ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت

انتشار در 16 آبان 98 - زمان خواندن در 6 دقیقه

دنبال چی میگردی؟!

آخرین مطلب مجله

ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت

ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت, استرداد و پس گرفتن بلیط هواپیما علی بابا, پس گرفتن بلیط مستر بلیط, پس گرفتن بلیط چارتری هواپیما

ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت. استرداد بلیط هواپیما این روز ها در سطح شهر زیاد به چشم می خورد و بیشتر سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما از این واژه استفاده می کنند. همانطور که میدانید به علت رقابت تنگاتنگ سایت های فروش بلیط هواپیما، استرداد بلیط هواپیما جدیداً راحت تر نسبت به گذشته شده است و شما می توانید به راحتی از سایتی که بلیط هواپیما خود را تهیه نموده اید بلیط خود را کنسل و استرداد کنید.

با توجه به مشغله زیاد افراد و برنامه ریزی های فشرده گاهی اوقات به دلایل کاری و یا مشکلات پیش بینی نشده احتمال دارد برنامه ریزی هایی که افراد برای سفر خود انجام داده اند به هم بریزد، حال باید چه کرد؟! با یابکس | Yabex همراه باشید تا به شما روش کنسلی بلیط هواپیما و استرداد بلیط هواپیما را بگوییم و نرخ جریمه کنسلی بلیط را بر اساس ایرلاین مورد نظر را برای شما عزیزان شرح دهیم و شمارا برای پس گرفتن بلیط هواپیما راهنمایی کنیم و نقدی هم بر تبلیغات این روز های سایت های معروف و متعبر داشته باشیم تا با واقعیت استرداد بلیط رو به رو شویم …

علی بابا vs مستر بلیط

چند وقتی می شود که سایت علی بابا | Alibaba کمپین تبلیغاتی راه انداخته که سر و صدای زیادی به پا کرده، با موضوعیت “بلیط شما رو پس میگیریم حتی بلیط چارتری“، تقریبأ می توان گفت که تمامی افرادی که در تهران، در خیابان ها و اتوبان ها در طول روز تردد دارند با این بنر رو به رو شده اند و بیش از چندین بار تبلیغ علی بابا را دیده اند ولی از کجا می توان مطمان شد که این حرف واقعیت دارد یا خیر؟!

مستر بلیط | Mr Bilit که یکی از رقیبان علی بابا به شمار می رود، نیز تبلیغی به راه انداخته، تبلیغی ضد رقیب خود با عنوان “ما چهار ساله که بلیط شما رو پس میگیریم حتی بلیط چارتری ” این رقابت تنگاتنگ در میان سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما، تیم یابکس را کنجکاو به فهمیدن واقعیت کرد که آیا واقعأ این تبلیغات واقعی هست یا فقط صرفا جنبه تبلیغاتی دارد!!

بلیط هواپیما, خرید بلیط چارتر,علی بابا,رزرو تور,پس گرفتن بلیط,استرداد بلیط, بلیط سیستمی, بلیط هواپیما ارزان,مستر بلیط,خرید بلیط,خرید بلیط ارزان,کنسلی بلیط,کنسل کردن بلیط هواپیما

بلیط چارتری شما را پس میگیریم...!

اگر بخواهیم کاملأ شفاف سخن بگوییم می بایست این موضوع را بگوییم که بله این تبلیغات واقعی هستند و بلیط چارتر را هم به شما پس می دهند اما چگونه؟!

بلیط چارتر و سیستمی هر دو قابل استرداد هستند و میتوان بلیط خریداری شده را کنسل کرد و مبلغ بلیط را پس گرفت، اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که ایرلاین ها و سایت های فروش اینترنتی بلیط هواپیما چند درصد از مبلغ بلیط را پس میدهند؟!

اصولأ بلیط های سیستمی از گذشته تا به امروز به راحتی قابل کنسل کردن بوده و شما میتوانید در هر زمان بلیط هواپیما خود را که خریداری نموده اید کنسل کنید البته با قوانین مربوطه ای که ایرلاین ها برای خود دارند.

اما بحث داغ درباره بلیط های چارتری هست، اصولا بلیط های چارتری درصد جریمه بیشتری نسبت به بلیط های سیستمی دارند و سخت تر از بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند.

اصطلاح No Show به چه معناست؟!

No Show به این معنی می باشد که مسافر بلیط خود را کنسل نکرده و در کانتر موقع پذیرش مسافر به هواپیما حاضر نمی شود. در بلیط های سیستمی اگر مسافری از بلیط خود استفاده نکند با توجه به قوانین ایرلاین بخشی از هزینه بلیط خریداری شده استرداد می گردد، اما در بلیط های چارتر مبلغ بلیط به طور کامل سوخت می شود و هزینه ای به مسافر برگردانده نمی شود.

نکته: اگر مسافری حتی ۲۴ ساعت قبل از پرواز بلیط خود را کنسل کند، باز هم بلیط No Show به شمار میرود.

علی بابا یا مستر بلیط ؟! کدام راست میگویند!!!

وبسایت فروش اینترنتی بلیط علی بابا تضمین بهترین قیمت و استرداد بلیط چارتر را به مشتریان میدهد، حال ما از این رو این موضوع رابرسی کردیم و نتیجه را در اختیار شما عزیزان و دوستان قرار میدهیم.

برای مثال ما در سایت علی بابا بلیط تهران-استانبول را در تاریخ ۲۱ آبان ماه انتخاب کردیم (بلیط چارتری)، اگر قبلا از علی بابا بلیط هواپیما گرفته باشید، در بخش قوانین تغییرات و استرداد مشاهده میکردید که درصد های کنسلی وارد شده بود ولی جدیدا این درصد ها برداشته شده!!

بلیط هواپیما, خرید بلیط چارتر,علی بابا,رزرو تور,پس گرفتن بلیط,استرداد بلیط, بلیط سیستمی, بلیط هواپیما ارزان,مستر بلیط,خرید بلیط,خرید بلیط ارزان,کنسلی بلیط,کنسل کردن بلیط هواپیما

در هرصورت ما از طریق تماس تلفنی درصد های کنسلی را پرسیدیم و با سایت رقیب علی بابا (مستر بلیط | Mr bilit) مقایسه کردیم.

البته این نکته را هم باید گفت که پرواز ها و چارتر کننده ها درصد های کنسلی متفاوتی را نسبت به هم دارند ولی به طور معمول دارای درصد های کنسلی زیر می باشند.

تاریخ کنسلی فروشنده درصد جریمه فروشنده درصد جریمه
۲ هفته قبل پرواز علی بابا %۳۰ مستر بلیط %۳۰
۵ روز قبل پرواز علی بابا %۶۰ مستر بلیط %۶۰
۳ روز قبل پرواز علی بابا %۷۰ مستر بلیط %۷۰
۲ روز قبل پرواز علی بابا %۸۰ مستر بلیط %۸۵
۲۴ ساعت به پرواز علی بابا %۹۵ مستر بلیط ندارد
ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت, استرداد و پس گرفتن بلیط هواپیما علی بابا, پس گرفتن بلیط مستر بلیط, پس گرفتن بلیط چارتری هواپیما

نتیجه گیری: در کل شما میتوانید بلیط چارتری خود را از علی بابا و مستر بلیط پس بگیرید و همچنین ما برای راحتی شما دوستان در ادامه این مطلب نحوه استرداد بلیط چارتری را برایتان شرح دادیم ولی در جمع بندی اگر بخواهیم مقایسه کنیم و برسی کنیم هیچ کدام از موارد جدول بالا مورد قبول نمی باشد زیرا دو هفته قبل پرواز احتمال خیلی کمی دارد که بلیط را کنسل کنیم و همچنین دو روز مانده به پرواز هم اگر کنسل کنیم مبلغ بسیار ناچیزی برگردانده می شود که باز هم ارزشی چندان ندارد ولی در کل بلیط شما را پس میدهند ولی چه نوع پس دادنی مهم است. 

روش استرداد بلیط هوایپیما به صورت آنلاین

برای پس گرفتن مبلغ بلیط هواپیما خریداری شده ابتدا شما می بایست اگر بلیط را از سایت های فروش اینترنتی تهیه کرده اید وارد سایتی که خرید کرده اید بشوید و در پنل کاربری خود لاگین کنید، سپس باید دنبال بخشی به نام استرداد و یا سفارشات بگردید.

بلیط هواپیما, خرید بلیط چارتر,علی بابا,رزرو تور,پس گرفتن بلیط,استرداد بلیط, بلیط سیستمی, بلیط هواپیما ارزان,مستر بلیط,خرید بلیط,خرید بلیط ارزان,کنسلی بلیط,کنسل کردن بلیط هواپیما

هنگامی که وارد بخش سفارشات شدید می بایست بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه استرداد را بزنید.

در مرحله بعد باید شما علت استرداد را مشخص کنید که به چه علت بوده؟ در این مرحله درخواست شما برسی می شود و سپس مبلغ به حساب کاربری یا حساب بانکی شما (طبق انتخاب در هنگام استرداد) باز گردانده می شود.

جدول درصد جریمه کنسلی بلیط هواپیما

ایرلاین

شناسه نرخی (کلاس) تا ۱۲ ظهر ۳ روز قبل از پرواز تا ۱۲ ظهر ۱ روز قبل از پرواز تا ۳ ساعت قبل از پرواز تا ۳۰ دقیقه قبل از پرواز از ۳۰ دقیقه قبل از پرواز به بعد

آسمان
U W R X V M Q N Y S O ۲۰% ۴۰%
D I Z A ۱۵% ۳۰%
L H K B ۳۰% ۶۰%
ماهان S X T V Q P R Y B ۱۰% ۳۰% ۵۰%
L ۱۵% ۴۰% ۵۰%
I ۲۰% ۴۰% ۵۰%
N ۲۰% ۵۰% ۷۰%
C ۳۰% ۴۰% ۷۰%
W WW WA ۲۰% ۵۰% ۷۰%
U ۹۰% ۹۵%
تابان Y R V Z L M A I P F K D N ۲۰% ۳۰% ۴۰% ۵۰%
B W J S O Q E U H X ۱۰۰%
قشم ایر به غیر از N R K ۵% ۱۰% ۳۰% ۵۰%
N R K ۱۰۰%
کاسپین W WF WB N NF NB X S SF H HF
P PF PB R RF RB RH RD RE JD
JH JB JF J Z ZF ZB ZH ZD Q
QF QB QH QD
۳۰% ۵۰%
M ۴۰% ۷۰%
K KF L LF LB LH ۵۰% ۸۰%
V A F U D IF IB IH IE I ۱۰۰%
کارون همه ۳۰% از ۱۲ ظهر روز قبل پرواز تا ۲ ساعت به پرواز %۵۰ از ۲ ساعت مانده به پرواز به بعد %۶۵
کیش ایر J C Y H V R D ۲۰% تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز ۴۰% از ۲۴ ساعت قبل از پرواز به بعد
Q M N L O ۲۵% تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز ۵۰% از ۲۴ ساعت قبل از پرواز به بعد
تفتان همه ۱۵% ۲۵% ۴۰% ۵۵% ۶۰%
زاگرس Z X F(اکونومی) ۱۰% ۱۵% ۲۰% ۳۰%
I T U A(اکونومی) ۱۵% ۲۰% ۳۰% ۴۰%
B D E S(اکونومی) ۲۵% ۳۰% ۴۰% ۵۰%
M N R (اکونومی) ۳۵% ۴۰% ۵۰% ۷۰
H Q L(اکونومی) ۴۵% ۵۰% ۶۰% ۸۰%
P V Y K (اکونومی) ۵۰% ۱۰۰%
W ۱۰۰%
ایران ایر L, X, N, M, K, Q, V, S, Y, I, C, J ۳۰% ۶۰%
ماجرای استرداد بلیط چارتری علی بابا از دروغ تا واقعیت, استرداد و پس گرفتن بلیط هواپیما علی بابا, پس گرفتن بلیط مستر بلیط, پس گرفتن بلیط چارتری هواپیما
دیدگاه خود را بیان کنید

دیدگاه دیگران
 • علی بابا
  11 ماه پیش

  مقاله جذابی بود
  ممنون از سایت خوبتون

  • مدیر سایت
   11 ماه پیش

   درود بر شما و ممنون از کامنتتون

 • سینا
  11 ماه پیش

  من خودم به شخصه از علی بابا زیاد بلیط هواپیما خریدم ولی یک بار خواستم از بخش استرداد بلیط هواپیما استفاده کنم تو سایتشون ولی هرکاری کردم نشد با پشتیبانی تماس گرفتم خودشون برام انجام دادن ولی واقعا ارزش وقت گذاشتن رو نداشت.

  • مدیر سایت
   11 ماه پیش

   ممنونم از کامنت شما دوست گرامی در خصوص استرداد بلیط چارتری و بلیط هواپیما

 • سامان
  11 ماه پیش

  مطلبی که منتشر کردید کاملا درسته من خودم درگیر این موضوع شدم و متاسفانه علی رقم ادعا و شعاری که در تبلیغاتشون میدن فقط مبلغ بسیار ناچیزی از پول من رو اونم با کلی پیگری و تماس و مراجعه برگردوندن

  • امیرعلی سعدیانی
   11 ماه پیش

   سلام دوست عزیز
   ما تو این مطلب براتون واقعیت هارو شرح دادیم و امیدواریم که نظرات شما عزیزان مفید و کارساز باشه برای تیم پشتیبانی علی بابا.

 • کیشوند
  10 ماه پیش

  ممنون که انقدر شفاف توضیح دادید

  • مدیر سایت
   10 ماه پیش

   پاینده باشید دوست گرامی
   هدف ما ارائه مطالب کامل واقعی و درست به کاربران سایت هستش
   در مورد استرداد بلیط هواپیما علی بابا بعد از تحقیقات تیم یابکس مطلب نوشته و در سایت درج شده است