تیم ملی فوتبال اروگوئه

تیم ملی اروگوئه یکی از تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 است که هدایت آن را دیگو آلونسو برعهده دارد. این مربی حدود یک سال است که با تیم ملی اروگوئه همکاری کرده و جایگزین اسکار تابارز شده است. با توجه به عملکرد ضعیف تابارز در مقدماتی جام جهانی 2022 فدراسیون فوتبال این تیم تابارز را اخراج کرد. اروگوئه در مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر 2022 با شکست 1-0 پرو توانست به عنوان اولین قهرمان جام جهانی صعود خود را قطعی کند. برای خرید تور جام جهانی فقط کافی است به‌یابکس مراجعه کنید.

وضعیت تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 2022

لیست بازیکنان تیم ملی اروگوئه برای جام جهانی 2022 شامل بازیکنان مطرحی مانند لوئیس سوارز، دیه گو فورلان و نیکولاس لودیه رو است. باتوجه به بازیکنان مطرح این تیم و تاریخچه همیشه درخشان اروگوئه در جام‌های جهانی، انتظار می رود این تیم بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشته و امید صعود به مراحل بعدی را داشته باشد. در این جام جهانی حضور ادینسون کاوانی کنار لوئیز سوارز خط حمله اروگوئه را به یکی از زهردارترین خط‌های حمله تبدیل کرده است.

تاریخچه تیم ملی اروگوئه

تاریخچه تیم ملی اروگوئه به سال 1900 در آفریقای جنوبی برمی‌گردد. اولین بازی رسمی در تاریخچه تیم ملی اروگوئه سال 1902 مقابل تیم ملی آرژانتین برگزار شد. اروگوئه این بازی را با نتیجه سنگین 6-0 به آرژانتین واگذار کرد. این تیم در سال 1923 توانست یکی از اعضای رسمی فدراسیون جهانی فوتبال یا همان فیفا شود.

اروگوئه توانست میزبانی اولین مسابقات جام جهانی را در سال 1930 و در  رقابت میان کشورهای دیگری مانند اسپانیا، هلند، ایتالیا و مجارستان به دست آورد. تیم ملی اروگوئه از آغاز مسابقات جام جهانی تاکنون 12 بار در این مسابقات جهانی شرکت کرده و توانسته است دو بار مقام قهرمانی را کسب کند. فوتبال این کشور براساس قدرت، تکنیک و سرعت استوار بوده و بازیکنان آن معمولا دارای قدرت بدنی بالایی هستند.

کد تیم ملی اروگوئه در مسابقات بین المللی URU است. در تاریخچه تیم ملی اروگوئه برترین رتبه در فیفا به رتبه دوم در سال 2012 و بدترین رتبه به رده 54 در سال 1988 بر می‌گردد.

بهترین مربی های تیم ملی اروگوئه

همان طور که بالا نیز اشاره شد در ال حاضر دیگو آلونسو هدایت این تیم را بر عهده دارد.  آلونسو پیش از تیم ملی اروگوئه هدایت تیم المپیک اروگوئه در سال 2014، تیم پنارول در سال 2013، مونتری در سال 2018 و پاچوکای مکزیک را در سال های 2014 تا 2018 برعهده داشته است.

طی تاریخ بیش از صد ساله تیم فوتبال اروگوئه تاکنون افراد مختلفی مانند خورخه فوساتی، دانیل پاسارلا، عمر بوراش، روکه ماسپولی، هکتور نونز و… مربیگری این تیم را برعهده داشته اند. در این میان بهترین مربی تیم ملی اروگوئه را می‌توان اسکار تابارز دانست که رکود تاریخی 200 بازی به‌عنوان سرمربی تیم ملی را دارد. تابارز دو دوره هدایت این تیم را برعهده داشته است. دوره اول سال‌های 1988 تا 1990 و دوره دوم از سال 2006 تا سال 2022.

تابارز به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین مربیان تیم ملی اروگوئه توانسته افتخاراتی مانند قهرمانی در کوپا آمریکا 2011 آرژانتین، نایب قهرمانی در کوپا آمریکا برزیل در سال 1989، مقام چهارمی در مسابقات جام کنفدراسیون‌های سال 2013 اشاره کرد. تابارز به‌عنوان یکی از بهترین مربیان تیم ملی اروگوئه در سه دوره جام جهانی شرکت کرده و در مسابقات جام جهانی سال 2010 آفریقای جنوبی توانست مقام چهارم را به‌دست آورد.

افتخارات تیم ملی اروگوئه

از جمله افتخارات تیم ملی اروگوئه از ابتدای فعالیت حرفه‌ای تا کنون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قهرمانی جام جهانی در سال 1930
 • قهرمانی جام جهانی در سال 1950
 • سه بار مقام چهارمی جام جهانی در سال های 1954، 1970 و 2010
 • 11 بار قهرمانی در جام ملت های آمریکای جنوبی
 • 4 نایب قهرمانی در مسابقات جام ملت های آمریکای جنوبی
 • 2 بار قهرمانی المپیک در سال های 1924 و 1928

بهترین بازیکن های تیم ملی اروگوئه

در این بخش می خواهیم با بهترین بازیکن های تیم ملی اروگوئه از ابتدای فعالیت حرفه‌ای تاکنون آشنا شویم.

آلوارو آلحاندر رکوبا ریبرو

یکی از بهترین بازیکنان‌های تیم ملی اروگوئه بدون شک رکوبا است که به دلیل شباهتش به چینی‌ها به پسر چینی خوانده می‌شد. او توانست در سال‌های 1995 تا 2007، 69 بار پیراهن تیم ملی کشورش را بپوشد و برای آن بازی کند. او سال 1999 توانست عنوان بهترین بازیکن اروگوئه را به خود اختصاص دهد و در سال 2005- 2006 به‌عنوان یکی از بازیکنان کلیدی تیم باشگاهی اینتر توانست جام‌های سه گانه را فتح کند. او سال 2002 با حقوق دریافتی 7.8 میلیون دلار به‌عنوان پردرآمدترین بازیکن جهان شناخته شد.

آلسیدس گیجیا

این بازیکن در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 به‌عنوان بهترین بازیکن جام جهانی در طی ادوار برگزاری انتخاب شد. نام این بازیکن اروگوئه که در دهه 50 برای این تیم بازی می کرد، بالاتر از ستارگانی مانند پله، مارادونا و یاشین قرار گرفت. گیجیا در فینال جام جهانی 1950 توانست گل سرنوشت ساز به ثمر رسانده و باعث قهرمانی تیم ملی کشورش شد.

دیه گو فورلان

یکی دیگر از بهترین بازیکن‌های تیم ملی اروگوئه، دیه گو فورلان است که توانست در جام جهانی 2010 عنوان بهترین بازیکن جام را به خود اختصاص دهد. او سابقه حضور در تیم‌هایی مثل اینترمیلان، آتلتیکو مادرید و منچستر یونایتد را داشته و در سال‌های 2004 و 2008 توانست بهترین گلزن لالیگا شود.

لوییز سوارز

احتمالا نام آشناترین بازیکن تیم فوتبال اروگوئه که به‌عنوان یکی از تاثیرگذارترین آن‌ها نیز به شمار می رود، لوییز سوارز است. او در سال 2013 با بازی در تیم لیورپول عنوان بهترین گلزن اروپا را از آن خود کرد. سوارز همچنین به عنوان بهترین گلزن تاریخ فوتبال اروگوئه نیز شناخته شده است.

تیم ملی اروگوئه امیدوارد است باوجود بازیکن‌های برتر و مربی سرشناسی که دارد در جام جهانی نتایج خوبی کسب کند که خیلی هم دور از انتظار نیست. برای دیدن بازی‌های تیم ملی اورگوئه در جام جهانی به‌‌‌‌‌ صفحه بلیط یابکس مراجعه کنید.

سوالات متداول

 • بهترین بازیکن تیم ملی اروگوئه کیست؟

  در حال حاضر می توان لوئیز سوارز را بهترین و تاثیرگذارترین بازیکن تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 2022 دانست.

 • آیا تیم ملی اروگوئه در جام جهانی قطر 2022 حضور دارد؟

  بله تیم ملی اروگوئه نیز یکی از تیم های شرکت کننده در جام جهانی قطر 2022 است.

 • سرمربی فعلی تیم فوتبال اروگوئه کیست؟

  در حال حاضر دیگو آلونسو هدایت تیم فوتبال اروگوئه را بر عهده دارد.