تیم ملی فوتبال کانادا

اولین حضور تیم ملی کانادا در مسابقات جام جهانی به 36 سال قبل یعنی سال 1986 باز می گردد که کانادا با سه شکست متوالی در دوره مقدماتی از گردونه مسابقات حذف شد. وضعیت تیم ملی کانادا در جام جهانی 2022 قطر این بار با حضور ستارگانی مانند آلفونسو دیویس، ماکسیم کریپو، میلان بورخان، ریچی لاریا و مربی گری هردمن بدون شک حضور پر رنگ تر و پر قدرت تر خواهد بود. اگر مشتاق هستید با شرایط تور جام جهانی قطر آشنا شوید از یابکس کمک بگیرید

وضعیت تیم ملی کانادا در جام جهانی 2022

تیم ملی کانادا یکی دیگر از تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی 2022 قطر است که برای دومین بار حضور در این مسابقات را تجربه می‌کند. تیم کانادا در آخرین بازی خود در مسابقات مقدماتی توانست با پیروزی 4-0 مقابل جامائیکا، جواز حضور در جام جهانی 2022 را کسب کند.

تاریخچه تیم ملی کانادا

تاریخچه تیم ملی کانادا به طور رسمی به سال 1877 باز می گردد، زمانی که این تیم اتحادیه فوتبال خود را تاسیس کرد. کانادا با تاسیس اتحادیه فوتبال غربی در سال 1880 به یکی از کشورهای پیشرو در فوتبال تبدیل شد. تیم ملی کانادا در کنفدراسیون فوتبال اتحادیه شمال، آمریکای مرکزی و کارائیب عضو بوده و در مسابقات آن شرکت می کنند.

در تاریخچه تیم ملی کانادا، این تیم در مسابقات مختلفی از جمله المپیک، جام کنفدراسیون ها، جام طلایی کونکاکاف، جام جهانی و کوپا آمریکا حضور داشته و توانسته جوایز و مقام‌های مختلفی را کسب کند.

بهترین مربی های تیم ملی کانادا

بدون شک یکی از بهترین مربی‌های تیم ملی کانادا، جان هردمن 46 ساله است که توانست بعد از 36 سال، حسرت حضور در مسابقات جام جهانی را به شادی تبدیل کند. او چهار سال است که هدایت تیم ملی کانادا را برعهده دارد. هردمن از سال 2001 فعالیت خود را دنیای فوتبال آغاز کرد. طی سال‌ها فعالیت حرفه‌ای خود هدایت تیم‌های مختلفی مانند تیم ملی فوتبال زنان نیوزیلند، او توانست تیم نیوزیلند را به دو دوره جام جهانی و یک دوره المپیک برساند. پیش از تیم ملی کانادا، این مربی هدایت تیم ملی زنان این کشور را نیز برعهده داشته است.

یکی دیگر از بهترین مربی‌های کانادا، فرانک یالوپ است که پیش از مربی گری کانادا هدایت تیم سان خوزه ارتکوئیز آمریکا را برعهده داشته است. این مربی با این تیم باشگاهی توانسته دو بار قهرمان باشگاه های آمریکا شود. از دیگر بهترین مربی های تیم ملی کانادا می توان به افرادی مانند پیتر دینزدیل، بنیتو فلورو سانز و توونی ویتر اشاره کرد.

افتخارات تیم ملی کانادا

با وجود سابقه طولانی تیم ملی کانادا در فوتبال و مسابقات جام جهانی این تیم افتخارات قابل توجه و زیادی را کسب نکرده است. از جمله افتخارات تیم ملی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو قهرمانی جام کونکاف در سال های 1985 و 2000
 • قهرمانی بازی های المپیک تابستانی در سال 1904
 • قهرمانی کاپ کشورهای آمریکای شمالی در سال 1990

بهترین بازیکن های تیم ملی کانادا

بدون شک حال حاضر یکی از ستارگان و بهترین بازیکنان تیم ملی کانادا، ستاره 21 ساله او به نام آلفونسو دیویس است که در تیم بایرن مونیخ آمریکا توپ می‌زند. این بازیکنان به یکی از بهترین بازیکنان آمریکای شمالی تبدیل شده است و تجربه قهرمانی بوندسلیگا با تیم بایرن مونیخ را در کارنامه خود دارد.

نام دیگر در لیست بهترین بازیکن های تیم ملی کانادا می توان به Cyle Larin اشاره کرد. این بازیکن بهترین گلزن تیم ملی کانادا است که در طی حضور خود در این تیم توانسته است 24 گل ملی به ثمر برساند. این بازیکن تا سال 2015 برای این تیم بازی کرده است.

از دیگر بازیکنان تیم ملی کانادا می توان به Rosario اشاره کرد که در سال های 1998 تا 2015 برای این تیم توپ می زد. این بازیکن تاثیرگذار در بازی های خود توانست 22 گل ملی را به ثمر برساند.

کانادا بعد از سال‌ها تجربه حضور در جام جهانی را کسب کرده و امیدوار است بتواند با بازیکنان و سرمربی که دارد خود را به مراحل حذفی این جام برساند. بهترین راه برای خرید بلیط جام جهانی قطر مراجعه به‌این صفحه از یابکس است.

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم ملی کانادا کیست؟

  در حال حاضر ستاره و بهترین بازیکن تیم ملی کانادا آلفونسو دیویس است که در تیم بایرن مونیخ آمریکا توپ می زند.

 • آیا تیم ملی کانادا در مسابقات جام جهانی 2022 قطر حضور دارد؟

  بله تیم ملی کانادا توانست بعد از 36 سال انتظار به طور مستقیم مجوز حضور در این بازی ها را کسب کند.

 • سرمربی فعلی تیم ملی کانادا کیست؟

  در حال حاضر سرمربی تیم ملی کانادا جان هردمن است که حدود 4 سال است هدایت این تیم را برعهده گرفته است.