تیم ملی فوتبال انگلیس

لیگ جزیره یکی از حرفه‌ای‌ترین لیگ‌های فوتبال دنیاست که در آن بازی‌های زیبایی به نمایش گذاشته می‌شود. بسیاری از بازیکنان تیم‌های این لیگ اهل انگلستان هستند. کنارهم قرار گرفتن این بازیکن‌های معروف، یک تیم ملی قوی و شکست‌ ناپذیر را برای انگلیس ساخته. این تیم ملی تا امروز در بسیاری از مسابقات جام‌جهانی، جام ملت‌های اروپا و دیگر تورنمنت‌های جهانی شرکت کرده. با قیمت بلیط جام جهانی برای ایرانیان در یابکس آشنا شوید.

 وضعیت تیم ملی انگلیس برای جام جهانی 2022

آخرین حضور انگلیس در جام‌جهانی به 28 سال پیش باز می‌گردد و در طول این سال‌ها، 3 مربی تلاش کرده‌اند تا این رکورد 28 ساله را از بین ببرند. گرت ساوتگیت تمی ملی انگلیس را برای آماده انجام مسابقاتی خارق‌العاده آماده کرده و می‌خواهد بعد از 28 سال، این تیم را به فینال برساند. بازیکنانی مانند هری کین، جردن هندرسون، لوک شاو، سم جانستون، آرون رمزدیل، کانر کودی و… برای جاک جهانی 2022 قطر به تیم ملی انگلیس دعوت شده‌اند. پکیج جام جهانی قطر را در یابکس تجربه کنید.

تاریخچه

تیم ملی انگلستان فعالیت خود را از سال 1872 آغاز کرد. اتحادیه فوتبال انگلیس وظیفه مدیریت این تیم را برعهده دارد. همچنین این تیم ملی عضو کنفدراسیون فیفا و یوفا است. انگلیس اولین بازی رسمی خود را سال 1872 مقابل اسکاتلند انجام داد. این بازی در شهر پاتریک اسکاتلند انجام شد. شاید برایتان جالب باشد که بازی بین انگلیس و اسکاتلند، اولین بازی فوتبال بین‌المللی در سطح جهان است. این بازی با نتیجه 0-0 تمام شد.

تا امروز 8 تیم توانسته‌اند قهرمان جام‌جهانی شوند که نام تیم ملی انگلیس هم در این لیست به چشم می‌خورد. انگلیس میزبان جام‌جهانی 1966 بود که در همان سال هم توانست به مقام قهرمانی برسد. مسابقات پشت سر هم انگلیس و اسکاتلند از 1870 آغاز و آخرین بازی این تورنمنت سال 1960 انجام شد. بازی‌های خانگی تیم ملی انگلیس از سال 1950 تا امروز در ورزشگاه ومبلی لندن انجام می‌شده

بهترین مربی‌ها

مسئولان تیم ملی انگلیس سعی می‌کنند بهترین سرمربی‌ها را برای مدیریت این تیم انتخاب کرده و بیشترین بازدهی را از او داشته باشند. از ابتدای تاسیس تا امروز، 17 سرمربی مختلف، مدیریت این تیم را برعهده داشته‌اند. والتر وینتر باتم اولین سرمربی تیم انگلیس بوده و 16 سال مربی‌گری این تیم را برعهده داشته.

آلف رمزی یکی از بهترین مربی‌های تاریخ تیم ملی انگلیس بودده. درصد پیروزی انگلیس در دوران این مربی، 61 درصد بوده که آماری حیرت‌انگیز است. رمزی از سال 1963 تا 1974 مربی این تیم بود و در این مدت توانست انگلیس را در جام‌جهانی 1966 به مقام قهرمانی برساند. همچنین این تیم در جام‌جهانی 1968 به مقام سومی رسید.

گرت ساوتگیت (مربی فعلی تیم ملی انگلیس) بهترین مربی تاریخ این تیم بوده. درصد برد تیم انگلیس در دوران مربی‌گری این شخص 78 درصد بوده! ساوتگیت توانسته این تیم را در جام ملت‌ها اروپا سال 2020 به مقام نایب قهرمانی برساند.

افتخارات

علاوه‌بر قهرمانی انگلیس در جام‌جهانی 1966، این تیم در جام‌های جهانی 1990 و 2018 هم مقام چهارم را کسب کند. بدون شک یکی از بهترین نتیجه‌های تیم ملی انگلیس از ابتدا تا امروز، قهرمانی آن‌ها در جام‌جهانی بوده. این تیم توانسته افتخارات دیگری هم کسب کند که برای آن‌ها می‌توانیم به کسب مقام سومی در جام ملت‌های اروپا سال 1968 اشاره کرد. این تیم توانست 2 بازی جوانمردانه که سال‌های 1990 و 1998 انجام شد را با پیروزی پشت سر بگذارد.  

بهترین بازیکن‌ها

همان‌طور که مطمئنا می‌دانید، تیم ملی انگلستان بازیکن‌های خوبی داشته و دارد که هرکدام از آن‌ها در مطرح‌ترین تیم‌های اروپایی بازی می‌کنند. بازیکنانی مانند پیتر شیلتون، فرانک لمپارد، هری کین، مایکل اوون، وین رونی و.. همه انگلیسی هستند و در این تیم بازی کرده‌اند در ادامه می‌خواهیم بازیکن‌هایی که توانسته‌اند بیشترین رکوردها را برای تیم ملی انگلستان ثبت کنند را به شما معرفی کنیم.

بازیکنانی با تعداد بازی بیشتر

پیتر شیلتون دروازه‌بان اسطوره‌ای تیم ملی انگلیس، بیشترین تعداد بازی را در این تیم داشته. این دروازه‌بان جز بهترین‌ها در این پست بوده و بین سال‌های 1970 تا 1990 سیوهایخارق‌العاده‌ای را در تاریخ فوتبال دنیا ثبت کرده.

رتبهنام بازیکنتعدادی بازی
1پیتر شیلتون125
2وین رونی120
3دیوید بکهام115
4استیون جرارد114
5بابی مور108
6اشلی کول107
7بابی چارلتون106
8فرانک لمپارد106
9بیلی رایت106
10برایان رابسون90

بازیکنانی با بیشترین گل ملی

وین روی مهارج تیم منچستر یونایتد و تیم ملی انگلیس، یکی از بهترین بازیکنان این کشور بوده و توانسته بیشترین گل ملی را برای این تیم به ثمر برساند. وین رونی با 53 گل زده در صدر گلزنان انگلیسی قرار گرفته.

رتبهنام بازیکنتعداد گل
1وین رونی53
2بابی چارلتون49
3هری کین48
4گری لینهکر48
5جیمی گریوز44
6مایکل اوون40
7نان لوفت هاوس30
8آلن شیرر30
9تام فینی30
10فرانک لمپارد29

اگر نظر یا پیش‌یبنی درباره این تیم در مسابقات جام‌جهانی قطر 2022 دارید، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

  • بهترین بازیکن تیم‌ ملی انگلیس چه کسی است؟

    هری کین از لحاظ تعداد بازی و گل‌های زده شده، بهترین بازیکن انگلیس محسوب می‌شود.

  • آیا تیم‌ ملی انگلیس در جام‌جهانی قطر ٢٠٢٢ حضور دارد؟

    انگلیس با پشت سر گذاشتن تیم‌های ملی آندورا، آلبانی، مجارستان و سان مارینو توانست به جام‌جهانی 2022 راه پیدا کند.

  • سرمربی فعلی تیم ملی انگلیس کیست؟

    گرت ساوتگیت سال 2018 سرمربی‌گری تیم ملی انگلیس را برعهده گرفت.