بهترین زمان سفر به قطر

قطر

قطر یکی از کشورهای عربی است که در نزدیکی کشور ما قرار گرفته است. هر ساله افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. بنابرین کسانی که قصد سفر به قطر را دارند، باید علاوه بر اطلاعاتی در خصوص جاذبه های گردشگری آن درباره آب و هوا و زمان مناسب برای سفر به این منطقه هم آگاه باشند. پس برای کسب اطلاعاتی در این خصوص با یابکس همراه باشید.

همین طور برای قیمت تورهای جام جهانی قطر می توانید به وب سایت یابکس مراجعه کنید.

آب‌وهوای دوحه قطر

دوحه هوای گرمی دارد و از آن جا که در بیابان ساخته شده این امر واضح بنظر می رسد. پس برای کسانی که نمی توانند خشکی و گرمی را تحمل کنند دشوار خواهد بود. مخصوصا اگر در تابستان به این منطقه سفر کنید. در این زمان رطوبت افزایش یافته و دما زیاد می شود.

در زمستان دما در حدود 14 درجه است و بهترین زمان برای سفر خواهد بود. حتی بارش باران چندانی هم رخ نمی دهد. به طور کلی میزان بارش باران در حدود چهار اینچ در سال است. البته مواردی هم بوده که به دلیل بارش زیاد باران کشتی رانی در دریا دشوار شده است.

از زمان پاییز تا اوایل بهار بهترین زمان برای سفر به قطر به شمار می رود. در این موقع از سال با اینکه هوا همچنان آفتابی است ولی میزان رطوبت کمتر خواهد بود. دما در این موقع از 15 تا 20 درجه است و بعضی از اوقات هم تا سی درجه بالا می رود.

ماه رمضان در دوحه

از آن جا که این کشور مسلمان است پس باید به محدودیت هایی که در این موقع از سال وجود دارد، توجه کنیم. از جمله آن ها می توان به بسته بودن رستوران ها تا زمان افطار اشاره کرد. با این حال در هتل ها می توان از رستوران ها استفاده کرد. اما توجه داشته باشید که خوردن در ملاء عام امکان پذیر نیست.

در موقع افطار افراد خانواده گرد هم جمع شده تا روزه خود را باز کنند. در بیشتر هتل های دوحه غذاهای ویژه برای ماه رمضان طبخ می شود. این غذاها را در درون چادرهای درون باغ سرو می کنند.

با این حال در ماه رمضان به دلیل اینکه ساعات کاری تغییر می کند، نمی توانید به مراکز خرید زیادی دسترسی داشته باشید. بعضی از این مراکز تازه بعد از افطار باز می شوند. همینطور فعالیت های مردمی نیز بعد از غروب آفتاب آغاز می شود.

اعیاد در دوحه قطر

قطر

در شهر دوحه عید فطر اهمیت ویژه ای دارد. جشن و شادی برای این عید از 1 تا 3 روز به طول می انجامد. در این موقع خانواده های مختلف در کنار هم قرار می گیرند تا غذاهای لذیذی را سرو کنند. عید قربان هم مراسم دیگری است که برای آن ها دارای اهمیت است. در این موقع از سال مسلمان به حج می روند. در هنگام این دو عید بسیاری از فروشگاه تعطیل هستند.

آخرهفته در قطر

در این کشور جمعه و شنبه آخر هفته محسوب می شود و بسیاری از مردم به سمت سواحل و کلاب ها حرکت میکنند. همین طور آن ها عضویت کلاب های هتل را خریداری کرده اند تا در آخر هفته بدون مشکل اوقات خود را در این محل ها بگذرانند. پس می توان گفت که برای اینکه از شلوغی به دور باشید، بهترین زمان در وسط هفته است.

آب و هوای کشور قطر

با اینکه قطر هوای گرمی دارد، اما این قضیه مانع از حضور گردشگران در شهر نشده است. در واقع گردشگران قطب اصلی درآمد کشور هستند. سفر به این کشور معمولا در بهار و پاییز صورت می گیرد، زیرا در این زمان دما نسبت به سایر فصل های سال بهتر است. مخصوصا شب ها که هوا خنک تر می شود.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم در زمستان قطر بهترین دما را خواهد داشت. با این حال بهار و پاییز هم برای رفتن به این کشور مناسب هستند. شما می توانید با مراجعه به این کشور از مکان های تاریخی، سواحل و سایر بخش های آن لذت ببرید.


برچسب ها :

دیدگاه های مطلب بهترین زمان سفر به قطر

  • قطعا دوحه بهترین شهر خاورمیانست. دبی به جز پیشرفت در املاک و برج سازی در بقیه زمینه ها از دوحه عقب تره.

    رضامنش پاسخ به رضامنش

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.