خانه رادوانی قطر

خانه رادوانی قطر
قطر

خانه رادوانی در گذشته محلی برای زندگی خانواده ای سلطنتی بوده است و امروزه به عنوان یکی از جاهای دیدنی قطر از آن استفاده می شود. برای آشنایی با این خانه و تاریخچه آن با مجله گردشگری یابکس همراه باشید. همین طور برای خرید تور قطر لحظه آخری می توانید به پنل رزرواسیون یابکس مراجعه کنید.

درباره خانه رادوانی قطر

خانه رادوانی قطر

این عمارت به فردی به اسم آکو اکبر رادوانی تعلق داشته است و قدمت آن به سال 1920 باز می گردد، این فرد ثروت زیادی داشته،  اما در سال 1977 بود که خانه مورد نظر کاربری خود را از دست داد و سرانجام در سال 2007 بود که خانه رادوانی به عنوان یک مکان گردشگری افتتاح شد. درباره معماری این بنا می توان گفت که هر بخش آن زیبایی خاصی دارد. همین طور هنگامی که حفاری هایی در این محل انجام شد اسراری درباره این خانه برملا گشت.

درباره خانه ی رادوانی قطر

منطقه الجسره و مشیرب از بخش های کهن این کشور هستند که خانه مورد نظر در سال 1920 در این ناحیه ساخته شده است. سپس علی اکبر رادوانی این خانه را خریداری کرد و به مدت هفتاد سال این خانه به این شخص تعلق داشت.

در طی سال ها این خانه کم کم مورد ترمیم قرار گرفت و امروزه یکی از مکان های گردشگری قطر محسوب می شود. با مراجعه به این خانه می توانید با نحوه زندگی مردم در آن زمان آشنا بشوید و همین طور از تغییرات اجتماعی در آن دوره تاریخی آگاه گردید.

خانه رادوانی قطر

چندین سال بعد از افتتاح خانه به عنوان مرکز گردشگری، گروهی از کارشناسان از بخش دانشگاه کالج لندن به این منطقه آمده اند تا درباره این محل تحقیق کنند. در طی این بررسی ها مشخص شد که خانه در واقع شامل دو بنا می شده است که بعد از اینکه مالک این خانه را خریداری کرده است این دو بخش تبدیل به یک بخش شده اند.

همین طور هنگام حفاری ابزارآلاتی هم در این خانه یافت شده است. از جمله این وسایل می توان به دستگاه های بخور، فنجان قهوه، جواهرات، صدف، لباس و … اشاره کرد که این ابزارآلات نشانی از وجود زندگی در این خانه داشته اند.

معماری خانه رادوانی قطر

خانه رادوانی قطر

هنگام بازدید از این خانه شاید بنظرتان برسد که هیچ پنجره ای ندارد. اما پنجره به طرف حیاط قرار گرفته است. حیاط هم در محاصره خانه های دیگر قرار دارد. در این میان باید گفت که اتاق های این خانه به صورت خاصی ایجاد شده اند.

برای مثال بعضی از اتاق های خانه رادوانی به صورت آشپزخانه یا انبار مورد استفاده قرار می گرفته اند. از نگاه به خانه می توانید متوجه شوید که نوعی از زندگی سنتی در این بنا جریان داشته است. در این عمارت می توانید نمونه ای از زندگی خانوادگی را هم شاهد باشید.

اطلاعات خانه رادوانی قطر

خانه رادوانی قطر

زمان فعالیت این خانه تمام روزهای هفته به غیر از یکشنبه ها است. گردشگران می توانند از روزهای از دوشنبه الی پنجشنبه از نه صبح تا پنج بعدازظهر و همین طور از جمعه ها از ساعت سه ظهر تا نه شب به این خانه مراجعه کنند. در روزهای شنبه نیز این بنا از نه صبح تا پنج بعدازظهر باز است.

شماره تلفن خانه رادوانی قطر: 4459 9740459+

سایت خانه رادوانی قطر: www.msheirebmuseums.com

ایمیل خانه رادوانی قطر : Museums@msheireb.com

آدرس خانه رادوانی قطر چیست؟

خانه رادوانی در مرکز شهر مشیرب دوحه قرار گرفته است.

هزینه بلیط ورودی خانه رادوانی قطر چقدر است؟

بازدید از این خانه هیچ هزینه ای ندارید و گردشگران می توانند به صورت رایگان به آن مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *