سواحل قطر و امکانات آن

سواحل قطر

کشور قطر از جمله کشورهای پیشرفته و ثروتمند منطقه خاورمیانه به حساب می آید. این کشور شبیه جزیره ای است که با خلیج فارس، 560 کیلومتر خط ساحلی دارد. پنل رزرواسیون یابکس سایت خرید بلیط جام جهانی قطر است. در این کشور جاهای دیدنی زیادی برای توریست ها وجود دارد. در فصل پاییز مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور برگزار می شوند و این زمان فرصت خوبی است تا بتوانید علاوه بر تماشای مسابقات به دیدن سواحل قطر بروید یا در مراکز خرید آن کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنید.

سواحل گردشگری قطر

این کشور از 3 طرف به وسیله آب احاطه شده است و همین طور مرز مشترکی هم با عربستان دارد. در واقع خط ساحلی گسترده این کشور باعث شده تا بتوان از طبیعت جالب این منطقه استفاده کرد. شما می توانید از یک طرف صحرا را مشاهده کنید و از طرف دیگر شاهد ساحل باشید.

این سواحل عمومی امکانات مختلفی را هم در خود جای داده اند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که سواحل خصوصی با عمومی تفاوت دارند. برای مثال در سواحل خصوصی رعایت پوشش مناسب برای مردان و زنان الزامی است.

ساحل سی‌لاین (Sealine Beach)

ساحل سی‌لاین

هزینه بازدید از این ساحل رایگان است و می توانید به صورت 24 ساعته به آن مراجعه کنید. همین طور فاصله آن از دوحه در حدود 50 دقیقه است.

آدرس ساحل سی لاین: قطر، استان الوکره، در نزدیکی شهر مسیعید

این ساحل در بخش شرقی قطر جای گرفته است و به خاطر وجود ماسه های طلایی رنگ خود شهرت دارد. در واقع به خاطر اینکه این مکان فاصله چندانی از دوحه ندارد، موجب شده تا امکانات مناسبی داشته باشد. در این ساحل عمومی می توانید غواصی کنید و همین طور در صحرای نزدیک آن از شترسواری، ماشین های تندرو و سافاری لذت ببرید.

چنانچه می خواهید به ساحل نزدیک باشید، می توانید در مجتمع سی لاین اقامت کنید. این اقامتگاه همه امکانات رفاهی را برای مسافران خود فراهم می کند تا اقامتی مناسب را تجربه نمایند.

ساحل خور العدید (Khor al Adaid)

ساحل خور العدید

بازدید از این ساحل عمومی هزینه ای ندارد و همین طور شما می توانید در هر زمانی به آن مراجعه کنید. همین طور فاصله نزدیکی با دوحه دارد و تنها با دو ساعت رانندگی به آن خواهید رسید.

آدرس ساحل خور العدید: قطر، الوکره

در این ساحل امکان شنا کردن، ماهیگیری و برگزاری کمپ وجود دارد. همین طور از آن جا که ساحل با بیابان پیوند خورده است، می توانید تپه های ماسه ای را ببینید. به این ساحل دریای خشک هم می گویند و باعث شده تا در فهرست میراث یونسکو هم به ثبت برسد. چشم انداز ساحل بسیار زیبا است و می توانید در حین خوردن غذا از تماشای ساحل لذت ببرید.

از ویژگی های این ساحل می توان به تنوع زیست محیطی آن اشاره کرد که باعث شده تا گردشگران به آن جذب شوند. البته باید توجه داشته باشید که با اینکه رفتن به ساحل سی لاین آسان است اما از این ساحل به بعد برای رفتن به خور العدید باید سوار ماشین های آفرود شوید تا بتوانید از دل بیابان عبور کنید. به طور کلی مسیر شما از شهر دوحه تا ساحل سی لاین 50 دقیقه و از این ساحل تا خور العدید هم یک ساعت طول می کشد.

ساحل زکریت (Zekreet Beach)

ساحل زکریت

بازدید از ساحل زکریت هزینه ای ندارد و می توانید در هر زمانی که خواستید به آن مراجعه کنید. فاصله این ساحل از شهر دوحه هم 2 ساعت است.

آدرس ساحل زکریت: قطر، استان الریان، نزدیک به شهر دخان

این ساحل در بخش غربی قطر واقع شده است و تقریبا یکی از سواحل دور افتاده محسوب می گردد. برای رسیدن به ساحل باید صد کیلومتر رانندگی کنید و همین طور دسترسی به آن به وسیله ماشین های آفرود هم امکان پذیر است. ساحل صخره ای مورد نظر آرامش ویژه ای دارد و برای کسانی که به دنبال فرار از شلوغی هستند، مناسب خواهد بود.

مخصوصا که شب ها ساحل خلوت تر می شود و اگر علاقه دارید می توانید با برپایی کمپ لحظات خوبی در این منطقه داشته باشید و از تماشای ستارگان لذت ببرید. البته اگر تصمیم گرفتید تا شب را در ساحل بمانید، حتما باید با خود وسایل مورد نیاز را داشته باشید. همچنین امکان موج سواری هم در آن مهیا شده است. از دیگر جاذبه های آن می توان به قلعه های تاریخی آن اشاره کرد.

شهرک سینمایی قطر هم در نزدیکی این ساحل است. در این شهرک می توانید شاهد معماری عربی باشید. از این مکان برای فیلم برداری فیلم های مختلف استفاده می شود. در حین بازدید این شهرک حس خواهید کرد که در شهر ارواح قدم می زنید.

ساحل فویرط (Fuwairit Beach)

ساحل فویرط

برای بازدید از این ساحل باید از ساعت نه صبح تا شش بعدازظهر اقدام کنید. اما هزینه بازدید چندان مشخص نیست و این ساحل در فاصله یک ساعته از دوحه قرار گرفته است.

آدرس ساحل فویرط: قطر، مدینه الشمال، نزدیک شهر الرویس

این ساحل در بخش شمالی قطر است و کوه هایی آن را در برگرفته اند. بنابرین شما می توانید چشم انداز خوبی از دریا در مقابل خود داشته باشید. اگرچه این ساحل چندان به شهر نزدیک نیست، با این حال یکی از مکان های گردشگری جذاب قطر به شمار می رود.

این ساحل برای کسانی که به تفریحات آبی علاقمند هستند، بسیار مناسب است. شما می توانید در این ساحل غواصی کنید. همچنین امکان انجام فعالیت هایی مانند والیبال ساحلی هم وجود دارد. اگر می خواهید به ساحل فویرط مراجعه کنید، بهتر است تا در اواخر هفته باشد.

با این حال امکانات زیادی در این ساحل در نظر نگرفته شده است و چنانچه می خواهید کمپ بزنید باید لوازم مورد نیاز را از قبل خریداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که از آوریل تا ژوئیه زمان تخم گذاری لاک پشت ها است در نتیجه به شما اجازه ورود به ساحل داده نمی شود.

ساحل ام باب (Umm Bab Beach)

ساحل ام باب

ساحل ام باب یکی از سواحل عمومی قطر است که می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید و برای بازدید محدودیت زمانی ندارد. برای رسیدن به این ساحل هم باید 1 ساعت رانندگی کنید.

آدرس ساحل ام باب: قطر، استان الریان، نزدیک شهر دخان

ساحل مورد نظر در بخش غربی قطر قرار گرفته است و به ساحل زکریت هم نزدیک است. علت اصلی اسم گذاری این ساحل به دلیل وجود درختان نخلی است که در بخش های مختلف آن وجود دارند. همین طور گردشگران می تواند از بخش باربیکیو و بخش بازی کودک هم استفاده کنند. وجود این درختان باعث شده تا سایه دلپذیری در ساحل ایجاد شود.

یکی از نکات خوب این ساحل این است که حصارهایی دور تا دور آن کشیده شده، در نتیجه می توانید مطمئن باشید که فرزندان شما در خطر قرار نمی گیرند. همین طور می توان ساحل را برای پیاده روی و دوچرخه سواری هم مناسب دانست. امکانات ساحل شامل سرویس بهداشتی و فروشگاه می شود.

ساحل کاتارا (Katara Beach)

ساحل کاتارا

آدرس ساحل کاتارا: دوحه، بین وست بی و پرل، دهکده فرهنگی کاتارا

از آن جا که ساحل در داخل شهر است، پس تعداد گردشگرانی که از آن بازدید می کنند بالا است. همین طور موقعیت مکانی آن سبب شده تا امکانات مناسبی در کنار آن باشد. طبیعتی که کنار ساحل است آن تبدیل به مکانی ایده آل برای گردش کرده است.

ساحل مورد نظر در دهکده فرهنگی کاتارا واقع شده است. این محل منطقه ای ویژه برای آگاهی از آداب و رسوم قطر محسوب می شود، به همین دلیل در آن مراسم های مختلف برگزار می شوند. شما می توانید با مراجعه به این محل از بخش های مختلف آن مانند ساحل، رستوران، پاراسیلینگ، اسکی و قایق سواری لذت ببرید.

ساحل المارونا (Al Maroona Beach)

ساحل المارونا

بازدید از این ساحل هزینه ای در پی ندارد و می توانید در هر زمانی به آن مراجعه کنید. فاصله ساحل از دوحه تقریبا یک ساعت است.

آدرس ساحل المارونا: قطر، مدینه الشمال، حوالی ساحل فویرط

موقعیت این مکان در بخش شمال شرقی قطر است و در حدود نود کیلومتر از دوحه فاصله دارد. آب های این ساحل بسیار تمیز و شفاف هستند و شن های آن به رنگ زیبای طلایی دیده می شوند. به دلیل آب تمیز شنا کردن در این ساحل می تواند بسیار ایده آل باشد. ساحل مورد نظر را به اسم ساحل فرانسوی هم می شناسند. دلیل آن همان طور که گفتیم آب های آبی رنگ آن است که می تواند محلی عاشقانه برای افراد باشد.

برای دسترسی به این مکان یک جاده خاکی وجود دارد و باید از خودرو خودتان برای رسیدن به ساحل استفاده کنید. توجه داشته باشید که به دلیل شلوغی این ناحیه بهتر است تا در روزهای اول هفته به این ساحل مراجعه کنید. همین طور به دلیل اینکه درختی در این ساحل وجود ندارد حتما با خود سایه بانی به همراه داشته باشید تا بتوانید از آفتاب در امان بمانید.

ساحل التکیرا (Al Thakira Beach)

ساحل التکیرا

این ساحل هم از دیگر سواحل عمومی است و بازدید از آن هزینه ای ندارد. بازدید از این ساحل در هر زمانی امکان پذیر است و این مکان در فاصله 50 دقیقه ای از دوحه واقع شده است.

آدرس ساحل التکیرا: قطر، استان الخور، شهر التکیرا

این ساحل از دوحه شصت کیلومتر فاصله دارد و در بخش شمالی از دوحه واقع شده است. شهرت اصلی این منطقه به دلیل وجود جنگل های حرا در آن است. شما می توانید در این ساحل ماهیگیری یا شنا کنید. همین طور امکان کایاک سواری هم مهیا شده است. از دیگر ویژگی های این ساحل می توان به بخش بازی کودکان و بخش ویژه پیاده روی اشاره کرد.

به دلیل تنوع زیستی این ناحیه ساحل برای پرندگان مهاجر مناسب است و گاهی می توانید فلامینگوها را در آن ببینید. این ساحل محلی مناسب برای کسانی که است که علاقمند تماشای پرندگان هستند.

ساحل الخور (Al Khor Beach)

ساحل الخور

ساحل الخور از ساعت 14 ظهر تا 12 شب باز است و هزینه بازدید از آن هم 15 ریال قطر است. اگر با ماشین خودتان به این ساحل می روید، باید 45 دقیقه رانندگی کنید.

آدرس ساحل الخور: قطر، شهر الخور، بخش شرقی

ساحل مورد نظر برای وقت گذرانی در کنار خانواده و دوستان مناسب است. از آن جا که این ساحل یکی از ساحل های محبوب در قطر است در آخر هفته ها شاهد جمعیت بالایی است، پس باید در وسط هفته به آن مراجعه کنید تا بتوانید اوقات بهتری داشته باشید.

در این ساحل می توان از بخش هایی مانند حمام و همین طور بخش تعویض لباس هم استفاده کرد تا راحت تر بتوانید از شنا در ساحل لذت ببرید. همچنین تفریحات آبی مانند شنا و کایاک سواری هم امکان پذیر است.

این ساحل مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت در قطر است. همین طور چمنزارهایی که در کنار ساحل هستند، باعث می شود تا بتوانید به خوبی استراحت کنید.

ساحل سمیسمه (Simaisma Beach)

ساحل سمیسمه

بازدید از این ناحیه زمان خاصی ندارد و می توانید در هر زمانی به آن مراجعه کنید. هزینه بازدید از ساحل هم رایگان است. ساحل مورد نظر تنها 40 دقیقه با خودرو تا دوحه فاصله دارد.

آدرس ساحل سمیسمه: قطر، استان ام صلال، شهر سمیسمه

این ساحل یکی از مکان های زیبا در دوحه است که برای گذراندن وقت مناسب می باشد. درختان حرا هم در بعضی از قسمت های ساحل وجود دارند که باعث شده تا منظره آن تماشایی تر شود.

گردشگران می توانند تا برای برپایی پیک نیک به این ساحل مراجعه کنند و همین طور در صورتی که مایل به شنا هستند بخش های مخصوصی برای عوض کردن لباس هم وجود دارد. از امکانات ساحل می توان به سرویس بهداشتی اشاره کرد. اما مکانی برای خرید غذا وجود ندارد در نتیجه حتما باید با خود خوراکی به همراه داشته باشید.

این ساحل نیز با وجود حصارهایی که دارد از جمله سواحل امن دوحه محسوب می شود و می توانید با خیال راحت در آن شنا کنید. همچنین ورزش های مانند والیبال و فوتبال ساحلی هم ممکن است.

ساحل الغاریه (Al Ghariya Beach)

ساحل الغاریه

بازدید از این ساحل فقط در دو روز پنجشنبه و جمعه از ساعت نه صبح تا ساعت پنج بعدازظهر امکان پذیر است. ساحل الغاریه از دوحه در حدود یک ساعت فاصله دارد.

آدرس ساحل الغاریه: قطر، مدینه الشمال، نزدیک ساحل فویرط

ساحل از شهر دوحه در حدود صد کیلومتر فاصله دارد و از جمله دلایلی که باعث شده تا محلی مناسب برای گشت و گذار باشد، طبیعت زیبای آن است. با اینکه امکانات ساحل چندان نیست، اما می توانید لحظات دلپذیری در آن داشته باشید. در این ساحل امکان برپایی کمپ و شنا وجود دارد، با این حال باید کلیه لوازمی که می خواهید را با خود داشته باشید. البته افرادی که علاقه به کمپ ندارند، می توانند از هتلی که به اسم الغاریه معروف است، استفاده کنند.

ساحل الرویس (Al Ruwais Beach)

ساحل الرویس

بازدید از این ساحل رایگان است و می توانید در هر ساعتی از شبانه روز به آن مراجعه کنید. این ساحل از دوحه 1 ساعت و ربع فاصله دارد.

آدرس ساحل الرویس: قطر، استان مدینه الشمال، شهر الرویس

ساحل الرویس از سواحل زیبای قطر است که می توانید زمان فراغت خود را در آن جا بگذرانید. این ساحل در بخش شمالی قطر قرار گرفته است و خانواده های زیادی در اواخر هفته به آن مراجعه می کنند. همین طور دیدنی های تاریخی هم در کنار ساحل وجود دارند و بهترین ویژگی این ساحل لحظاتی است که خورشید طلوع و غروب می کند.

ساحل الوکره  (Al Wakrah Beach)

ساحل الوکره

برای بازدید از این مکان هم زمان خاصی وجود ندارد و شما می توانید به صورت رایگان از آن بازدید کنید. توجه داشته باشید که فاصله دوحه از این ساحل نیم ساعت است.

آدرس ساحل الوکره: قطر، استان الوکره، شهر الوکره

الوکره در گذشته تنها یک روستای کوچک بوده که اهالی آن به ماهیگیری مشغول بوده اند ولی اکنون یکی از شهرهای پیشرفته قطر محسوب می شود و همین طور سواحل قطر هم در آن قرار گرفته اند. ساحل مورد نظر چشم انداز زیبایی دارد و محلی مناسب برای گشت و گذار به شمار می رود.

این ساحل دارای شن هایی طلایی رنگ است و عمق آن چندان زیاد نیست در نتیجه نمی توان تفریحات آبی را در آن انجام داد با این حال می توانید در ساحل والیبال یا فوتبال بازی کنید. از دیگر امکانات ساحل می توان به بخش حمام، باربیکیو، بخش بازی کودکان و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

ساحل اینترکانتیننتال  (InterContinental Beach)

ساحل اینترکانتیننتال

برای بازدید از ساحل مورد نظر باید هزینه ای معادل با 200 ریال قطر پرداخت کنید و هر ساعتی از شبانه روز می توان به آن مراجعه کرد. ساحل در دوحه قرار گرفته است.

آدرس ساحل اینترکانتیننتال: دوحه، شهر دوحه، جاده استقلال

در واقع مجموعه ای از هتل ها به همین نام در دوحه ساخته شده است که یکی از هتل ها دارای ساحل اختصاصی است. مسافرانی که در این هتل اقامت دارند می توانند از این ساحل استفاده کنند. شن های این ساحل بسیار نرم هستند و چشم انداز زیبایی در اختیار شما قرار می گیرد.

ساحل دخان  (Dukhan Beach)

ساحل دخان 

ساحل دخان در تمام طول شبانه روز باز است و بازدید از آن هزینه ای ندارد شما می توانید با یک ساعت رانندگی خود را به آن برسانید.

آدرس ساحل دخان: قطر، استان الریان، شهر دخان

این ساحل در حوالی خلیج فارس است و از جمله سواحل زیبای قطر محسوب می شود. البته برای اینک بخواهید خود را به این ساحل برسانید، باید از ماشین استفاده کنید زیرا هیچ وسیله حمل و نقل عمومی در آن وجود ندارد. قرارگیری بیابان و دریا در کنار هم سبب شده تا گرمای زیادی متوجه شما نشود و بهترین زمان برای مراجعه به ساحل عصرها است تا بتوانید از تفریحاتی مانند شنا، کمپینگ و … لذت ببرید.

ساحل اُم تیس (Umm Tays Beach)

ساحل اُم تیس

ساحل ام تیس به صورت رایگان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد و می توانید در هر زمانی از روز به آن مراجعه کنید. این ساحل از شهر دوحه هم یک ساعت و نیم فاصله دارد.

آدرس ساحل اُم تیس: قطر، مدینه الشمال، حوالی شهر الرویس، جزیره ام تیس

جزیره ای به اسم ام تیس در بخش شمالی قطر قرار دارد که ساحل آن به همین نام شهرت دارد. در واقع جزیره در نوع خود یک پارک ملی محسوب می شود. این مکان را به عنوان زیباترین سواحل عمومی هم می شناسند. از دیگر جاذبه های آن می توان به بناهای تاریخی، درختان حرا و … اشاره کرد.

ساحل المفجر (Al Mafjar Beach)

ساحل المفجر

بازدید از ساحل به صورت 24 ساعته ممکن است و هزینه ای هم در پی ندارد. این ساحل از دوحه یک ساعت و نیم فاصله دارد.

آدرس ساحل المفجر: قطر، استان مدینه الشمال، حوالی شهر الرویس

ساحل مورد نظر از سواحل زیبای قطر محسوب می شود و وجود درختان حرا به جلوه آن افزوده است. شما می توانید شن های نرم ساحل را در زیر پاهای خود حس کنید و در آن جا پیاده روی نمایید. در گذشته دهکده ای هم در این مکان وجود داشته است. انجام ورزشهای آبی مانند غواصی هم در این منطقه امکان پذیر است. همین طور در فصل های مهاجرت پرندگان می توانید شاهد گونه های مختلفی در این ساحل باشید.

ساحل الجساسیه (Al Jassasiya Beach)

ساحل الجساسیه

بازدید از این ساحل مختص زمان خاصی نیست و هزینه بازدید هم به صورت کاملا رایگان است. فاصله ساحل از شهر دوحه تقریبا یک ساعت است.

آدرس ساحل الجساسیه: قطر، مدینه الشمال، حوالی ساحل فویرط

ساحل الجساسیه هم به خاطر آب های تمیز شهرت دارد و اگر بدون کفش روی ساحل قدم زنید می توانید نرمی آن ها را حس کنید. بنابرین می توان گفت که ساحل مکانی مناسب برای برپایی پیک نیک در کنار خانواده است. همین طور جنگل های حرا هم در این ناحیه خودنمایی می کنند.

ساحل السلطان (Al Sultan Beach)

ساحل السلطان

گردشگران می توانند در تمام ساعات شبانه روز از این ساحل دیدن کنند و هزینه آن هم به صورت رایگان است. البته این ساحل فقط برای کسانی که در هتل اقامت دارند، رایگان است و بقیه افراد باید پولی را به عنوان هزینه ورودی پرداخت کنند. فاصله ساحل مورد نظر از شهر دوحه تقریبا پنجاه دقیقه است.

آدرس ساحل السلطان: قطر، استان الخور، شهر الخور

یکی از سواحل خصوصی قطر ساحل السطان است. در این ساحل امکانات به به خصوصی در نظر گرفته است که می توانید از بودن در آن لذت ببرید. ساحل مورد نظر برای مهمانان هتل رایگان است و هزینه ای در پی ندارد و سایر کسانی که می خواهند از آن استفاده کنند، باید پولی را پرداخت نمایند.

کورنیش دوحه (Doha Corniche)

کورنیش دوحه

این منطقه به صورت شبانه روزی باز است، اما مشخص نیست که میزان هزینه آن چقدر خواهد بود.

آدرس کورنیش دوحه: قطر، شهر دوحه، کورنیش دوحه

کورنیش منطقه ای زیبا در دوحه است که می توانید از جاذبه های آن لذت ببرید. این منطقه علاوه بر مراکز خرید و رستوران ها دارای یک ساحل نیز است. البته بهتر است که بگوییم اسکله آن بهترین مکان برای پیاده روی و تماشای آفتاب در هنگام غروب محسوب می شود.

ساحل جزیره قطایفان (Qetaifan Island Beach)

ساحل جزیره قطایفان

برای بازدید از این ساحل می توان در هر موقعی از روز یا شب اقدام نمایید. هزینه رفتن به این ساحل هم مشخص نیست.

آدرس ساحل جزیره قطیفان: قطر، دوحه، جاده لوسیل، جزیره قطیفان

این جزیره که به صورت مصنوعی ساخته شده است، در بخش دوحه واقع شده و دارای ماسه های سفید رنگی است. در این مکان بخش های جذابی مانند آبگرم، زمین ورزش، هتل های لاکچری، رستوران، باشگاه و … ساخته شده اند. جزیره قطیفان 19 هزار متر مربع است و از لحاظ مهندسی یک شاهکار محسوب می شود.

ساحل جزیره بنانا  (Banana Island)

ساحل جزیره بنانا

جزیره بنانا یکی از سواحل زیبای قطر است که می توانید در هر ساعتی از روز به آن مراجعه نمایید. هزینه این ساحل هم مشخص نیست و ساحل مورد نظر از دوحه 25 دقیقه فاصله دارد البته باید با قایق خودتان را به این مکان برسانید.

آدرس ساحل جزیره بنانا: قطر، دوحه، جزیره بنانا

این جزیره که به حالت هلالی شکل است و دارای یک مجموعه اقامتی و تفریحی است و شما می توانید تفریحاتی مانند شنا، موج سواری یا غواصی را انجام دهید. همچنین در این مجموعه رستوران، پیاده روی، بولینگ، آبگرم و دوچرخه سواری هم امکان پذیر است.

تفریحات سواحل قطر

بعد از معرفی سواحل قطر حالا نوبت این است که تفریحاتی که می توان در این سواحل انجام داد را ذکر کنیم. در واقع قطر منطقه ای مناسب برای تفریحات آبی است.

کایت سرفینگ در سواحل قطر

کایت سرفینگ

کایت سرفینگ یکی از تفریحاتی است که در سال های اخیر جذابیت زیادی در میان مردم یافته است. البته در ابتدا باید در کلاس هایی که مربوط به آن است شرکت کنید. برای انجام این ورزش می توانید از ساحل المفجر، جزیره العالیه و … استفاده کنید. برای شرکت در این کلاس ها باید هزینه ای معادل با 700 هزار ریال قطر پرداخت نمایید.

غواصی

غواصی

غواصی از دیگر ورزش های آبی است که می توان در این کشور انجام داد. با غواصی می توان زیبایی های داخل دریا را مشاهده کرد. همین طور به خاطر اینکه آب های قطر گرم هستند، در نتیجه برای غواصی مشکلی نخواهید داشت.

برای کلاس های غواصی می توانید به بخش های مختلف قطر مراجعه کنید. همچنین از آن جا که مربی در تمامی مراحل با شما است، در نتیجه مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. اگر می خواهید غواصی را انجام دهید، بهترین مرکز برای اینکار بخش غواصی پوسایدن است. این مرکز دارای مجوزهای بین المللی مناسبی است.

بنانا سواری

بناناسواری یکی از تفریحاتی است که گردشگران در آن سوار یک قایق می شوند و این قایق به شکل موز شباهت دارد. اگر به دنبال یک تفریج پر هیجان هستید می توانید بناناسواری را امتحان کنید. یکی از بهترین مکان ها در قطر برای تجربه این ورزش جزیره بنانا است.

پاراسیلینگ

پاراسیلینگ

پاراسلینگ تفریحی است که در آن شما بر فراز آب ها پرواز خواهید کرد. برای اینکه بتوانید از این تفریح به اندازه کافی لذت ببرید، بهتر است تا به ساحل کاتارا مراجعه کنید. هزینه انجام این تفریح در قطر برای هر دقیقه 100 ریال است.

کایاک سواری

کایاک سواری

احتمالا اگر اهل طبیعت گردی باشید، این تفریح را هم قبلا تجربه کرده اید کایاک سواری به شما فرصت می دهد تا بتوانید از تماشای مناظر لذت ببرید. بهترین مکان برای انجام این ورزش جنگل حرای الذخیره است. در این جنگل علاوه بر این تفریح می توان از دیدن مناظر هم بهره مند شد.

جت اسکی

جت اسکی از جمله تفریحات پر هیجان محسوب می شود، پس اگر می خواهید آدرنالین را تجربه کنید حتما این تفریح را در لیست کارهای خود در قطر قرار دهید. همچین باید گفت که بهترین جا برای این ورزش در مروارید دوحه است و هزینه ای که پرداخت می کنید 210 ریال قطر است.

فلای بورد

فلای بورد

این تفریح به این گونه است که یک موتور به پای شما وصل می کنند و آبی که از آن خارج می شود باعث می گردد تا به سمت آسمان حرکت کنید. البته در این ورزش نیازمند حفظ تعادل هستید. بهترین مکان در دوحه برای تجربه فلای بورد بلو پرل و مورجان مارینا است.

بهترین سواحل قطر از نظر گردشگران کدامند؟

سواحل کاتارا، الخور، ساحل جزیره قطیفان و …..

خط ساحلی قطر چند متر است؟

این ساحل در حدود 560 کیلومتر طول دارد.

در سواحل قطر چه تفریحاتی می توان انجام داد؟

کایاک سواری، غواصی، شنا، بنانا سواری، کایت سرفینگ، جت اسکی، پاراسیلینگ و …

زمان برگزاری جام جهانی قطر چه موقعی از سال است؟

این رقابت ها در تاریخ 30 آبان تا 27 آذر برگزار می شود.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.