانی با محیطی آرام، دکوراسیون شیک و انتخاب های غذایی خوشمزه هستند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این مکان بهترین نقطه برای صرف چای و تنقلات و گپ زدن با دوستان پس از یک روز گشت و گذار در نقاط دیدنی جذاب دوحه است. با انتخاب گسترده ای از نوشیدنی ها و شیرینی های متنوع، این سالن در Lusail مکانی است که حداقل یک بار باید از آن بازدید کنید.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 24 ساعت باز است

رستوران Beefbar جزیره المها دوحه

اگر شما هم علاقه خاصی به غذاهای گوشتی دارید، این رستوران مناسب شما خواهد بود. پیش از رفتن به این رستوران بهتر است که میز خود را رزرو کنید. منوی این رستوران در سه دسته مختلف تقسیم بندی شده است که هر دسته شامل غذاهای مختلفی می شود. توجه داشته باشید که برای آماده کردن برش های گوشت در این رستوران از دستورالعمل های معروف جهانی که در رستوران های آمریکا، استرالیا و ژاپن استفاده می شود، بهره برده اند. همین طور بهتر است، بعد از خوردن غذای اصلی دسرهای فوق لذیذ این رستوران را هم امتحان کنید.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 11 صبح تا 3 بامداد

رستوران Carbone از رستوران های جزیره المها قطر

رستوران Carbone

دوست داران غذاهای ایتالیایی-آمریکایی از اینکه این رستوران شگفت انگیز در جزیره آل ماها افتتاح شده است، هیجان زده خواهند شد. بازدیدکنندگان می توانند، از غذاهای مجلل در محیطی دنج، راحت و آرام لذت ببرند. فضای داخلی و دکوراسیون این رستوران باشکوه در جزیره المها در لوسل، بسیار شهری و مدرن است. دیوارهای چوبی متضاد با کاناپه‌های قرمز نیز حال و هوای کانتری‌های آمریکایی را ایجاد می‌کنند.

غذاهایی که برای میهمانان سرو می شود، شامل آخرین تکنیک های آشپزی با همان طعم و چاشنی است که باعث می شود غذایی بی نظیر را تجربه کنید. برخی از غذاهایی که با استفاده از این تکنیک ها درست می شوند عبارتند از: سالاد غذاهای دریایی، خرچنگfra diavola، مرغ اسکارپاریلو و گوشت گوساله.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 14:00 – ساعت 2 بامداد

رستوران PuraVida از رستوران های جزیره المها قطر

رستوران PuraVida

گذراندن مدت زمان طولانی در مقصدی متفاوت از خانه شما می تواند دشوار باشد، زیرا فرد تمایل به خوردن مقدار زیادی از خوراکی ها و تنقلات دارد. بنابراین، انتخاب مکانی با گزینه‌های غذایی سالم‌تر، بخش مهمی از حفظ سلامت به شمار می رود.

 رستوران PuraVida یکی از این رستوران‌هایی است که در آن مهمانان گزینه‌های متنوعی از سالاد، نان تست و ساندویچ گرفته تا آبمیوه‌ها و اسموتی‌های تازه را پیدا می‌کنند. محیط و فضای داخلی این رستوران کاملاً خانگی و راحت برای استراحت و خوردن لذیذترین غذای سالم است. این یکی از معدود رستوران های دوحه است که بهترین ترکیب از غذاهای خوشمزه و سالم را سرو می کند.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 9 صبح تا 11 بعد از ظهر

رستوران Billionaire

رستوران Billionaire

اگر در Lusail هستید و یک شب را با دوستان خود برنامه ریزی می کنید، بهترین سری به این رستوران بزنید تا بتوانید از شب خود نهایت لذت را ببرید. این مکان یک لانژبار منحصر به فرد و شیک در جزیره المها در قطر است که برای تجربه زندگی شبانه خیره کننده در قطر عالی است. اینجا مکانی است که در آن فرهنگ غذاخوری لوکس و روح زندگی شبانه با اجراهای هنرمندان مشهور بین المللی، دی جی های زنده و حتی یک نمایش ویژه ادغام می شود.

خدمات بی عیب و نقص و غذای با کیفیت آن را به مکانی ایده آل برای مردم از سراسر جهان تبدیل کرده است در این میان می توانید با سایر مهمانان این رستوران گپ و گفت و گو کنید و با فرهنگ های دیگر هم آشنا شوید. علاوه بر این در این لانژبار یک سالن استراحت هم وجود دارد که در هنرمندان با آهنگ های زیبا از شما پذیرایی می کنند.

رستوران Moka Caffe

کافه موکا

برای کسانی که عاشق قهوه هستند، یک طعم بینظیر قهوه می تواند در تمام روز آن ها را پرانرژی نگه دارد. شما می توانید در این کافه رستوران طعم بینظیر موکا را بچشید. وقتی وارد این رستوران می شوید، بهتر است زمانی کافی برای لذت بردن از طعم قهوه و همینطور گفت و گو با دوستان خود اختصاص دهید. شما می توانید در کنار طعم قهوه از خوردن سایر تنقلات هم لذت ببرید. همینطور فضای کافه با آهنگ های زیبایی که  توسط هنرمندان اجرا می شود بسیار دل انگیز است.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 24 ساعته باز است.

رستوران Rossopomodoro

رستوران Rossopomodoro

اگر از عاشقان سرسخت غذاهای ایتالیایی هستید، بازدید از این رستوران شیک در جزیره آل ماها قطر بسیار لذت بخش خواهد بود. این رستوران به خاطر طعم های متنوع پیتزا با رنگ ناپلی معروف است. این مکان دارای محیطی بسیار راحت و آرام است که در آن می توانید با انواع پاستا، پیتزا و نوشیدنی مورد علاقه از خود پذیرایی کنید.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 11 صبح تا 3 بامداد

رستوران Em Sherif Restaurant

رستوران Em Sherif Restaurant

این مکان یک رستوران غذاهای لبنانی است که شبیه یک عمارت شرقی در جزیره المها قطر طراحی شده است. رستوران برنده جایزه لبنانی شعبه های زیادی در سراسر خاورمیانه دارد. این مکان با دکور زیبا و محیطی آرام، مکانی عالی برای تجربه یک غذای خوب در قطر است. در واقع این رستوران مد روز در دوحه، ترکیبی عالی از غذاخوری های لوکس و غذاهای خوش طعم است. این رستوران دارای طیف گسترده ای از غذاهای تهیه شده با مواد اولیه تازه و همچنین مجموعه گسترده ای از نوشیدنی متنوع است.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 12:00 تا 22:30

رستوران و بار LPM جزیره المها قطر

رستوران و بار LPM جزیره المها قطر

یکی از جزایر جذاب قطر، جزیره آل ماها است که بهترین مقصد برای کشف طعم غذاهای مدیترانه ای به شمار می رود. این رستوران معروف به خاطر غذاهای اصیل مدیترانه ای شهرت دارد و دکور آن به صورت یک عمارت شرقی طراحی شده است که در همه دنیا به دلیل ارائه غذاهای خوب و اصیل لبنانی شناخته شده است. شما می توانید در این رستوران طعم‌های تازه، جدید و هیجان‌انگیز و غذاهای مدیترانه‌ای را کشف کنید که طعم عالی را برای جشن‌های خانوادگی و شام‌های عاشقانه فراهم می‌کنند. این رستوران در جزیره المها مظهر زیبایی، غذای خوب و محیطی دنج است.

ساعات کاری: یکشنبه تا شنبه: 12:30 تا 16:00 و 6 بعد از ظهر تا 11 شب

جمع بندی

رستوران‌ها و کافه‌های جزیره المها از بهترین مکان‌ها برای خوردن، نوشیدن، و گذراندن اوقات فراغت با خانواده و دوستان به شمار می روند. بازدیدکنندگان می توانند گزینه های مختلفی از رستوران های لاکچری یا کافه های قهوه در این جزیره داشته باشند.

تنوع گسترده رستوران ها در جزیره الهما به بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا غذاهای مختلف تهیه شده در هر رستوران را کشف کنند و فضای متفاوتی را تجربه کنند. شما می توانید حین سفر به قطر سری هم به این جزیره بزنید و تجربه ای متفاوت در غذاخوری های آن داشته باشید.

آیا جزیره الهما قطر ارزش بازدید را دارد؟

بله، جزیره آل ماها که اخیرا افتتاح شده است، قطعا ارزش دیدن را دارد، زیرا دارای برخی از شگفت انگیزترین مکان های سرگرمی در جهان مانندLusail Winter Wonderland است و همچنین در آن رستوران های زیادی هم وجود دارد.

رستوران های گران قیمت جزیره المها کدامند؟

رستوران های PuraVida، Moka Caffe، Billionaire و …

مکان های دیدنی قطر کدامند؟

کتابخانه ملی قطر، موزه ملی قطر، دهکده فرهنگی کاتارا و …

نزدیکترین فرودگاه به جزیره المها کدام است؟

فرودگاه بین المللی حمد نزدیک ترین فرودگاه به جزیره است. مردم می توانند مستقیماً با ماشین یا تاکسی خود را به جزیره برسانند و از تمام امکانات تفریحی موجود در این جزیره زیبا لذت ببرند.

سیاره سبز دبی

سیاره سبز دبی

دبی که یکی از شهرهای پیشرفته در خاورمیانه محسوب می شود، دارای شگفتی های زیادی است و تقریبا تمام امکانات و خدمات جالبی که در شهرهای مشهور دنیا وجود دارد، را می توان در آن مشاهده کرد. یکی دیگر از شگفتی هایی که دبی پروژه ساخت آن چندین سال پیش کلید زد و هم اکنون می توان از آن دیدن کرد، سیاره سبز دبی است. در ادامه به توضیحاتی در این باره خواهیم پرداخت، پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید. همینطور برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما دبی می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

سیاره سبز دبی چیست؟

سیاره سبز دبی یک مرکز علمی همه جانبه است که بر اساس جنگل های استوایی ساخته شده است. معماری این مرکز بر اساس یک مکعب اوریگامی شکننده است که از یک استوانه محافظت می کند. مکعب بیرونی فضاهای حمایتی مورد نیاز برای حفظ یک محیط زندگی را در خود جای داده است که برای پذیرایی از بیش از 3000 گونه از گیاهان گرمسیری، پستانداران، حشرات و ماهی ها در محیط صحرای دبی طراحی شده است.

مناطق سیاره سبز دبی

سیاره سبز دبی منطقه استوایی

منطقه استوایی

این منطقه را می توان بخش اصلی این ناحیه دانست و در آن حیوانات و گیاهان زیادی زندگی می کنند. در حین گردش در این منطقه می توانید، شاهد انواع گل ها، حشرات، درختان و پرندگان باشید.

منطقه صحرایی

در این ناحیه هم تعداد زیادی گیاه و جانوران مختلف زندگی می کنند، اما از نوع موجودات بیابان هستند، برای مثال گیاهانی مثل خرما یا کاکتوس را خواهید دید یا اینکه می توانید، شاهد انواع مارها و همینطور عقرب ها باشید.

منطقه کوهستانی

هر منطقه با توجه به آب و هوای آن زیستگاه موجودات خاصی است، در این منطقه هم می توانید خرس و پرندگان شکاری و درخت کاج یا گل های خودرو را ببینید.

منطقه جنگلی

در این ناحیه موجودات مخصوص به مناطق جنگلی زندگی می کنند که شامل گل های وحشی، پرندگان و همینطور برخی از خرس های سیاه می شوند.

منطقه اقیانوسی

برای دیدن موجودات دریایی می توانید به این ناحیه مراجعه کنید که شامل ماهی ها، دلفین و گیاهان دریایی مانند مرجان ها می شود. همینطور یک آکواریوم هم در این ناحیه وجود دارد.

