وضعیت آب و هوا در کریسمس 2020

روز کریسمس
جهان گردی, راهنمای سفر

مطمئنا شما هم مثل من وقتی قصد سفر کردن دارید، بعد از کلی فکر کردن درباره همه چیز به محض دیدن چمدونتون با این قبیل سوالات مواجه می شید: که آب و هوا اون کشور چجوریه؟ سرد یا گرم ؟ لباس گرم ببرم یا نبرم ؟ اما نکته مهم اینجاست که اگر برای تعطیلات کریسمس قصد سفر دارید، طبیعیه که انتظار هوا سرد رو هم داشته باشید. ما توی این قسمت قصد داریم که شما رو در جمع کردن و بستن چمدنتون کمک کنیم پس درصورتی که تمایل دارید که کریسمس ۲۰۲۰ رو در کشور دیگری باشید برای اطلاع از وضعیت آب و هوا در کریسمس، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تایلند و وضعیت آب و هوا

نمایی از تایلند

تایلند، کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن بانکوک می باشد. این کشور از آب و هوایی گرمسیری برخوردار است. معمولا گردشگران زیادی در زمستان به تایلند سفر می کنند. اگر همین الان برای ژانویه ۲۰۲۰ به مقصد این کشور بلیط هواپیما رزرو کردید، باید بهتون تبریک بگم چون بهترین فصل رو برای سفر به تایلند انتخاب کردید. در این ماه احتمال بارندگی کمتر هست و حتی شما میتونید در سواحل غربی آفتاب بگیرید. این کشور دارای سه فصل با آب و هوا مختلف می باشد:

در ماه ها مارس، آوریل و مه دارای آب و هوا گرم و خشک
در ماه ها ژوئن، ژوئیه، اوت، سپتامبر، اکتبر دارای آب و هوا سرد
در ماه ها نوامبر، دسامبر، ژانویه و فوریه دارای آب و هوا بارانی و آفتابی

دبی و وضعیت آب و هوا در کریسمس

نمایی از دبی

دبی، بزرگ ترین شهر امارات متحده، در جنوب ایران قرار دارد. آب و هوا این سرزمین گرم و خشک است.

این شهر در تابستان هوا بسیار گرم و مرطوبی دارد، بطوری که انجام هرکاری را برایتان غیرممکن می کند.

دبی از آب و هوا بسیار خاصی برخوردار است و نمی توان در هر فصلی به آن سفر کرد. معمولا تمام کسانی که قصد سفر به این شهر را دارند، فصل پاییز و اغلب زمستان را انتخاب می کنند. چرا که میانگین دما در این دو فصل بهتر می باشد. اگر برای تعطیلات کریسمس تا اکنون برنامه ریزی نکردید، پیشنهاد می کنم که به دبی سفر کنید چرا که این شهر در فصل زمستان بی نظیر است.

راستی قبل از صفر به دوبی، راهنمای سفر به دبی را حتما مطالعه کنید

هند

نمایی از هند

کشور هندوستان در جنوب آسیا قرار دارد و پایتخت آن دهلی نو است. هندوستان از نظر آب و هوایی بسیار متنوع می باشد و علت این امر را می توان تاثیراتی دانست که از هیمالیا و صحرا تار می پذیرد. این کشور دارای چهار فصل است:

از ماه دسامبر تا فوریه دارای آب و هوا سرد و خشک

از ماه مارس تا مه دارای آب و هوا گرم و خشک

از ماه ژوئن تا سپتامبر دارای آب و هوا بارانی

در ماه ها اکتبر و نوامبر دارای آب و هوا معتدل

چنانچه در کریسمس ۲۰۲۰ به هندوستان سفر کنید، حتما با آب وهوا سرد و خشک مواجه خواهید بود. البته این وضعیت در صورتی صدق خواهد کرد که شما در شمال هندوستان باشید. چراکه در جنوب این کشور اصلا زمستان معنایی ندارد. فصل زمستان در قسمت ها شمالی هندوستان مثل دهلی نو به شدت سرد است اما زمان مناسبی برای برف بازی و اسکی بویژه در مناطق هیمالیایی شمال می باشد. یکی از محاسنات کشور هندوستان همانطور که قبلا اشاره شد، برخورداری از تنوع آب و هوایی است. اگر در تعطیلات کریسمس قصد دارید به هند بروید و سرما زیاد در شمال این کشور برایتان غیرقابل تحمل است، می توانید جشن کریسمس خود را مهمان جنوب این کشور باشید.

وضعیت آب و هوای گرجستان در کریسمس

نمایی از گرجستان

کشور گرجستان از نظر اقلیمی، کوهستانی و شامل چهار فصل می باشد. اگر تعطیلات کریسمس را به گرجستان سفر کنید، در غرب این کشور شاهد آب و هوا گرمسیری و در شرق شاهد آب و هوا نسبتا بارانی خواهید بود. چنانچه طرفدار سرما هستید، پیشنهاد میکنم که به مناطق کوهستانی این کشور برید.

