تیم ملی فوتبال مکزیک

تیم ملی مکزیک یکی از مهمان‌های همیشگی جام جهانی است. مکزیک در 17 جام جهانی پشت سرهم حضور داشته است. در مکزیک مهم ترین ورزش فوتبال است و مردم این کشور علاقه زیادی به فوتبال دارند. این تیم زیر نظر کونکاکاف کار می‌کند و یکی از بهترین تیم‌های این کنفدراسیون است. برای خرید بلیت جام جهانی قطر می‌توانید از یابکس کمک بگیرید.

وضعیت تیم ملی مکزیک در جام جهانی 2022

تیم ملی مکزیک رتبه 9 رنکینگ فیفا قرار دارد و در یک قدمی پرتغال است. تیم ملی این کشور در پنج بازی مقدماتی جام جهانی 2022 سه برد و دو مساوی داشته است. با این‌که خیلی‌ها فکر می‌کردند این تیم به جام جهانی نمی‌رسد، مربی این تیم به‌ بهترین شکل ممکن تیم را جمع و جور کرد تا به‌قطر برسند.

تاریخچه تیم ملی مکزیک

فوتبال برای اولین بار توسط کارگران معدن انگلیسی به مکزیک آمد. اسپانیایی‌هایی که از جنگ کشورشان فرار کرده بودند در سروسامان دادن به‌فوتبال مکزیک کمک زیادی کردند. سال 1927 مکزیک به‌طور رسمی اولین نهاد فوتبال خود را افتتاح و در المپیک تابستانی 1928 شرکت کرد. تیم ملی مکزیک به‌طور کلی فراز و نشیب‌های زیادی داشت و در زمان حال یکی از بزرگان فوتبال است.

بهترین مربی‌های تیم ملی مکزیک

تیم ملی مکزک مربی‌‌های خوب و بد زیاد داشته است. از معجزه گر گرفته تا مربیانی که برای این تیم خوب نبودند. بورا میلوتینوویچ یکی از بزرگ‌ترین مربیان تیم ملی مکزیک است. این مربی صربستانی در دوران مربیگری خود چهار دفعه پشت سرهم با تیم ملی مکزیک به جام جهانی رفت. بهترین عملکرد مکزیک در جام جهانی زیر نظر همین مربی صرب رقم خورد. آن تیم به یک چهارم جام جهانی رسید و در یک چهارم به‌دست آلمان شرقی حذف شد. میلوتینوویچ 50 درصد از بازی‌های خو را با تیم ملی مکزیک با برد به‌پایان رساند و بهترین مربی این کشور شده است.

ریکاردو لاولپه

ریکاردو لاولپه یکی دیگر از مربی‌های خوب تیم ملی مکزیک است که با این تیم قهرمان جام کونکاکاف شده است. او چهار سال در تیم ملی مکزیک حضور داشت و به‌خوبی تیمش را به‌جام جهانی 2006 رساند، هرچند تیم ملی مکزیک در جام جهانی 2006 مقابل آرژانتین حذف شد، اما آمار این مربی به‌حدی خوب بود که این حذف برای مکزیکی‌ها مهم نبود.

ایگناسیو ترللس

ایگناسیو ترللس کامپوس اولین مربی تیم ملی مکزیک بود که این تیم را به جام جهانی می‌برد. همین کار این مربی باعث جاودانه شدنش در مکزیک و فوتبال این کشور شده است.

بهترین بازیکن‌های تیم ملی مکزیک

خاویر هرناندز بهترین گلزن تاریخ تیم ملی مکزیک است. او به‌خوبی جای گیری می‌کرد و به عنوان آخرین فرد به توپ ضربه می‌زد. هرناندز در تیم‌های بزرگی مثل منچستر یونایتد، رئال مادرید و سویا بازی کرده و مهاجمی شناخته شده است. او با زدن 57 گل برای تیم ملی مکزیک آمار بیشترین گل ملی در کشورش را دارد.

افتخارات تیم ملی مکزیک

 • قهرمانی کونکاکاف سال 1965
 • قهرمانی پانمریکن سال 1967
 • قهرمانی کونکاکاف سال 1971
 • قهرمانی پانمریکن سال 1975
 • جام طلایی کونکاکاف سال 1993
 • جام طلایی کونکاکاف سال 1996
 • جام کنفدراسیون‌ها سال 1999
 • قهرمانی پانمریکن سال 1999
 • جام طلایی کونکاکاف سال 2003

اگر بخواهیم به‌طور کلی حساب کنیم تیم ملی مکزیک بیشترین قهرمانی خود را در جام طلایی کونکاکاف تجربه کرده. اگر به‌ آمار دقت کنید متوجه می‌شوید تیم ملی مکزیک از 2005 به‌بعد جامی به خانه نبرده و به‌دوران افت به سر می‌برد. اگر این آمار به همین شکل ادامه یابد مطمئنا مکزیک در جام جهانی 2022 قطر به مشکل می‌خورد. اگر علاقه به‌خرید تور جام جهانی قطر 2022 دارید می‌توانید از یابکس کمک بگیرید.

تیم ملی مکزیک در مقدماتی جام جهانی عمل کرد متوسطی داشت و زیاد خوب عمل نکرد. باید دید مکزیکی‌ها می‌تونند از گروه خود بالا بیاند و رکورد خود را بشکنند یا نه.

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم ملی مکزیک چه کسی است؟

  هکتور هررا باتجربه ترین و بهترین بازیکن تیم ملی مکزیک است.

 • سرمربی فعلی تیم ملی مکزیک کیست؟

  خراردو مارتینو درحال حاضر سر مربی تیم ملی مکزیک است.