جاذبه های اکوتوریسم قطر

جاذبه های اکوتوریسم
قطر

طبیعت‌گردی می‌تواند تا حد زیادی حال شما را هنگام سفر خوب کند. برای مسافرت بهتر است به مکان‌های سفر کنید که از لحاظ اکوتوریسمی غنی باشند. اگر مکانی که به آن سفر می‌کنید، جاذبه‌های اکوتوریسمی داشته باشد می‌توانید برای مدتی از آلودگی هوا فاصله گرفته و در طول سفر از طبیعت لذت ببرید. در طول جام جهانی قطر مسافران بسیاری به قطر می‌روند با این حال شلوغی و آلودگی می‌تواند مسافرت شما را خراب کند. رفتن به یکی از جاذبه های اکوتوریسم قطر می‌تواند حس‌وحالتان را هنگام بازدید از این کشور تغییر دهد. ما در این مطلب بهترین جاذبه های اکوتوریسم قطر را به شما معرفی می‌کنیم. همین طور برای خرید تور قطر کلیک کنید.

صحرای دوحه

صحرای دوحه یکی از جاذبه ‌های اکوتوریسم قطر بوده که تاحد زیادی انسان در آن دست نداشته و کاملا بکر است. دوری از آلودگی و لذت بردن از شن‌های طلایی رنگ از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های طبیعت‌گردی در صحرای این منطقه محسوب می‌شود. شتر سواری و آفرود در دل کویر بخش‌هایی از جذابیت‌های صحرای دوحه هستند. شمردن ستاره‌ها در دل تاریکی کویر می‌تواند طبیعت‌گردی شما را کامل‌تر کند.

سواحل قطر

گذراندن شب در دل کویر

در صحرای دوحه شب‌نشینی بسیار رایج است. لذت بردن از ستاره‌های آسمان در دل تاریکی می‌تواند تاحدی ترسناک و البته لذت‌بخش باشد. حدود به 200 سال پیش در صحرای دوحه عشایر زندگی می‌کردند، مسئولان دوحه از این سنت استفاده کردند و چادرهای به‌ سبک عشایر قطر در دل کویر ساخته‌اند. در صحرای دوحه انواع غذاهای اصیل عربی سرو می‌شود که می‌توانید آن‌ها را سفارش بدهید. با این کار می‌توانید چند ساعتی حس زیبای عشایر بودن را تجربه کنید.

شتر سواری در صحرای دوحه

پیاده‌ روی در کویر سخت و طاقت‌ فرسا است. برای راحتی بیشتر در دل کویر می‌توانید شتر اجاره کنید. در زمان‌های قدیم عشایر قطر برای رفت‌وآمد از شترها استفاده می‌کردند تا بتوانند بارها را زودتر حمل کرده و سریع‌تر به مقصد برسند. با اجاره کردن شتر می‌توانید به ‌آسانی در دل کویر رفت و آمد کنید و از تماشای تابش نور خورشید روی شن‌های طلایی رنگ لذت ببرید.

جزیره بنفش الخور

جزیره بنفش یکی‌دیگر از جاذبه های اکوتوریسم قطر است. کسانی که علاقه‌مند به دیدن جاذبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های طبیعی سرسبز هستند، می‌توانند رفتن به این جزیره سرسبز را در برنامه خود قرار دهند. جزیره بنفش با زیبایی هرچه تمام‌تر در دل بیابان‌های قطر می‌درخشد و نشان می‌دهد که این کشور فقط کویر ندارد! در جزیره بنفش می‌توانید رویی پل قدم زده و عبور آب از زیر آن را مشاهده کنید. در این مکان می‌توانید از قایق سواری در مرداب لذت ببرید و اطرافتان درخت‌های با طراوت را ببینید.

جزیره بنفش الخور قطر

قایق سواری در مرداب

شاید آب جزیره بنفش کم باشد، اما بازهم می‌شود از قایق سواری در آن لذت برد. اگر از قایق سواری لذت نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برید می‌توانید روی پل جزیره ایستاده و از منظره تماشایی آن لذت ببرید. در آب‌های این جزیره ماهی‌های مختلفی وجود دارد. می‌توانید لنسر یا چوب ماهی‌گیری را آماده کرده و در جزیره بنفش ماهی‌گیری کنید.

منطقه حفاظت شده ال تاکیرا

جنگل‌های حرا جز زیبا‌ترین جنگل‌های جهان هستند. این جنگل‌ها اطراف خلیج فارس وجود دارد و در قطر یکی از بزرگ‌ترین آن‌ها در مرز قطر واقع شده است. جنگل ال تاکیرا بزرگ‌ترین جنگل خانواده حرا است. این جنگل یکی از جاذبه های اکوتوریسم قطر بوده که در اوج سفر به قطر، دوست‌داران طبیعت به آن سفر می‌کنند. کایاک سواری یکی از لذت‌‌بخش‌ترین انواع قایق‌سواری محسوب می‌شود، اما این ورزش وقتی جذاب‌تر می‌شود که آن را در جنگل‌های حرا انجام دهید. اگر علاقه به‌ پخت غذا ندارید، بهتر است به رستوران این جنگل رفته و غذای موردنظرتان را روی آب و نزدیک جنگل‌های حرا میل کنید. مسئولان جنگل ال تاکیرا فضایی برای انجام بازی‌های توپی را در این مجموعه ساخته‌اند تا دوست داران ورزش‌ هم لذت کافی را ببرند.

کایاک سواری در ال تاکیرا

هرچند برای کایاک سواری در جنگل ال تاکیرا باید چند دقیقه صبر کنید تا نوبتتان شود، اما وقتی قایق را در آب می‌اندازید و با آن رویی آب شناور می‌شود، همه سختی‌ها سفر از ذهنتان بیرون می‌رود. در محوطه جنگل‌ ال تاکیرا می‌توانید از باربیکیو برای پختن غذا استفاده کنید.

ساحل زکریت

یکی از بکرترین سواحل قطر، ساحل زکریت است. این ساحل در غرب قطر واقع شده و هیچ خدمات تفریحی در آن وجود ندارد. افرادی که به‌ این ساحل می‌روند، آن را برای تفریح انتخاب نمی‌کنند. فقط افرادی که می‌خواهند ساعاتی را در آرامش کامل سپری کنند به ساحل زکریت می‌روند. البته این منطقه برای علاقه‌مندان به آفرود هم مکانی مناسب محسوب می‌شود. بهتر است وقتی به این ساحل می‌روید آب و غذا همراه داشته باشید که برای خرید خوراکی مجبور به پیاده‌روی نباشید. ساحل زکریت جز اصلی‌ترین جاذبه های اکوتوریسم قطر شناخته می‌شود.

ساحل زکریت قطر

ساحل فویریت

ساحل فویریت در شهر الغاریه قرار دارد. این ساحل زیاد شناخته شده نیست و برای افرادی که به مکان‌های خلوت علاقه‌دارند، پیشنهادی عالی محسوب می‌شود. در این ساحل امکانات تفریحی وجود ندارد و بهتر است قبل از رفتن به آن وسایل و خوراکی‌های موردنظرتان را با خود به ساحل ببرید. در این مکان می‌توانید از شنا کردن، حمام آفتاب و انجام بازی‌های توپی لذت ببرید. لازم به‌ذکر است، اگر دوست دارید در هتلی ارزان اقامت داشته باشید، بهتر است سری به‌ هتل‌های شهر الغاریه بزنید. این هتل با ساحل فویریت فاصله کمی دارد.

ساحل سیما یسما

ساحل سیما یسما جز زیباترین جاذبه های اکوتوریسم قطر است. این ساحل یکی از منحصربه‌فردترین سواحل قطر بوده و در شهر الخور واقع شده است. ساحل سیما یسما یک ساحل خانوادگی به‌شمار می‌رود و برای ورود به ‌آن نباید وجه نقدی بپردازید. این ساحل امکانات تفریحی متعددی دارد. از رستوران، کافه و زمین بازی کودکان می‌توان به عنوان مهمترین امکانات این ساحل نام برد. ساحل سیما یسما یک رختکن داشته و می‌توانید در آن با خیالی راحت لباس‌هایتان را عوض کنید.

ساحل سیما یسما قطر

ساحل الوکره

 یکی از قدیمی‌تر‌ین سواحل قطر ساحل الوکره است. این ساحل در نزدیکی آثار تاریخی قطر ساخته شده و می‌توانید بعد از تماشای آبی دریا و استراحت در ساحل به مکان‌های تاریخی نزدیک آن هم سری بزنید. این ساحل جز مهمترین جذابه‌ های اکوتوریسم قطر محسوب می‌شود و افراد زیادی هنگام سفر به قطر از آن دیدن می‌کنند. این ساحل‌ هم جز سواحل عمومی قطر بوده و برای ورود به آن، نباید پولی پرداخت کنید. در ساحل الوکره، رستوران و کافی شاپ ساخته شده تا مسافران بتواند غذاهای عربی خوشمزه را در آن میل کنند.

تفریح‌های ساحل الوکره

در ساحل الوکره زمین والیبال، فوتبال و تنیس ساخته شده. لازم به‌ذکر است که در روزهای اوج سفر به‌ قطر در این ساحل مسابقات والیبال ساحلی برگذار می‌شود و می‌توانید در این مسابقات شرکت کرده و درصورت پیروز شدن، صاحب جایزه شوید!

ساحل الوکره

ساحل کاتارا

این ساحل جز جاذبه های اکوتوریسم محسوب می‌شود، اما به‌‌دلیل تفریح‌‌های بی‌نظیری که در خود دارد، اسمش را در این مطلب آورده‌ایم. ساحل کاتارا بهترین انتخاب برای پاراسل است. اگر تجربه پاراسل را در این ساحل داشته باشید، می‌دانید که گاهی ارتفاع پروازتان به 20 متر هم می‌رسد. قایق به‌ آرامی حرکت می‌کند و می‌توانید از آسمان پاک و تماشای دریا آبی لذت ببرید.

ما در این مطلب بهترین جاذبه های اکوتوریسم قطر را به‌ شما معرفی کردیم. اگر تجربه سفر به این کشور و بازدید از این مکان‌ها را دارید، نظرهای خود را درباره آن با ما و دیگر کاربران به ‌اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *