تیم ملی فوتبال اکوادور

تیم ملی اکوادور بسیار به دنبال بازپروری استعدادهای خود بوده و سعی می کنند استایلی شبیه به کلمبیا داشته باشند. مانند بسیاری دیگر از کشورهای کنار دریا، تیم ملی اکوادور نیز فوتبالی نسبتا کند و دفاعی دارد اما می تواند با سرعت قابل توجهی از لاک دفاعی به حمله تغییر موقعیت دهد. از آن جایی که اغلب بازکنان این تیم در لیگ داخلی بازی می کنند، یکی از نقاط قوت اکوادور هماهنگی قابل توجه میان بازیکنان آن است. اگر خرید بلیط‌های جام جهانی برایتان سخت است می‌توانید از راهنمای ثبت‌نام خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر کمک بگیرید

وضعیت تیم ملی اکوادور در جام جهانی 2022

تیم ملی اکوادور یکی دیگر از تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2022 قطر است که توانست به صورت مستقیم و بدون مسابقات پلی آف به این تورنمت جهانی راه پیدا کند. این تیم در مسابقات مقدماتی جام جهانی در گروه خود در رتبه سوم قرار گرفت و با همین رتبه به طور مستقیم به مسابقات راه پیدا کرد.

تاریخچه تیم ملی اکوادور

در این بخش می خواهیم کمی با تاریخچه تیم ملی اکوادور آشنا شویم. سال 1899 فوتبال توسط فردی به نام خوان آلفردو رایت که از یکی از دانشگاه‌های انگلیس به اکوادور برگشته بود به این کشور معرفی شد. با افزایش علاقه مندی به این رشته ورزشی و افزایش تعداد تیم‌های فوتبال در این کشور، سال 1930 فیفا طی یک دعوت از اکوادور برای حضور در جام جهانی اقدام کرد. البته این دعوت توسط وزیر ورزش این کشور به دلیل عدم توان مالی رد شد.

در تاریخچه تیم ملی اکوادور باید گفت این تیم تاکنون 3 بار در مسابقات جام جهانی در سال های 2002، 2006 و 2014 حضور داشته است و حضور او در جام جهانی 2022 چهارمین حضور او در مسابقات جام جهانی به شمار می‌رود. نخستین بازی رسمی در تاریخچه این تیم به بازی مقابل بولیوی در سال 1938 باز می گردد که با نتیجه مساوی 1-1 به اتمام رسید. بهترین نتیجه تیم ملی اکوادور برد 6-0 مقابل پرو و بدترین نتیجه آن باخت 12-0 مقابل آرژانتین است.

بهترین مربی های تیم ملی اکوادور

درحال حاضر مربی تیم ملی اکوادور در مسابقات جام جهانی 2022 قطر، گوستاوو آلفردو است. این مربی 59 ساله از سال 2020 هدایت اکوادور را برعهده داشته و در این دو سال توانسته نظم و قدرت قابل توجهی به این تیم ببخشد. این مربی جایگزین جوردی کرایف هلندی بود که بدون آن که با تیم ملی اکوادور بازی رسمی انجام دهد، از سمت خود استعفا داد.

این تیم با توجه به سابقه قابل توجه خود مربیان زیادی را تجربه کرده است. از جمله این مربیان می توان به کارلوس سویلا، هرنان گومز، گوستاو کواتینو، پولو کاررا و غیره اشاره کرد. در این میان یکی از بهترین مربی‌های تیم ملی اکوادور را می‌توان جوان لوپز دانست که توانست در سال 1959 مقام چهارم را در مسابقات قهرمانی آمریکای جنوبی به دست آورد.

از تاثیرگذارترین مربیان تیم ملی اکوادور می‌توان به هرنان داریو گومز اشاره کرد.  این مربی توانست در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2002 یک تساوی تاریخی 0-0 مقابل برزیل کسب کند. تیم ملی اکوادور در همین مسابقات توانستبه پیروزی 5-1 مقابل بولیوی دست پیدا کرده و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال خود را کسب کند. اکوادور توانست با تساوی مقابل اروگوئه جواز حضور در مسابقات جام جهانی 2002 ژاپن را کسب کند.

افتخارات تیم ملی اکوادور

تیم ملی اکوادور تاکنون عنوان‌های بین المللی زیادی کسب نکرده است، اما از افتخارات تیم ملی اکوادور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقام چهارم مسابقات قهرمانی آمریکای جنوبی در سال 1959
 • مقام ششم در مسابقات مقدماتی جام جهانی در سال 1998
 • صعود به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمریکا سنتناریو در سال 2018

بهترین بازیکن های تیم ملی اکوادور

بهترین بازیکن‌های تیم ملی اکوادور به سال‌های اخیر تاریخ آن بر می‌گردد. از جمله این بازیکنان تاثیرگذاترین و موفق ترین آن ها افراد زیر هستند.

فیلیپه کایسدو یکی از بهترین بازیکن های تیم ملی اکوادور در جام جهانی 2022 قطر است که سابقه حضور در تیم هایی مانند لاتزیو و اینتر میلان را نیز دارد. با توجه به عملکرد موفق این بازیکنان در مسابقات لیگ اروپا، به نظر می رسد این بازیکن یکی از بازیکنان تاثیرگذار تیم فوتبال اکوادور در جام جهانی باشد.

ارنر والنسیا نام دیگری در لیست بهترین بازیکنان تیم ملی اکوادور است که در تیم فنر باغچه ترکیه بازی می کند. این بازیکنان به عنوان بهترین گلزن تیم ملی خود شناخته شده و 32 سال سن دارد. این دومین تجربه مسابقات جام جهانی وانسیا به شمار می رود.

تیم ملی اکوادور با صعود به جام جهانی امیدوار است بتواند رتبه خوبی در مسابقات گروهی و بازی های حذفی کسب کند که البته در حد آرزوست. به نظر شما اکوادور چه مقامی در این مسابقات به‌دست می‌آورد. برای باخبر شدن از حداقل هزینه تور جام جهانی 2022 قطر مراجعه کنید.

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم ملی اکوادور چه کسی است؟

  با توجه به نتایج موفقیت آمیز فیلیپه کایسدو انتظار می رود این بازیکن، بهترین بازیکن تیم ملی اکوادور در جام جهانی 2022 قطر باشد.

 • آیا تیم ملی اکوادور در مسابقات جام جهانی قطر 2022 حضور دارد؟

  بله تیم ملی اکوادور امسال توانست با کسب رتبه سوم گروهی به صورت مستقیم به مسابقات جام جهانی قطر 2022 راه پیدا کند.

 • سرمربی فعلی تیم ملی اکوادور کیست؟

  در حال حاضر گوستاوو آلفارو هدایت تیم ملی اکوادور را در مسابقات جام جهانی 2022 برعهده دارد.