مرکز خرید ویلاجیو دوحه

مرکز خرید ویلاجیو دوحه
قطر

کشور قطر در چند سال گذشته توجه زیادی روی صنعت گردشگری خود داشته و هتل‌ها و مراکز خرید مدرنی در شهرهای مختلف به‌خصوص دوحه ساخته است. یکی از مراکز خرید دوحه که شهرت جهانی نیز پیدا کرده مرکز خرید ویلاجیو نام دارد. این مرکز خرید در منطقۀ غربی دوحه واقع شده است و پیش 200 فروشگاه در آن وجود دارد. به‌جرعت می‌توان گفت ویلاجیو یکی از مهم‌ترین مراکز خرید قطر محسوب می‌شود؛ زیرا گردشگران می‌توانند در آنجا برندهای معروف آمریکایی، آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی را پیدا کنند. همین طور برای خرید تور دوحه کلیک کنید.

افتتاح و بازگشایی دوباره مرکز خرید ویلاجیو

مرکز خرید ویلاجیو در 7 ژوئن 2006 توسط جاسم بن حامد افتتاح شد. در اوایل ساخت قرار بود این پروژه برای ساخت یک مرکز ورزشی باشد، اما بعد از مدتی به یک مرکز خرید و سرگرمی تغییر کرد. این مرکز بزرگ پس از چند سال توانست شهرت زیادی پیدا کند، اما در 28 مه 2012 حدود ساعت 11 صبح آتش سوزی بزرگی در ویلاجیو رخ داد و جان چندین نفر را گرفت. چند ماه پس از آتش سوزی در 20 سپتامبر 2012 این مرکز با رعایت اصول امنیتی، دوباره بازگشایی شد. مرکز خرید ویلاجیو پس از مدتی بازهم گردشگران زیادی را به خود جذب کرد و روزانه حدود 50 هزار نفر از این مرکز دیدن می‌کنند و این رقم در سال حدود 1.5 میلیون نفر است.

افتتاح و بازگشایی دوباره مرکز خرید ویلاجیو

معماری مرکز خرید ویلاجیو

سبک معماری مرکز خرید ویلاجیو دوحه منطبق با روستاهای قدیمی ایتالیا بوده و با طراحی داخلی فوق‌العادۀ آن بین گردشگران محبوب شده است. بعضی از افراد معتقداند این مرکز فضای شهر ونیز ایتالیا را به‌تصویر می‌کشد. ویژگی که این مرکز خرید را نسبت به مراکز خرید دیگر متمایز کرده، کانال آبی است که درست از ویلاجیو می‌گذرد و گردشگران می‌توانند علاوه‌بر خرید از قایق سواری در این کانال لذت ببرند. درواقع مسافران می‌توانند با استفاده از گوندولاهای ونیزی کشور ایتالیا را در ابعاد کوچک ببینند.

معماری مرکز خرید ویلاجیو

بوتیک‌های مرکز خرید ویلاجیو

در این مرکز خرید بوتیک‌ها و فروشگاه‌های اکسسوری، طلا و جواهرات وجود دارد و گردشگران می‌توانند در آنجا بهترین جواهرات را خریداری کنند. همچنین در ویلاجیو بوتیک‌های زیادی در زمینۀ فروش لوازم ورزشی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم منزل، پوشاک و کفش  وجود دارد. از برندهای ورزشی در این بوتیک‌ها می‌توان به آدیداس، نایکی و پوما اشاره کرد و برندهای معتبر لباس در این مرکز عبارت‌اند از لویی ویتون، کریستین دیور، گوچی، دلچه، گابانا و ولنتینو هستند. همچنین در این مرکز برندهای معتبر ساعت و آرایشی و بهداشتی نیز یافت می‌شود که از این برندها می‌توان به سواچ، مون بلان و پیور بل، مک و سفورا اشاره کرد.

بوتیک‌های مرکز خرید ویلاجیو

رستوران‌ها و کافه‌های ویلاجیو

در ویلاجیو رستوران‌ها و کافی شاپ‌های زیادی وجود دارد که گردشگران می‎توانند در آن‌ها انواع غذاها را سرو کنند. در این مرکز خرید یک رستوران تایلندی معروف و عالی وجود دارد. همچنین مسافران با رفتن به فود کورت ویلاجیو می‌توانند انواع فست‌فودهای بین‌المللی و محلی را امتحان کنند.

رستوران‌ها و کافه‌های ویلاجیو

موقعیت مکانی مرکز خرید ویلاجیو دوحه

مرکز خرید ویلاجیو در غرب دوحه پایتخت قطر واقع شده و در اطراف آن فضای سبز، رستوران‌ها، پارکینگ و اقامتگاه‌های زیادی وجود دارد. فاصله این مرکز خرید تا خلیج فارس حدود 13 کیلومتر است و تا فرودگاه بین‌المللی حمد حدود 23 کیلومتر فاصله دارد.

موقعیت مکانی مرکز خرید در گوگل مپ

مرکز خرید ویلاجیو یکی از مهم‌ترین مراکز خرید قطر محسوب می‌شود و بین گردشگران شهرت جهانی پیدا کرده است. در این مرکز خرید انواع فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها وجود دارد که در آن‌ها برندهای معتبر کشورهای اروپایی به‌فروش می‎رسد. همچنین گردشگران می‌توانند در این مرکز خرید معماری ونیز ایتالیا را ببینند و با سوار شدن بر گوندولاهای معروف ونیزی در کانال آبی ویلاجیو از طراحی شگفت‌انگیز این مرکز لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *