تیم ملی فوتبال آمریکا

وقتی اسم فوتبال آمریکا می‌آید پیشتر مردم به‌فوتبال زنان این کشور فکر می‌کند، دلیل این نوع طرز فکر قدرت زیاد زنان آمریکا در فوتبال است. تیم ملی مردان آمریکا کمی از فوتبال زنان ندارد و یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های کونکاکاف حساب می‌شود. در این ده سال بازیکنان بزرگی از آمریکا به‌دنیا معرفی شد. پولیسیک و زک استفن از بازیکنان بزرگ تیم ملی آمریکا به‌حساب می‌آیند که در تیم‌های بزرگ انگلیس بازی‌ می‌کنند. تیم ملی آمریکا در 11 جام جهانی حضور داشته و در اولین جام جهانی سوم جهان شد. تیم ملی آمریکا در جام جهانی قطر با ایران بازی دارد می‌تونید با خرید تور جام جهانی 2022 قطر به‌عنوان هواداران تیم ملی به‌دیدن بازی‌های تیم ملی بروید.

وضعیت تیم ملی آمریکا در جام جهانی 2022

تیم ملی آمریکا با ستارگان جوان خود بلیط قطر را گرفته‌ است. آمریکا در پنچ بازی‌ آخر خود در مقدماتی جام جهانی قطر دو برد، دو باخت و یک مساوی به‌جا گذاشته است. آمار این تیم زیاد قابل قبول نبوده و همین موضوع باعث صعود دیر هنگام آن‌ها به جام جهانی 2022 شده است. از تیم ملی آمریکا و بازیکنان جوانش انتظار بیشتری می‌رود و باید دید این تیم در بزرگ‌ترین تورنمنت فوتبال دنیا چه‌ نمایشی نشان می‌دهد.

گرگ برهالتر سرمربی تیم ملی آمریکا برای مقدماتی جام جهانی قطر از زک استفن، شان جانسون، سرجیو دست، آرون لانگ، مارک مکنزی، وستون مک کنی، جیووانی رینا، یونس موسی، کریستین پولیسیک، پل آریولا و … استفاده کرده است. باید دید این مربی می‌تواند تا شروع شدن مسابقات تیمش را جمع و آماده این تورنمنت کند. اگر دوست دارید بدانید قیمت بلیت جام جهانی برای ایرانیان چقدر است خودتان را به‌این صفحه از یابکس برسانید.

تاریخچه تیم ملی آمریکا

آمریکا از کشورهایی بود که خیلی زود فوتبال را در کشورش پرورش داد و به‌ این ورزش پرطرفدار به‌شکل جدیدی نگاه کرد. تیم ملی آمریکا در اولین جام جهانی تاریخ عمل کرد بسیار خوبی داشت و نشان داد که از این کشور فوتبالیست‌های بزرگی خارج می‌شود. آمریکا در جام جهانی 1930 به‌ یک چهارم صعود کرد و در بازی مقابل آرژانتین شکست خورد. جالب است بدانید اولین هت‌تریک جام جهانی را برت پاتندو آمریکایی انجام داد و این موضوع را فیفا سال 2003 اعلام کرد.

بهترین مربی تیم ملی امریکا

درطول تاریخ آمریکا مربیان زیادی داشته. در ادامه شما را با بهترین مربیان تیم ملی آمریکا آشنا می‌کنیم.

گرگ برهالتر

روزی که قرار شد گرگ برهالتر مربیگری تیم ملی آمریکا را قبول کند کمتر کسی فکر می‌کرد که روزی او به‌عنوان بهترین مربی تاریخ این کشور شناخته شود. گرگ به‌خوبی تیم ملی آمریکا را با جوانان کشورش ساخت. زمان مربیگری او تیم ملی آمریکا 77 درصد از بازی‌ هایش را با برد پشت سر گذاشت و این آمار باعث تبدیل شدن او به‌ بزرگ‌ترین مربی آمریکا شد.

یورگن کلینزمن

تیم ملی آمریکا بیشتر از مربی‌های آمریکایی استفاده می‌کند، یورگن کلینزمن یکی از مربیانی است که آمریکایی نبود و آماری بهتر از آمریکایی‎‎‌ها از خود به‌جا گذاشت. زمان مربیگری او تیم ملی آمریکا 64 درصد با‌زی‌های خود را با برد پشت سر گذاشته است.

باب بردلی

باب بردلی با آوردن طرز فکر جدید به‌ تیم ملی آمریکا کار خود را شروع کرد. او به‌خوبی طرز فکر خود در تیم ملی را جا انداخت و آمریکا را به‌قدرت اول کونکاکاف تبدیل کرد. تیم ملی آمریکا در جام جهانی 2010 به‌عنوان صدرنشین گروه به‌مرحله بعد صعود کرد، جالب است بدانید انگلستان در گروه آمریکا بود، اما آمریکا صدر نشین گروه شد. این اتفاق در دوران مربیگری باب بردلی افتاد.

بهترین بازیکن تیم ملی آمریکا

لاندون دونوان

لاندون دونوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ تیم ملی آمریکا است. او بیشترین گل را برای تیم ملی آمریکا به ثمر رسانده است و با این تیم جام‌های زیادی فتح کرده. او تجربه بازی در لیگ های درجه یک آلمان، آمریکا و انگلیس را دارد.

کوبی جونز

یکی از خلاق‌ترین هافبک‌های تاریخ تیم ملی آمریکا کوبی جونز است. او در بزرگ‌ترین تیم‌های آمریکا بازی کرده و بازیکنی تاثیرگذار برای تیم ملی کشورش بوده است. اجونز با تیم ملی آمریکا جام‌های زیادی بالای سر برد و یکی از بازیکنان بزرگ این کشور نام گرفته.

تیم هاوارد

بهترین دروازه‌بان تاریخ تیم ملی آمریکا تیم هاوارد است. او به‌عنوان بهترین دروازه‌بان تاریخ آمریکا و جام جهانی 2010 انتخاب شده است. او در لیگ آمریکا و انگلیس بازی کرد و بهترین بازیکن تیم‌هایش لقب گرفت.

افتخارات تیم ملی آمریکا

  • مقام سوم جام جهانی 1930
  • مقام سوم جام کنفدراسیون‌‌ها 1999
  • نایب قهرمانی جام کنفدراسیون‌ها 2009
  • 7 قهرمانی در جام کونکاکاف سال‌های 1991، 2002، 2005، 2007، 2013، 2017، 2021

تیم ملی آمریکا در جام جهانی قطر می‌تواند خود را نشان دهد و اسم آمریکا را در کشور‌های بزرگ فوتبالی ببرد.

آخرین اخبار

بازی‌های تدارکاتی تیم‌های منتخب از سوی فیفا اعلام شده است که در دو پنجره زمانی، برگزار خواهد شد. اولین بازه زمانی در روزهای 9 تا 24 خرداد و…

سوالات متداول

  • بهترین بازیکن تیم ملی آمریکا چه کسی است؟

    کریستین پولیسیک درحال حاضر بهترین بازیکن تیم ملی آمریکا است.

  • سرمربی فعلی تیم ملی آمریکاکیست؟

    گرگ برهالتر در حال حاضر سر مربی تیم ملی آمریکا است.