تاریخچه و هدف از ایجاد سیاره سبز دبی

این مجموعه اولین بار در سال 2016 افتتاح شد و هدف از آن این بود که مردم بتوانند هم زمان با دیدن یک بخش تفریحی و آشنایی با موجودات مناطق استوایی در این خصوص اطلاعاتی هم کسب کنند.

ایده های استفاده شده در طراحی و ساخت سیاره سبز دبی

برای ساخت این مجموعه از ایده های نوینی استفاده شده است که باعث می شود، برای کنترل آب و هوا مشکلی در این مکعب ایجاد نشو،د همینطور شرایط به گونه ای است که مناسب زیستگاه طبیعی گیاهان و حیوانات باشد.

تلاش برای توسعه و حفظ محیط زیست

در حین ساخت سیاره سبز دبی متخصصین تمام تلاش خود را کرده اند که پروژه ای سازگار با محیط زیست ایجاد کنند، به گونه ای که در این منطقه از آب و انرژی کمتری استفاده شود. همینطور مواد به کار رفته در بخش های مختلف آن قابل بازیافت هستند.

آشنایی با بخش‌های مختلف سیاره سبز دبی

به طور کلی جنگل بارانی دبی از چند بخش تشکیل شده است که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت:

باغ های انبوه:

این بخش مخصوص درختان بلند و گیاهان مختلفی است که در نقاط مختلف دنیا زندگی می کنند. قطعا با دیدن این بخش شگفت زده خواهید شد.

جنگل بارانی:

جنگل های بارانی دقیقا شبیه جنگل های اصلی هستند و می توانید در این مکان حیوانات و پرندگان مختلف را مشاهده کنید.

آکواریوم:

سیاره سبز دبی آکواریوم

در این بخش ماهی و سایر موجودات دریای زندگی می کنند.

باغ‌های انبوه و سرسبز

باغ های این منطقه شامل تقریبا سه هزار گیاه می شود که همه آن ها مربوط به مناطق مختلف دنیا هستند. در واقع گیاهان سیاره سبز دبی شامل گیاهان گرمسیری، معتدل و نیمه گرمسیری می شوند. همینطور شما می توانید در این جا درختان، گیاهان و گل های مختلف را هم ببینید که شامل موارد زیر می شوند:

 • درخت موز
 • درخت بامبو
 • درخت فیکوس
 • درخت نخل
 • درخت کاج
 • درخت انجیر
 • درخت موز
 • انواع درختان میوه
 • گل نرگس
 • گل رز
 • گل لاله
 • گیاه نعنا
 • گل نرگس
 • گل ارکیده
 • گیاه گزنه

آشنایی با گونه‌های گیاهی

سیاره سبز دبی گونه های گیاهی

تعدادی از گیاهانی که در این منطقه کاشته شده اند، از گیاهان کم یاب محسوب می شوند که شامل موارد زیر هستند:

گیاه اژدها:

این گیاه در بخش های گرمسیری آسیا روییده می شود و علت نام گذاری آن برگ های آن است، زیرا شبیه به پوست اژدها بنظر می رسند.

گیاه یخی:

گیاه مورد نظر در بخش های گرمسیری آمریکا می روید. این گیاه هم دارای برگ هایی است که با کریستال یخی احاطه شده اند.

گیاه پروانه ای:

گیاه مورد نظر یکی از گیاه های مخصوص آمریکاست که شبیه به پروانه بنظر می رسد.

گیاه کاکتوس:

یکی از گیاهان معروفی که در بخش های بیابانی رشد می کند، گیاه کاکتوس است که در ابعاد بزرگ و کوچک هستند و نمونه ای از آن ها را می توانید، در جنگل بارانی دبی ببینید.

گیاه نخل:

گیاه دیگری که می توان از آن نام برد، گیاه نخل است که در بخش های گرمسیری می روید. جالب است که بدانید برخی از نخل ها میوه هم تولید می کنند.

به طور کلی می توان گفت که این منطقه یکی از زیباترین مناطق طبیعی است که می توانید در آن انواع گیاهان و حیوانات را ببینید.

غار خفاش ها و حشرات

خفاش ها در محیط تاریک زندگی می کنند، در نتیجه غار خفاش ها یکی از مناطقی است که برای زندگی آن ها در نظر گرفته شده است. بخش های مختلف این غارها شامل موارد زیر می شوند:

بخش ورودی:

در این منطقه می توانید اطلاعات مختلفی درباره خفاش ها و سایر حشراتی که در این ناحیه زندگی می کنند، به دست آورید. علاوه بر این یک فروشگاه هم برای شما در نظر گرفته شده است.

بخش دوم:

سیاره سبز دبی خفاش

این ناحیه مخصوص دیدن خفاش های مختلف است و می توانید در این بخش خفاش هایی مانند گوش موشی، شبپره خوار و بال پهن را ببینید.

بخش سوم:

سپس به بخش بعدی این ناحیه می رسید که مخصوص حشرات است. در این بخش عقرب، مارمولک، پروانه و عنکبوت زندگی می کنند.

بخش آخر:

بعد از دیدن این بخش ها می توانید سری به بخش آزمایشگاه بزنید که در آن تحقیقات مختلفی که روش حشرات انجام می شود، به شما نشان داده خواهد شد. همچنین اطلاعاتی درباره زندگی این حشرات پیدا خواهید کرد.

تاریکی مطلق در غار

توجه داشته باشید که غار حشرات کاملا تاریک است و برای دیدن بخش های مختلف آن باید از چراغ قوه استفاده کنید، در نتیجه بازدید شبیه به ورود به تونل تاریک و هیجان انگیز خواهد بود!

تنوع زیستی حیات وحش غارها

در غارهای این جنگل بارانی موجودات مختلف زندگی می کنند که شامل خفاش، خزنده و برخی از پستانداران می شوند. پس اگر از علاقمندان به این دست از موجودات هستید، حتما سری به این غار بزنید.

بخش‌های مختلف آکواریوم سیاره سبز دبی

آکواریم این ناحیه هم شامل چند قسمت می شود که در هر یک از آن ها موجودات دریایی مختلفی زندگی می کنند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت:

تالاب سفیر:

این بخش بزرگترین بخش این قسمت است که در آن تقریبا هزار گونه مختلف زندگی می کنند. شما می توانید در این بخش موجودات مختلفی مانند سفره ماهی، کوسه، ماهی های بزرگ و کوچک و … را ببینید.

تالاب آتلانتیس:

قسمت در بخش باز واقع شده است و مخصوص ماهی های بخش های گرمسیری است. در این جا می توانید ماهی های رنگارنگ را مشاهده کنید.    

غار گمشده:

این غار در آب واقع شده است و در آن ماهی هایی که مخصوص نقاط عمیق آب هستند، زندگی می کنند. شما می توانید در این بخش ماهی های جالبی مانند بادکنک ماهی، کوسه و اره ماهی را مشاهده کنید.

دریای سرخ:

این دریا تجلی از دریای سرخ است و در آن ماهی های متنوع و مرجان های زیبا زندگی می کنند.

اقیانوس هند:

همانطور که از نام آن مشخص است، این بخش هم مربوط به جاندارانی می شود که در بخش اقیانوس هند زندگی می کنند. این موجودات شامل کوسه، سفره ماهی و ماهی بزرگ می شوند.

زندگی آبزیان در آکوایوم

محیط زندگی موجودات دریایی در این آکواریم به گونه ای است که آن ها بتوانند در زیستگاه طبیعی خود زندگی کنند و همینطور محیط آن ها کاملا سالم باشد. همینطور پزشکان مخصوصی آن ها را مرتب معاینه کرده تا هیچ بیماری نداشته باشند. لازم به ذکر است که برنامه های آموزشی مختلفی برای شما در نظر گرفته شده است که می توانید با استفاده از آن ها اطلاعات بیشتری درباره موجودات دریایی کسب کنید.

گونه‌های مختلف ماهی‌ها

در این آکواریوم تقریبا 140 نوع مختلف از ماهی ها نگهداری می شوند که مربوط به نقاط مختلف دنیا هستند. در این مکان می توانید موجودات متنوعی مانند ماهی مرجانی، کوسه، ماهی های مناطق گرم و همینطور سفره ماهی را ببینید.

بخش های آموزشی و تفریحی در سیاره سبز دبی

این مکان می تواند به عنوان تجربه ای شگفت انگیز برای کودکان و همینطور بزرگسالان به حساب بیاید. تورهای متنوعی هم برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که می توانند در آن ها شرکت کنند. در این بازدیدها شما می توانید، اطلاعات مختلفی درباره محیط زیست به دست آورید. در ادامه توضیحاتی درباره انواع بخش ها و تجربیاتی که می توان از آن ها به دست آورد، ارائه خواهیم داد:

تورهای آموزشی:

در این بخش می توانید تورهای مخلتفی را پیدا کنید که برای هر گروه سنی مناسب است. در این تورها می توان با بخش های مختلف محیط زیست بهتر آشنا شد و هر تور مختص گروه سنی متفاوتی است.

آکواریوم:

در این بخش تقریبا 200 نوع مختلف موجود آبی زندگی می کنkد و حجم آب آن تقریبا سی هزار لیتر است و می توانید در آن شاهد ماهی، لاکپشت و سایر موجودات آبی باشید.  

جنگل بارانی:

سیاره سبز دبی پرندگان

این جنگل مکانی مناسب برای تماشای گونه های مختلف گیاهی و جانوری است که مخصوص مناطق گرمسیری هستند و درختانی که در این ناحیه رشد می کنند، تقریبا 25 متر ارتفاع دارند.

غار خفاش:

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره داشتیم، این غار دارای موجودات متنوعی است که در این ناحیه زندگی می کنند. تقریبا هزار خفاش در این غار نگه داری می شوند.

مرکز تحقیقات زیست محیطی:

این مرکز شامل انواع بخش های تحقیقاتی می شود که در آن بازدیدکنندگان می توانند درباره محیط زیست اطلاعات مختلفی کسب کنند و با انواع کارهایی که در این مرکز انجام می شود، آشنا شوند.

تورهای آموزشی برای کودکان و بزرگسالان

تور کودکان

این تورها برای کودکان و بزرگسالان مفید است و باعث می شود تا آن ها اطلاعات مفیدی درباره زمین و اکوسیستم های آن کسب کنند. تورهایی که برای کودکان برنامه ریزی شده است، به گونه ای است که بتوانند در یک محیط سرگرم کننده اطلاعات آموزشی کسب کنند. اما برای بزرگسالان تورها به صورت تخصصی تر است و در آن ها می توانند درباره نحوه برخورد با محیط زیست و چالش هایی که می تواند برای محیط به وجود بیاید، آشنا شوند.

هتل اینترکنتیننتال دوحه

هتل اینترکنتیننتال دوحه (InterContinental Doha Hotel)

قطر، کشوری است که فرهنگ غنی و چشم اندازهای خیره کننده دارد و جذابیت های آن باعث می شود که مسافران از سراسر جهان به آن جذب شوند، در نتیجه قطر با چنین جذابیتی به عنوان یکی از بهترین مقاصد تعطیلات جهان برای گردشگران به شمار می رود. هتل اینترکنتیننتال دوحه، یکی از بهترین اقامتگاه هایی است که می توانید رزرو کنید تا اقامتی خاطره انگیز و دلپذیر در آن داشته باشید. از امکانات عالی گرفته تا برخی از ویژگی های منحصر به فرد در این هتل فراهم شده است. برای آشنایی با هتل و امکانات آن با یابکس همراه باشید. همینطور برای خرید تور ارزان قطر می توانید، به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

معرفی هتل اینترکنتیننتال دوحه

هتل اینترکنتیننتال دوحه واقع در خلیج غربی، یکی از بهترین هتل های لوکس است که هر تفریحی را به شما ارائه می دهد. با طراحی چشمگیر و معماری مدرن، این هتل به عنوان گران ترین اقامتگاهی شناخته شده است که می توان در آن با آرامش اقامت داشت.

