الخور بزرگترین  شهر  میزبان جام جهانی قطر

الخور شهر ساحلی است که در فاصله 50 کیلومتری از پایتخت قطر قرار گرفته. اسم الخور را به‌این دلیل به شهر دادند که این شهر اولین بار بر روی نهر درست شد، الخور به عربی معنای نهر می‌دهد. این شهر به میادین نفتی قطر نزدیک است به همین دلیل بسیاری از کارکنان این شهرک‌ها در این شهر ساکن هستند. شهر الخور یکی از شهر‌های میزبان جام جهانی قطر است. برای خرید بهترین پیشنهاد‌ها برای سفر به دوحه می‌توانید صفحه بلیط تهران دوحه مراجعه کنید

تاریخچه شهر الخور

شهر الخور توست قبیله آل مهدی اداره می‌شود، این قبیله از چند خانواده بادیه نشین عربی تشکیل شده است. اواخر قرن 18 این قبیله در منطقه الخور ساکن شدند، دلیل سکونت آل مهدی در این منطقه منبع آب قابل توجهی بود که در نزدیکی منطقه الخور وجود داشت، به همین دلیل مردم این قبیله چاه عین هلیتان را افتتاح کردند بیشتر آنها معتقد  بودند که آب خارج شده از این چاه خواص دارویی دارد. مردم شهر می‌دانستند که الخور استحکام لازم را ندارد به‌همین دلیل برای استحکام بخشیدن به‌شهر چند برج ساختند تا در جنگ‌ها از برج‌ها استفاده کنند.

در دهه 1820 جرج بارنز  بروکز اولین برسی انگلیسی‌ها را از خلیج فارس انجام داد او در بازدید از این شهر گفت: (الخور شهری با منبع آب فراوان است. این شهر بجز منبع آب منابع بیشمار دیگری هم دارد که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.)

مکان های دیدنی شهر الخور

آب هوا شهر الخور

این شهر آب و هوای گرمی دارد و در تابستان آب هوای این شهر بسیار گرم می‌شود و در زمستان هوای الخور سرد و خشک می‌شود. بهترین وقت برای مسافرت به الخور و کشور قط فصل پاییز است، در این فصل الخور آب و هوای مطلوبی دارد.

آب و هوایی شهر الخور

خدمات رفاهی، آموزشی و درمانی شهر الخور

شهر الخور دارای امکاناتی رفاهی، بهداشتی و آموزشی خوبی است که تمام مردم شهر به این امکانات افتخار می‌کنند. در ادامه شما را با خدمات این شهر آشنا می‌کنیم تا شما سفر مطمئن تری  به الخور داشته باشید.

این شهر دارایی یک بیمارستان 115 تخته است در این بیمارستان خدماتی مثل مراقبت‌های پزشکی، جراحی عمومی، جراحی عمومی زنان، مراقبت‌های پزشکی اطفال و زایمان انجام می‌شود. سازمان بهداشت قطر به فرمان امیر قطر قول ساخت بیمارستان 500 تخته را در این شهر داده است، این بیمارستان قرار است دارای یک مرکز بهداشتی مدرن به ارزش 3.6 میلیون ریال باشد.

مدرسه بین المللی الخور حدود 4000 دانش آموز دارد. دانش آموزان این مدرسه از خوانواده‌های کارکنان شرکت گاز قطر هستند. در سال 2015 برنامه‌ای برای بهبود سازی این مدرسه ریخته شد که در این برنامه دولت 200 میلیون ریال (ریال واحد پول قطر است) کنار گذاشت، قابل توجه است که این پول فقط برای بهبود سازی نیست و برای ساخت مدرسه‌های جدیدهم این پول را کنار گزاشته‌ شده است.

به‌دلیل این که شهر الخور میزبان جام‌ جهانی قطر است مسعولین این شهر خدمات ورزشی خوبی برای این شهر در نظر گرفته‌اند. مسعولان الخور برای جام جهانی قطر در این شهر یک ورزشگاه 60000 نفری ساخته‌اند نام این استادیوم البیت است و با نام الخورهم این ورزشگاه شناخته می‌شود. در این استادیوم امکانات خوبی وجود دارد که مردم شهر از آن‌ها استفاده می‌‎کنند.

استادیوم الخور

مکان‌های دیدنی شهر الخور

در شهر الخور امکانات رفاهی خوبی وجود دارد. این شهر بهترین مکان برای تفریح کردن است در ادامه شما را با بهترین تفریح‌های شهر الخور آشنا می‌کنیم تا بهترین مکان را برای تفریح انتخاب کنید

پارک الخور

یکی از قدیمی ترین پارک‌های قطر پارک الخور است. در این پارک هر نوع تفریحی که بخواهید می‌توانید انجام دهید. کافه تریا  باغ وحش، آمفی تئاتر، زمین اسکیت و زمین ورزش‌های توپی در این مکان وجود دارد. این مکان از ساعت هشت صبح تا ده شب در حال کار کردن است و می‌توانید در این ساعت به پارک الخور بروید.

پارک الخور

جزیره بنفش

اگر احل طبیعت گردی هستید بهترین مکان برای شما جزیره بنفش است. در این جزیره می‌توانید هم از آرامشی که از فضای جزیره می‌گیرید و هم طبیعت لذت ببرید و لحظات خوبی سپری کنید. با یک دوربین می‌توانید زیبا ترین عکس‌ها را از این جزیره بگیرید. این مکان در شمال شرق قطر واقع شده و می‌توانید از شهر الخور به این جزیره زیبا برسید.

جزیره بنفش الخور

پارک آل توسل

پارک آل توسل نسخه کوچک شده پارک الخور است که برای بچه‌ها بسیار مناسب است. این پارک پیش از 28500 متر مربع وسعت دارد. می‌توانید فرزند خود را می‌توانید در این مجموعه زیبا بگذارید تا خوب بازی و شادی کند. زمین فوتبال، فضای سبز، آبنمای سنتی، باغ وحش، و پیست دو و میدانی در این مجموعه وجود دارد.

پارک آل توسل

ساحل فرکه

بهترین مکان برای لذت بردن از طبیعت و صدای موج دریا ساحل فرکه است. این ساحل دارای محیط آرام و لذت بخش است که می‌توانید در آنجا اوقات خوبی سپری کنید. می‌توانید در آب‌های کم عمق این ساحل شنا کنید و لذت ببرید. این ساحل پارک مخصوص کودکان‌هم دارد.

پارک الخور

مال الخور

مسافرتی که در آن خرید نباشد به درد نمی‌خورد. مال الخور بهترین انتخاب برای غذا خوردن، سرگرمی و خرید است. پارکینگ این مال حدود 1000 ماشین در خود جایی می‌‌دهد. به‌دلیل زیاد بودن مغازه‌ها در این مال گزینه‌های زیادی برای خرید دارید. مال الخور تنها فروشگاه بزرگ این شهر است.

مال الخور

ذخیره الشعاع

ذخیره الشعاع یکی دیگر از مکان‌های توریستی الخور است که د سال 2018 افتتاح شد. در این مجموعه حیوانات آزادند و فرزند شما می‌تواند با آنها ارتباط مستقیم برقرار کند.

ذخیره الشعاع الخور

فاصله شهر الخور تا استادیوم‌های جام جهانی

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم لوسیل 32 کیلومتر26 دقیقه با ماشین

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم البیت 4 کیلومتر 9 دقیقه با ماشین

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم الخلیفه 54 کیلومتر 41 دقیقه با ماشین

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم التمام 57 کیلومتر 45 دقیقه با ماشین

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم الفاخر 74 کیلومتر 58 دقیقه با ماشین

·      فاصله شهر الخور تا استادیوم الریان 42 کیلومتر  37 دقیقه با ماشین

اگر به کشور قطر سفر کردید حتما به الخور بروید. اگر تا به حال به شهر الخور سفر کرده‌اید خاطرات خود را با کاربران یابکس قطر 2022 به اشتراک بگذارید. همین طور برای خرید تور جام جهانی می توانید به پنل رزرواسیون یابکس مراجعه کنید.      


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.