تیم ملی فوتبال مراکش

تیم ملی مراکش یکی از تیم‌هایی است که حضور او در جام جهانی 2022 قطر دیرتر از کشورهای دیگر و در مسابقه پلی آف مشخص شد. این تیم با کسب رده چهارم در مسابقات مقدماتی جام جهانی، در مسابقه پلی آف راهی دیدار با کنگو شد. مراکش با پیروزی پنج بر یک مقابل این تیم توانست جواز حضور در جام جهانی 2022 قطر را کسب کند. برای سفری راحت به‌قطر می‌توانید از پکیج تور جام جهانی 2022 قطر یابکس کمک بگیرید.

وضعیت تیم ملی مراکش در جام جهانی 2022

تیم ملی مراکش زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آفریقا قرار دارد و به شیرهای اطلسی مشهور است. درحال حاضر وحید هلیل هودزیچ سرمربی مراکش است که توانست این تیم را به جام جهانی 2022 برساند. پیش از این اروه رنار در مسابقات جام ملت های آفریقا نتوانست مقام مناسبی کسب کند و از سمت خود برکنار شد. درحال حاضر این تیم در جایگاه 24 فیفا قرار دارد و باتوجه به حضور ستارگانی مانند محمد بن عطیه به نظر می‌رسد وضعیت مراکش در جام جهانی 2022 پرقدرت‌تر از حضورهای قبلی او رقم بخورد. قیمت بلیت جام جهانی برای ایرانیان را به‌صورت دقیق می‌توانید در یابکس ببینید.

تاریخچه تیم ملی مراکش

در این بخش می‌خواهیم کمی با تاریخچه فوتبال تیم ملی مراکش آشنا شویم. تاریخچه این تیم به اولین بازی‌های رسمی او در مقدماتی قهرمانی ملت های آفریقا در سال‌های 2009 و 2011 باز می‌گردد که مراکش نتوانست به دور بعدی راه پیدا کند. سال 2016 این تیم توانست به مسابقات قهرمانی ملت‌های آفریقا راه پیدا کند، اما با کسب رتبه سوم گروهی در همان دور مقدماتی حذف شد.

در تاریخچه مراکش، پنج حضور در جام جهانی وجود دارد که باتوجه به امکانات نسبتا کم این کشور آمار مناسب و قابل قبول برای این تیم به شمار رود. تیم ملی مراکش در مسابقات جام جهانی به طور متوسط در هر بازی 0.69 درصد امتیاز کسب کرده است، متوسط گل زده در هر بازی 0.88 و متوسط گل خورده در هر بازی برای این تیم 1.38 است. پکیج جام جهانی برای خرید تور جام جهانی قطر 2022 یابکس به‌شما کمک می‌کند.

بهترین مربی های تیم ملی مراکش

همان طور که در بخش‌های بالاتر نیز اشاره شد، درحال حاضر وحید هلیل هوژیچ هدایت این تیم را برعهده دارد. باتوجه به رکورد صعود به جام جهانی با تیم‌های مختلف این مربی را می توان یکی از بهترین مربی‌های تیم ملی مراکش دانست. این مربی از ابتدای مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر هدایت این تیم را برعهده گرفت و توانست مجوز حضور در این مسابقات را به‌دست آورد. این مربی 69 ساله توانسته طی سال ها کار حرفه‌ای در تیم های ساحل عاج – سال 2010، تیم الجزایر – سال 2018 و تیم ژاپن – سال 2018 را به جام جهانی برساند. این مربی همچنین توانسته است در سال 1997 تیم ملی کازابلانکا را به مقام قهرمانی جام ملت‌های آفریقا برساند.

نام دیگری که در لیست بهترین مربی‌های مراکش قرار می گیرد، ویرگیل است که توانست در سال 1976 بهترین مقام بین المللی این کشور را در جام ملت های آفریقا کسب کند.

افتخارات تیم ملی مراکش

بخشی از افتخارات تیم ملی مراکش شامل موارد زیر است:

 • قهرمانی جام ملت های آفریقا در سال 1976
 • نایب قهرمانی جام ملت های آفریقا در سال 2004
 • مقام سوم در جام ملت های آفریقا در سال 1980
 • قهرمانی جام ملت های عرب در سال 2012
 • قهرمانی ملت های آفریقا در سال های 2018 و 2020

بهترین بازیکن های تیم ملی مراکش

از ابتدای فعالیت مراکش تاکنون بازیکنان زیادی توانسته‌اند به لیگ‌های اروپایی وارد شده و در بالاترین سطح مسابقات بازی کنند.

محمد بن عطیه

محمد بن عطیه یکی از بهترین بازیکن‌های تیم ملی مراکش به شمار می‌رود. این بازیکن اهل کشور مراکش است، اما در سال 1987 در کورکورن پاریس متولد شد. این بازیکن، فوتبال خود را آکادمی جوانان مارسی آغاز کرد و تاکنون در تیم‌های مطرحی مانند رم، بایرن مونیخ و یوونتوس بازی کرده است. این بازیکنان تاکنون توانسته بازی‌های ملی بسیاری برای مراکش انجام دهد و در نتایج بازی‌های این تیم تاثیر قابل توجهی بگذارد.

عبدالصمد ازلزولی

عبدالصمد ازلزولی نام دیگر در لیست بهترین بازیکنان تیم ملی مراکش است که تنها 21 سال سن دارد. این بازیکن سابقه حضور در باشگاه‌های بارسلونا و هرکولس را داشته و در تیم فوتبال زیر 21 سال مراکش نیز حضور داشته است. باتوجه به درخشش این بازیکن در تیم بارسلونا انتظار می‌رود این بازیکن یکی از ستارگان این تیم در جام جهانی 2022 قطر باشد.

عبدالکریم مری

عبدالکریم مری از دیگر بهترین بازیکنان تیم ملی مراکش است که به یکی از اسطوره‌های فوتبالی این تیم نیز تبدیل شده است. این بازیکن سابقه حضور در تیم‌هایی مثل باستیا فرانسه، استراسبورگ حضور داشته است. عبدالکریم در جام جهانی سال 1986 توانست نقش تاثیرگذاری بر صعود تیم خود به مرحله بعد داشته باشد. مراکش در این سال در گروه خود بالاتر از تیم‌های لهستان، پرتغال و انگلستان توانست برای اولین‌بار به دور بعدی مسابقات راه پیدا کند.

به نظر شما شرایط مراکش در جام جهانی چگونه رقم می‌خورد؟ آیا می‌تواند از گروه خود صعود و به مراحل حذفی جام برسد؟

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم ملی مراکش کیست؟

  در حال حاضر با توجه به درخشش محمد بن عطیه در مسابقات لیگ اروپا، این بازیکن را می توان بهترین بازیکن تیم مراکش دانست.

 • آیا تیم ملی مراکش در مسابقات جام جهانی 2022 قطر حضور دارد؟

  بله تیم ملی مراکش با پیروزی در مسابقه پلی آف مقابل کنگو توانست به جام جهانی 2022 قطر راه پیدا کند.

 • سرمربی تیم ملی مراکش کیست؟

  در حال حاضر وحید هلیل هودزیچ هدایت این تیم را بر عهده داشته و در مسابقات جام جهانی 2022 قطر نیز این تیم را همراهی می کند.