استانبول کارت نداری نرو ترکیه

استانبول کارت,نحوه خرید استانبول کارت,وسیله نقلیه ترکیه, ترکیه,استانبول,مترو استانبول,شهر استانبول,مترو,رزرو هتل استانبول,بلیط استانبول,نحوه خرید استانبول کارت
بلاگ

استانبول کارت نداری نرو ترکیه, در سفر های خارجی بیشتر مسافران سعی در کاهش هزینه های سفر خود دارند و همواره تلاش میکنند که از قبل از شروع سفر، در هنگام خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و حتی گرفتن وقت سفارت و ویزا هزینه های خود را مدیریت کنند.

کشور ترکیه که در همسایگی کشور ما قراردارد یکی از پر تردد ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان می باشد. از این رو ایرانیانی که به استانبول سفر می کنند دنبال گشتن و سفر به مکان های دیدنی استانبول هستند، برای رفت و آمد به نقاط مختلف استانبول وسایل نقلیه مختلفی اععم از :

تاکسی

اتوبوس

مترو

و …  وجود دارد. 

در استانبول به دلیل قیمت گرانی سوخت، هزینه های رفت و آمد با تاکسی های استانبول تقریبا بالاست و نمیتوانید هر روز برای سفر به نقاط مختلف شهر از تاکسی های استانبول استفاده کنید پس بنا بر این بهترین و ارزان ترین راه استفاده از خطوط مترو – اتوبوس و تراموا می باشد.

مترو و اتوبوس استانبول هم مانند وسایل نقلیه عمومی تهران، برای پرداخت دو راه دارد:

1. خرید ژتون

2. تهیه استانبول کارت 

خرید ژتون مثل خرید بلیط تک سفره مترو تهران می باشد و شما با پرداخت مبلغی فقط می توانید یک بار از مترو استفاده کنید ولی به صرفه ترین راه ممکن خرید استانبول کارت می باشد. استانبول کارت، کارت مخصوصی است که برای وسایل حمل و نقل عمومی استانبول استفاده می شود و شما میتوانید با یک بار خرید استانبول کارت آن را مرتب شارژ کنید و از وسایل حمل و نقل عمومی در استانبول استفاده کنید.

سیستم حمل و نقل در استانبول

سیستم حمل و نقل در استانبول شامل تاکسی، اتوبوس، تراموا و کشتی می شود، ولی آنچه مهم هست این که شما برای سفرهای درون شهری و برون شهری چه وسیله ای را انتخاب کنید.

یکی از مواردی که شما برای انتخاب وسیله نقلیه مورد نیازتان برای رفت و آمد در استانبول به آن توجه کنید ترافیک، هزینه، وسایلی که همراه دارید، تعداد نفرات، سرعت و همچنین مقصدی که می خواهید به آن سفر کنید از جمله موارد بسیار مهمی هستند.

در استانبول به دلیل ترافیک زیاد و سنگینی که وجود دارد بیشتر افراد از سیستم حمل و نقل عمومی در استانبول استفاده می کنند. به علت زیاد بودن خطوط مترو استانبول و سرعت زیاد قطار ها در مترو استانبول مردم مانند متروی تهران در صف زیاد معتل نمیشوند و ما از این رو متروی استانبول را برای حمل و نقل پیشنهاد میکنیم.

اعتبار استانبول کارت و نحوه شارژ کردن آن

استانبول کارت را می توانید هم از دکه های روزنامه فروشی تهیه کنید هم از ایستگاه های متروی استانبول. قیمت استانبول کارت 10 لیر می باشد و شما می توانید بعد از خرید، آن را به مبلغ دلخواه شارژ کنید.

شارژ استانبول کارت به راحتی امکان پذیر می باشد و فقط کافیست به استگاه های مترو مراجعه کنید، درداخل مترو دستگاه هایی مانند دستگاه عابر بانک می باشد که شما با وارد کردن پول نقد می توانید استانبول کارت خود را شارژ کنید. البته از طریق اینترنت به صورت آنلاین از طریق این لینک istanbultouristpass.com هم می توانید استانبول کارت خود را شارژ کنید.

 

وسایل نقلیه ای که می توانید با استفاده از استانبول کارت از آن ها استفاده کنید

مترو – تراموا – متروباس – اتوبوس – قایق ها – تی سی دی دی – هاوتاش یا هاواباس و انواع قایق های کروز را می توان با استانبول کارت استفاده نمود.

 

نحوه شارژ کردن استانبول کارت

در ایستگاه های مترو و اتوبوس با استفاده از دستگاه های مخصوص شارژ استانبول کارت می توانید به راحتی استانبول کارت خود را شارژ کنید و از آن استفاده کنید.

نحوه شارژ کردن استانبول کارت به این صورت است که ابتدا کارت خود را روی قسمت شیشه ای مانند روی دستگاه قرار می دهید سپس دستگاه موجودی استانبول کارت شما را نمایش می دهد، بعد دیدن موجودی کارت خود کارت را از روی دستگاه بردارید و اسکناس لیر را وارد دستگاه کنید، اسکناس باید به صورت صاف و بدون تا وارد دستگاه شود تا دستگاه پول را قبول کند.

 سپس دوباره استانبول کارت را روی قسمت شیشه ای قرار دهید سپس بعد از چند لحظه کارت شما به اندازه مبلغ وارد شده شارژ می شود و دستگاه شارژ استانبول کارت به شما رسیدی را مبنی بر شارژ کردن کارت به شما ارائه می دهد.

1 دیدگاه در “استانبول کارت نداری نرو ترکیه

 1. اهورا گفت:

  خدایه من
  من چند روزه درگیر این موضوع هستم
  نمیدونستم باید چیکار کنم
  ولی خوب شد
  مطلب استانبول کارت شما من رو راهنمایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.