خدمات بی‌نظیر این مکان شامل مبلمان با کیفیت، اتاق‌ها و اقامتگاه‌های جادار، یک ساحل خصوصی و … می شوند. مهم نیست که تعطیلات خود را چگونه برنامه ریزی کرده اید، با خانواده یا دوستان، ماه عسل یا یک سفر انفرادی، InterContinental Doha Hotel با قلبی باز و گرم از شما استقبال خواهد کرد. چیزی که بر محبوبیت این هتل مجلل می افزاید، موقعیت مکانی و فاصله آن از جاذبه های اصلی قطر است. این هتل به چشم انداز کورنیش دوحه اشراف دارد و در کنار آن مناطقی مانند مرکز خرید سیتی سنتر، نمایشگاه و همایش دوحه و باشگاه گلف دوحه واقع شده اند. بیایید قبل از انتخاب آن برای تعطیلات ایده آل خود در کشور، جزئیات بیشتری را بررسی کنیم.

اقامتگاه های هتل اینترکنتیننتال دوحه: اتاق ها و سوئیت ها

ظرافت و تجمل، این همان چیزی است کهInterContinental Doha Hotel را به اقامتگاهی عالی برای تعطیلات شما تبدیل می کند. 375 اتاق با بهترین امکانات رفاهی و خدماتی در این مجموعه وجود دارند. مبلمان درجه یک، فضای نشیمن جادار، امکانات تکمیلی مانند وای فای رایگان، سرویس اتاق، و دسترسی به ویژگی های دیگر زندگی شما را راحت تر و آرامش بخش تر می کند.

اتاق ها

اتاق های هتل اینترکنتیننتال دوحه

در حین اقامت در اتاقی با طراحی زیبا، از زیبایی سورئال کورنیش دوحه لذت ببرید. هتل اینترکنتیننتال دوحه با نمای آرام شهر و فضای داخلی مدرن اروپایی، ترکیبی از هنر غربی و سنتی عربی را در خود ایجاد کرده است. امکانات هر اتاق شامل جدیدترین تجهیزات مبتنی بر فناوری مانند کنترل از راه دور با آی پد، وای‌فای پرسرعت، مینی‌بار، کانال تلویزیونی بین‌المللی، سشوار و … می شوند. سه دسته اتاق به شرح زیر در این هتل وجود دارند:

سوپر اتاق‌ها با دکوراسیون کلاسیک و هنرهای عربی و اروپایی بهترین اتاق‌ها برای اقامت شما هستند.

اتاق‌های لوکس مجهز به جدیدترین دستگاه‌های فناوری و چشم‌اندازی مسحورکننده از افق دوحه و خلیج‌ فارس هستند.

سوئیت ها

سوئیت‌های هتل InterContinental دوحه با داشتن امکانات لاکچری، اقامت در این هتل را به تجربه ای کم نظیر تبدیل می کنند و مکانی ایده آل برای رفع خستگی و گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده محسوب می شوند. منظره 360 درجه و فضای ناهارخوری و نشیمن مجزا در هر سوئیت وجود دارد. هر یک از سوئیت های طبقه بندی شده دارای امکاناتی مانند تلویزیون صفحه تخت، حمام، تهویه مطبوع، طراحی کلاسیک و مبلمان نفیس هستند. در ادامه به معرفی سوئیت های این هتل خواهیم پرداخت.

سوئیت های هتل اینترکنتیننتال دوحه

سوئیت های دیپلماتیک با امکانات درجه یک و مجلل، منطقه ای بزرگ را برای سبک زندگی لوکس شما ارائه می دهند. اتاق خواب اصلی، حمام اختصاصی و بخش سرگرمی آن را برای سفرهای کاری و تفریحی عالی می کند.

شما می توانید یک سوئیت پرزیدنت یک یا دو خوابه را برای اقامت مجلل در هتل InterContinental West Bay انتخاب کنید. این سوئیت مشرف به اسکای لاین دوحه است و مجهز به بهترین امکانات رفاهی است تا اقامت شما را راحت و دلپذیر کند. فضای ناهار خوری، آشپزخانه مجهز، نشیمن بزرگ و هر امکاناتی که نیاز داری،د در این سوئیت در دسترس خواهد بود.

سبک شیک، مبلمان مدرن، و فضای داخلی آرام بخش، سوئیت executive را به انتخابی برای همه مهمانان تبدیل کرده است. پنل الکترونیکی پیشرفته، حمام مجزا، کمد دیواری و منظره خلیج زیبای فارس از ویژگی‌های بارز این مجموعه هستند.

برای یک تعطیلات طولانی خانوادگی در دوحه، سوئیت‌های لوکس بهترین اتاق‌های موجود در این هتل هستند. ویژگی های اتاق های موجود در اینجا اقامت شما را مانند خانه شما راحت می کند. دکوراسیون آرامش بخش و رنگ ظریف هر گوشه از سوئیت را زیباتر کرده است. همچنین هر سوئیت لوکس دارای یک بالکن اختصاصی است.

سوئیت‌های سلطنتی هتل InterContinental دوحه نشان‌دهنده ظرافت و پیچیدگی در طراحی خود هستند. این هتل با منظره خلیج فارس و خط افق خیره کننده دوحه، ناهارخوری مجزا و حمام مرمری اقامتی شگفت انگیز را برای شما به ارمغان می آورد.

ویلاها و آپارتمان ها

اتاق های هتل اینترکنتیننتال دوحه

با رزرو بهترین ویلاها و آپارتمان های موجود در هتل اینترکنتیننتال دوحه، از تعطیلات خصوصی در قطر با خانواده خود لذت ببرید. امکانات فوق العاده ای به این هتل اضافه شده است که تعطیلات شما را به یاد ماندنی و آسان می کند، هر یک از ویلاها و آپارتمان های هتل، شیک ترین امکانات رفاهی و جذاب ترین دکور را را در خود دارند.

لمس دکوراسیون معاصر و مدرن، دسترسی به استخر یا ساحل خصوصی، اسپا، سالن بدنسازی و رستوران‌ها در کنار هم این هتل را به اقامتگاهی لوکس و عالی برای شما و خانواده‌تان تبدیل می‌کند. چشم انداز ویلاها می تواند به سمت دریا یا استخر باشد. همچنین آپاراتمان های یک، دو یا سه اتاق هم در دسترس هستند.

رستوران های هتل اینترکنتیننتال دوحه

در این مجموعه چندین هتل وجود دارد که شامل بهترین رستوران های دوحه می شود. با کیفیت ترین غذاها توسط بهترین سرآشپزهای درجه یک تهیه می شوند و برخورد کارکنان بسیار حرفه ای است. همچنین دکور رستوران هم ارزش خدماتی که ارائه می شود، را دو چندان کرده است. همچنین لازم به ذکر است که رستوران این هتل حتی برنده جایزه بهترین غذاخوری را هم کسب کرده است و شما می توانید پیش از مراجعه به آن یک میز برای خود رزرو کنید.

رستوران La Mar by Gaston Acurio

رستوران های هتل اینترکنتیننتال دوحه

در این رستوران شاهد یک فضای داخلی مدرن خواهید بود. طعم غذاهای این جا اصیل و غنی است و می تواند ذائقه غذایی شما را تحریک کند. مهمانان می توانند از طعم نوشیدنی‌های خاص گرفته تا غذاهای دریایی تازه و گوشت‌های کبابی شده با ذغال را در حین تحسین منظره پانوراما از شهر امتحان کنند. صندلی‌های کنار ساحل و همچنین صندلی‌های سرپوشیده ای وجود دارد تا راحتی را برای شما به ارمغان بیاورند.

ساعت کار رستوران:

جمعه و شنبه از ساعت 12:30 تا 4:30 بعد از ظهر

همه روزه از ساعت 18 الی 23:30

پنجشنبه تا شنبه از 4 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر

رستوران Mykonos

بهترین غذاهای مدیترانه ای در دوحه در میکونوس، یکی از برترین رستوران های قطر سرو می شوند. برخی از دستور پخت ها متعلق به غذاهای یونانی هستند که توسط سرآشپزهای درجه یک جهانی تهیه شده اند و لذت بخش ترین تجربه غذایی را به شما ارائه می دهند. شما می توانید غذاهای مانند سالاد یونانی یا برگ درخت انگور، پنیر ساگاناکی و موساکا را امتحان کنید.

میکونوس هماهنگی طبیعت را با دکوراسیون مدرن و سنتی منعکس می کند. استفاده از رنگ مایل به سفید، همراه با رنگ های آبی، حس آرامش بخشی به محیط می بخشد. مهمانان می‌توانید فضای ایده‌آل خود را از بین صندلی‌های سالن داخلی یا خارجی در InterContinental Qatar انتخاب کنند.

زمان: همه روزه از ساعت 12 الی 23:30

رستوران Manko Doha

وقتی صحبت از لذت بردن از زندگی شبانه در قطر می شود، مانکو دوحه مکانی ایده آل برای استراحت و لذت بردن از شب است. بار و سالن‌های این رستوران به‌خاطر منوی جدید، غذاهای خاص و نوشیدنی‌های ویژه آن شناخته می‌شوند تا یک شب عالی را به شما هدیه دهند. دکور شیک و مسحورکننده رستوران نشان دهنده کمال هنر و معماری است.

لیست کاملی از سرگرمی ها با شب های دی جی، دسرهای لذیذ و نوشیدنی های خوشمزه در انتظار شما است. منظره آرام اطراف و فضای داخلی شیک، مانکو دوحه را به مرکزی برای تجربه زندگی شبانه تبدیل کرده است. همین طور بهتر است تا نوشیدنی های دست ساز را از دست ندهید.

زمان برگزاری: هر پنجشنبه و جمعه از ساعت 16 الی 19

رستوران Coral All-Day Dine-in

رستوران هتل اینترکنتیننتال دوحه

از جمله بهترین رستوران های هتل اینترکنتیننتال دوحه می توان به رستوران مورد نظر اشاره کرد. ترکیبی عالی از غذاهای عربی و اروپایی توسط یک سرآشپز درجه یک جهانی در این رستوران تهیه می شوند و این مکان را به بهترین محل برای صرف غذا در سطح شهر تبدیل کرده اند. شما می توانید از طعم غذاهای سنتی و فانتزی که با عطر اصیل سرو می شوند، لذت ببرید. نان پخته شده، شیرینی ها، آب میوه ها و میوه های استوایی چیزی است که نباید از دست داد. این رستوران برای صرف یک وعده غذایی به همراه خانواده بسیار عالی است. یک بخش از فضای این رستوران در فضای باز است و شب هنگام در زیر نور ستاره ها می توانید شام خود را در آن جا میل کنید.

ساعت کار رستوران:

یکشنبه تا پنجشنبه: 6 صبح تا 10:30 صبح

جمعه و شنبه: 6 صبح تا 11 صبح

رستوران Paloma

بهترین غذای آمریکایی را می توان در منوی این رستوران پیدا کرد. رستوران مورد نظر به خاطر منوی خوشمزه و غذاهای تازه تهیه شده آن معروف است و یکی از بهترین غذاخوری های دوحه برای تجربه یک وعده غذایی شگفت انگیز را به شمار می رود. غذاهای این جا توسط آشپزهای درجه یک که پیش تر چندین بار در مسابقات آشپزی برنده شده اند، سرو می شوند. برای اینکه اوقات خوشی در هنگام صرف غذا داشته باشید، برنامه ها و نوشیدنی های خوشمزه هم در کنار آن ارائه می شوند. مهمانان می توانند، در این رستوران سالاد سرآشپز، برنج مکزیکی، لوبیا سرخ شده، ذرت کبابی یا مرغ کبابی را امتحان کنند.

