سفر به استانبول ترکیه در نوروز ۹۹

انتشار در 30 بهمن 98 - زمان خواندن در 3 دقیقه

سفر به استانبول ترکیه در نوروز ۹۹

شهر استانبول در ترکیه، اسمی که فقط با شنیدنش دلتان می‌خواهید بروید و چمدان را ببندید…

سرزمین تاریخی عثمانی‌ها، سواحل درخشان مدیترانه، محله‌های رنگارنگ، باقلواها و کافه‌های لذیذ …

ترکیه با قرارگیری در جنوب شرقی اروپا و شمال غربی آسیا به پل بین دو قاره مشهور است. به دلیل همین موقعیت خاص، ۲ همسایه اروپایی و ۶ همسایه آسیایی دارد و از سه جهت شمال، جنوب و غرب با دریای سیاه، مدیترانه، اژه و مرمره احاطه شده است. از نظر زمانی ترکیه حدود ۱٫۵ ساعت عقب‌تر از تهران است.

سفر به ترکیه در عید نوروز ۹۹ یکی از پیشنهاد های جذاب یابکس برای شما عزیزان می باشد که می توانید با مطالعه این مطلب تصمیم در رفتن به ترکیه در نوروز بگیرید.

نوروز همیشه برای ایرانیان از زمان های قدیم بسیار با اهمیت بوده است زیرا در آغاز فصل بهار سال نو می شود و خانواده ها به دیدار یکدیگر می روند. اما بسیاری دیگر از افراد عید نوروز را زمانی مناسب برای سفر می دانند.

سفر به ترکیه هم، در نوروز هر سال پر ترفدار تر می شود به علت اینکه ایران با ترکیه هم مرز است و بسیاری از افراد با خانواده و با وسیله نقلیه خود یا اتوبوس به ترکیه سفر می کنند.

 

سفر به استانبول ترکیه در نوروز 99

 

برای این نوع حمل و نقل می‌توانید از اتوبوس یا ماشین شخصی خودتان استفاده کنید. با ماشین شخصی آسایش و راحتی بیشتری دارید اما دردسرهایی مثل تهیه گواهی بین‌المللی، بیمه آکسا، پلاک ترانزیت و … را باید به جان بخرید. بعد از گذراندن این تشریفات از ۳ مرز بازرگان (۲۹۰ کیلومتری تبریز)، مرز سرو (۶۰ کیلومتری ارومیه) و مرز رازی (۷۰ کیلومتری خوی) امکان عبور دارید.

اگر هم طاقت تهیه مدارک و رانندگی طولانی مدت ندارید، کافی است یک بلیط اتوبوس تهیه کرده و خودتان را راحت کنید! برای شهر استانبول ترکیه اتوبوس‍هایی از ترمینال تهران و ترمینال تبریز درنظر گرفته شده. هزینه این مسیر چیزی حدود ۱۵۰-۳۰۰ هزار تومان است.

 

سفر به استانبول ترکیه در نوروز 99

 

اما مهم ترین نکته سفر به استانبول در نوروز ۹۹ وضعیت آب و هوای ترکیه می باشد.

همان‌طور که گفتیم ترکیه از چند جهت با دریا احاطه شده و در نتیجه باید انتظار آب و هوای مرطوب را در اکثر شهرها داشته باشید. اما در کل هوای این کشور ترکیبی از اقلیم مدیترانه‌ای، گرمسیری و اقیانوسی است. در نوروز و عید آب و هوای ترکیه بسار مطلوب است و می توانید همراه خانواده از سفر به ترکیه در نوروز ۹۹ لذت ببرید.

جاذبه های دیدنی در سفر به استانبول در نوروز ۹۹

 

سفر به استانبول ترکیه در نوروز 99

 

استانبول یک شهر اروپایی و آسیایی می باشد و هر بخش آن، به طور جداگانه دارای جاذبه های گوناگونی می باشد. شما در این شهر وقت اضافه نخواهید آورد و شاید انقدر در تکاپو باشید که بعد از سفر نیز، نیاز به استراحت داشته باشید .

بعداز اینکه به استانبول رسیدید می توانید بعد از یک استراحت کوتاه، گشت و گذار خود را در نقطه به نقطه ی این شهر آغاز نمایید. می توانید روز خود را با قدم زدن به کوچه پس کوچه های این شهر زیبا آغاز نمایید.

 

سفر به استانبول ترکیه در نوروز 99

 

خیابان های استانبول چیز های زیادی به شما نشان خواهد داد. قدم زدن در کوچه پس کوچه های رنگی رنگی بالات و صرف یک چای و قهوه ی ترکی در کنار دسر و شیرینی های ترکی می توانید یک روز عالی را برای شما رقم بزند. در سفر به استانبول نباید کافه گردی و رستوان گردی را فراموش کنید.

سفر به استانبول ترکیه در نوروز 99

دیدگاه خود را بیان کنید