استادیوم المدینه التعلیمیه قطر

استادیم المدینه التعلیمیه

استادیوم المدینه التعلیمیه یا ورزشگاه شهر آموزش جزو هشت استادیم مهم کشور قطر برای برگزاری جام جهانی 2022 است. این ورزشگاه در دوحه قطر واقع شده و بین دانشکده‌های شهر آموزش بنیاد قطر قرار دارد. در 3 سپتامبر 2020 ورزشگاه شهر آموزش میزبان نخستین بازی خود بود. بدون‌شک این استادیوم یکی از زیباترین ورزشگاه‌های قطر محسوب می‌شود و مانند الماسی درخشان در جام جهانی 2022 خود نمایی خواهد کرد.

تاریخچه استادیوم المدینه التعلیمیه

ساخت ورزشگاه المدینه التعلیمیه سال 2016 آغاز شد. این استادیوم اواخر سپتامبر 2019 توسط فیفا به‌عنوان میزبان دو مسابقه مقام سوم و فینال جام جهانی باشگاه‌های فوتبال 2019 انتخاب شد. 7 دسامبر 2019 افتتاح رسمی ورزشگاه شهر آموزش تا سال 2020 طول کشید، به همین دلیل بازی افتتاحیه، مسابقه مقام سوم و فینال به ورزشگاه بین‌المللی خلیفه انتقال یافت. ورزشگاه المدینه تعلیمیه میزبان جام باشگاه‌های جهان 2020 و مسابقات منطقه شرق و غرب لیگ قهرمانان آسیا 2020 بود. همچنین پنج بازی جام عرب 2021 در این ورزشگاه انجام شد.

تاریخچه استادیم المدینه التعلیمیه

ویژگی‌ها و امکانات استادیوم المدینه التعلیمیه

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم ساخت استادیوم المدینه التعلیمیه سال 2016 شروع شد و در ژوئن 2020 به‌پایان رسید. این ورزشگاه سومین ورزشگاه جام جهانی محسوب می‌شود که به‌طور رسمی در 15 ژوئن 2020 افتتاح شد. ورزشگاه شهر آموزش مانند بقیه استادیوم‌های قطر سیستم پیشرفته خنک کننده دما دارد و دارای 40 هزار صندلی است. از امکانات این ورزشگاه می‌توان به زمین تمرین فوتبال، زمین گلف و فروشگاه‌های بزرگ اشاره کرد. همچنین فضاهای سبز بسیار زیادی در اطراف ورزشگاه به چشم می‌خورد.

امکانات استادیم المدینه التعلیمیه

دسترسی به استادیوم المدینه التعلیمیه

ورزشگاه شهر آموزش قطر میان چندین دانشگاه و دانشکده در شهر دوحه واقع شده و دسترسی به آن بسیار ساده است. شما می‌توانید به‌راحتی از طریق جاده یا مترو به این استادیوم بروید. این ورزشگاه با مرکز شهر دوحه فاصلۀ زیادی ندارد و هواداران می‌توانند از مسیر شارع الریان الجدید به مدت 19 دقیقه با خودرو به ورزشگاه بروند. همچنین می‌توانید از مسیر طریق الریان خودنان را سریع‌تر به این استادیوم برسانید.

موقعیت استادیوم المدینه التعلیمیه در گوگل مپ

جاذبه‌های گردشگری اطراف ورزشگاه

همان‌طور که گفتیم ورزشگاه المدینه التعلیمیه به مرکز شهر دوحه نزدیک است، به همین دلیل می‌توانید از هتل‌ها و امکانات بسیار زیادی بهرمند شوید. موزه هنر مدرن عرب فاصله زیادی با این ورزشگاه ندارد و تنها با 18 دقیقه پیاده روی می‌توانید به این موزه بروید. همچنین در 2 کیلومتری این استادیوم یک رستوران وجود دارد که می‌توانید در آنجا انواع غذاهای زیستی را امتحان کنید.

موزه هنرهای مدرن عرب

این موزه در دوحه قطر واقع شده و در آن‌جا می‌توانید انواع هنرهای مدرن عرب را تماشا کنید. این موزه سال 2010 افتتاح شد و جزو مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی قطر است. زمین این موزه مساحتی حدود 5500 مترمربع دارد و 9000 اثر هنری را به نمایش می‌گزارد. جالب است بدانید موزه هنرهای مدرن عرب آثار هنری را از دهۀ 1840 تا به امروز نشان می‌دهد.

موزه هنرهای مدرن عرب

معماری سازه ورزشگاه شهر آموزش

معماری ورزشگاه المدینه التعلیمیه نوعی معماری اسلامی است. این ورزشگاه چشم‌اندازی مثلثی شکل دارد و از الگوهای هندسی پیچیده شبیه الماس ساخته شده است. جالب است بدانید با تکان خورد خورشید در آسمان این الگوها نغییر رنگ می‌دهند و نمایی زیبا را می‌سازند. همچنین این ورزشگاه به نوعی ساخته شده که نشانگر الماسی در کویر باشد.

معماری سازه ورزشگاه شهر آموزش

مسلما ورزشگاه المدینه التعلیمیه یکی از بهترین و مهم‌ترین استادیوم‌های جام جهانی به‌حساب می‌آید. این ورزشگاه نماد نوآوری، پایداری و پیشرفت است که بعد از جام جهانی کارکنان و دانشجویان آموزش پرورش می‌توانند از آن استفاده کنند. این ورزشگاه مانند الماسی در کویر برای جام جهانی 2022 می‌درخشد و با امکانات متعددی که دارد جزو برترین ورزشگاه‌های جام جهانی خواهد بود. اگر می‌خواهید با ورزشگاه‌های دیگر جام جهانی آشنا شوید به صفحه استادیم ها در یابکس مراجعه کنید.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.