ساعت کاری رستوران:

زمان: 5:00 بعد از ظهر تا 2:00 بامداد

کافه بلژیکی Belgian Café

رنگ‌های گرم، فضای داخلی ظریف تا منوی وسوسه‌انگیز و امکانات درجه یک، کافه بلژیک را به یکی از بهترین کافه‌های دوحه تبدیل کرده است که می‌توانید در آن زمان دلپذیری را بگذرانید. این کافه حتی بزرگترین کافه ای است که در هتل اینترکنتیننتال دوحه واقع شده است و محیطی آرام و لذت بخش را به شما ارائه می دهد.

منوی این کافه شامل غذاهای اروپای و بلژیکی می شود که در میان آن ها کروکت پنیر، غذاهای دریایی و شنسیل یافت می شوند.کافه بلژیکی همینطور یکی از بهترین مکان ها برای معاشرت با مردم پس از یک روز طولانی به شمار می رود.

ساعت کاری:

همه روزه از ساعت 12:30 تا 12 صبح

رستوران Villa Beirut

رستوران هتل اینترکنتیننتال دوحه

رستوران مورد نظر از بهترین مکان ها برای لذت بردن از طعم غذاهای تازه لبنانی است. آشپزهای حرفه ای این رستوران تمام تلاش خود را می کنند تا طعم اصلی غذاهای لبنانی را به وجود آورند و استفاده از ادویه های متنوع در غذاها بسیار مرسوم است. این رستوران در کنار یک استخر قرار دارد و می توان در حین خوردن غذا از زیبایی های محیط لذت برد. در منو این رستوران از پیش غذا گرفته تا دسر و نوشیدنی سرو می شود. نه تنها در این رستوران می توان از غذا لذت برد، بلکه موسیقی هم برای شما گوش نواز خواهد بود.

ساعت کاری رستوران:

صبحانه: از ساعت 9 صبح تا 12 بعد از ظهر

ناهار: از ساعت 12 تا 4 بعد از ظهر

تراس استخر (Pool Terrace)

تراس استخر هتل دوحه

هتل مورد نظر لذت صرف غذا در یک کافه تراس استخر را برای شما به ارمغان می آورد. هر زمان که نوبت به استراحت، تجدید قوا و آفتاب گرفتن در طول روز می شود، این جا یکی از برترین تراس های استخر دوحه است. در تعطیلات می توانید به کافه مراجعه کرده و در آن جا ناهار یا یک میان وعده کوچک را صرف کنید.

همچنین می توانید برای خنک شدن کنار استخر روی صندلی راحتی بنشینید و از نوشیدنی های خنک و آب میوه های تازه لذت ببرید. بعد از آن هم می توانید سری به کافه بزنید و مرغ سرخ کرده یا سیب زمینی سفارش دهید.

زمان: همه روزه از ساعت 09:00 صبح تا 09:00 شب

امکانات هتل اینترکنتیننتال دوحه

سلطنتی و لوکس بودن را با ویژگی های تفریحی هتل InterContinental در قطر تجربه کنید. این ملک پنج ستاره دارای ویژگی های مطلوبی است که می توانید روح و بدن خود را در آرام کنید. از اوقات فراغت گرفته تا سرگرمی، این هتل بهترین تجربه را برای استراحت و تجدید قوا برای شما فراهم می کند.

استخر و سواحل

استخر و ساحل دوحه

استخر هتل محلی مناسب برای استراحت به شمار می رود. از نکات جالبی که درباره استخر این هتل می توان به آن اشاره کرد این است که در کنار آن رستوران و کافه قرار گرفته است و می توانید نوشیدنی سفارش دهید. همینطور یک ساحل اختصاصی هم وجود دارد که می توانید در آن جا بازی ها و ورزش های ساحلی را انجام دهید.

اسپا هتل اینترکنتیننتال دوحه

اسپا هتل

اسپا هتل از بهترین مراکز اسپایی است که می توانید در آن تجربه ای استثنائی داشته باشید. کارکنان اسپا بسیار کارآزموده هستند و دستان ماهر آن ها آرامش را برای شما به ارمغان می آورند. در این مرکز 16 اتاق درمانی وجود دارد که به صورت یک محیط کاملا لوکس طراحی شده اند و شامل سوئیت، استخر سرپوشیده، اتاق های استراحت، سونا، جکوزی، تخت اسپا و … می شوند.

سالن بدنسازی و مرکز تناسب اندام

سالن بدنسازی هتل

سالن بدنسازی مساحتی به اندازه 500 متر دارد و در آن همه تجهیزات و وسایل مناسب برای ورزش قرار گرفته است. علاوه بر این زمین بازی و زمین ساحلی هم برای ورزش کردن مناسب هستند. در مرکز تناسب اندام مربیان حرفه ای می توانند تمرینات لازم را به شما آموزش دهند. همچنین فضای جداگانه ای برای کودکان در نظر گرفته شده است. پس کودکان هم می توانند در کنار والدین از برنامه های تناسب اندام بهره ببرند.

سالن گردهمایی

سالن گردهمایی هتل دوحه

هتل InterContinental در دوحه چشمگیرترین موقعیت مکانی را دارد که آن را بهترین مکان برای ملاقات های خانوادگی و تجاری شما تبدیل می کند. وقتی صحبت از گردهمایی های اجتماعی به میان می آید، در این هتل تمام امکاناتی که برای یک گردهمایی نیاز است فراهم شده است. هتل مورد نظر مشرف به دهکده فرهنگی کاتارا و کورنیش دوحه است که فضای آن برای عروسی و مراسم ها مناسب است.

اتاق ها و سالن های به اندازه ای بزرگ هستند که تعداد مناسبی از مهمانان را در خود جای می دهند. یک سالن بزرگ با ظرفیت 800 نفر هم در آن وجود دارد که مخصوص برگزاری جشن ها است و غذا هم در آن سرو می شود. پیش از برگزاری کنفرانس یا مهمانی می توانید با بخش خدمات تماس گرفته و اتاق ها را رزرو کنید. امکانات آشپزی فوق العاده هم به گونه ای است که هیچکس از رزرو این هتل پشیمان نخواهد شد.

فاصله هتل از بخش های دیدنی دوحه

مرکز خرید سیتی سنتر – 400 متر

پارک البیدا – 8 کیلومتر

شهربازی علاالدین کینگدوم – 9 کیلومتر

مرکز خرید لاگونا – 5 کیلومتر

موزه هنرهای اسلامی – 7 کیلومتر

جمع بندی

هتل اینترکنتیننتال دوحه در فهرست برترین هتل هایی قرار گرفته است که به خاطر خدمات لوکس خود شهرت دارد. معماری عالی و بهترین رستوران های اینجا فقط به شهرت و نام این ملک پنج ستاره می افزایند. دسته بندی اتاق های هتل به گونه ای است که اقامتی به یادماندنی را برای شما به ارمغان می آورند، بنابراین اگر قصد گذراندن تعطیلات در قطر را دارید، با رزرو اقامت خود در این هتل لوکس کلاسیک اوقاتی خوش را در کنار خانواده خواهید داشت.

برترین هتل های دوحه کدامند؟

پایتخت قطر، دوحه، مجموعه ای از هتل ها را در خود جای داده است که امکانات لوکسی را به مهمانان ارائه می دهند. برترین هتل‌های این شهر عبارتند از  هتل ریتز کارلتون دوحه، هتل مارسا مالاز کمپینسکی دوحه، هتل‌های بوتیک سوق واقف دوحه، موندریان دوحه، دبلیو دوحه، هتل اینترکنتیننتال دوحه

خدمات رفاهی هتل اینترکنتیننتال دوحه چیست؟

بخش اسپا، رستوران، کافه، پارکینگ و …

رستوران بی لانژ دوحه

رستوران بی لانژ دوحه (B-Lounge Doha)

رستوران مورد نظر چشم اندازی خیره کننده از اسکله تفریحی دارد که در کنار فضای داخلی شیک و تراس بزرگ آن محیط عالی به مهمانان خود برای صرف یک غذای خوشمزه ارائه می دهد. شما می توانید در حین گوش کردن به موسیقی از اوقات خود در رستوران بی لانژ دوحه لذت ببرید. برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری درباره این رستوران به دست آورید، با یابکس همراه باشید.

در این رستوران انواع غذاهایی مانند سوشی، ساشیمی، کباب زغالی با ماهی و گوشت تازه، ماهی قزل آلا کبابی و استیک سرو می شوند. غذای مورد علاقه مهمانان در این رستوران بی لانژ دوحه، میگو کاری قرمز تایلندی، بره کبابی، بادمجان میگو سنگاپور و فیله گوشت گاو سرخ شده است.

رستوران بی لانژ دوحه، تجربه ای منحصر به فرد از رستوران های لوکس

رستوران بی لانژ دوحه

رستوران بی لانژ دوحه، تجربه منحصر به فردی از صرف غذا در محیطی مجلل را به شما ارائه می دهد. این رستوران و سالن با مشرف به مناظر باشکوه دوحه، یک مکان عالی برای غذاخوری در شهر به شمار می رود و با خدمات مناسبی که ارائه می دهد، در کنار منوی عالی و مهمانوازی دلپذیر آن، بهشت کوچکی محسوب می شود که می توانید، در آن غذاهای مختلف را امتحان کنید. هر گوشه ای از رستوران تجربه ای فراموش نشدنی را به مهمانانش هدیه می دهد.

رستوران مورد نظر دارای فضایی شیک و عالی است که آن را به یکی از بهترین رستوران های قطر و یک مکان مناسب برای افراد مشهور تبدیل کرده است. علاوه بر این فضای داخلی رستوران هارمونی منحصر به فردی دارد که تابع مبلمان و تزئیناتی است که در آن به کار گرفته شده است. ریتم ثابت موسیقی به هر گوشه و کنار این رستوران زندگی می بخشد. رویدادهای موسیقی، شب های دی جی و اجراهای گروهی برای پذیرایی از مهمانان برگزار می شوند. می توان ترکیبی از تنوع فرهنگی را در غذا، موسیقی و حتی محیط این مکان تجربه کرد. طعم‌های آسیایی با ادویه‌های بین‌المللی غذاهای این رستوران را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل می کنند.

فضای داخلی B-Lounge در دوحه حال و هوای متفاوتی دارد که آن را معمولی و در عین حال پیچیده می کند. با نشستن در فضای باز، می توانید از منظره مارینا لذت ببرید در حالی که نور و دکوراسیون آنقدر جذاب است که نمی توان نادیده گرفت.

مفهوم ترکیب شناسی در رستوران بی لانژ دوحه

رستوران بی لانژ دوحه

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، بخش های مختلفی در این کافه رستوران در هماهنگی کامل با یکدیگر قرار دارند و این مورد را می توانید در منو و بخش های مختلف دکور آن مشاهده کنید. در بخش منو غذاهای آسیایی و بین المللی با نوشیدنی های سنتی وجود دارند و حتی انواعی از غذاهای آمریکایی هم در آن دیده می شود. موسیقی هم عامل جذابیت دیگری است که هر شب در این رستوران پخش می شود تا تجربه ای جدید برای مهمانان به ارمغان بیاورد.

منوی رستوران بی لانژ دوحه

منوی این رستوران کاملا پربار و جذاب است، زیرا غذاهایی با ادویه ها و چاشنی های جدید در آن به چشم می خورند. برخی از غذاهای موجود در منو شامل سالاد مرغ و گوشت گاو، میگو چیلی سنگاپور و فیله گوشت گاو، فوندانت شکلاتی، بستنی و شربت می شوند.

پیش غذای سرد و سالاد

هر رستورانی غذاهای خاص خود را دارد که مردم را از سراسر جهان جذب می کند و غذاها حاوی طعم های جذاب و دلپذیری هستند.

سالاد مرغ رستوران بی لانژ دوحه

سالاد مرغی که در این رستوران در دوحه سرو می شود، از پنج مرغ کبابی تند، کلم ناپا و سس کنجد تهیه شده است. این یک سالاد ساده را در هر زمانی از روز می توان صرف کرد.

ماهی تن تارتار

پیش‌غذاهای چشم‌نواز که با ماهی تن تازه تهیه شده‌اند و با مواد و طعم‌های آسیایی درست می شوند، در این رستوران سرو می شوند. ماهی تن تارتار می تواند، به صورت سرد هم تهیه شود که در این صورت ترد خواهد بود. هنگام سرو این غذای لذیذ، می توان آن را با زنجبیل و جعفری تازه، خیار، لیمو ترش، سرکه شیرین و سس سویا اومامی ترکیب کرد.

سالاد شاه خرچنگ

سالاد کینگ خرچنگ یک غذای ساده است که با تکه های تمپورا، پیاز، کنجد و آووکادو درست می شود. این یکی از غذاهای بسیاری است که مردم اغلب در هر زمانی از روز با قهوه یا چای می خورند.

سالاد میکس شینسکس

سلاد ویژه این رستوران شامل گوجه فرنگی، گلابی، هلو، سس میسو، تربچه و … می شود.

پیش غذای گرم

پیش غذاهای این رستوران بسیار عالی هستند و مردم از سرتاسر جهان فقط برای چشیدن پیش غذا به آن مراجعه می کنند. در ادامه تعدادی از این غذاها را به شما معرفی می کنیم.

دانه های سویا Edamame

دانه های سویای این ماده خوراکی بسیار نرم و ترد هستند و طبق روش آشپزی شرق آسیا می توان آن ها را بخارپز یا سرخ کرد. به طور کلی راه های مختلفی برای لذت بردن از این ماده غذایی وجود دارد و می توانید به عنوان چاشنی غذا از نمک هم استفاده کنید.

پنکیک اردک

پنکیک اردک یکی از محبوب ترین غذاهای دوحه است که طعمی رویایی را برای شما به ارمغان می آورد و یکی از پرطرفدارترین غذاهایی است که در این رستوران سرو می شود.

غذای اصلی

رستوران بی لانژ دوحه

نوبتی هم که باشد، نوبت به غذای اصلی رستوران می رسد که مردم زیادی به خاطر آن به آن سر می زنند. برخی از غذاهای اصلی که در این رستوران سرو می شوند، عبارتند از:

Ama Misokosho Black Cod

کاد سیاه آما میسوکوشو، مانند غذاهای دیگری نیست که مردم اغلب هنگام بازدید از یک رستوران میل می کردند. این غذا با میسو شیرین، سالاد کینو و ترافل درست می شود.

Tajima Wagyu Rib Eye Steak

آیا تا به حال چیزی به نام Tajima Wagyu Rib Eye Steak را امتحان کرده اید؟ این یک غذای لذیذ در خاورمیانه است که در رستوران های مختلفی مانند رستوران بی لانژ دوحه سرو می شود. بنابراین، هنگام بازدید از رستوران، باید آن را حتما امتحان کنید.

Signature BL Sauces

هیچ غذایی بدون سس کامل نمی شود و سس مورد نظر طعم بسیار لذیذی دارد.

میگو کاری قرمز تایلندی

این غذای لذیذ با برنج نارگیل، کاری قرمز، لیموترش و پیاز درست می شود. طعم ها و ادویه های میگو کاری قرمز تایلندی تضمین می کنند که طعم شگفت انگیزی را تجربه کنید.

گوشت بره کبابی

تکه های گوشت بره از بخش کمر، سینه یا دنده حیوان بریده می شوند و با ادویه های لذیذی مخلوط شده و ظرف ده دقیقه آماده می شوند.

میگو چیلی سنگاپور

این غذا شامل میگو به همراه تخم مرغ، زنجبیل، سیر، گشنیز و برنج یاس دم کرده است. این غذا خوشمزه ترین غذای اصلی است که می توان در این رستوران آن را تجربه کرد.

دسر

وقتی صحبت از خوردن بهترین شیرینی‌ها می‌شود، رستوران بی لانژ دوحه یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در قطر است. برخی از دسرهای موجود در منو عبارتند از:

 • چیزکیک میسو
 • فوندانت شکلاتی
 • کیک شکلات
 • بشقاب میوه های تازه
 • بستنی و شربت
 • انواع دسر و میوه، بستنی موچی

نحوه رسیدن به رستوران بی لانژ دوحه

رستوران بی لانژ دوحه

این رستوران تقریبا در فاصله 23 کیلومتری از فرودگاه حمد دوحه واقع شده است و از طریق تاکسی های مخصوص قابل دسترس است یا اگر ماشین کرایه کنید، خودتان می توانید، به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر این یک ایستگاه مترو هم در فاصله نه کیلومتری از آن قرار دارد که باید به ایستگاه وست بای مراجعه کنید. از طریق ماشین هم باید یک مسیر یازده کیلومتری متری را طی کرد.

سالن از ساعت 12:00 صبح تا 12:00 شب باز است و ممکن است در برخی موارد تغییر کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با رزرواسیون تماس بگیرید.

B-Lounge دوحه یکی از بهترین رستوران‌هایی است که مردم می‌توانند در آن انواع غذاها را امتحان کنند، پس تا فرصت دارید تور قطر را رزرو کنید و برای گذراندن اوقات فراغت به همراه خانواده به این شهر سفر کنید.

بادسواری در قطر

بادسواری در قطر

لذت بردن از ورزش های آبی یکی از بهترین کارهایی است که امروزه مسافران می توانند در قطر انجام دهند. از غواصی گرفته تا کایاک سواری همه این ها گزینه های جذابی هستند که در سواحل مختلف قطر ارائه می شوند. برای اینکه بتوانید با بادسواری در قطر اشنا شوید، با مجله گردشگری یابکس همراه باشید.

همینطور می توانید برای خرید تور قطر به صفحه آن مراجعه کنید.

بادسواری در قطر چیست؟

از ورزش های آبی بسیار محبوب در قطر، بادسواری است که ترکیبی از موج سواری و قایقرانی است و بنظر می رسد که از فرهنگ موج سواری کالیفرنیا سرچشمه گرفته است. وقتی صحبت از قطر می شود، موج سواری در اینجا فعالیتی است که مسافران می توانند به راحتی از آن لذت ببرند، زیرا مکان های متعددی در این کشور وجود دارند که اوقات خوشی را برای مسافران فراهم می کنند.

بادسواری در دوحه

بهترین مکان ها برای موج سواری در قطر

مکان های خاصی در قطر وجود دارند که تجربه کاملی از موج سواری را به مسافران ارائه می دهند. در ادامه تعدادی از بهترین مکان هایی که می توانید در آن ها موج سواری را انجام دهید، برای شما بازگو خواهیم کرد.

ساحل فویریت (Fuwairit Beach)

ساحل فویریت که به عنوان یکی از بهترین سواحل قطر در نظر گرفته می شود، در شمال این کشور قرار دارد و بهترین نقطه برای بادسواری به حساب می آید. این ساحل در منطقه ای واقع شده است که برخی از قوی ترین بادها در آن می وزند، که آن را به یک مکان محبوب برای موج سواران تبدیل کرده است.

ساحل دخان (Dukhan Beach)

یکی دیگر از مناطق ساحلی محبوب قطر که برای موج سواری بسیار محبوب است، ساحل دوخان است که چشم انداز زیبایی از دریا به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. البته توجه داشته باشید که شدت موج های این ناحیه تقریبا زیاد است پس برای غواصی مناسب نیست.

خلیج دوحه

خلیج دوحه از دیگر نقاط محبوب موج سواری در قلب قطر است. به طور کلی این منطقه به دلیل تعداد مهاجرانی که در اینجا زندگی می کنند، بسیار محبوب است. سرعت باد در داخل و اطراف منطقه به اندازه‌ای مناسب است که موج سوارها می توانند از آن لذت ببرند.

در واقع، مانند کایت‌سرفینگ، حتی موج سواری نیز به شدت باد متکی است. از این رو، موج سواران باید قبل از برنامه ریزی برای انجام فعالیت، شدت باد را زیر نظر داشته باشند.

جمع بندی

بادسواری در قطر

بادسواری فعالیتی است که تا حد زیادی به سرعت باد بستگی دارد و مسافران در طی سفرهای خود باید حتما این ورزش را امتحان کنند. این ورزش ترکیبی عالی از موج سواری و قایق رانی است و لذت های این دو ورزش را در کنار هم دارد. پس در انتظار چه چیزی هستید؟ پرواز خود را به قطر رزرو کنید و یک روز پر از سرگرمی در کنار خانواده و دوستان خود داشته باشید.

بادسواری چیست؟

در این ورزش از یک تخته بادبانی برای سوار شدن روی موج ها استفاده می شود.

کافه فلامینگو در دوحه

از یک شب آرام در کافه فلامینگو در دوحه لذت ببرید

آیا با این جمله که “دسر مانند آهنگی است که احساس خوبی را در شما ایجاد می کند و باعث شادی و نشاط شما می شود” موافق هستید؟ اگر بله، پس شما هم باور خواهید کرد که دسرهای کافه فلامینگو این قدرت فوق العاده را دارند که فوراً حال و هوای شما را بهتر کنند. دوحه به عنوان پایتخت بازدیدکنندگان مختلف، شامل شگفت انگیزترین کافه ها در کشور می شود. کافه فلامینگو در دوحه یکی از کافه هایی است که قطعا ارزش دیدن را دارد. در ادامه چند واقعیت شگفت انگیز را برای شما بازگو خواهیم کرد که شما را ترغیب می کند، حداقل یکبار از این مکان بازدید کنید. برای خرید تور قطر ارزان می توانید به صفحه رزرو آن مراجعه کنید.

درباره کافه فلامینگو در دوحه

از آنجایی که قهوه‌بار و نانوایی فلامینگو متعهد می‌شوند تا هر روز تجربه بهترین صبحانه را در دوحه به سبک خانگی ارائه دهند، میزان بازدید از این کافه بسیار افزایش یافته است. کافه فلامینگو جزو اولین کافه هایی است که در وست بای افتتاح شده است. این منطقه در قلب شهر دوحه قرار دارد و با توجه به شرکت هایی که در کنار آن هستند، موقعیت آن بسیار عالی است. 

کافه فلامینگو قطر

فضای داخلی فریبنده و رایحه خوش طعم محصولات پخته شده در این کافه، بسیاری را متقاعد می کند که در حالی که در راه رفتن به دفتر هستند، به این کافه وارد شوند. علاوه بر این دکور جذاب این مکان باعث می شود تا همه اقشار جامعه علاقمند به حضور در آن باشند که این مورد تنها به جوانان ختم نمی شود، بلکه از نسل های قدیمی هم به آن سر می زنند. اگر تاکنون تنها به کافه های معروف قطر سرزده اید حال فرصتی در اختیار شما قرار دارد تا به این کافه مراجعه کنید.

منو در نانوایی کافه فلامینگو دوحه

اگر به دنبال غذای خوب هستید، مکان‌های زیادی در دوحه وجود دارند که می‌توانید از آن ها دیدن کنید، اما اگر ولع خاصی برای شیرینی دارید، پس باید منوی کافه فلامینگو دوحه را تجربه کنید. منو این کافه گسترده است و می تواند پاسخگوی ذائقه هرکسی باشد. محبوب ترین غذاهای موجود در منو شامل ساندویچ پنیر تریپل، پنیر دانمارکی و ساندویچ پنیر استیک فیلی است که در بین مردم بسیار محبوب هستند. صبحانه انگلیسی به عنوان یک بشقاب سالم شامل نان قهوه ای، تخم مرغ، گوشت گاو ، بوقلمون، ژامبون و قارچ موجود است که به صورت بخارپز به همراه یک نوشیدنی سرو می شود.

منوی کافه شامل چند بخش می شود که عبارتند از: اسلایدرهای گیاهی، تخم‌مرغ، غذاهای سالم و سالاد. در این منو غذاهایی با رویکردی متفاوت که به صورت کامل سالم تهیه شده اند در اختیار مهمانان قرار می گیرند. همچنین اگر به دنبال یک رستوران گیاهی هستید می توانید سری به این کافه بزنید و از غذاهای گیاهی خوشمزه آن لذت ببرید. بیشتر غذاهایی که در بشقاب شما سرو می شود، شامل توفو، برنج، نارگیل، محصولات لبنی، سبزیجات و میوه ها هستند. اگرچه تعداد کمی از غذاهای لذیذ ممکن است حاوی تخم مرغ باشند، با این حال، همیشه باید از آن پرش کنید. پس هرکسی می تواند غذای مورد علاقه خود را در این کافه پیدا کند.

کروسان های کافه فلامینگو

انواع مختلفی از کروسان وجود دارد که شما را شگفت زده می کند، فراموش نکنید که کروسانت پنیری، کروسانت زاتار و دونات گل رز را امتحان کنید. همینطور یک لیست طولانی از کیک ها با طعم های مختلف و کاملا لذیذ در این کافه هستند.

انواع نوشیدنی ها در کافه فلامینگو

نوشیدنی در کافه فلامینگو دوحه

آب میوه، موهیتو، قهوه  گرم و سرد می توانید هر چیزی را در این کافه امتحان کنید. با این حال اگر قصد خوردن چیزی را ندارید، هم می توانید، چند ساعتی را در این کافه در کنار دوستان خود بگذرانید.

جمع بندی

آیا تا به حال به مکانی رفته اید که ترکیبی عالی از غذاهای لذیذ، نوشیدنی های با طراوت و محیط آرامش بخش و موسیقی باشد؟ اگر پاسخ مثبت است، فراموش نکنید که آن را در بخش نظرات زیر ذکر کنید. اگر وقت کافی دارید، بنشینید و دسر مورد علاقه خود را در حین لذت بردن از موسیقی آرامش بخش بخورید. این کافه بار در دوحه با ارائه منوی متنوع، ترکیبی از طعم شیرین و خوش طعم، و محیطی پرانرژی، مکان بسیار مناسبی برای اوقات فراغت به شمار می رود. اگر به دنبال مکان‌های رمانتیک در قطر هستید، می‌توانید قراری را در اینجا برنامه‌ریزی کنید.

واقعیت این است که شهر پر از غذا و نوشیدنی های مختلف است و کافه و رستوران های متنوعی هم در آن وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به این کافه کیک و شیرینی های لذیذ را تجربه کنید.

کافه و نانوایی فلامینگو کجاست؟

کافه و نانوایی فلامینگو در خیابان ابا الحمبار، خلیج غربی، دوحه و در قطر واقع شده است.

پرفروش ترین منوی کافه فلامینگو چیست؟

دانمارکی، پنیر کروسانت وکیک انبه.

ساعت کاری کافه فلامینگو چیست؟

این کافه از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:30 صبح تا 11:00 شب فعال است.

آیا نانوایی فلامینگو غذای گیاهی سرو می کند؟

بله، گزینه های زیادی برای غذای گیاهی وجود دارد.

تفرجگاه لوسیل مارینا

تفرجگاه لوسیل مارینا (Lusail Marina Promenade)

تفرجگاه لوسیل مارینا اولین بار در سال 2018 کار خود را شروع کرد و محل آن در لوسیل است. این مکان در ابتدا به عنوان یک تفرجگاه خوش‌آمدگویی در منطقه استفاده می شده است، اما رفته رفته در نزد گردشگران بسیار محبوب شد. این مکان با مسیرهای زیبا و فعالیت های مختلفی که در آن می توان انجام داد، هم اکنون به یک مکان مهم گردشگری تبدیل شده است و بیشتر مسافران دوست دارند، عصرها از اینجا دیدن کنند. در ادامه به معرفی این تفرجگاه خواهیم پرداخت، پس با یابکس همراه باشید. مسافران قطر می توانند، برای رزرو ارزان ترین تور قطر به صفحه رزرو تور مراجعه کنند.

تفرجگاه لوسیل مارینا چه چیزی برای ارائه دارد؟

تفرجگاه لوسیل مارینا دارای پنج سالن سرپوشیده است. این منطقه لوکس که دقیقا در قلب شهر Lusail قرار دارد، دارای طیف گسترده ای از امکانات است که تمام وسایل راحتی شما را فراهم می کند. در این مکان یک نمای دریایی به طول 4.2 کیلومتر هم وجود دارد که باعث شده تا زیبایی منطقه افزایش یابد.

هنگام بازدید از تفرجگاه لوسیل مارینا چه کارهایی می توان انجام داد؟

تفرجگاه لوسیل مارینا

بازدید از این تفرجگاه در هنگام شب می تواند، بسیار دلپذیر باشد، با این حال در حین روز هم می توان از این منطقه در کنار خانواده خود لذت برد. برای مثال شما می توانید در بخش های مخصوص پیاده روی آن گردش کرده و از زیبایی های اطراف لذت ببرید. در ادامه به مجموعه کارهایی که می توان در این ناحیه انجام داد، اشاره خواهیم کرد.

زمین بازی بچه ها

تفرجگاه لوسیل مارینا - زمین بازی بچه ها

در حالی که ساختمان‌های مسکونی و هتل‌های زیادی در اطراف منطقه مارینا در Lusail وجود دارند، موردی که باعث خوشحالی خانواده ها می شود، این است که حتی به نیازهای بچه ها هم رسیدگی شده است. فضاهای جداگانه ای برای بچه ها و خانواده ها وجود دارد که در آن مجموعه از تفریحات سرگم کننده ارائه می شود.

اسب های چوبی، تاب های زیبا، سرسره و بخش های دیگر باعث می شوند که بچه ها اوقات خوبی را در اطراف منطقه داشته باشند. جالب ترین نکته درباره آن این است که یک زمین بازی در اطراف این محل وجود دارد که کاملا طبیعی است و با درختان نخل تزئین شده است که تلاش های زیست محیطی قطر را افزایش می دهد.

بهترین خوراکی ها را در بهترین رستوران ها میل کنید

تفرجگاه لوسیل مارینا - رستوران

آیا دوست دارید تا طعم های جدیدی را امتحان کنید؟ در تفرجگاه لوسیل مارینا کافه و رستوران های زیادی وجود دارد که بهترین غذاهای لذیذ را سرو می کنند. مسافرانی که به اینجا می آیند، می توانند بنشینند و غذاهای شگفت انگیز را بچشند. از گزینه های فست فود گرفته تا غذاهای خیابانی و ماکتل ها، مسافران می توانند، در خلیج مارینا منتظر چیزهای زیادی باشند. بنابرین در تفرجگاه لوسیل می توانید، رستوران های مختلف را امتحان کنید.

وقت گذرانی در بخش شهر سرگرمی

یکی دیگر از نقاط دیدنی جذاب که فقط 15 دقیقه با لوسیل مارینا فاصله دارد، شهر سرگرمی است. در این بخش جاذبه هایی مانند پارک‌های موضوعی، تئاتر، سینما، فروشگاه‌ها و موارد دیگر وجود دارد. در واقع، این منطقه حتی مجموعه ای از جاذبه ها مانند ویلاها، ساحل شمالی، مرکز شهر و موارد بسیار دیگری را در خود جای داده است.

با دوستان خود در اطراف منطقه قدم بزنید

قطر مکان‌های زیادی برای مجذوب کردن مسافران دارد و مسیرهای پیاده‌روی زیبا در اطراف خط افق بخش عمده‌ای از آن را تشکیل می‌دهند. به عنوان مثال، اگر صحبت از تفرجگاه لوسیل مارینا شد، این منطقه دارای مسیرهای باشکوهی در میان درختان نخل و مناطق سبز اطراف است. این گذرگاه ها همچنین دارای فواره های آبی هستند که در طول شب روشن می شوند و منظره ای چشمگیر ایجاد می کنند. می توانید از دوچرخه سواری یا دویدن در اطراف منطقه لذت ببرید، زیرا فضاهای مشخص شده برای همین کار وجود دارند. آیا می خواهید از یک پیاده روی عصرانه در لوسیل لذت ببرید؟ هیچ جایی بهتر از تفرجگاه مارینا نیست. بهترین بخش این است که حتی طیف وسیعی از رستوران ها در لوسیل مارینا وجود دارند که مسافران می توانند در اینجا امتحان کنند.

گردش در جزیره قطیفان

جزایر قطیفان یکی از دیدنی‌ترین نقاط برای بازدید در نزدیکی لوسیل مارینا، محیطی آرام و فریبنده را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. این منطقه سه جزیره با امکانات پیشرفته است. پل های عابر پیاده و مجموعه ای از امکانات وجود دارد که مسافران را تشویق می کند، به اینجا بیایند. به طور کلی تمام سعی دوحه این است که این منطقه را به یک مکان سرگرمی تبدیل کند.

نحوه رسیدن به تفرجگاه لوسیل مارینا چیست؟

رسیدن به این تفرجگاه بسیار آسان است و می توانید به راحتی به آن برسید. منطقه مورد نظر از کورنیش دوحه 14 کیلومتر فاصله دارد و با یک رانندگی کوتاه از کورنیش به مقصد خواهید رسید. سفر تقریبا 15 الی 20 دقیقه طول می کشد و تاکسی هم در مسیر وجود دارد. مسافران حتی می توانند یک ماشین کرایه کنند و خود را از کورنیش دوحه به لوسیل مارینا برسانند.

جمع بندی

تفرجگاه لوسیل مارینا

لوسیل که به عنوان یک دهکده مدرن در قطر در نظر گرفته می شود، کم کم به عنوان یک مرکز توریستی در این کشور تبدیل شده است و دلیل این امر ساده است. در طول سال‌ها، این شهر شاهد پروژه‌های عظیمی بوده است و تفرجگاه لوسیل مارینا یکی از این پروژه‌ها است که بسیار چشم نواز است. این منطقه ای است که با سرعت در حال توسعه است و قرار است به مرور زمان به یک مرکز اصلی گردشگری تبدیل شود. بنابرین اگر قصد دارید تا از شهر زیبای لوسیل دیدن کنید، می توانید با یک رانندگی کوتاه از کورنیش خودتان را به آن برسانید.

آیا در تفرجگاه لوسایل مارینا زمین بازی وجود دارد؟

بله، فضاهای جداگانه ای برای بچه ها و خانواده ها وجود دارد که در آن مجموعه ای از سواری های سرگرم کننده ارائه می شود.

بهترین زمان برای بازدید از لوسیل کدام است؟

بهترین زمان برای بازدید از Lusail در تعطیلات بین نوامبر و مارس است. این دوره ای است که در آن قطر دمای ملایمی دارد و آب و هوا بسیار خوب است.

کایت سرفینگ در قطر

کایت‌ سرفینگ در قطر

قطر کشوری در بخش خاورمیانه است که می تواند برای هر کسی که به دنبال تجربه ای جدید و شرکت در ماجراجویی های مختلف است، مهیج بنظر برسد. ورزش های آبی بین مردم محلی و همینطور گردشگران بسیار محبوب هستند و در ساحل و مناطق جزیره ای آرام آن انواع فعالیت های آبی به مسافران ارائه می شود. در این میان می توان به کایت سرفینگ در قطر که تجربه ای ارزشمند است، اشاره کرد. برای اینکه با این ورزش آشنا شوید با یابکس همراه باشید. همینطور در صورتی که علاقه دارید تا درباره تور قطر ارزان اطلاعاتی کسب کنید، می توانید به صفحه تور مراجعه کنید.

درباره کایت ‌سرفینگ در قطر

مکان‌های متعددی در کشور وجود دارد که می‌توان از موج سواری در آن ها لذت برد. این فعالیتی است که تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد، اما قطر مناسب ترین آب و هوا را برای آن دارد.

کایت ‌سرفینگ چیست؟

کایت سرفینگ روی آب

کایت سواری که اغلب به عنوان یکی از بهترین فعالیت های ماجراجویی در دوحه در نظر گرفته می شود، مملو از سرگرمی و هیجان است. این فعالیت را می توان ترکیبی عالی از موج سواری و ویک بورد نیز نامید. چه در ورزش های آبی مبتدی باشید و یا حرفه ای، کایت سواری همیشه شما را هیجان زده خواهد کرد، زیرا مهم نیست، چند بار آن را امتحان کرده باشید، زیرا همیشه جذابیت خاصی برای شما خواهد داشت.

در این ورزش از یک کایت استفاده می شود که با کمک نیروی باد روی آب حرکت خواهید کرد. نکته جالب توجه این است که کایت سواری تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد. بادهای خیلی کم یا با شدت زیاد ممکن است، برای لذت بردن از کایت موج سواری در هر نقطه از جهان مطلوب نباشند. از دیگر وسایل مورد نیاز برای کایت سرفینگ استفاده از برد است که باید روی آن تعادل خود را حفظ کنید. همینطور لباس های شما هم باید برای آن مناسب باشند.

آیا آب و هوا در کایت سرفینگ نقش اصلی را دارد؟

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم، وضعیت آب و هوا نقش مهمی در این ورزش ایفا می کند. زیرا حرکت کایت نیاز به قدرت باد دارد. بنابرین اگر باد کم یا زیاد باشد، نمی توانید تجربه ای مناسب از این ورزش داشته باشید و در واقع کایت سرفینگ قابل انجام نخواهد بود.

چه عاملی قطر را به یک کشور عالی برای کایت سواری تبدیل می کند؟

مردی در حال کایت سرفینگ در قطر

قطر کشوری است که در آن کایت ‌سرفینگ با گذشت زمان محبوبیت زیادی پیدا کرده است و دلایل زیادی برای همین موضوع وجود دارد. این فعالیتی است که به شدت باد بستگی دارد و شدت بسیار کم یا زیاد باد برای کایت سواری در آب نامناسب در نظر گرفته می شود. بنابراین، چه چیزی قطر را به مکانی عالی برای کایت سواری تبدیل می کند؟

قطر کشوری است که آب و هوای معتدل را تقریباً در طول سال ثبت می کند. در واقع، شرایط باد در تمام طول سال تقریباً عالی است که این کشور را به مکانی ویژه برای کایت سواری تبدیل کرده است. می توانید این فعالیت را در تابستان یا در زمستان انجام دهید.

بهترین مکان برای کایت سرفینگ در قطر

کایت ‌سرفینگ یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان در قطر انجام داد و این کشور مکان‌های متعددی دارد که این فعالیت را به مسافران ارائه می‌دهد. در اینجا برخی از انتخاب های برتر ما آورده شده است.

ساحل سیلین (Sealine)

ساحل سیلاین قطر

ساحل Sealine که به عنوان یکی از بهترین سواحل قطر در نظر گرفته می شود، یک ساحل خصوصی و بخشی از استراحتگاه مجلل Sealine Beach در قطر است. این ساحل با داشتن امکاناتی مانند استخر شنا، سالن استراحت و رستوران‌هایی که همگی بخشی از استراحتگاه هستند، به عنوان بهترین نقطه برای لذت بردن از کایت سرفینگ در قطر در نظر گرفته می‌شود. از آنجایی که شرایط آب و هوایی این منطقه در اطراف ساحل عالی است، می توان به راحتی از کایت سواری در اینجا لذت برد.

در مورد قیمت ها، مسافران برای لذت بردن از کایت سواری در اینجا مجبور نیستند، هزینه زیادی بپردازند. با این حال، دسترسی رایگان فقط برای مهمانانی که در Sealine Beach Resort اقامت دارند، ارائه می شود. اگر در این اقامتگاه ساکن نیستید، پیش از ورود به این ساحل حتما از قیمت ورودی آن مطمئن شوید.

ساحل کاتارا (Katara Beach)

ساحل کاتارا

یکی دیگر از سواحل واقع در قلب دوحه، ساحل کاتارا بخشی از دهکده فرهنگی کاتارا است و شرایط عالی را برای کایت سواری در قطر فراهم می کند. این ساحلی است که به دلیل امکانات و موقعیت آرام خود روزانه هزاران مسافر را به خود جذب می کند.

در حالی که کایت‌ سرفینگ یکی از فعالیت‌هایی است که مسافران می‌توانند در اینجا از آن لذت ببرند، سایر ورزش‌های آبی مانند پاراسیلینگ، اسکی روی آب و قایق‌سواری نیز در اینجا در ساحل کاتارا بسیار محبوب هستند.

بنابراین، چه چیزی شما را وادار می کند منتظر بمانید؟ چه با بچه ها، خانواده یا دوستانتان به اینجا بیایید، ساحل کاتارا چیزهای زیادی برای لذت بردن ارائه می دهد و کایت سواری یکی از آنهاست.

جزیره بنانا (Banana Island)

جزیره بنانا

آیا تا به حال در مورد لذت بردن از موج سواری در یک استراحتگاه ساحلی فکر کرده اید؟ خب، جزیره بنانا، یکی از مکان‌هایی است که مسافران می‌توانند، از سواری با کایت در آن لذت ببرند. اگرچه این یک ساحل خصوصی است، اما مسافرانی که به اینجا می آیند، می توانند با هزینه 350 ریال قطر به استخر و ساحل دسترسی داشته باشند.

در حالی که فعالیت‌هایی دیگری هم مانند قایق سواری در اینجا بسیار محبوب هستند، می‌توانید از کایت‌سرفینگ نیز در جزیره بنانا با قیمت‌های مناسب لذت ببرید. بنابراین، از اینجا دیدن کنید و بهترین زمان ممکن را با خانواده و دوستان خود در منطقه ساحلی جزیره داشته باشید.

هزینه کایت سواری در قطر چقدر است؟

کایت سرفینگ برخلاف تصور عموم مردم آن چنان هم گران نیست. این ورزش معمولا توسط سازمان های محلی ارائه می شود و برای هر نفر در یک جلسه گروهی باید هزینه ای به اندازه 700 ریال قطر پرداخت شود. در این جلسه تنها دو نفر همراه با یک مربی می توانند شرکت کنند. از طرف دیگر، مسافران همچنین می توانند جلسات خصوصی را انتخاب کنند که هزینه آن برای هر نفر حدود 1000 ریال قطر خواهد بود.

توجه: قیمت‌های کایت‌سرفینگ ذکر شده در بالا ممکن است، متفاوت باشد. به مسافران توصیه می شود، قیمت ها را با مقامات مربوطه تایید کنند.

برنامه های آموزشی برای کایت سواری

اگر به انجام این ورزش در قطر علاقمند شده اند، می توانید در دوره های پیشرفته و مبتدی که برای افراد ارائه می شود، شرکت کنید. این دوره ها با راهنمایی متخصصان و با هدف آماده سازی مسافران با اصول اولیه ارائه می شوند. می توان در مورد اقدامات ایمنی، اطلاعات مربوط به چگونگی انجام این ورزش، تکنیک های شبیه سازی و موارد دیگر اطلاعات کسب کرد.

جمع بندی

یکی از بهترین فعالیت هایی که می توانید در تعطیلات خود در خاورمیانه امتحان کنید، کایت سواری در قطر است که این فعالیت نه تنها مسافران را مجذوب خود می کند، بلکه با قیمت های متوسطی نیز در این کشور ارائه می شود. از آنجایی که این ورزش تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد، به لطف شرایط باد پایدار در این کشور، قطر به مقصدی عالی برای امتحان کایت‌سرفینگ تبدیل می شود. پس برای رزرو تور قطر لحظه آخری می توانید، به صفحه تور مراجعه کنید.

آیا شرایط باد برای کایت سواری مهم است؟

کایت ‌سرفینگ یکی از فعالیت‌هایی است که نیاز به پایداری آب و هوا دارد. از آنجایی که حرکت کایت تا حد زیادی به قدرت باد بستگی دارد، آب و هوا نقش مهمی در این ورزش ایفا خواهد کرد.

آیا قطر کشور خوبی برای کایت سواری است؟

بله، به دلیل اینکه شرایط آب و هوایی تقریبا در این کشور ثابت است، در نتیجه می توانید از کایت سواری در قطر لذت ببرید.

آیا برنامه های آموزشی برای کایت سرفینگ در قطر ارائه می شود؟

بله، برنامه هایی برای افراد مبتدی و حرفه ای در نظر گرفته شده است.

رستوران ویوا مکزیکو قطر

رستوران ویوا مکزیکو قطر

غذا در قطر بسیار متنوع و لذت بخش است. رستوران های زیادی در این کشور وجود دارد که در منوی آن ها غذاهای متنوع آمریکایی، آسیایی، هندی، مدیترانه ای و سنتی دیده می شوند. یکی از رستوران هایی که طعم های لذیذی را به مهمانان ارائه می دهد، رستوران ویوا مکزیکو قطر است که در آن می توانید بهترین طعم های مکزیکی را به شکل اصیل آنها امتحان کنید. این غذاخوری به خاطر منوی معطرش که با طعم جادویی غذاهایی مانند تاکو یا بوریتوس درست شده است، مورد علاقه بازدیدکنندگان زیادی قرار گرفته است. از پیش غذا گرفته تا غذای اصلی و دسر، می توانید هر نوع غذاهای را در این مکان تجربه کنید. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره این رستوران در اختیار شما قرار می دهیم. علاوه بر این برای رزرو تور لاکچری قطر می توانید به پنل یابکس مراجعه کنید.

رستوران ویوا مکزیکو شما را به یک تجربه خوش طعم دعوت می کند

این رستوران جدیدترین رستورانی به شمار می رود که در قطر ساخته شده است و متعلق به یک خانواده سنتی مکزیکی است و بهترین رستورانی در قطر است که غذاهای مکزیکی را سرو می کند تا طعم های استثنایی را به شما بچشاند. شما می توانید غذاهایی مانند بوریتو، ناچو، تورتا، کوزادیلا، امپانادا و تاکو را امتحان کنید که تنها با بهترین مواد غذایی آماده شده اند.

منوی رستوران ویوا مکزیکو

اکثر دوستداران غذا دائماً انواع غذاهای مختلف را فقط برای طعم و ادویه هایشان امتحان می کنند. در این میان امتحان غذاهای مکزیکی بدون شک می تواند تجربه ای بسیار جدید برای حس چشایی هر فردی باشد. پس اگر تا به حال غذاهای مکزیکی را امتحان نکرده اید هم اکنون فرصت مناسبی برای شما خواهد بود.

