ورزشگاه جاسم بن حمد

ورزشگاه جاسم بن حمد

استادیوم جاسم بن حمد یک ورزشگاه چند منظوره در دوحه قطر است. در حال حاضر از این استادیوم بیشتر برای مسابقات فوتبال استفاده می شود و همچنین امکاناتی برای دو و میدانی دارد. یکی از تیم های فوتبال قطر به اسم فوتبال السد معمولا در این ورزشگاه بازی های خود را انجام می دهد. این استادیوم که در ابتدا در سال 1974 ساخته شد، در سال 2004 برای جام خلیج فارس بازسازی شد و در حال حاضر گنجایش 12946 نفر را دارد. از این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه خانگی تیم ملی فوتبال قطر نیز استفاده می شود. این استادیوم به نام جاسم بن حمد بن عبدالله آل ثانی وزیر سابق آموزش و پرورش که مجوز تأسیس باشگاه را در سال 1969 ارائه کرده بود، نامگذاری شد.

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، ورزشگاه جاسم بن حمد به عنوان ورزشگاه خانگی السد استفاده می شود و آن ها مسابقات لیگ خانگی خود را در آن جا انجام می دهند، سپس در سال 2009 – 2010 این ورزشگاه با تیم دیگر الاهلی قطر به اشتراک گذاشته شد و جالب است بدانید که هر وقت تیم السد گلی را به ثمر می رساند، از بلندگوهای ورزشگاه زوزه گرگ به گوش می رسید، زیرا این باشگاه به اسم باشگاه گرگ شناخته می شود.

امکانات ورزشگاه جاسم بن حمد

ورزشگاه جاسم بن حمد

علاوه بر زمین اصلی، محوطه استادیوم همچنین دارای یک دفتر اداری، یک کافه، یک مسجد، اتاق‌های کارگری، یک پیست دو و میدانی، زمین‌های تمرین، یک استخر شنا و یک سالن چند ورزشی است. سالن چند ورزشی ظرفیت 1000 نفر را دارد و برای مسابقات محلی بسکتبال، والیبال، هندبال و سایر ورزش ها و رویدادها مورد استفاده قرار می گیرد.

بازی های انجام شده در استادیوم جاسم بن حمد

ورزشگاه جاسم بن حمد میزبان هر دو بازی السد و الریان در QSL است. این استادیوم به طور منظم برای مسابقات فوتبال معتبر استفاده می شود. در طول فصل 2014/2015، این ورزشگاه شاهد سوپر کوپا ایتالیا بین ناپولی و یوونتوس بود. این زمین در طی سال ها به طور گسترده توسعه یافته شد و آخرین بازسازی در سال 2010 صورت گرفته است.

طراحی ورزشگاه جاسم بن حمد

حدود 12946 صندلی در ورزشگاه جاسم بن حمد موجود است. برای طراحی این ورزشگاه از عناصر مدرن و سنتی در کنار هم استفاده می شود. طراحان این سازه برای اینکه بتوانند گوشه ای از تاریخچه دریایی این کشور را نشان دهند نمای این استادیوم را به گونه ای طراحی کرده اند که نشان دهنده بادبان های کشتی ها باشد. ویژگی دیگر این استادیوم به دلیل وجود سقف های جمع شونده آن است که باعث می شود بتوان آب و هوا را در حین مسابقات کنترل کرد.

امکانات رفاهی استادیوم به گونه ای ساخته شده است که هم بازیکنان و هم تماشاگران تجربه ای عالی را داشته باشند. این ورزشگاه همینطور دارای فضاهای پخش و رسانه های پیشرفته، سالن های VIP و اتاق های رختکن است.

به لطف چیدمان صندلی، تماشاگران می توانند تمام ورزشگاه را به خوبی زیر نظر داشته باشند. عملکرد، زیبایی و پایداری در طراحی استادیوم جاسم بن حمد دیده می شود. علاوه بر این تماشاگران می توانند بعد از تماشای مسابقه فوتبال به بازدید از محله السد دوحه بپردازند، زیرا این محله  محیطی مدرن و راحت را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

ورزشگاه جاسم بن حمد

نزدیک ترین فرودگاه ها به ورزشگاه جاسم بن حمد

نزدیکترین فرودگاه به ورزشگاه جاسم بن حمد، ورزشگاه بین المللی دوحه (DOH) است. هیچ مسیر مستقیمی با وسایل حمل و نقل عمومی از فرودگاه های نزدیک به ورزشگاه جاسم بن حمد وجود ندارد. با این حال، می‌توانید با اتوبوس خط 737 به ایستگاه اتوبوس کاروا بروید، تا سوق واقف پیاده روی کنید، با مترو به سمت السودان بروید و سپس به ورزشگاه جاسم بن حمد خواهید رسید یا اینکه می توانید با ماشین کرایه ای یا تاکسی به استادیوم جاسم بن حمد بروید.

موقعیت ورزشگاه جاسم بن حمد


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.