کارهای ممنوعه در حین سفر به چین

نمایی از چین
جهان گردی, چین

چین کشور شگفتی ها است. شما می توانید در آن رقص اژدها را ببینید یا از دیدن دیوار چین لذت ببرید. در حین سفر به این کشور جذاب بهتر است تا از لیست کارهای ممنوعه در چین باخبر شوید. پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید. همین برای خرید بلیط هواپیما چارتر می توانید به پنل رزرواسیون یابکس مراجعه کنید.

شستن مو در روز سال نوی چینی

سال جدید در چین

در این روز خاص آتش بازی های خاصی برگزار می شود که همراه با موزیک هستند. همین طور غذاهای متنوعی هم سرو می شوند. چینی ها معتقند که در این روز اگر موی سر خود را بشویید باعث می شود تا سلامتی، خوش شانسی، پول و بقیه چیزها از شما دور شود.

استفاده صحیح از چاپ استیک ها

استفاده درست از چاپ استیک

در صورتی که در چین به یک رستوران رفتید تا غذای خود را میل کنید دقت داشته باشید که چاپ استیک خود را در حالت عمودی به داخل برنج فرو نکنید زیرا این امر یک تابو محسوب می شود. زیرا در عبادگاه های چین برای بخور دادن کوزه برای مردگان از این روش استفاده می کنند. پس مراقب باشید که این چنین عملی از شما سر نزند.

نشان دادن کف پا

اگر پای خود را روی میز و یا هر وسیله دیگری قرار دهید نوعی بی احترامی محسوب می شود و کار غیر مودبانه ای است. پس باید بدانید که نشان دادن پا کار درستی نیست و باعث می شود تا شما را از آن مکان بیرون کنند.

کلاه سبز

کلاه سبز ممنوع

جالب است که بدانید کلاه سبز در فرهنگ چینی به معنی شخص غیر وفادار و خیانت کار است پس اگر در چین این کلاه را بر سر داشته باشید مردم به شما خیره خواهند شد.

شماره ی ۴

شماره چهار عددی نحس در چین محسوب می شود و همانند شماره 13 در سایر کشورها است. پس اگر به رستوران بروید و بخواهید برای مثال چهار غذا سفارش بدهید. سفارش شما را نخواهند آورد!

تقسیم کردن گلابی

گلابی

در سفر به چین تقسیم کردن به معنی جدایی است در نتیجه به هیچ وجه گلابی خود را با کسی تقسیم نکنید، زیرا باعث می شود دیگر هرگز او را نبینید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *