قبیله ماه مری مالزی و راز مردم این منطقه

قبیله ماه مری مالزی
جهان گردی, مالزی

در کشور مالزی منطقه ای وجود دارد که مردمان آن ناحیه از ماسک و لباس های عجیبی استفاده می کنند. به مردم بومی این ناحیه قبیله ماه مری می گویند. اما جای هیچ نگرانی است، زیرا هیچ چیز ترسناکی درباره این قبیله وجود ندارد! برای آشنایی بیشتر با مردان این قبیله با ما همراه باشید. برای خرید بلیط هواپیما ارزان می توانید به سایت یابکس مراجعه کنید.

جالب است که بدانید این قبیله یکی از قطب های گردشگری مالزی به شمار می رود و افراد زیادی از این منطقه سنتی بازدید می کنند.

جزیره کری مالزی

بومیان قبیله مورد نظر در این جزیره ساکن هستند. جزیره کری در ناحیه کوالالانگات و در بخش غربی ایالت سلانگور واقع شده است. زمین های بین این جزیره تا پایتخت مالزی پوشیده از جنگل های زیبایی است که باعث جذابیت بیشتر جزیره کری شده است.

این قبیله در هفتاد کیلومتری از کوالالامپور واقع شده است. برای رفتن به قبیله ماه مری می توان از مسیر کلانگ – بانتینگ استفاده کرده، سپس به طرف تلوک پانگلیما گارانگ بروید و در انتها بعد از سپری کردن از چند روستا و توسط یک جاده می توانید به جزیره برسید.

فرهنگ ‌های قبیله ماه مری مالزی

مردم قبیله ماه مری

مردم این قبیله بسیار مهربان و خونگرم هستند و تماشای لباس ها و ماسک های آن ها می تواند برای شما جالب توجه باشد. مهمترین جذابیت قبیله اجرای موسیقی و رقص آن ها است. فستیوال هری مویانگ که به آن جشن بهاره هم می گویند یک ماه بعد از جشن سال نو چینی ها در این جزیره برپا می شود.

البته مراسم مورد نظر زمان مشخصی ندارد و تاریخ آن به وسیله بزرگان قبیله تعیین می شود، به این صورت که روح اجداد به خواب بزرگ قبیله آمده و تاریخ جشن را تعیین می کنند. همین طور اگر کسی از بزرگان فوت کند مراسم در زمان دیگری برگزار خواهد شد.

افسانه های قبیله ماه مری

جزیره کری و قبیله ماه مری

در موقع بهار همه افراد قبیله در خانه ارواح در کنار هم جمع می شوند و به پایکوبی می پردازند. در این جشن رقص های مختلف همراه با ساز برگزار می شود. زنان لباس هایی می پوشند که از برگ های پهن و پوست درختان پاندا درست شده است و مردان نیز ماسک هایی به چهره می زنند که روی آن ها حروف مقدس قبیله نقش بسته است.

در این روز یکی از غذاهایی که درست می شود نانی به اسم بوموه است. این نام از آرد و آب گرم تهیه می شود. مردم این قبیله اعتقاد دارند که توسط این نان می توانند به آرزوهای خود برسند.

با اینکه تکنولوژی امروزه به سرعت به همه نقاط جهان رسیده است، اما با این حال بیشتر مردم در این ناحیه هنوز سنت های خود را حفظ کرده اند.

ماسک ها و مجسمه های قبیله ماه مری مالزی

یکی از کارهایی که در این جزیره انجام می شود، درست کردن انواع مجسمه ها است. آن ها معتقدند که ساخت این مجسمه ها باعث می شود تا سنت نیاکان حفظ گردد. ماسک های مورد نظر از چوب ویژه ای درست می شوند که به آن چوب باتلاق می گویند. همچنین زنان هم به انجام منبت کاری یا درست کردن وسایل تزئینی چوبی و گیاهی مبادرت می ورزند.

غذاهای محلی جزیره کری

در این جزیره غذاهای لذیذی پخته می شود که باید حتما آن ها را امتحان کنید. از جمله این غذاها می توان به خرچنگ، میگو و انواع ماهی ها اشاره کرد که با روش های متفاوتی سرو می شوند.

تفریحات جزیره کری مالزی

ماهیگیری

بازدید از کارگاه های مجسمه سازی

جشنواره سالیانه قبیله ماه مری

جنگل نوردی

تفریحات دریایی

تماشای غروب خورشید در ساحل جزیره کری

صید صدف در ساحل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *