شهرک آموزش قطر

شهرک آموزشی قطر یکی از مکان‌های علمی این کشور بوده که برای بیشتر کردن سطح علمی مردم این کشور ساخته شده است. بنای این مرکز برای اولین بار در قلب قطر بنا گذاشته شده و کاربردهای جذابی دارد که فکرتان‌هم به آن‌ها خطور نمی‌کند. به دلیل کوچیک بودن کشور قطر و کم بودن فضا برای ساخت استادیوم برای جام جهانی مسعولان این کشور یکی از بهترین استادیوم‌های جام جهانی 2022 را در این شهر ساخته‌اند. برای خرید تور جام جهانی قطر کلیک کنید.

تاریخچه شهر آموزش و پرورش

همه چیز از سال 1995 آغاز شد. وقتی که بنیاد قطر توسط شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و شیخ موزا بنت ناصر تاسیس شد. هدف ساخت این شهرک رسیدن به پایداری اقتصادی از طریق نوآوری در آموزش و پژوهش بود. ماموریت این سازمان رسیدن به اقتصادی نوین و کمک به حفظ فرهنگ مردم با نوآوری است.

شهرک آموزش قطر سال 2003 با افتتاح اولین دانشگاه خود به طور رسمی به کل دنیا معرفی شد. بعد از چند سال این شهرک به خانه هشت دانشگاه تبدیل شد. دانشگاه بومی حمد بن خلیفه یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های این شهرک است که شهرت جهانی دارد.

 شهرک آموزش در جام جهانی 2022

همان طور که اشاره کردم مسعولان قطری به‎خاطر کم بودن فضا برای ساخت استادیوم یکی از بهترین استادیوم‌های جام جهانی 2022 را در شهرک آموزش بنا گذاشته‌اند. استادیوم المدینه التعلیمیه مثل یک الماس در دل کویر طراحی شده است. طراحان این استادیو از اشکال هندسی برای طراحی این استادیوم استفاده کرده‌اند.

استادیوم شهرک آموزش

ویژگی‌های استادیوم المدینه التعلیمیه

این استادیوم ازسیتم تهویه هوا بر خوردار است. به‌دلیل گرم بودن هوا در قطر مسعولان این استادیوم برای این که هوای استادیوم مطلوب باشد این سیستم را برای ورزشگاه المدینه التعلیمیه در نظر گرفته‌اند.

 ورزشگاه المدینه التعلیمیه نسبت به نور آفتاب رنگ عوض می‌کند. این ویژگی یکی از عجیب‌ترین ویژگی‌های بصری این استادیوم است. ظرفیت این استادیوم 40000 نفر است. کنار این ورزشگاه یک پارکینگ سه طبغه وجود دارد که برای راحتی تماشاگران این پارکینگ ساخته شده است.  برای این استادیوم یک مترو ساخته شده که رفت و آمد به این مکان راحت‌تر می‌کند.

موقعیت مکانی شهرک آموزش

این شهرک در دل  دوحه ساخته شده است. موقعیت مکانی دقیق این شهر را می‌توانید زیر پاراگراف ببینید.

گشتی در دل شهرک آموزش

در این شهرک مکان‌های برای دیدن عموم مرد ساخته شده است که هرکدام از آن‌ها جذابیت خاصی دارد. ماکان‌های زیبای که برای گشت دانش آموزان در شهرک ساخته شده و جذابیت بصری این شهرک را بیشتر کرده.

شهرک آموزش مینار اتین

پارک اکسیژن

ریه‌های شهرک آموزش یکی از القاب این پارک است. این پارک برای دانش آموزان ساخته شده است تا از نظر روحی، جسمی و روانی بتوانند در این مکان ریکاوری کنند. در پارک اکسیژن گیاهان و جانوران مختلف وجود دارد که دانشجوها می‌توانند بر روی آن‌ها تحقیق کنند.

کتابخانه ملی قطر

کتابخانه ملی قطر برای دوست داران کتاب یک گزینه عالی است. در این کتابخانه میلیون‌ها کتاب وجود دارد که دوستداران کتاب می‌توانند در این مکان از کتاب‌های گوناگون لذت ببرند.

مینار اتین

یکی از عجیب‌ترین مسجدهای دنیا مسجد مینار اتین است. این مسجد عجیب پنج ستون دارد که نشان دهنده پنج رکن  اصلی اسلام است. در این مسجد 2000 نفرهم می‌توانند نماز بخوانند و به‌هیچ مشکلی درباره کم بودن فضا پیش نخورند. این بنا دارای دانشکده اسلامی است که از دانشگاه حمد بن خلیفه است.

فکر کنم با شهرک آموزش قطر با خواندن این مطلب آشنا شده باشید. اگر برای دیدن بازی‌های جام جهانی به این شهرک رفتید حتما گشتی در این شهرک بزنید تا از نزدیک با شهرک آموزش قطر اشنا شوید.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.