تیم ملی فوتبال آلمان

آلمان یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های ملی دنیا است و حدود 120 سال از تاسیس آن می‌گذرد. تعدادی از بهترین بازیکن‌های دنیا در این تیم بازی کرده و هنوز هم هستند. همین موضوع باعث شده که افتخارات متعددی را کسب کند. تیم ملی آلمان توانسته در مسابقات انتخابی جام‌جهانی 2022 قطر حضور پیدا کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با تاریخچه این تیم شرایط و اطلاعات کامل آن آشنا شوید. اگر دوست دارید از قیمت بلیط جام جهانی قطر باخبر شوید همراه یابکس باشید.

وضعیت تیم ملی آلمان در جام‌جهانی 2022

تیم ملی آلمان در اغلب جام‌ جهانی‌ها با آمادگی کامل حضور داشته است. بدون شک امسال هم شاهد عملکری فوق‌العاده از شاگردان هانسی فلیک خواهیم بود. مهاجمان این تیم آماده هستند تا دروازه‌های حریف را یکی پس از دیگری باز کرده و راهشان را برای قهرمانی هموارتر کنند.

بازیکنانی مثل تیمو ورنر، توماس مولر، کای هاورتز، کوین فولاند، لروی سانه، یوناس هوفمان و… کنار هم قرار گرفته‌اند تا به یک کابوس برای حریفان تبدیل شوند. البته از این مسئله نباید غافل بود که آمار آلمان قبل از حضور مربی جدید خیلی خوب نبود و کسی نمی‌داند اوضاع آن‌ها چگونه است. به نظر شما آلمان می‌تواند امسال هم بین مدعیان قهرمانی باشد. با یابکس بهترین پکیج جام جهانی قطر را تجربه کنید

تاریخچه تیم ملی فوتبال آلمان

آلمان به‌دلیل بازی‌های خارق‌العاده‌ای که از خود نشان داده به یکی از بهترین تیم‌های ملی دنیا تبدیل شده است. درحال‌حاضر این تیم بعد از برزیل، دومین تیم ملی پرافتخار محسوب می‌شود. آلمانی‌ها توانسته‌اند 4 بار در جام‌جهانی و 3 بار در جام ملت‌های اروپا قهرمان شوند. آلمان شرقی توانست جام قهرمانی المپیک سال 1976 را هم در افتخارات خود ثبت کند.

تیم ملی آلمان نماینده این کشور برای شرکت در مسابقات مختلف است. این تیم اولین بازی رسمی خود را سال 1908 انجام داد. اتحادیه فوتبال کشور آلمان سال 1900 افتتاح شد و حامی اصلی تیم ملی این کشور محسوب می‌شود. سال‌ها 1949 تا 1990 جنگ‌های داخلی آلمان تشدید شده بود و تیم‌های ملی این کشور به چند دسته تقسیم شدند. DFB تیم فوتبال آلمان غربی، زارلند تیم حفاظت سار و تیم آلمان شرقی نماینده جمهوری دموکراتیک آلمان از جمله این تیم‌ها بودند.

وقتی اتحاد کامل در این کشور شکل گرفت، سال 1990 تیم ملی آلمان با نام اختصاری FGR در لیست کنفدراسیون فیفا ثبت شد. این تیم یکی از پرافتخارترین تیم‌های ملی به‌حساب می‌آید که توانسته در چند دوره مسابقات مختلف، چندین جام را از آن خود کند. البته تیم ملی آلمان طی چند سال اخیر نتوانسته طرفدارانش را راضی نگه‌دارد. آمار بازی‌های اخیر نشان می‌دهد که تیم ملی آلمان دوباره به اوج برگشته است.

آلمان تنها کشوری است که توانسته در جام‌جهانی فوتبال مردان و زنان قهرمان شود. پایان جام جهانی 2014 تیم ملی آلمان توانست 2223 امتیاز کسب کند، همین موضوع باعث شد که این تیم به رتبه دوم بین تیم‌های ملی جهان از لحاظ میزان امتیاز در جام‌های جهانی برسد.

بهترین مربی‌های تیم ملی آلمان

یواخیم لو

به‌جرئت می‌توان گفت یواخیم‌لو یکی از بهترین مربی‌های تیم ملی آلمان بود. این مربی بعد از تمام شدن یورو 2020 از سمت خود کناره‌گیری کرد. بعد این دوره از مسابقات، هانسی فلیک سرمربی تیم آلمان شد و احتمالا تا سال‌های بعد نیز در این سمت بماند. یواخیم‌لو دستیار کلینزمان بود و توانست جای استاد خود را بگیرد.

برتی فوگتس

برتی فوگتس بین سال‌های 1990 تا 1998 سرمربی آلمان بود. در این دوره تقریبا عقاب‌های آلمانی، یک تیم رویایی داشتند که نتیجه‌های خوبی در مسابقات مختلف می‌گرفت. یکی از بزرگترین مشکلات این تیم در این سال‌ها، سن بالای بازیکن‌ها بود. میانگین سن تیم ملی آلمان در آن زمان حدود 32 سال و باید مقابل تیم‌های نسبتا جوان‌تر مسابقه می‌دادند. بازیکنانی مانند الیور بیرهو، ماتیاس سامر و اولف کیرشتین بازیکن‌هایی بودند که در آن دوران برای آلمان توپ می‌زدند.

مسابقات خاطره‌انگیر تیم ملی آلمان

آلمان هم مثل بقیه تیم‌ها، دیدارهایی دارد که برای همیشه در ذهن مردم حک شده، مثل همان گل خاطره‌انگیز که خداد در جام‌جهانی 1998 به استرالیا زد. سال 1962 تیم ملی آلمان به مرحله یک چهارم نهایی جام‌جهانی رسید. در آن زمان، این تیم نمی‌توانست نتیجه مطلوبی بگیرد، به‌همین‌دلیل فدراسیون فوتبال آلمان، هلموت شون را به‌عنوان سرمربی این تیم استخدام کرد.

آلمان – انگلیس (1966)

در جام‌جهانی 1966 تیم آلمان توانست شوروی را با یک گل شکست داده و راهی فینال مسابقات شود. فینال آن دوره از مسابقات بین آلمان و میزبان (انگلیس) برگزار شد. تا دقیقه 90، نتیجه بازی 2-2 بود و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد. در این مسابقه جف هرست یک ضربه به سمت دروازه آلمان زد که همه معتقد بودند گل نشده، اما کمک داور آن را گل اعلام کرد. انگلیس در نیمه دوم فینال جام جهانی 1966 یک گل دیگر هم به آلمان زد و بازی 4-2 به نفع انگلیس تمام شد.

آلمان – ایتالیا (1970)

سال 1970 آلمان برای انتقام، آماده جام‌جهانی مکزیک شده بود. این تیم توانست مقابل انگلستان پیروز شود و انتقام 4 سال قبل را بگیرد. بازیکنان تیم ملی آلمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف ایتالیا رفتند. این بازی به یکی از زیباترین بازی‌های قرن معروف شد. آلمان در این مسابقه با اینکه بازی نزدیک و برابری مقابل ایتالیا به نمایش گذاشت، نتوانست این تیم را مغلوب کند و در آخر با نتیجه 4-3 به نفع ایتالیا نتیجه را واگذار کرد.

گرد مولر در این جام‌جهانی توانست آقای گل شود. مولر 10 گل در این دوره از مسابقات به حریفان زده بود. در بازی‌ رده‌بندی، آلمان مقابل اروگوئه قرار گرفت و با یک گل آن‌ها را شکست داد.

افتخارات تیم ملی آلمان

آلمان یکی از پرافتخارترین تیم‌های ملی است و چندین قهرمانی در جام‌جهانی، جام ملت‌های اروپا و… در کارنامه خود دارد.

قهرمانی جام جهانی 2014

بدون شک یکی از مهمترین قهرمانی‌های آلمانی‌ها، سال 2014 رقم خورد. در این بازی‌ها یکی از شیرین‌ترین بردهای آلمان ثبت شد. آلمانی‌ها با مربی‌گری یواخیم‌لو توانستند 7-1 تیم ملی برزیل را شکست دهند. آن‌ها در فینال این دوره از مسابقات آرژانتین را شکست داده و به مقام قهرمانی رسیدند.

میروسلاو کلوزه که یکی از بهترین مهاجمان آلمان به‌حساب می‌آمد، او توانست با اختلاف 2 گل، رونالدو را پشت سر گذاشته و به بهترین گل‌زن جام‌جهانی 2014 تبدیل شود.

قهرمانی مسابقات قاره آمریکا

یکی‌ دیگر از بزرگترین افتخارات تیم ملی آلمان قهرمانی در قاره آمریکاست. تا امروز هیچ کشور اروپایی نتوانسته در مسابقاتی که آمریکا برگزار می‌کند، قهرمان شود.

نایب قهرمانی جام ملت های اروپا 2016

آلمان در مسابقات اصلی جام ملت‌های اروپا پرقدرت حضور پیدا کرد و توانست اوکراین را شکست دهد. نتیجه بازی تیم ملی آلمان مقابل لهستان 0-0 مساوی و ایرلند شمالی 1-0 (به نفع آلمان) شد.

این تیم توانست به‌عنوان سرگروه گروه C به دوره بعدی جام ملت‌های اروپا 2016 صعود کند. در مرحله یک هشتم نهایی، تیم ملی آلمان؛ اسلواکی را 3-0 شکست داد و توانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. در این دوره از مسابقات بود که آلمان توانست برای اولین بار، ایتالیا را شکست دهد. در جریان این بازی، دروازه‌های هر تیم 1 بار باز شد و کار به ضربات پنالتی کشیده شد.

یوناس هکتور آلمانی نوزدهمین پنالتی این بازی را زد و توانست با یک ضربه حرفه‌ای، تیم ایتالیا را از این تورنمنت حذف کند. در مرحله نیمه‌نهایی، آلمان مقابل تیم میزبان یعنی فرانسه بازی کرد و نتوانست حتی یک گل هم به این تیم بزنند. آلمانی‌ها 2-0 نتیجه را به حریف واگذار کرده و به کشور خودشان برگشتند.

قهرمانی جام کنفدراسیون ها

جام کنفدراسیون‌ها 2017 آخرین قهرمانی بود که تیم ملی آلمان توانست در کارنامه‌اش ثبت کند. 2 ژانویه 2017 تیم ملی آلمان در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرد. تیم دوم این کشور که به آلمان B معروف بودند، در این مسابقات بازی‌های جذابی انجام دادند. فینال بین تیم‌های شیلی و آلمان B برگذار شد و آلمانی‌ها توانستند با نتیجه 1 بر 0 برنده این دوره از مسابقات شوند.

درکل باید گفت که تیم ملی آلمان از سال 1934 تا 2022 توانسته در 21 دوره از مسابقات جام‌جهانی حضور داشته باشد و در 4 دوره (1972، 1980، 1990 و 2014) قهرمان شود.

بهترین بازیکن‌های تیم ملی آلمان

همانطور که گفته شد تیم آلمان بازیکن‌های موفق بسیار زیادی داشته که تقریبا هم در بازی‌های ملی و در بازی لیگ‌های مختلف آمار خوبی ثبت کرده اند.

مانوئل نویر

مانوئل موپیتر نویر یکی از بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال و آلمان است که به یک کابوس برای مهاجمان تیم‌های حریف تبدیل شده. این دروازه‌بان که یکی از پرافتخارترین دروازه‌بان‌های جهان محسوب می‌شود، توانسته سیوهای خارق‌العاده‌ای از خود نشان دهد. نویر اکنون کاپیتان تیم ملی آلمان بوده و از دروازه بایرن‌مونیخ محافظت می‌کند. این دروازه‌بان توانسته 5 عنوان بهترین بازیکن دنیا را در سال‌های مختلف دریافت کند. نویر تنها دروازه‌بانی است که طی دهه گذشته بین نامزدهای دریافت توپ طلا قرار گرفته است.

سامی خدیرا

سامی خدیرا یکی دیگر از نام‌آورترین بازیکن‌های آلمان است. یکی از افتخارات این بازیکن این است که تواسنت سال 2014، جام‌جهانی را بالای سر ببرد. سامی خدیرا از سال 1995 تا 2010 در تیم فوتبال اشتوتگارت حضور داشت و توانست سال‌های 2006 و 2007 با این تیم، قهرمان بوندس لیگا شود. در جام‌جهانی 2010 آفریقا جنوبی، سامی خدیرا بازی حیرت‌انگیز از خودش نشان داد و باعث شد که مسئولان تیم رئال‌مادرید آن را خریداری کنند. سامی خدیرا سال 2021 فوتبال را برای همیشه کنار گذاشت.

مسعود اوزیل

مسعود اوزیل اسطوره فوتبال دنیا و آلمان است که در تیم فنرباغچه ترکیه بازی می‌کند. البته این بازیکن به‌دلیل سن نسبتا زیاد (33 سال) نمی‌تواند مانند قبل بازی‌های خارق‌العاده‌ای از خود نشان دهد. اوج بازی‌های این بازیکن بین سال‌های 2010 تا 2018 انجام شد. منتقدان به این اوزیل لقب سلطان پاس را داده‌ بودند. لقب آقای پاس گل دنیا توسط کنفدراسیون فیفا به این بازیکن داده شده.

توماس مولر

توماس مولر بازیکنی 33 ساله است که در پست هافپک برای تیم بایرن مونیخ توپ می‌زند. مولر توانسته قهرمانی در بوندسلیگا و جام حذفی را در این تیم تجربه کند. بازی حیرت‌انگیز این بازیکن باعث شد که مورد توجه سرمربی تیم ملی آلمان قرار گرفته و سال 2010 به تیم ملی آلمان دعوت شود. توماس مولر در جام جهانی 2014 اولین گل آلمان را به برزیل زد. احتمالا جام جهانی 2022 آخرین دوره حضور او در تیم ملی باشد.

تونی کروس

تونی کروس یکی‌دیگر از برترین بازیکن‌های تیم ملی آلمان است است که در تیم رئال‌مادرید بازی می‌کند. این بازیکن همیشه به‌عنوان یکی از بهترین هافبک‌های میانی توسط بزرگان فوتبال انتخاب شده. تونی کروس و لوکا مدریچ با کمک هم یکی از بهترین زوج‌های میانی زمین فوتبال را تشکیل داده‌اند.

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی از تاریخچه و اوضاع فعلی تیم ملی آلمان در اختیار شما بگذاریم. به نظرتان آلمان می‌تواند در جام جهانی 2022 قطر به‌عنوان مدعی ظاهر شود؟ آیا آلمان دوباره قهرمان جام جهانی می‌شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم‌ ملی آلمان چه کسی است؟

  به‌جرعت می‌توان مانوئل پیتر نویر، دروازه‌بان 32 ساله بایرن مونیخ را بهترین بازیکن تیم ملی آلمان دانست.

 • آیا تیم‌ ملی آلمان در جام‌جهانی قطر ٢٠٢٢ حضور دارد؟

  بله، تیم ملی آلمان توانسته با شکست رقیب‌هایش به این دوره از مسابقات راه‌ پیدا کند.

 • سر مربی فعلی تیم ملی آلمان کیست؟

  هانس‌دیتر فلیک از سال 2021 به‌عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد.

توماس مولر
25

توماس مولر مهاجم

 • تیم ملی آلمان
 • تیم باشگاهی بایرن مونیخ
 • سن 32
اطلاعات بازیکن
مارک آندره ترشتگن
1

مارک آندره ترشتگن دروازه بان

 • تیم ملی آلمان
 • تیم باشگاهی بارسلونا
 • سن 29
اطلاعات بازیکن
کای هاورتز
7

کای هاورتز مهاجم

 • تیم ملی آلمان
 • تیم باشگاهی چلسی
 • سن 21
اطلاعات بازیکن
فلوریان ویرتس
11

فلوریان ویرتس مهاجم

 • تیم ملی آلمان
 • تیم باشگاهی بایر لورکوزن
 • سن 18
اطلاعات بازیکن
تیمو ورنر
11

تیمو ورنر مهاجم

 • تیم ملی آلمان
 • تیم باشگاهی چلسی
 • سن 25
اطلاعات بازیکن