شرکت های هواپیمایی در کدام ترمینال مهرآباد هستند

تصویری از فرودگاه مهرآباد تهران
دانستنی های سفر, راهنمای سفر

مسافران زیادی هستند که بعد از تهیه بلیط هواپیما در ترمینال های فرودگاه مهرآباد سرگردان هستند و نمی دانند که برای پرواز باید به کدام ترمینال مراجعه کنند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر توضیحی مختصر درباره هر ایرلاین به طور دقیق مشخص کنیم که شرکت های هواپیمایی در کدام ترمینال مهرآباد هستند
به طور کلی 4 ترمینال در فرودگاه مهرآباد وجود دارد. اگر مسافر پرواز داخلی هستید برای ورود به فرودگاه و همچنین خارج شدن از آن، دو ترمینال برای شما در نظر گرفته شده است. این دو ترمینال شماره یک و دو هستند. برای خرید بلیط هواپیما داخلی کلیک کنید.

تصویری از پرواز هواپیما در آسمان

هنگامی که مسافران پروازهای داخلی به فرودگاه می رسند باید از ترمینال شماره چهار برای خارج شدن از فرودگاه استفاده کنند. از ترمینال شش نیز در پروازهای داخلی برای وارد شدن به فرودگاه استفاده می شود.
پس کسانی که قصد دارند از تهران به جاهای دیگر سفر کنند باید از سه ترمینال چهار، یک و دو برای سوار شدن به هواپیما استفاده کنند. ولی اگر از مقصد متفاوتی وارد شهر تهران می شوید با توجه به ایرلاینی که بلیط خود را از آن خریداری کرده اید از سه ترمینال شش، یک و دو استفاده خواهید کرد.

شرکت هواپیمایی کیش ایر (ترمینال 1):

تصویری از شرکت هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر در سال 1370 ساخته شده است. این شرکت به منظور رونق بیش تر جزیره کیش با افزایش پروازها از شهرهای مختلف ایران و همین طور خلیج فارس تاسیس شده است. در ابتدا شرکت کیش ایر تنها از دو هواپیمای اجاره ای استفاده می کرده است. اما الان تعداد هواپیماهای این شرکت به 7 عدد رسیده است که از این هواپیماها می توان به ایرباس، بوئینگ و فوکر اشاره کرد. شرکت هواپیمایی کیش ایر به دلیل رعایت کردن اصول و استانداردها موفق شده است تا گواهینامه IOSA را دریافت کند و همین طور عضو یاتا نیز بشود.

شرکت هواپیمایی زاگرس (ترمینال 1):

مدت زمان زیادی از تاسیس شرکت هواپیمایی زاگرس نمی گذرد ولی با این حال این شرکت موفق شده است تا در میان شرکت های داخلی به خوبی خود را نشان دهد. این شرکت در سال 1384 شکل گرفته است، در آن زمان شرکت زاگرس تنها از دو هواپیمای توپولوف استفاده می کرده است. در سال 1387 بود که شرکت هواپیمایی زاگرس پروازی بین المللی در مسیر تهران دمشق انجام داد. بعد از این شرکت موفق شد تا به سرعت رشد کند و در سال 96 عنوان چهارم بهترین ایرلاین های داخلی را از آن خود کند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر (ترمینال 2):

تصویری از شرکت هواپیمایی ایران ایر

احتمالا همه شما نام شرکت هواپیمایی هما را قبلا شنیده اید. شرکت هواپیمایی ایران ایر در واقع همان شرکت هما است. این شرکت از جمله اولین شرکت های هواپیمایی است که در خاورمیانه فعالیت می کرده اند. امروزه در حدود 40 پرواز داخلی و خارجی در این شرکت انجام می شود. آمارها نشان می دهد که شرکت موجود هر سال برای انتقال 6 میلیون مسافر استفاده می شود. دفتر اصلی شرکت در فرودگاه مهرآباد است.

شرکت هواپیمایی ایرتور (ترمینال 2):

شرکت ایران ایرتور یک شرکت دولتی است. این شرکت اولین بار در سال 1351 تاسیس شده است. ده سال بعد تورهایی مشهد توسط این شرکت فراهم شده اند. همچنین در ده شصت بود که ایران ایرتور تصمیم گرفت برای جذب گردشگران خارجی سمینار های مختلفی را برگزار کند. شرکت هواپیمایی ایران ایر از 5 هواپیمای MD برای پروازهای خود استفاده می کند.

شرکت هواپیمایی آتا (ترمینال 2):

شرکت هواپیمایی آتا اولین بار در سال 1387 بنا شده است. این شرکت اولین پرواز خود را یک سال بعد به مقصد مشهد انجام داده است و در همان سال با پرواز به سمت تهران کار خود را آغاز کرده است. ایرلاین مورد نظر برای شهر تبریز است. در هنگام شروع به کار شرکت نام برده شده از 4 هواپیما استفاده می کرده است ولی هم اکنون 14 هواپیما دارد. شرکت هواپیمایی آتا به شهرهایی بحرین، کویت، گرجستان، ترکیه و عربستان پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی قشم ایر (ترمینال 2):

شرکت هواپیمایی قشم ایر در سال 1372 کار خود را شروع کرده است. این شرکت در ابتدا تنها از دو هواپیما استفاده می کرده است. ولی بعدها با اجاره هواپیماهای دیگر موفق شد به مناطق مختلف ایران و دبی پرواز داشته باشد. این شرکت به شهرهای مهمی مانند هامبورگ، باکو، دبی و … پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی معراج (ترمینال 2):

تصویری از شرکت هواپیمایی معراج

شرکت هواپیمایی معراج در سال 1389 بنا شده است. این شرکت به دلیل داشتن نیروی مجرب و جوان توانسته است تا در کار خودش به موفقیت دست یابد. شرکت مذکور با داشتن تنها هفت دقیقه تاخیر در سال 93 توانست به مقام اولین شرکتی که کمترین تاخیر را دارد دست یابد. شرکت معراج در 52 مسیر داخلی و خارجی پرواز دارد که مسیرهای خارجی آن شامل امارات، بلغارستان، ترکیه، کویت و … می شوند.

شرکت هواپیمایی نفت (ترمینال 2):

این شرکت در ابتدا به نام کرون ایرلاینز کار خود را آغاز کرده است و یکی از شرکت های قدیمی هواپیمایی است. شرکت مذکور بیش تر در امر پرواز داخلی و باربری فعالیت دارد. با این حال تعدادی از پروازهای آن به خارج از کشور نیز معطوف است. بیش ترین سرمایه گذار این شرکت، صندوق بازنشستگی نفت ایران است.

شرکت هواپیمایی ماهان (ترمینال 4):

تصویری از شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان از جمله شرکت های قدیمی ولی خوب ایران است. این شرکت که تقریبا سی سال است فعالیت خودش را آغاز کرده از زمره شرکت هایی است که به پرواز ایمن شهرت دارند. از طریق شرکت هواپیمایی ماهان می توان به شهرهای بزرگ و مهم کشور مانند مشهد، تبریز، شیراز، اهواز و … سفر کرد. همین طور توسط این شرکت می توان به کشورهای خارجی نیز با قیمت ارزان سفر کرد.

شرکت هواپیمایی کاسپین (ترمینال 4) :

شرکت هواپیمایی کاسپین در سال 1372 بنا شده است. این شرکت نیز در حدود 30 سال تجربه در پروازهای مختلف دارد. ایرلاین کاسپین نخستین شرکت خصوصی است که در این حوزه فعالیت کرده است. این شرکت در ابتدا تنها 4 فروند هواپیما داشته است. تعداد پروازهای این شرکت به 300 عدد در هفته می رسد. توسط شرکت هواپیمایی کاسپین می توان به شهرهای زیادی در ایران سفر کرد. همین طور لازم به ذکر است که توسط این ایرلاین پرواز به دبی، نجف، ترکیه و … هم امکان پذیر است.

شرکت هواپیمایی آسمان (ترمینال 4):

تصویری از شرکت هواپیمایی آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان به شهرهای داخلی و خارجی زیادی پرواز دارد. این شرکت دارای 33 هواپیماست. شهرهایی که این شرکت به آن پرواز دارند شامل ایروان، دبی، استانبول و … می شود. این شرکت یکی از شرکت هواپیمایی است که در آن انتقال بیمار به صورت هوایی صورت می گیرد.

شرکت هواپیمایی اترک (ترمینال 4):

شرکت هواپیمایی اترک تقریبا نوسازترین شرکت هواپیمایی است. این شرکت از هواپیماهای ایرباس استفاده می کند. بیشترین پروازهای آن به سمت تهران، مشهد و کیش صورت می گیرد. هم اکنون پروازهایی که از طریق این شرکت صورت می گیرد داخلی است و به شهرهایی مانند اصفهان، قشم، بجنورد، اهواز، آبادان و … پرواز دارد.

شرکت هواپیمایی تابان (ترمینال 4):

شرکت هواپیمایی تابان نیز از شرکت هایی است که در سال های اخیر کار خود را آغاز کرده است. این شرکت به صورت سهامی خاص است. نخستین پرواز شرکت تابان در سال 1385 بوده است. مقر اصلی دفتر شرکت در مشهد قرار دارد. توسط شرکت هواپیمایی تابان می توان به شهرهایی هم چون اهواز، کیش، بجنورد، مشهد و … سفر کرد. از جمله پروازهای خارجی این شرکت لاهور، تفلیس و نجف هستند.

کدام ایرلاین ها در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد هستند؟

کیش‌ایر، زاگرس

کدام ایرلاین ها در ترمینال دو فرودگاه مهرآباد هستند؟

ایران ایر، نفت، ایرتور، معراج، قشم ایر، آتا

کدام ایرلاین ها در ترمینال چهار فرودگاه مهرآباد هستند؟

سپاهان، ماهان، تابان، کاسپین، اترک، آسمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *