بهترین مکان های تفریحی و سرگرمی قطر

قطر
قطر

قطر یک کشور آسیایی است که دروازه ای برای رفت و آمد مسافران به سایر کشورها به شمار می رود. در این کشور پر زرق و برق می توان انواع مختلف تفریحات را انجام داد یا از مکان های تاریخی آن بازدید به عمل آورد. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا درباره بهترین مکان های تفریحی و سرگرمی قطرصحبت کنیم، پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید.

در این کشور می توان تفریحات و ورزش های مختلفی را تجربه کرد. بنابرین چنانچه قصد دارید تا به کشور قطر سفر کنید و سفری خاطره انگیز داشته باشید می توانید تور قطر را رزرو کنید.

جاذبه‌های گردشگری قطر

قطر کشوری مهمان نواز است که به خاطر جاهای دیدنی خود بخش های زیادی را برای ارائه به مسافران دارد. در این ادامه به معرفی این جاذبه ها می پردازیم.

بهترین جاذبه‌ های تاریخی قطر

در سفر به هر کشوری اطلاع از فرهنگ آن باعث آشنایی بیشتر با آن کشور می شود. مخصوصا که کشوری مانند قطر که دارای تاریخی جالب توجه است. در این میان بهترین راه برای شناخت تاریخ هر کشور آثار تاریخی است که از گذشتگان به جای مانده است.

موزه هنر اسلامی از جاهای دیدنی قطر

موزه هنر اسلامی

این موزه در مرکز شهر دوحه واقع شده و مکانی ویژه را به خود اختصاص داده است. معماری درجه یک موزه باعث برتری این مکان نسبت به سایر موزه ها شده است. موزه هنرهای اسلامی قطر روی آب قرار گرفته است. در این موزه در حدود پانزده هزار نسخه متنی و خطی نگهداری می شوند.

قلعه الزباره با قدمتی تاریخی

قلعه الزباره

قلعه الزباره یکی از جاهای دیدنی قطر است که بنظر می رسد، قدمت ساخت این مکان به مربوط به قرن 17 یا 18 می شود. این بنا به خاطر معماری خود ارزش زیادی دارد. قلعه مورد نظر همین طور در میراث یونسکو هم به ثبت رسیده است.

در سال 1811 بود که این سازه تخریب شد و چندین سال بعد دوباره توسط فردی به اسم شیخ عبدالله بن جاسم آل ثانی مورد ترمیم قرار گرفت. در واقع علت این بازسازی در جهت حفاظت از ناحیه ساحلی بوده است. در سال 1396 قلعه کارایی خود را از دست داد و دوباره متروکه شد.

در حال حاضر از این مکان به عنوان جاذبه ای گردشگری استفاده می شود. از جمله جذابیت های معماری این قلعه می توان به شکل سقف، برج های مربعی و دیوارهایی که به صورت منحنی هستند اشاره کرد.

زمان بازدید از قلعه الزباره: روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 7 و نیم صبح تا 5 بعدازظهر

برج‌های بارزان از جاذبه های دیدنی قطر

برج‌های بارزان

این برج ها چشم اندازی جالب را در اختیار گردشگران قرار می دهند. برج ها در سال 1800 بنا شده اند و سال ها بعد در دوره حکومت شیخ محمد بن جاسم آل ثانی، برج ها را بازسازی کردند.

در زمان های گذشته برای دیده بانی از این بنا استفاده می شده است. البته مهمترین هدف ساخت این برج برای جلوگیری از حمله دشمنان مخصوصا از طرف عثمانی بوده است. این برج کاربردهای دیگری مانند رصد نجومی هم داشته است. برای مثال برای دیدن ماه در رمضان از این برج استفاده می شده است.

این بنا شامل دو برج، یک اتاق و مسجد می شود. چنانچه به این مکان سر زدید می توانید با استفاده از پله های آن خود را به بالای برج برسانید. همین طور از آن جا که دیوارهایی که برج را ساخته اند، به صورت ضخیم هستند در نتیجه فضای درون برج خنک است.

زمان بازدید برج‌های بارزان: گردشگران می توانند در هر زمانی برای بازدید از این برج ها اقدام کنند و این مکان در تمام ساعات شبانه روز باز است.

برای اطلاع از هزینه تور جام جهانی قطر کلیک کنید.

سوق شاهین از جاهای دیدنی قطر

سوق شاهین

یکی از عوامل جذابیت این مکان برای گردشگران وجود شاهین است. شاهین پرنده ای مهم در بسیاری از کشورهای آسیایی مخصوصا در نزدیکی بخش خلیج فارس است. در این مکان شاهین های زیبایی نگهداری می شوند و همین طور کلیه لوازم مخصوص برای نگهداری از آن ها در سوق شاهین موجود است. توجه کنید که این پرندگان به شما آسیبی نمی زنند و همین طور باید با احترام با آن ها برخورد کنید.

زمان بازدید از سوق شاهین: این مکان در تمام ایام هفته به غیر از جمعه ها از ساعت 7 صبح تا 6 بعدازظهر فعالیت می کند.

برج الخور از بهترین مکان های تفریحی و سرگرمی قطر

برج الخور

این برج از شهر دوحه دو کیلومتر فاصله دارد. برج الخور را می توان از جمله بهترین مکان های گردشگری در دوحه به شمار آورد. این برج ترکیبی از تاریخ و هنر را در کنار هم به شما نمایش می دهد. قدمت برج مورد نظر به سده 19 باز می گردد.

این برج ها به عنوان مکانی برای دیده بانی استفاده می شده اند. در نتیجه می توانستند از بخش بندر محافظت کنند و مانع از ورودی کشتی های دیگر به این شهر بشوند. چاهی به اسم “عین هلیتان” در حوالی برج الخور است که می گویند آب آن دارای خاصیت درمانی است.

در زمان های گذشته این چاه منبع اصلی آب مردم بوده است. ارتفاع این برج تقریبا 26 فوت است و اگر بر بالای آن باستید منظره کاملی از شهر در مقابل شما قرار می گیرد.

زمان بازدید از برج الخور: این برج زمان فعالیت به خصوصی ندارد.

هزینه ورودی برج الخور: بازدید از برج ها رایگان است.

قلعه زکریت از بهترین مکان های تفریحی و سرگرمی قطر

قلعه زکریت

بنای این قلعه به صورت مربعی شکل ساخته شده است. ارزش تاریخی این مکان بسیار بالا است و در زمان های دور حادثه ای مهم را به چشم خود دیده است.

این بنا در سده 18 ام ساخته شده است و با مراجعه به آن می توانید هنر معماری عمارت قدیمی را درک کنید. در نزدیکی قلعه همین طور یک ساحل هم به چشم می خورد که در هنگام مراجعه به این سازه بهتر است از آن هم دیدن کنید. از دیگر جاذبه های اطراف می توان جزیره زکریت و سنگ چتر را نام برد.

مکان قلعه زکریت: شبه جزیره زکریت

زمان بازدید قلعه زکریت : ساعت خاصی برای بازدید از این مکان در نظر گرفته نشده است، اما در هر صورت بهتر است تا پیش از غروب آفتاب به این مکان سر بزنید و همچنین بازدید از آن کاملا رایگان است.

خانه کمپانی از جاهای دیدنی قطر

در زمان های دور کشور قطر هنوز به پیشرفتگی و ثروتمندی الان نبوده است. این ساختمان در واقع جزو موزه هنر مدرن متحف محسوب می شود که بخشی از تاریخ را به نمایش می گذارد.

این خانه را می توان به کارگران صنعت نفت تعلق دانست. در واقع تلاش های این افراد بوده که سبب شده است تا امروزه این کشور به یکی از کشورهای ثروتمند دنیا تبدیل شود. در حال حاضر قطر یکی از کشورهای مهم در زمینه منابع نفتی محسوب می شود. شما می توانید تورهایی که برای بازدید از این خانه در نظر گرفته شده است، را رزرو نمایید.

مکان خانه کمپانی: موزه‌های مشیرب، شهر دوحه

زمان بازدید از خانه کمپانی: از روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت نه صبح تا پنج بعدازظهر به جز یکشنبه ها که تعطیل است. در روزهای جمعه هم ساعت کاری از 15 بعدازظهر تا ساعت 9 شب است.

هزینه ورودی خانه کمپانی: اگر به همراه تور باشید ممکن است برای شما هزینه داشته باشد، در غیر این صورت بازدید رایگان است.

محوطه باستانی الزباره در قطر

محوطه باستانی الزباره

این محوطه جزو آثار باستانی یونسکو به ثبت رسیده است و یکی از مکان های گردشگری قطر محسوب می شود. با مراجعه به این محوطه می توانید جنبه هایی از تاریخ زمان های 1760 تا 1938 را مشاهده کنید. در الزباره بخش هایی مانند قلعه و چاه به چشم می خورند.

در گذشته الزباره به عنوان یک بندر صادراتی استفاده می شده است و بخش اعظم تجارت از طریق این محل صورت می گرفته است. در طی آن سال ها بازارهایی در جهت تجارت در کشور احداث شد.

زمان بازدید از الزباره: از آن جا که این ناحیه به دور از محل سکونت مردم قرار گرفته است، پس بهتر است بازدید از آن را در طول روز انجام دهید.

جاهای دیدنی قطر برای شهرگردی

استادیوم شهر لوسیل

استادیوم شهر لوسیل

جام جهانی قطر در پاییز امسال برگزار می شود و ورزشگاه ها می توانند به عنوان یکی از مکان های گردشگری مورد بازدید قرار گیرند. این استادیوم از جمله معروف ترین ورزشگاه هایی است که در این دوره از مسابقات ساخته شده است.

در واقع عاملی که باعث تمایز این ورزشگاه شده معماری متفاوت آن است. شما می توانید نقش و نگارهای هنری را در هر بخش آن مشاهده کنید. همین طور قرار است که بعدها این ورزشگاه محلی برای اقامت 200 هزار نفر باشد.

ورزشگاه لوسیل به گونه ای ساخته شده است تا با محیط زیست هم سازگار باشد. اختتامیه مسابقات هم در این استادیوم برگزار می شوند.

مکان: شهر لوسیل، قطر

هتل‌های اطراف شهر لوسیل: استراحتگاه سیمایسما مرواب، ریتز-کارلتون، مارسا مالازا کمپینسکی و …

پارک انگری برد از جاهای دیدنی قطر

پارک انگری برد

پارک انگری برد مکانی مناسب برای گذراندن وقت در کنار اعضای خانواده است و مخصوصا برای کودکان دلپذیر خواهد بود. در این پارک تفریحات مختلفی در دسترس خانواده ها است و آن ها می توانند بازی های متنوعی را انجام دهند.

پارک مورد نظر در سال 2017 ساخته شده است و در آن تفریحاتی مانند استودیوی شهر، آژیر قرمز، وسایل سواری مختلف، درخت بزرگ و بمب انفجاری به چشم می خورد. همین طور برای راحتی گردشگران رستوران ها و کافه هایی هم در این پارک در نظر گرفته شده است.

مکان پارک انگری برد: شهر جشنواره دوحه، الدائین

هزینه ورودی پارک انگری برد:  هزینه پارک برای کارت خانواده 250 ریال قطر است.

زمان فعالیت پارک انگری برد: زمان کاری پارک از شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 صبح تا ساعت 10 شب است. همین طور پنجشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 12 صبح است و ساعت کاری در روزهای جمعه از ساعت یک بعدازظهر تا ساعت 12 صبح است.

شهر آموزش و پرورش قطر

شهر آموزش و پرورش قطر

شهر آموزش و پرورش در زمینی هزار هکتاری تاسیس شده و در آن سیستم آموزشی کشور برپا شده است. در این شهرک می توانید کتابخانه، بخش های تحقیقاتی و دانشگاه ها را ببینید.

در نتیجه این شهرک یکی از سیستم های عالی آموزشی را در خود ایجاد کرده است و علاوه بر این ها خانه های مسکونی و هتل ها هم در آن وجود دارند. در حدود هشت هزار دانشجو در این شهر تحصیل می کنند همین طور دانشجویان بین المللی هم می توانند در این دانشگاه ها پذیرش شوند.

موزه متحف یکی از بخش های تاریخی است که در این شهر وجود دارد. همین طور معماری خود دانشگاه ها به اندازه ای جالب است که می تواند در شمار جاذبه های گردشگری قرار گیرد.

مکان شهر آموزش و پرورش قطر: قطر، دوحه، الریان، شهر آموزش

هتل های نزدیک شهرک آموزش قطر: هتل ایزدان پالاس، هتل المسیلا، هتل مرواب

مرکز شهر مشیرب دوحه

مرکز شهر مشیرب دوحه

این بخش از قطر را به به عنوان بخش هوشمند می شناسند و علت آن معماری جالب توجه آن است. در این بخش انواع تکنولوژی های پیشرفته برای اقامت در نظر گرفته شده است. بنابر نوشته های تاریخی در زمان های گذشته این ناحیه شهری سنتی بوده و چشم انداز وسیعی به بیابان داشته است. اما در طی سال ها دچار تغییراتی شد و در نتیجه امروز بخش زیادی از آن به خانه های مسکونی تعلق دارد.

در این شهر می تواند از بخش های مختلفی مانند مسجد، آثار تاریخی، موزه، سوقف واقف، گالری های مختلف، مسجد مشیرب، مراکز خرید و موزه اوهام دیدن کنید. همین طور تعدادی هتل لاکچری هم در این مکان وجود دارند که می توانند از گزینه های اقامتی بسیار مناسب برای شما باشند.

مکان: مرکز شهر مشیرب دوحه

هتل‌های نزدیک مرکز شهر مشیرب دوحه: هتل مشریب، هتل تاون دوحه، هتل ماندارین اورینتال و …

شهر لوسیل

شهر لوسیل

در این شهر بخش های مختلف تفریحی و سرگرمی برای گردشگران و همین طور هتل های اقامتی لاکچری ساخته شده است. مسافران می توانند در فروشگاه ها خرید کنند، به پارک های آبی بروند یا از دیگر تفریحات استفاده نمایند.

مرکز خرید وندام یکی از مراکز خرید قطر است که با معماری زیبایی ساخته شده است و در آن رستوران های مختلفی هم وجود دارند. این مرکز خرید در شهر لوسیل قرار گرفته است.

مکان: قطر، لوسیل

هتل‌های نزدیک شهر لوسیل: وارویک دوحه، هتل La Cigale، هتل سافایر پلازا و …

کویرگردی در جاهای دیدنی قطر

از آن جا که قطر کشوری بیابانی است، پس بهترین مکان برای صحرانوردی به شمار می رود. شب های کویر بسیار آرامش بخش هستند و تماشای ستارگان می تواند جالب توجه باشد. البته تفریحات دیگری را هم در کویر می توان انجام داد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

دریا

دریای خور العدید قطر از شهر دوحه شصت کیلومتر فاصله دارد و در میراث یونسکو به ثبت رسیده است. نکته قابل توجه درباره این دریا این است که تپه های شنی با امواج دریا در تماس اند. در کنار این دریا موجوداتی مانند لاکپشت و فیل دریایی زندگی می کنند. البته توجه داشته باشید که برای رانندگی در میان شن های بیابان باید ماشین های مخصوص داشته باشید.

اردوگاه بادیه ‌نشینان

اردوگاه بادیه ‌نشینان

گردشگران می توانند برای تجربه سبک زندگی بیابان نشین ها شبی را در ارودگاه بادیه نشینان بگذرانند. در این محل شما به دور آتش خواهید نشست و به داستان های مختلف گوش می دهید یا از شنیدن موسیقی لذت می برید یا فقط می توانید به تماشای ستارگان بنشینید. از دیگر جنبه های این بخش می توان به سافاری و نمایش های رقص آن ها اشاره کرد.

صحرای دوحه

صحرای دوحه

سافاری یکی از بهترین تفریحاتی است که می توان در کویر انجام داد. البته کسانی که مشکل قلبی دارند بهتر است از انجام این تفریح خودداری کنند. از سایر تفریحات می توان به شترسواری، اسکیت روی شن و … اشاره کرد.

شهر مسیعید قطر

شهر مسیعید قطر

این شهر از دوحه 64 کیلومتر فاصله دارد. شما می توانید برای صرف شام به این شهر مراجعه کنید و لحظاتی شیرین در کنار خانواده داشته باشید. اگر پیکیج تور را رزرو کنید شامل ماشین و چندین خدمت دیگر هم می شود. همین طور می توانید غذای خود را در کویر صرف کنید.

بهترین جاهای قطر برای خرید

امکان ندارد به قطر سفر کنید و نخواهید از فروشگاه های آن خرید نمایید. مخصوصا که در فرودگاه فری شاپ هایی هستند که از گمرگ معاف می باشند در نتیجه خرید از آن ها ارزان تر خواهد بود.

بازار سنتی سوق واقف در دوحه

بازار سنتی سوق واقف

این بازار یکی از مکان های قدیمی در کشور قطر است که معماری فروشگاه های آن هم به صورت سنتی است. در این بازار اجناسی مانند جواهر، صنایع دستی، ادویه و … عرضه می شوند. همین طور شما می توانید در رستوران های آن غذای خود را صرف کنید.

این بازار در سال 2003 به خاطر آتش سوزی که در آن رخ داد، آسیب فراوانی دید به همین دلیل دوباره مورد بازسازی قرار گرفته است. امروزه این بازار را می توان محلی مدرن با حفظ سنت های قدیمی به شمار آورد.

زمان فعالیت بازار سوق واقف: از شنبه تا پنجشنبه ساعت 7 و نیم تا 12 و نیم و از 3 و نیم بعدازظهر تا ساعت ده شب باز است. در روزهای جمعه هم بازار از ساعت 12 و نیم تا ساعت ده شب باز است.

بازار طلا دوحه

بازار طلا دوحه

بهترین جواهرات دنیا در این کشور ساخته می شوند. پس اگر علاقمند به خرید طلا هستید، می توانید به بازار طلای معروف دوحه مراجعه کنید. در صورتی که می خواهید در خرید خود صرفه جویی کنید، می توانید جواهراتی را خریداری نمایید که از طلای سفید یا نقره درست شده اند.

از آن جا که این بازار در مرکز شهر است، بنابرین خریداران می توانند به راحتی به آن مراجعه کنند. در این بازار امکان خرید آویز نام هم میسر شده است.

زمان بازدید بازار طلا دوحه: بازار از شنبه الی پنجشنبه از ساعت نه صبح تا یک بعدازظهر و از 4 بعدازظهر تا ساعت ده شب فعالیت دارد. در روزهای جمعه بازار از ساعت 16 تا 10 باز است.

شهر جشنواره دوحه

شهر جشنواره دوحه

این بخش شامل فروشگاه های زیادی است و یکی از مراکز خرید دوحه به شمار می رود. در شهر جشنواره دوحه می توانید برندهای معروف جهانی، پوشاک و لوازم خانگی را خریداری کنید.

در این مرکز خرید بخش های سرگرمی هم در نظر گرفته شده است که از جمله آن ها می توان به سینما، سرسره برفی، پارک ویژه کودکان و کوه برفی اشاره کرد. مخصوصا که اگر از گرمای هوا کلافه شده اید می توانید به این بخش مراجعه کنید. از آن جا که این ناحیه بزرگترین مرکز خرید قطر است در نتیجه تعداد زیادی رستوران و یک پارکینگ هم برای خریداران در نظر گرفته شده است.

زمان بازدید از شهر جشنواره دوحه: از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح تا شب و پنجشنبه و شنبه از ساعت ده صبح تا 12 شب

جزیره مروارید قطر

جزیره مروارید قطر

این جزیره به صورت مصنوعی ساخته شده است و وسعتی به اندازه چهار میلیون متر مربع دارد. از جمله بخش های این مکان می توان به وجود کافه، رستوران و مراکز خرید اشاره کرد. افرادی خارجی می توانند در جزیره مروارید قطر خانه های مسکونی را خریداری کنند.

همین طور مراکز خرید آن برترین برندهای معروف جهانی را دارند که از جمله این برندها می توان به برند ورساچه اشاره کرد. هتل های لاکچری جزیره، محیط آرامش بخشی را برای گردشگران فراهم می کنند.

مرکز خرید ویلاجیو

مرکز خرید ویلاجیو

این مرکز خرید یکی از مکان های گردشگری قطر محسوب می شود. در واقع مرکز خرید مورد نظر امکانات بسیار مناسبی برای همگان فراهم کرده است. در این مجموعه امکان گوندولا سواری وجود دارد یا می توانید از پیست اسکی کارتینگ و سینمای آن استفاده کنید.

در این مجموعه علاوه بر فروشگاه بخش های عرضه مواد غذایی هم وجود دارند تا پذیرای گردشگران باشند. همچنین می توان از بخش های سرگرمی این مکان هم استفاده کرد مخصوصا که کودکان نیز می توانند اوقات خوشی را در این جا داشته باشند. در پایان باید گفت که پارکینگ این مرکز خرید ظرفیت 3300 ماشین را دارد.

زمان بازدید مرکز خرید ویلاجیو : از روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت نه صبح تا ده شب و از روزهای پنجشنبه الی شنبه از روزهای نه صبح تا یازده شب و روزهای جمعه این مجموعه تعطیل است.

مرکز خرید الخور از جاهای دیدنی قطر

مرکز خرید الخور

مرکز خرید الخور از جمله جاهای گردشگری در قطر است که در آن می توان مارک های مشهور جهانی را خریداری کرد و همین طور سایر محصولات را با قیمت کمتر تهیه کرد. در این مرکز خرید بخش های دیگری هم برای تفریح و خوردن غذا در نظر گرفته شده است.

زمان بازدید مرکز خرید الخور: زمان فعالیت این مرکز خرید دوشنبه الی چهارشنبه از ساعت ده صبح تا ده شب است و پنجشنبه ها تا شنبه از ساعت ده صبح تا یازده شب است. در روزهای یکشنبه هم از ساعت ده صبح تا ده شب کار می کند.

مرکز شهر دوحه، محلی مناسب برای خرید

مرکز خرید سیتی سنتر یکی از مراکز خرید ارزان است که می توانید کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت کمتر در آن خریداری کنید. این مجموعه از بهترین فروشگاه های قطر محسوب می شود. همچنین سه هتل لاکچری در نزدیکی این مرکز خرید وجود دارند.

در این مجموعه علاوه بر کالاهای با کیفیت می توان از بهترین غذاخوری ها هم استفاده کرد. اصول مهم در این مجموعه این است که کالاها با قیمتی مناسب عرضه شوند.

زمان بازدید از مرکز خرید سیتی سنتر: زمان فعالیت این مجموعه از ساعت هشت صبح تا هشت بعدازظهر و از روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 صبح تا 8 بعد از ظهر است.

مرکز خرید لاگونا

مرکز خرید لاگونا

این مرکز خرید در نزدیکی خلیج فارس است و از جمله بهترین جاذبه های دوحه به شمار می رود. در این مرکز در حدود 150 فروشگاه و تعداد زیادی رستوران ساخته شده است که هر کدام غذاهای خوشمزه ای را سرو می کنند.

در این مجموعه امکان خرید برندهای مختلف وجود دارد و شما می تواند مارک های معروف را تهیه کنید. از جمله کلاهای مرکز خرید لاگونا می توان به پوشاک، وسایل دکوری و … اشاره کرد. همین طور در طول سال جشنواره های مختلف مد و غذا هم برگزار می شود.

زمان بازدید از مرکز خرید لاگونا: برای بازدید از این مرکز خرید می توانید در روزهای پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 12 شب و جمعه ها از ساعت 2 بعدازظهر تا 12 شب اقدام کنید. همین طور از شنبه تا چهارشنبه هم از ساعت ده صبح تا 10 شب مرکز خرید باز است.

مرکز خرید قطر

مرکز خرید قطر

یکی دیگر از جاذبه های قطر مرکز خرید آن است که در این بخش 500 فروشگاه وجود دارند. پس می توان گفت که این ساختمان از بزرگ ترین مراکز خرید کشور محسوب می شود.

در این مرکز خرید سینمایی ویژه وجود دارد که می توانید از تماشای فیلم ها با استفاده از تکنولوژی ویژه آن لذت ببرید. در این مجموعه امکان خرید آنلاین هم در نظر گرفته شده است، در نتیجه کالاها را به محل اقامت شما منتقل می کنند. از نکات برجسته دیگر آن وجود پارکینگی است که گنجایش هفت هزار ماشین را دارد و اپلیکیشنی هم برای این مرکز در نظر گرفته شده است که با استفاده از آن می توانید ماشین خود را سریعا پیدا کنید.

زمان بازدید از مرکز خرید قطر: از روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ده صبح تا ده شب باز است و رستوران ها از ساعت ده صبح تا یازده شب فعالیت دارند.

در روزهای پنجشنبه بخش های خرده فروشی از ساعت 10 صبح تا 12 شب باز هستند.

جمعه ها فروشگاه ها از ساعت 10 صبح تا 11 و نیم صبح و دوباره از ساعت یک ظهر تا 12 شب فعالیت دارند.

بخش رستوران در روزهای جمعه از ساعت 10 صبح تا 11 و نیم شب و از ساعت 1 ظهر تا 12 شب باز است.

شنبه بخش خرده فروشی از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز است.

سینما از یکشنبه تا شنبه از ساعت 12 ظهر تا 2 نیمه شب باز است.

سوق الواکرا از جاهای دیدنی قطر

سوق الواکرا

سوق الوکرا یکی از مراکز خرید مناسب برای برای خریدارانی است که به قطر سفر می کنند. در این مرکز خرید رستوران ها و کافه های متعددی هم در نظر گرفته شده است. شما می توانید در رستوران های آن غذاهای خوشمزه محلی را امتحان نمایید.

در این محل امکان خرید عتیقه جات و همین طور سایر صنایع دستی وجود دارد. شما می توانید بعد از اینکه خرید خود را تمام کردید به جاذبه های اطراف این مرکز خرید مراجعه کنید و از سفر دریایی با کشتی لذت ببرید.

زمان بازدید از سوق الواکرا: زمان فعالیت این مرکز روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت شنبه تا یکشنبه از ساعت هفت صبح الی 10:30 صبح و از ساعت 12:30 تا 3:30 دقیقه بعدازظهر است.

وندام شهر لوسیل

این مرکز خرید برای کالاهای لوکس و لاکچری بسیار مناسب است. این مجموعه فضایی مجلل و شیک دارد و کالاهای معروف جهانی در آن عرضه می شوند. بنابرین شما انتخاب های زیادی برای خرید کالا در این مکان دارید.

در واقع معماری این مکان باعث شده تا گردشگران از این مرکز خرید بیشتر لذت ببرند. علاوه بر این وجود رستوران و سینما باعث شده تا در کنار خرید تفریح هم داشته باشید.

زمان بازدید از مرکز خرید وندام شهر لوسیل: زمان فعالیت این مرکز خرید از روزهای دوشنبه الی چهارشنبه است و به صورت 24 ساعته باز است.

تفریحات آبی قطر

عده زیادی از کسانی که به قطر سفر می کنند علاقه به انجام تفریحات آبی دارند. این کشور برترین امکانات آبی را برای گردشگران فراهم کرده است. در در قطر همین طور می توانید از تماشای مسابقات شتردوانی هم لذت برد. در ادامه به معرفی جذاب ترین تفریحات آبی قطر می پردازیم:

ساحل سیلین و کایت سواری

در قطر مکان های بسیاری وجود دارند که شما می توانید در آن ها کایت سواری را انجام دهید. با این حال ساحل سیلین یکی از بهترین سواحل برای این امر به شمار می رود. این ساحل بسیار زیبا است و محلی مناسب برای کایت سواری محسوب می شود. هزینه کایت سواری برای هر نفر از 700 ریال قطر تا حدود 900 ریال خواهد بود.

از آن جا که آب این ساحل عمق زیادی ندارد و ساحل به صورت شنی است می توانید چشم انداز زیبایی از غروب آفتاب را در آب های آن تماشا کنید. ساحل سیلین حس زیبایی از بودن در طبیعت را به شما انتقال می دهد.

مکان ساحل سیلین: خیابان ساحل سیلین، مسعید قطر

زمان بازدید از این ساحل: ساحل سیلین به صورت 24 ساعته باز است.

امکانات ساحل سیلین شامل تفریحات آبی، سافاری، شنا، کایت سواری و باربیکیو می شوند.

جزیره بانانا محلی مناسب برای قایق رانی در قطر

جزیره بانانا

قایق سواری در میان آب ها مطمئنا لذت غریبی دارد. در همین خصوص یکی از تفریحات مناسبی که می توان در آب های قطر انجام داد قایق سواری است. این جزیره به صورت مصنوعی درست شده و در شهر دوحه قرار دارد و در نتیجه یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود. خانواده ها می توانند اوقات خوشی را در این جزیره تجربه کنند.

در همین خصوص بناناسواری از تفریحات محبوب به شمار می رود. بنانا سواری در واقع یک قایق به شکل موز است که افراد پشت یکدیگر می نشینند. در این مکان همچنین یک هتل لاکچری هم برای راحتی گردشگران در نظر گرفته شده است.

مکان: دوحه، قطر

زمان بازدید جزیره بانانا: بازدید از این جزیره در تمامی ایام هفته و به صورت 24 ساعته مهیا است.

امکانات این جزیره شامل تفریحات آبی، محل های اقامتی، رستوران و تورهای یک روزه است.

ساحل کاتارا منطقه ای برای پاراسل سواری

ساحل کاتارا

در این ساحل عمومی می توان کارهای زیادی را انجام داد که باعث سرگرمی و تفریح شما خواهند شد. از آن جا که ساحل کاتارا در میان منطقه ای زیبا قرار گرفته است، در نتیجه می تواند به عنوان یکی از مکان های گردشگری دوحه به شمار رود. پاراسل سواری یکی از تفریحات آبی است که مورد علاقه افراد زیادی می باشد.

با این حال چنانچه قصد ندارید، این تفریح را انجام دهید بهتر است دیدن ساحل را در برنامه های خود قرار دهید. یکی از دلایل شهرت این ساحل آرامشی است که می توانید در آن تجربه کنید. در این ساحل همچنین می توان تفریحات دیگری مانند موج سواری و قایق سواری را هم امتحان کرد.

مکان ساحل کاتارا: قطر، دوحه، خیابان شکسپیر

زمان بازدید از ساحل کاتارا: برای بازدید از این ساحل باید از ساعت 9 و نیم صبح تا 5 بعدازظهر اقدام نمایید.

امکانات ساحل کاتارا: پارکینگ، تفریحات آبی، رستوران

ال تاکیرا و کایاک سواری در جنگل های حرا

ال تاکیرا

این منطقه یکی از مهمترین بخش هایی است که جنگل های حرا در آن می روید، پس یکی از مناطق طبیعی و با ارزش قطر محسوب می شود. کسانی که به طبیعت علاقه دارند یا گردشگران دوستدار محیط زیست می توانند به این ناحیه مراجعه کنند و همین طور از تفریح کایات سواری آن لذت ببرند.

در فصل زمستان پرندگانی از مناطق آفریقایی یا کشورهای نزدیک به این منطقه پرواز می کنند و همین موضوع این جنگل ها را دیدنی تر کرده است. ساحل مورد نظر برای شنا کردن مناسب است یا فقط می توانید در آن آفتاب بگیرید و از هوا لذت ببرید.

مکان قرارگیری ساحل ال تکیرا: قطر، الخور

زمان بازدید از ساحل ال تکیرا: این ساحل به صورت شبانه روزی باز است.

امکانات این ساحل شامل تفریحات آبی، رستوران، کایاک سواری، باربیکیو و چادر می شوند.

دوحه کورنیش و جت اسکی

دوحه کورنیش

منطقه کورنیش دوحه یکی از بخش های معروف این کشور است به همین دلیل حتما باید آن در لیست گردش خود قرار دهید. گردشگران زیادی در طول سال از این منطقه بازدید می کنند. در این مکان می توان به تماشای غروب آفتاب نشست یا در تورهای کروزگردی آن شرکت کرد.

در این ناحیه همچنین برخی از مراسم های ملی مانند روز ملی ورزش و روز ملی قطر هم برپا می شوند. گردشگران می توانند از جت اسکی در منطقه کورنیش دوحه لذت ببرند. البته نباید چشم انداز برج های بلند را هم فراموش کرد.

مکان دوحه کورنیش: قطر، دوحه

زمان بازدید از منطقه کورنیش دوحه: این منطقه در تمام طول شبانه روز فعالیت دارد.

امکانات دوحه کورنیش شامل جت اسکی، کروزسواری، رستوران، دوچرخه سواری و کافه می شوند.

ساحل ام باب

ساحل ام باب

در این ساحل نمی توان تفریحات آبی زیادی را انجام داد ولی از آن جا که ساحل در یکی از محل های گردشگری قطر واقع شده است می تواند مکانی مناسب برای قدم زدن در ساحل محسوب شود. همین طور چنانچه می خواهید زمانی را از آب و هوای گرمای کویر به دور باشید این ساحل انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

ساحل ام باب یکی از سواحل مناسب برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار دوستان و خانواده است. شما می توانید از امکانات تفریحی و همین طور سرویس های بهداشتی این مکان استفاده نمایید و لحظات دلپذیری را در این ساحل رقم زنید.

مکان ساحل ام باب: قطر، الشحانیه

زمان بازدید از ساحل ام باب: این ساحل در همه روزهای هفته باز است و شما می توانید از آن به صورت شبانه روزی استفاده نمایید.

امکانات ساحل ام باب شامل سرویس بهداشتی، بخش ویژه بازی کودک و منطقه حصارکشی می شوند.

ساحل ال واکرا از جاهای دیدنی قطر

ساحل ال واکرا

یکی دیگر از مکان های تفریحی قطر ساحل ال واکرا است. ساحل مورد نظر در کنار محله های قدیمی قطر واقع شده که همزمان می توانید در حین بازدید از سوق ال واکرا سری هم به این ساحل بزنید.

در این ساحل بخش های مختلفی مانند وسایل سواری برای گردشگران فراهم شده است. همین طور شما می توانید از تماشای درختان نخل هم لذت ببرید. از جمله سایر تفریحاتی که می توان در این مکان انجام داد، می توان به ورزش های ساحلی مانند فوتبال و والیبال اشاره کرد.

مکان ساحل ال واکرا: ال واکرا

زمان بازدید از ساحل ال واکرا: این ساحل در تمام ایام هفته و به صورت شبانه روزی باز است.

امکانات این ساحل شامل زمین بازی کودکان، تفریحات آبی، سواری و زمین فوتبال می شوند.

ساحل زکریت از مناطق گردشگری و هیجان انگیز قطر

ساحل زکریت

منطقه زکریت شامل ساحل و قلعه زکریت می شود. با اینکه این ساحل چندان مشهور نیست، اما با وجود این قلعه تاریخی می تواند انتخاب مناسبی برای بازدید باشد. قلعه زکریت در فاصله نزدیکی از ساحل واقع شده است.

از آن جا که دخالت های انسانی کمتر در این ساحل نقش داشته اند، پس می توانید از دیدن این منطقه بکر و دست نخورده لذت ببرید. این ساحل در بخش غربی دخان واقع شده است. در این ناحیه امواج دریا به آرامی به ساحل برخورد می کنند. البته در نظر داشته باشید که برای رسیدن به این ساحل باید از ماشین های آفرود استفاده کنید.

از دیگر تفریحات این محل می توان به موج سواری اشاره کرد. همین طور آرامش این مکان باعث شده تا محلی مناسب برای برپایی کمپینگ باشد. البته توجه داشته باشید که به دلیل نبود امکانات بهتر است تا لوازم مخصوص کمپینگ را با خود داشته باشید.

مکان ساحل زکریت: شهر دخان، به سمت ساحل غربی قطر

زمان بازدید ساحل زکریت: گردشگران می توانند در تمامی ایام هفته و به صورت شبانه روزی از این ساحل بازدید کنند.

امکانات ساحل زکریت: در این ساحل امکانات خاصی در دسترس نیست پس باید به صورت آماده سفر کنید.

ساحل فویریت مکانی از جاهای دیدنی قطر

ساحل فویریت

ساحل فویریت یکی از مکان های گردشگری قطر است که می توانید در آن تفریحات مختلفی را انجام دهید. این ساحل تمیز دارای امواج لاجوردی رنگی است که باعث شده برای عکاسی بسیار مناسب باشد. این منطقه در بخش شهرداری الغریه و در شمال شرقی کشور قطر قرار دارد.

لاک پشت ها در هنگام تخم گذاری به این ساحل مراجعه می کنند. پس اگر زمان مناسبی به این منطقه سر بزنید می توانید بچه لاک پشت ها را ببینید که در حال رفتن به سمت دریا هستند. بچه لاک پشت هایی که در این ساحل متولد می شوند دوباره بعد از گذشت 30 سال به این ساحل باز می گردند تا تخم گذاری کنند. توجه داشته باشید که آسیبی به لاک پشت ها وارد نکنید.

این ساحل محلی مناسب برای افرادی است که علاقه دارند زمانی را در آرامش سپری کنند. سایر امکانات این ساحل شامل موج سواری، برپایی کمپ و شنا می شوند.

مکان: قطر، الغاریه

زمان بازدید از ساحل فویریت: این ساحل از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر باز است.

امکانات ساحل فویریت: ساحل مورد نظر امکانات مخصوصی ندارد و شما باید لوازم مورد نیاز خود را داشته باشید.

ساحل سیمایسما از جاهای دیدنی قطر

ساحل سیمایسما

ساحل مورد نظر در نزدیکی استراحتگاه ساحلی به همین نام قرار دارد. در این ساحل می توان تفریحات آبی مختلفی را تجربه کرد. این ساحل مناظر طبیعی زیبایی دارد و باعث می شود تا در آن لحظات خوشی را سپری کنید.

در این ساحل امکان ولیبال، شنا و فوتبال هم وجود دارد. همین طور از آن جا که ساحل سیمایسما دارای حصار است می تواند برای بازی کودکان هم ایمن باشد. امکانات ساحل شامل سرویس بهداشتی، دوش حمام، رختکن، منطقه بازی، پارکینگ و بخش والیبال می شود. از جمله تفریحات آن هم می توان به موج سواری اشاره کرد.

مکان ساحل سیمایسما: قطر، الخور

زمان بازدید ساحل سیمایسما: بازدید از این ساحل در همه روزهای هفته و به صورت شبانه روزی امکان پذیر است.

بهترین زمان بازدید از جاهای دیدنی قطر

سفر به قطر در تابستان

از آن جا که کشور قطر در طول تابستان آب و هوای بسیار گرمی دارد، ممکن است شما دمایی در حدود 41 درجه را تجربه کنید. به همین دلیل گردش در سطح شهر بسیار دشوار خواهد بود. از این رو سفر به این کشور در طول ماه های تابستان چندان مطلوب نیست.

سفر به قطر در زمستان

در طول زمستان دمای هوا مناسب است و می توانید با آرامش در سطح شهر گشت و گذار کنید و از مکان های دیدنی قطر بازدید نمایید. به همین دلیل اغلب گردشگران در زمستان به این منطقه سفر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *