هتل‌ های شناور جام جهانی

هتل های شناور قطر

از آن‌جایی که در جام‌جهانی، تعداد گردشگران قطر نسبت‌به قبل بیشتر می‌شود، باید تعداد واحدهای اقامتی بیشتر از قبل باشند. در شهر لوسیل و نزدیک استادیوم‌ این شهر، چندین هتل شناور ساخته شده تا گردشگران بتوانند در آن‌ها اقامت داشته باشند. بین برج‌های سربه‌ فلک کشیده، چند هتل با طراحی متفاوت هم ساخته شده که گردشگران می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند. هتل های شناور جام جهانی یکی از بهترین و جذاب‌ترین اقامتگاه‌ها برای تور جام‌جهانی هستند.

تاریخچه ساخت هتل‌ های شناور

از زمانی که قطر به‌عنوان میزبان جام‌جهانی 2022 انتخاب شده تا امروز، ساختمان‌های زیادی در این کشور ساخته شده تا علاقه‌مندان به تماشای بازی‌های این تورنمنت، بهترین تجربه را از سفر به قطر تجربه کنند. مسئولان قطر پیش‌بینی کرده‌اند که حدود 80هزار گردشگرد در این مدت وارد قطر خواهند شد. شاید هتل‌هایی با نمای منحصربه‌فرد برای گردشگران جذاب باشد، اما بدون شک مهمترین سازه در طول یک سفر، هتل و اقامتگاه است.

تا اواخر سال 2019 حدود 27هزار واحد اقامتی در قطر وجود داشت که بیشتر آن‌ها 5 ستاره بودند. مسئولان گردشگری این کشور برای رضایت خاطر همه گردشگران و کاهش هزینه‌های سفر برای برخی از تماشاچیان به این نتیجه رسیدند که چندین هتل معمولی هم بسازند. طبق آمار بدست آمده باید گفت که اکنون حدود 90 هزار واحد اقامتی لوکس، نیمه‌لوکس و معمولی در قطر ساخته شده. بیشتر تمرکز مسئولان این کشور، ساخت 16 هتل‌ شناور است که فقط برای مسابقات جام‌جهانی ساخته می‌شوند.

هتل های شناور جام جهانی قطر

هتل‌های شناور لوسیل

هتل های شناور جام جهانی نزدیک استادیوم لوسیل بنا شده‌اند. مسئولان این هتل‌ها میزبان علاقه‌مندان به فوتبال و تماشاچیان خواهند بود. این هتل 4 طبقه بوده و در فاصله کمی از ورزشگاه لوسیل ساخته شده. مهمانان این هتل می‌توانند با تاکسی در عرض 15دقیقه به این استادیوم مهم رسیده و مسابقه موردنظرشان را تماشا کنند. جانی واهالا طراح این هتل هاست، او می‌گوید برای ساخت نمای داخلی طبقه همکف هتل شناور لوسیل از ساختمان‌های سنتی اعراب الگو گرفته شده.

همه طبقه‌های این هتل به سبک ساختمان‌ها سنتی ساخته شده‌اند و گردشگران با آداب‌ورسوم اهالی قطر آشنا می‌شوند. داخل هرکدام از ساختمان‌ها یک رستوران، یک بار و 101 اتاق وجود دارد. بار و رستوران‌های این مجموعه‌ به سبک ساختمان‌های اسکاندیناوی ساخته و با چوب تزئین شده.

طبق گفته واهالا یک تکنولوژی فوق پیشرفته در واحدهای این هتل استفاده شده و مهمانان با استفاده از این فناوری می‌توانند میزان کالری مصرف شده را ببینند. ظاهرا قرار است بعد از جام‌جهانی، هتل های شناور قطر به فروش گذاشته شوند، اما هنوز خبر دقیقی از این موضوع بیان نشده است. البته گردشگران تا یک سال بعد جام جهانی 2022 هم می‌توانند در واحد موردنظرشان اقامت داشته باشند.

ویژگی هتل های شناور قطر

16 ساختمان مختلف روی آب‌های نزدیک جزیره قتایفان شمالی ساخته شده که قرار است میزبان گردشگران تورهای جام جهانی 2022 باشد. هرکدام از این ساختمان‌ها 72 متر طول و 16 متر عرض دارند. همان‌طور که گفته شد، هرکدام از هتل‌های شناور قطر 101 واحد اقامتی دارند و درمجموع 1616 واحد برای اقامت گردشگران ساخته شده است.

سازنده‌ها قبل از این‌که یک ساختمان روی آب بسازند، باید به موارد مختلفی توجه داشته باشند. مهمترین این موارد، انتخاب مصالح سازگار با محیط زیست است. هتل های شناور جام جهانی با مصالحی ساخته شده‌اند که هیچ تاثیر منفی روی دریا و موجودات آن نخواهد گذاشت. روی سقف این ساختمان‌ها چندین پنل خورشیدی قرار گرفته تا برق موردنیاز آن از انرژی خورشیدی فراهم شود. این کار باعث می‌شود خورشید تاثیر زیادی روی دمای واحدها نداشته باشد.

هتل های شناور قطر

این ساختمان‌ها از اولین هتل‌هایی هستند که به‌طور موقت روی آب ساخته می‌شوند. برای ساخت هتل های شناور قطر نیازی نیست که عمق آب زیاد باشد، چون طوری طراحی شده‌اند که درنقاط مختلف قرار بگیرند. مدیرعامل شرکت سازنده این هتل‌ می‌گوید، بعد از اتمام جام‌جهانی 2022 این ساختمان‌ها به نزدیک ساحل و نقاطی با کمتر از 4 متر عمق منتقل خواهند شد.  

روند انجام پروژه هتل های شناور قطر

میکاییل هدبرگ مسئول پروژه ساخت هتل های شناور جام جهانی می‌گوید قرار است این هتل‌ها 1616 واحد اقامتی داشته باشند. از آن‌جایی که قطر کشوری کوچک است، نمی‌توانستند ساختمان‌های زیادی در آن بسازند، به‌همین‌دلیل، دریا را برای ساخت این هتل‌ها انتخاب کردند. هتل های شناور جام جهانی فقط برای این تورنمنت در دسترس خواهند بود و بعد از پایان آن به مکان‌های دیگری تبدیل می‌شوند.

دلیل ساخت هتل‌های شناور

از آن‌جایی که قطر مساحت زیادی ندارد، نمی‌توان روی خاک آن، ساختمان‌های زیادی ساخت و به‌همین‌دلیل، طراحان به این نتیجه رسیدند که از آب‌های آرام خلیج‌فارس استفاده کنند. سازه‌های شناور روی آب برای همه افراد جذابیت دارد و همین موضوع باعث می‌شود که گردشگران بتوانند تجربه‌ای لذت‌بخش از اقامت در قطر داشته باشند. شیخ ناصر بن عبدالرحمن آل‌ثانی از این طرح استقبال زیادی کرد و برای جذب سرمایه‌گذار، کارهای زیادی انجام داد.

بدون شک پروژه ساخت هتل شناور برای جام‌جهانی یکی از جذاب‌ترین پروژه‌ها بوده و اقامت در آن برای گردشگران تجربه‌ای متفاوت به ارمغان می‌آورد.

رزرو هتل های شناور قطر

موقعیت مکانی هتل‌های شناور قطر

هتل‌ های شناور قطر نزدیک جزیره قطایفان و ورزشگاه لوسیل ساخته شده‌اند. این ورزشگاه قرار است میزبان افتتاحیه و اختتامیه جام‌جهانی 2022 باشد و به‌همین‌دلیل مهمترین استادیوم این تورنمنت محسوب می‌شود. تعداد بالایی از گردشگران می‌خواهند نزدیک این هتل اقامت داشته باشند تا بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این ورزشگاه برسند.

جزیره قتایفان خارج از شهر لوسیل واقع شده و هفت ساحل دارد. این منطقه یکی از بهترین نقاط گردشگری در کشور قطر شناخته می‌شود. این جزیره حدود 400 هزار مترمربع مساحت دارد و مکان‌های تفریحی زیادی اطراف آن ساخته شده است.

گردشگرانی که در تور جام‌جهانی 2022 شرکت می‌کنند، برایشان مهم است که بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به استادیوم مدنظرشان برسند. از آن‌جایی که استادیوم لوسیل، اصلی‌ترین استادیوم این تورنمنت محسوب می‌شود، هتل‌های زیادی مانند هتل‌های شناور. اطراف آن ساخته شده است. این هتل‌ها با هتل‌های معمولی تفاوت زیادی دارند و افراد زیادی آن‌ها را انتخاب می‌کنند. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعاتی کامل درباره آن‌ها به شما داده باشیم.

هتل های قطر برای جام جهانی

از آن‌جایی که در ایام جام‌جهانی، تعداد گردشگران قطر نسبت به قبل بیشتر می‌شود و به‌همین‌دلیل باید تعداد واحدهای اقامتی بیشتر از قبل باشد. در شهرهای این کشور و نزدیک استادیوم‌ها، چندین هتل شناور ساخته شده تا گردشگران بتوانند در آن اقامت داشته باشند. بین برج‌های سربه‌فلک کشیده، چند هتل با طراحی متفاوت هم ساخته شده که گردشگران می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند.

این ساختمان‌ها اولین هتل‌هایی هستند که به‌طور موقت روی آب ساخته می‌شوند. برای ساخت هتل های شناور قطر نیازی نیست که عمق آب زیاد باشد، چون طوری طراحی شده‌اند که درنقاط مختلف قرار بگیرند. مدیرعامل شرکت سازنده این هتل‌های شناور می‌گوید، بعد از اتمام جام‌جهانی 2022 این ساختمان‌ها به نزدیک ساحل و نقاطی با کمتر از 4 متر عمق منتقل خواهد شد.  

گردشگرانی که در تور جام‌جهانی 2022 شرکت می‌کنند، برایشان مهم است که بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به استادیوم مدنظرشان برسند. از آن‌جایی که استادیوم لوسیل، اصلی‌ترین استادیوم این تورنمنت محسوب می‌شود، هتل‌های زیادی مانند هتل‌های شناور. اطراف آن ساخته شده است. این هتل‌ها با هتل‌های معمولی تفاوت زیادی دارند و افراد زیادی آن‌ها را انتخاب می‌کنند. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعاتی کامل درباره آن‌ها به شما داده باشیم.

برای خرید تور جام جهانی قطر 2022 کلیک کنید.


برچسب ها :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای موردنیاز با * مشخص شده اند.