تیم ملی فوتبال اسپانیا

لیگ برتر فوتبال اسپانیا محبوب‌ترین لیگ فوتبال دنیا محسوب می‌شود و به‌جرات می‌توان گفت، بهترین بازیکن‌های دنیا نیز در این لیگ بازی می‌کنند. حالا فکرش را بکنید اگر یک کشور محبوب‌ترین لیگ برتر را داشته باشد، تیم ملیش چه بازی‌هایی انجام می‌دهد! تیم ملی اسپانیا امروزه یکی از بهترین و با افتخارترین تیم‌های ملی دنیا محسوب می‌شود. این تیم توانسته خودش را به جام جهانی 2022 قطر برساند. ما می‌خواهیم در ادامه تیم اسپانیا را بررسی کنیم. در صفحه بلیط یابکس بهترین بلیط‌ها را خریداری کنید.

خلاصه‌ای از وضعیت تیم ملی اسپانیا

وجود بهترین بازیکن‌های دنیا در تیم ملی اسپانیا باعث شده این تیم به یکی از با افتخارترین تیم‌های ملی دنیا تبدیل شود و بازی‌های جذابی را مقابل حریف‌ به نمایش بگذارد. این تیم بعداز تیم ملی برزیل دومین تیم فوتبال پرافتخار دنیا محسوب می‌شود و توانسته در مسابقات مختلف، عناوین باارزشی دریافت کند، فدراسیون فیفا نظر دیگری دارد. در یابکس با شرایط تور جام جهانی قطر آشنا شوید.

تاریخچه تیم فوتبال اسپانیا

اسپانیا سال 1904 به لیست فیفا اضافه و فدراسیون ملی فوتبال این کشور 5 سال بعد تاسیس شد. یکی از القاب تیم ملی اسپانیا، ماتادورهاست. این تیم طی چند سال اخیر توانسته مقام‌های مختلفی در سطح بین‌المللی کسب کند. فیفا، تیم ملی اسپانیا را پرافتخارترین تیم ملی دنیا می‌داند. بسیاری از افراد معتقدند اسپانیایی‌ها این افتخار را مدیون ویسنته دل بوسکه هستند. این مربی توانسته 2 قهرمانی در جام جهانی2010 و یورو 2012  برای اسپانیا کسب کند.

بهترین مربی‌هایی که تیم اسپانیا را مدیریت کرده‌اند

تیم ملی اسپنیا مانند دیگر تیم‌ها، مربی‌های مختلفی داشته که هرکدام به‌نحوی باعث درخشش این تیم شده‌اند. بدون شک یکی از بهترین مربی‌های این تیم، ویسنته دل بوسکه است که توانست با مهارت فوق‌العاده، تیم ملی اسپانیا را در جام‌جهانی 2010 و یورو 2012 قهرمان کند. یکی‌دیگر از بهترین مربی‌های این تیم، لوییز آراگونز بود که توانست اسپانیا را در مسابقات یورو 2008 به مقام قهرمانی برساند. طرفداران و منتقدان در همان سال لقب چشم سرخ را به تیم ملی اسپانیا دادند.

اکنون مربی تیم‌ ملی اسپانیا لوییز انریکه است و قصد دارد بهترین نتیجه را در جام جهانی 2022 قطر بگیرد. این تیم به تیکی‌تاکا یا پاسکاری‌های متعدد معروف است و همه مربی‌های هم این تکنیک را مهمترین برنامه‌شان برای این تیم می‌دانستند.

تیم ملی اسپانیا چه افتخاراتی را توانسته کسب کند؟

این تیم که توسط فدراسیون فوتبال سلطنتی اسپانیا مدیریت می‌شود، توانسته در مسابقات یورو 1964، 2008، 2011، 2012 و جام‌جهانی 2010 آفریقای جنوبی، قهرمان شود. تیم ملی اسپانیا برای اولین بار، سال 2010 توانست به فینال جام‌جهانی راه‌ یابد و همان سال به مقام قهرمانی رسید.

جام جهانی 2010

از آن‌جایی که این جام‌جهانی برای اسپانیایی‌ها و طرفداران تیم ملی این کشور اهمیت زیادی دارد، بدنیست که توضیحاتی هم درباره آن بدهیم. تیم ملی اسپانیا در جام‌جهانی 2010 با تیم‌های سوئیس، شیلی و هندوراس هم‌گروه بود. اسپانیا در این گروه کار نه چندان سختی داشت و توانست‌ به‌عنوان تیم اول صعود کند.

تیم ملی اسپانیا در یک چهارم نهایی مقابل پاراگوئه بازی کرد. در این بازی، پویول (دفاع معروف تیم بارسلونا) با ضربه سر دروازه پاراگوئه را باز کرد و باعث شد که اسپانیا به فینال جام‌جهانی 2010 راه‌ یابد. در فینال این مسابقات هم آندرس اینیستا توانست در وقت‌های اضافه دروازه هلند را باز کند، همین گل باعث قهرمانی تیم ملی اسپانیا در این دوره از مسابقات شد.

یورو 2016

در این دوره از مسابقات تیم ملی اسپانیا با جمهوری چک، کرواسی و ترکیه هم‌گروه بود. در جریان این بازی‌ها، دخیا مقابل تیم کرواسی نتواست توپ را به‌درستی دفع کند و همین اشتباه باعث شد که تیم ملی اسپانیا به‌عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کند. در مرحله بعد هم اسپانیا نتوانست ایتالیا را پشت سر بگذارد و حذف شد.

جام‌جهانی 2018

این دوره از مسابقات برای اسپانیایی‌ها، تلخ‌ترین جام‌جهانی محسوب می‌شود. این تیم در مرحله 8/1 مقابل میزبان یعنی روسیه قرار گرفت. هر دو تیم 120 دقیقه با تمام توان از بازی کردند، اما تیم ملی اسپانیا نتوانست در پنالتی‌ها روسیه را شکست دهد. در ضربات پنالتی روسیه 4 – 3 اسپانیا را شکست داد.

حضور تیم ملی اسپانیا در لیگ‌های مختلف

تیم ملی اسپانیا در 15 جام‌جهانی مختلف حضور داشته از این حیث رکورددار است. اولین جام‌جهانی که این تیم در آن حضور داشت، سال 1934 بود. همچنین این تیم 10 بار در جام ملت‌های اروپایی حضور داشته که اولین آن‌ها سال 1964 بوده. اسپانیا در مسابقات یورو شروعی طوفانی داشت و توانست در اولین حضورش در این مسابقات به مقام قهرمانی برسد.

بهترین بازیکن‌هایی که برای اسپانیا بازی کرده‌اند

یکی از مهمترین افتخارات این تیم، بازیکن‌های آن هستند. افرادی مانند پویول، دنی آلوز، اینیستا، دخیا، ایکر کاسیاس، جرارد پیکه، سرخیو راموس، بوسکتس داوید ویا و… همه اعضای اصلی تیم ملی اسپانیا بوده‌اند. این بازیکن‌ها در بهترین تیم‌های لیگ اروپا مانند رئال مادرید، بارسلونا، چلسی، لیورپول، منچستر یونایتد و… بازی کرده‌اند.

بدون شک کارلوس پویول یکی از بهترین و با اخلاق‌ترین بازیکن‌های تاریخ است که در تیم ملی اسپانیا بازی می‌کرده. این بازیکن مدافع بود و در جام‌جهانی 2010 هم گل پیروزی این تیم را مقابل پاراگوئه به ثمر رساند و باعث شد که تیمش به فینال این دوره از مسابقات راه یابد. سرخیو راموس یکی از بهترین بازیکن‌های تیم ملی اسپانیا است. این بازیکن بیشترین حضور را در تیم‌ملی کشورش داشته. سرخیو راموس در 180 بازی، برای اسپانیا بازی کرده.

داوید ویا را نمی‌توان فراموش کرد. همان‌طور که حتما می‌دانید، این بازیکن بیشترین تعداد گل را برای تیم ملی اسپانیا زده. داوید ویا در دوران حضورش 59 گل ملی به ثمر رساند. ژابی آلونسو بین سال‌های 2008 تا 2017 در اسپانیا بازی می‌کرده و عضو ثابت این تیم ملی بوده. این بازیکن به پاس‌های بلند و دقیقش معروف بود و در برخی از تیم‌های بزرگ دنیا توپ زده. ژابی در موقعیت هافبک دفاعی بوده و بازی جذاب داشت و در این موقعیت بازی خارق‌العاده به نمایش می‌گذاشت.

جرارد پیکه بین سال‌های 2009 تا 2018، در 120 بازی در تیم اسپانیا حضور داشته. این بازیکن رویایی، مدافع میانی است و در بسیاری از بازی‌ها، دروازه تیم ملی اسپانیا را نجات داد. این بازیکن با اخلاق اکنون 34 سال سن دارد و در تیم بارسلونا بازی می‌کند. کاسیاس، دروازه‌بانی رویایی است که بین همه علاقه‌مندان به فوتبال، جایگاه ویژه‌ای دارد. این بازیکن بین سال‌های 2000 تا 2016 در تیم ملی اسپانیا حضور داشته.

سرخیو راموس به‌دلیل عملکرد خیره کننده‌ای که داشته، توانسته از سال 2005 برای اسپانیا بازی کند، اما این بازیکن در جام جهانی 2022 قطر در این تیم بازی نخواهد کرد. سرخیو راموس هم مانند پیکه دفاع میانی است. ژاوی هافبک میانی حرفه‌ای بود که در دوران حضورش توانست نظر بسیاری از فوتبال دوستان را به خود جلب کند. این بازیکن اکنون با نقش سرمربی دوباره به تیم اصلیش یعنی بارسلونا برگشته. ژاوی هرنانند بین سال‌های 2000 تا 2014 در تیم ملی اسپانیا حضور داشته.

برای شناخت دیگر تیم‌های حاضر در جام‌جهانی می‌توانید به صفحه اختصاصی آن‌‍ها رفته و اطلاعات فوتبالی خود را کامل کنید..

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم‌ملی اسپانیا چه کسی است؟

  این تیم بازیکن‌های مطرح زیادی داشته و سخت است که یکی از آن‌ها را به‌عنوان بهترین انتخاب کنیم، اما براساس تعداد گل‌های زده، می‌توان آلوارا موراتا را به‌عنوان بهترین بازیکن این تیم نام برد.

 • آیا تیم‌ملی اسپانیا در جام‌جهانی قطر ٢٠٢٢ حضور دارد؟

  بله، این تیم با پشت سر گذاشتن حریفان خود در مقدماتی جام‌جهانی، توانسته به این مسابقات راه پیدا کند.

 • سر مربی فعلی تیم ملی اسپانیا کیست؟

  لوییس انریکه حدود 2 سال است که وظیفه مدیریت و رهبری بازیکنان تیم‌ملی اسپانیا را برعهده گرفته است.

کوکه
8

کوکه هافبک

 • تیم ملی اسپانیا
 • تیم باشگاهی اتلتیکو مادرید
 • سن 30
اطلاعات بازیکن
آلوارو موراتا
7

آلوارو موراتا مهاجم

 • تیم ملی اسپانیا
 • تیم باشگاهی یوونتوس
 • سن 29
اطلاعات بازیکن
فران تورس
10

فران تورس مهاجم

 • تیم ملی اسپانیا
 • تیم باشگاهی بارسلونا
 • سن 21
اطلاعات بازیکن