گرجستان در اواسط آوریل، می، ژوئن و جولای دارای هوایی نسبتا گرم است و در آگوست این گرما به اوج خود می رسد. در ماه سپتامبر از گرمای هوا کاسته می شود و نسبتا متعادل می شود. ماه اکتبر و نوامبر دارای هوایی نسبتا پاییزی و بسیار خنک می باشند. در دسامبر، سرما هوا به اوج خود می رسد. دما هوا در ژانویه نسبت به دسامبر گرم تر است. در ماه فوریه نیز کم کم از سرما هوا این کشور کاسته می شود. و در نهایت در مارس هوا کمی سرد و بهاری می شود.

ارمنستان و وضعیت آب و هوا در کریسمس ۲۰۲۰

نمایی از ارمنستان

ارمنستان، کشوری کوهستانی و پر باران است. در فصل زمستان هوا این کشور بشدت سرد می باشد و در تابستان به دلیل وزش توده ها گرمسیری از مناطق جنوبی، هوا کمی گرم می شود. توصیه میکنم که قبل از سفر به ارمنستان حتما به فصلی که قرار هست در آن به مسافرت برید، توجه کنید چون فصول نقش پررنگ و تعیین کننده ای در آب و هوا این کشور دارند. این کشور دارای چهار فصل می باشد که هر یک آب و هوا مخصوص به خود را دارند:

در ماه مارس و آوریل دارای هوا بهاری و متبوع

از ماه می تا سپتامبر دارای هوا تابستانی و گرم

از اکتبر تا دسامبر دارای هوا سرد و پاییزی

از دسامبر تا فوریه دارای هوا بسیار سرد و زمستانی

پس چنانچه در کریسمس ۲۰۲۰ مقصد بلیط هواپیما شما ارمنستان است، حتما با خودتون لباس ها گرم و زمستونی ببرید و مطمئن باشید که سرما هوا هرگز باعث نمیشه که کریسمس بهتون خوش نگذره.

وضعیت آب و هوایی چین در کریسمس

نمایی از دیوار بزرگ چین

چین، کشوری واقع در شرق آسیاست. پایتخت این کشور پکن می باشد. این کشور که در حال حاضر پرجمعیت ترین کشور دنیاست، بخاطر وسعتش از آب و هوا متفاوتی در هر ناحیه برخوردار است. اکثر نواحی چین غالبا دارای زمستانی سرد و خشک و تابستانی گرم و بارانی هستند.

نواحی شمالی و مرکزی این کشور در زمستان بارانی و سرد و در فصل تابستان گرم می باشد.

نواحی شمال شرقی نیز در فصل زمستان، آب و هوا سرد و در فصل تابستان گرم و خشک است.

نواحی جنوب شرقی این کشور در فصل تابستان نیمه گرمسیری و زمستان ها سرد و پر بارش دارد.

چنانچه تصمیم دارید که ژانویه ۲۰۲۰ را در چین باشید و جشن کریسمس را میهمان این کشور بشوید، شهرها بزرگ و مهم چین را برای سفرتون انتخاب کنید. چرا که اغلب، این جشن در شهرها بزرگ برگزار می شود و سایر شهرها جشن کریسمس را برگزار نمی کنند. ضمنا فراموش نکنید که چین کشوری است که معمولا در فصل زمستان به دلیل سرما، گردشگران کمی را به خود جذب می کند در نتیجه شما می توانید با قیمت ها بسیار مناسب تر و ارزان تری خرید کنید.

آب و هوای صربستان برای کریسمس

نمایی از صربستان

کشور صربستان که در مرکز جنوب خاوری اروپا قرار دارد، در فصل زمستان سرد و در تابستان ها گرم می باشد. شهر بلگرد که پایتخت این کشور است، احتمالا مقصد شما برای تعطیلات کریسمس باشد چرا که بخاطر وجود جاذبه ها گردشگری بی شمارش سالیانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. در بلگرد به مناسبت کریسمس هر ساله برنامه ها ویژه ای تدارک دیده میشه. در فصل زمستان هوا این کشور بسیار سرد می شود بدون شک با وجود این برنامه ها مهیج سرما هوا رو به کل فراموش می کنید. اگر عاشق اسکی روی برف هستید، حتما به مناطق کوهستانی و مرتفع این کشور برید.
چنانچه کریسمس ۲۰۲۰ را در صربستان باشید، حتما لباس ها گرم زیادی با خودتون ببرید چراکه هوا در این فصل به اوج سرما خواهد رسید.

آب و هوای صربستان چگونه است؟

در زمستان سرد و در تابستان گرم است.

آب و هوای ارمنستان در کریسمس چگونه است؟

سرد و زمستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *