استادیوم البیت قطر

استادیوم البیت نشان دهنده قدرت، تاریخ و فرهنگ کشور قطر و کشورهای حومه خلیج فارس است. ورزشگاهی چادری غول پیکر که در آن می‌توان فرهنگ عشایر حومه خلیج فارس را دید. این ورزشگاه برای نشان دادن مهمان نوازی مردم قطر و به‌طور مخصوص، عشایر این کشور ساخته شده است.

استادیوم البیت به تمام دنیا نشان داده که کشور‌های آسیا و حومه خلیج فارس‌ هم قادر به ساخت ورزشگاه‌ های با عظمت هستند. این ورزشگاه ظرفیت 60000 نفری دارد و امکانات فوق العاده‌ دیگر که شما فکرش را نمی‌کنید، در ادامه شما را با استادیوم البیت آشنا می‌کنیم. برای آشنایی با تمام استادیوم‌های جام جهان 2022 قطر می‌توانید مطلب ورزشگاه‌ های جام جهانی قطر 2022 را مطالعه کنید.

معماری استادیوم البیت چگونه است؟

استادیوم البیت در شهر الخور واقع شده است. این مکان قبل از ساخته شدن استادیوم کاملا بیابانی بوده و این موضوع به ساخت رستوران، بیمارستان، مغازه‌های کوچک و دریاچه کنار استادیوم بسیار کمک کرد. پیست اسب سواری، پیست دوچرخه سواری و پیاده رو‌های زیادی نزدیک این استادیوم ساخته شده است. موقعیت مکانی این استادیوم به‌شکلی است که از هرطرف به‌ شهر الخور راه دارد و می‌توانید از هر راهی که می‌‎خواهید به این استادیوم بروید.

طراحی این استادیوم به سبک بومی قطر است. دلیل بومی بودن این استادیوم استفاده طرح‌ طراحان قطری و سقف عجیب این استادیوم است. سقف این ورزشگاه از پارچه چادرنشینان قطر است. این پارچه با رنگ سفید و سیاه جذابیت خاصی به‌این ورزشگاه داده. سقف این استادیوم در 20 دقیقه باز و بسته می‌شود.

معماری استادیوم البیت

طراحان این ورزشگاه کاملا ناشناس هستند. سبک معماری آن این قابلیت را دارد که صندلی‌های طبقه بالایی جدا شود. کشور قطر قصد دارد بعد از جام جهانی صندلی‌های طبقه بالا را به کشورهای درحال توسعه در ورزش اهدا کند.

این مجموعه با مصالح سبز ساخته شده است. در ساخت استادیوم‌ های جام جهانی انتقادهای زیادی به کشور قطر شد، این انتقادها به‌خاطر نبودن ایمنی برای کارگران بود، اما ساخت این ورزشگاه به شکلی است که ایمنی کارگران بالا رفته و در این مورد کارگران نگرانی نداشته‌اند.

امکانات ورزشگاه البیت

داخل استادیوم با تزیینی متفاوت دل ربا و زیبا شده است. استخر، سونا اتاق تمرین، سالن غذا خوری و …. امکاناتی است که برای اعضای تیم ها درنظر گرفته شده و امکاناتی عموی فقط اتاق استراحت و سالن انتظار است. این درحالیست که اغلب امکانات عمومی این ورزشگاه خارج از محوطه آن تعبیه و طراحی شده است..

خارج از ورزشگاه دریاچه مصنوعی ساخته شده که امکان قایق سواری هم دارد، جز دریاچه پیست اسب سواری، دوچرخه سوار و دومیدانی نیز خارج از محوطه وجود دارد. اگر قصد خرید بلیط ورزشگاه به صورت حضوری دارید می‌توانید به مغازه‌های خارج از استادیوم بروید، در این محوطه بیمارستان و رستوران نیس ساخته شده است.

استادیوم 974 قطر یکی از بهترین استادیوم‌های جهان از لحاظ امکانات است. برای آشنایی بیشتر با این استادیوم می‌توانید مطلب استادیوم راس ابو عبود را مطالعه کنید.

امکانات ورزشگاه البیت

مکان‌های تفریحی نزدیک به استادیوم البیت

غنام یکی از جاذبه های گردشگری نزدیک به استادیوم البیت است. که آنجا می‌توانید غواصی را تجربه کنید. یکی از ویژگی‌های غنام غواصی در دریا است، کنار غواصی میتوانید از صید مروارید‌های دریا هم لذت ببرید. شهر الخور هم مکان‌های تفریحی زیادی دارد و بهترین شهر برای تفریح و وقت گذرانی در قطر است.

افتتاح شدن استادیوم البیت

این استادیوم 30 نوامبر 2021 در جام عرب افتتاح شد. تیم ملی قطر در بازی دومی که در این استادیوم داشت قهرمان شد و این ورزشگاه به‌نوعی برای قطری‌ها خوشایند است. امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، جیانی اینفانتینو و سران چند کشور در آن بازی ورزشگاه حضور داشتند و شاهد برد قطر بودند.

افتتاح شدن استادیوم البیت

مصالح و کارگران ورزشگاه البیت

در طول ساخت استادیوم‌ های جام جهانی قطر، نگرانی‌هایی برای سلامت کارگران ساخت ورزشگاه‌ بود، اما باطرح‌های بی‌نظیری که مدیر ساخت ورزشگاه البیت به سازمان sc داد این نگرانی‌ها در ساخت این استادیوم کاهش یافت. در این پروژه 2700 کارگر مشغول کار بوده‌اند و هفت سال ساخت این استادیوم طول کشید.

مصالح استادیوم البیت

دکتر ناصر الحجری مدیر این پروژه گفت: (این استادیوم در راستای نشان دادن فرهنگ شهر الخور ساخته شده است، ورزشگاهی که از ابتدایی فرهنگ کشور را در خود جای داده و فرصتی بی نظیر برای مردم شهر الخور است به دلیل این که با ساخته شدن رستوران، بیمارستان و فروشگاه‌ کنار این استادیوم آن‌ها می‌توانند استفاده کنند.

اگر علاقه به‌دیدن بازی‌های تیم ملی ایران در استادیوم البیت دارید می‌توانید با مراجعه به‌صفحه خرید بلیط جام جهانی بهترین گزینه را انتخاب کنید

باید دید عملکرد این ورزشگاه در مسابقات جام جهانی چیست و چه وضعیتی دارند. اگر نظر یا تجربه ای از مشاهده این ورزشگاه از نزدیک دارید آن را با ما در میان بگذارید.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.