سالاد گواکامولی ( Guacamole)

سالاد گواکامولی

دیپ گواکامولی، سالاد مبتنی بر آووکادو است که برای اولین بار در مکزیک درست شد. این غذا علاوه بر اینکه بخشی از غذاهای مدرن مکزیکی است، غذایی است که در رستوران های مختلف بین المللی و آمریکایی به عنوان دیپ، چاشنی و مواد سالاد سرو می شود. Guacamole که با آووکادو، لیموترش و سایر مواد تازه درست شده است، غذایی است که مردم هرگز از خوردن آن سیر نمی شوند و در منوی Viva Mexico قطر یافت می شود.

ناچُو (Nachos)

ناچو

ناچو از دیگر غذاهای مکزیکی رستوران ویوا مکزیکو قطر است که با پنیر و سس درست می شود. ناچو یک وعده غذایی است که از چیپس تورتیلا تهیه می شود که روی آن توسط پنیر هم پوشیده شده است. منشا این غذا در شمال مکزیک در دهه 1940 بود. این غذا توسط یک رستوران دار به نام ایگناسیو آنایا ساخته شده است و به نام خالق آن ناچو نامیده می شود.

ماهی مرکب سرخ شده (Fried Squid)

ماهی مرکب سرخ شده

ماهی مرکب سرخ شده که در جهان با نام کالاماری شناخته می شود، یک غذای خوشمزه است که در اکثر کشورهای بین المللی از جمله قطر مصرف می شود. این غذا در حالت سرخ شده بسیار ترد است و بهترین طعم را خواهد داشت.

سویچه ماهی (Fish Ceviche)

سویچه ماهی

برای تهیه این غذا از موجودات دریایی تازه استفاده می شود که مواد آن را با سبزیجاتی مانند پیاز، فلفل و گشنیز مخلوط می کنند. این غذا یکی از محبوب ترین غذاهای دریایی آمریکای لاتین است که در آب مرکبات قرار می گیرد و با پیاز و گشنیز سرو می شود.

تاکوس دورادوس (Taquitos Dorados)

تاکوس دورادوس

این غذا یک تورتیلای کوچک است که شامل گوشت گاو، پنیر یا مرغ می شود. تاکیتوها به صورت ترد یا سرخ شده تهیه می شوند و روی آنها خامه ترش و گواکاموله ریخته می شود. اینها غذاهای خیابانی هستند که اغلب در لیوان با سس قرمز سرو می شوند. مردم اغلب تاکیتوی مرغ را که در آبگوشت خورده می شوند، انتخاب می کنند. این غذای خوشمزه، در منوی Viva Mexico دوحه، هنگام سرخ کردن طعم فوق‌العاده‌ای دارد، زیرا حس تردی به آن می‌دهد.

بوریتو (Burrito‎)

بوریتو

مواد سازنده این غذا شامل برنج، لوبیا، تورتیلا، مرغ یا گوشت گاو می شوند. تورتیلا در واقع نان گردی است که برای درست کردن آن از آرد ذرت یا گندم استفاده می کنند. برای درست کردن این غذا در مکزیک معمولا گوشت و لوبیا هم داخل تورتیلا قرار می دهند. این غذا اولین بار در سال 1900 به عنوان یک غذای ساده و آسان در کشور مکزیک درست شد.

کاستراس (Costras)

کاستراس

صحبت از غذای مکزیکی شد، کوستراها، تورتیلاهای معروفی هستند که با پنیر درست می‌شوند و آن ها را داخل گوشت می پیچند. این یک غذای لذیذ است که مردم اغلب در یک رستوران مکزیکی میل می کنند.

Molcajetes

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه مکزیکی مولکاژیت است که شامل ماهی گوشت کبابی و میگو می شود که با فلفل دلمه ای و پیاز در سس گوجه فرنگی و پنیر سرو می شود. برای طعم دار کردن غذا از لیمو هم استفاده می کنند.

تامالس (Tamales)

تامالس، ترکیبی از خمیر ذرت است که در یک برگ موز یا پوسته ذرت پیچیده شده است. این غذا در سبک مکزیکی و آمریکایی درست می شود و یکی از غذاهای خیابانی محسوب می گردد.

بره بارباکوآ (Lamb Barbacoa)

بره بارباکوآ

این غذای مکزیکی، در فر یا آرام پز پخته می شود و چند دقیقه برای آماده سازی نیاز دارد و بعد از چند دقیقه پختن در زودپز، می توانید از گوشت بره آبدار لذت ببرید.

تامپیکونا گوشت گاو (Beef Tampiquena)

تامپیکونا گوشت گاو

سبک مکزیکی پخت و پز استیک به عنوان tampiquena نامیده می شود که در سال 1939 معرفی شد. Tampiquena گوشت گاو به همراه پنیر شیلی و پنیر مکزیکی خرد شده است که به صورت کبابی در رستوران ویوا مکزیکو قطر سرو می شود.

چیمیچانگاس (Chimichangas)

چیمیچانگاس

بوریتوهای سرخ شده در قرن دوازدهم برای اولین بار در آریزونا درست شده اند. Chimichangas با مواد مختلفی در داخل آن درست می شود که باعث ترد شدن آن می گردد. برای درست کردن این غذا آن را در تورتیلا آرد می‌پیچند و سپس سرخ می‌کنند که باعث می‌شود طعم بسیار لذیذی را تجربه کنید. این غذا مانند یک بوریتو پر از برنج، لوبیا، گوشت و پنیر است. این غذا یکی از پرفروش‌ترین غذاهایی است که مردم معمولاً برای خوردن آن به این رستوران مراجعه می کنند.

ساندویچ پپیتو (Pepito Sandwich)

ساندویچ پپیتو

ساندویچ پپیتو یکی از ساندویچ های خوش طعمی است که با استیک و طعم های آمریکای لاتین مانند آووکادو، لوبیا خامه ای و هالاپنو تند درست می شود. درست کردن آن حدود 20 دقیقه یا کمتر طول می کشد. حتی با وجود اینکه گفته می شود غذای تاکو پادشاه غذاهای مکزیکی است، با این حال این ساندویچ ها بسیار در میان مردم محبوب هستند. پپیتو که از اسپانیا منشا گرفته است را می توان طیف وسیعی از ساندویچ های استیک به شمار آورد.گفته می شود که پپیتو نوع خاصی از ساندویچ استیک مکزیکی است و شبیه همتایان آمریکایی خود نیست. این یک غذای خیابانی شناخته شده در بین مردم ونزوئلا است.

تینگا مرغ (Chicken Tinga)

تینگا مرغ

غذای مورد علاقه مردم در این رستوران یک تاکو یا توستادوی مرغ خرد شده است که با پیاز خلال شده و سس چیپوتل گوجه فرنگی پر شده است. این یک غذای مکزیکی است که در چندین رستوران به خصوص ویوا مکزیکو قطر سرو می شود. بهترین نکته درباره این غذا این است که می توانید مقداری آن را از رستوران تهیه کرده و آن ها را در خانه فریز کنید.

جریکالا (Jericalla)

جریکالا

از قدیم می گویند که یک وعده غذایی بدون دسر کامل نیست. دسر سنتی مکزیکی که در این رستوران سرو می شود، دسر کاستارد است که با مواد ساده درست می شود. روی این دسر با مواد ویژه ای پوشیده می شود.

جمع بندی

وقتی صحبت از غذا می شود، رستوران ویوا مکزیکو قطر می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در این رستوران غذاهای متنوع مکزیکی سرو می شوند و می توانید طعم ها و مزه های جدیدی را امتحان کنید. کارکنان این رستوران هم بسیار مهمان نواز و سرزنده هستند و امکان رزرو میز قبل از مراجعه برای مهمانان فراهم شده است.

ساعت کاری رستوران ویوا مکزیکو قطر چیست؟

ساعت کاری رستوران 12 الی 10 شب است.

آیا می توان از رستوران ویوا مکزیکو قطر به صورت آنلاین خرید کرد؟

بله، مردم می توانند از آن غذا سفارش بدهند.

باشگاه اکسیژن دوحه

باشگاه اکسیژن دوحه

آیا به دنبال یکی از سرگرم کننده ترین کلاب های دوحه هستید؟ پس جای مناسبی را انتخاب کرده اید! در باشگاه اکسیژن دوحه می توانید انتظار تجمل و هیجان را داشته باشید و در کنار آن از یک رستوران با غذاهای متنوع هم لذت ببرید. پس برای آشنایی با این باشگاه با یابکس همراه باشید. برای خرید تور قطر ارزان می توانید به صفحه آن مراجعه کنید.

کلاب اکسیژن دوحه: نبض زندگی شبانه دوحه را احساس کنید

به دنیای Oxygene Club دوحه قدم بگذارید، جایی که زندگی شبانه تپنده شهر با مظهر ظرافت روبرو می شود. با ورود به این مکان جذاب، خود را در دنیایی از سرگرمی و آرامش خواهید دید که فقط برای شما طراحی شده است. در فضای پر جنب و جوش باشگاه غرق شوید، طیف متنوعی از تجربه های غذاخوری را کشف کنید یا در محیط مجلل اسپا استراحت کنید. این باشگاه دوحه مقصد نهایی شما برای یک قرار فراموش نشدنی در قلب شهر به شمار می رود.

بهترین کارهایی که می توان در باشگاه انجام داد

کلاب اکسیژن دوحه

کارهای متنوعی را می توان در کلاب اکسیژن دوحه انجام داد که شامل موارد زیر می شوند:

 • همانطور که از درهای Oxygen Doha عبور می کنید، به قلمرویی قدم می گذارید که در آن زندگی شبانه هیجان انگیز شهر با فضایی از ظرافت هماهنگ می شود که در آن می توانید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید. این مکان فوق‌العاده، یک جواهر منحصر به فرد در دوحه است که سرگرمی شما را تضمین می کند.
 • یک باشگاه تناسب اندام به همراه کلیه امکانات پیشرفته با منظره پانوراما در این کلاب وجود دارد.
 • بعد از ورزش حتما دوست دارید تا احساس گرسنگی خود را برطرف کنید. در این حالت می توانید به رستوران باشگاه مراجعه کنید. در این رستوران سرآشپزهای درجه یک وجود دارند که غذاهای بین المللی، مدیترانه ای و محل را برای مهمانان سرو می کنند.
 • مورد بعدی که می توان به آن اشاره داشت مرکز اسپا این باشگاه است. در این مکان می توانید در استخرهای آب گرم دراز بکشید و اجازه دهید خستگی های روحی و بدنی شما رفع شوند.
 • بعد از این هنگامی که خورشید غروب می کند، می توانید به آهنگ های این مکان گوش فرا دهید و در رویداهای زنده آن شرکت کنید یا اینکه اگر از سرو صدا خسته شده اید، به بخش سالن مد بروید و استراحت کنید.

ساعت کاری: 8 بعد از ظهر تا 2 بامداد

جمع بندی

کلاب اکسیژن دوحه

باشگاه اکسیژن دوحه مکانی فوق العاده برای تجربه زندگی شبانه شلوغ شهر است. در این باشگاه همه چیزهایی که می توان از آن لذت برد، در یک مکان گرد هم آورده شده اند تا مهمانان لحظات خوشی را تجربه کنند.

ساعت کاری باشگاه به چه صورت است؟

این مکان معمولاً از ساعت 20:00 تا 2:00 صبح کار می کند.

خدمات باشگاه اکسیژن دوحه چیست؟

رستوران، اسپا، باشگاه و بخش موسیقی