شهرهای ثروتمند هند

بمبئی
جهان گردی, هند

بمبئی

شهر بمبئی یکی از شهرهای مهم هند است که در آن معاملات تجاری زیادی انجام می شوند. تولید داخلی این شهر نزدیک 209 میلیارد دلار است. همین امر باعث شده تا نزدیک شش درصد به اقتصاد کشور کمک شود. برای خرید بلیط هواپیما کلیک کنید.

در این شهر کارخانه های زیادی ایجاد شده اند که باعث شده تا به اشتغال زایی شهروندان هم کمک شود. از این عوامل می توان به شغل های آزاد، مالیات ها و زیرساخت ها در زمینه کامپیوتر اشاره کرد که باعث شده 60، 20 و 30 درصد به کشور کمک کنند. در این میان ده میلیارد دلار شامل مالیاتی می شود که شرکت ها پرداخت می کنند و 40 درصد دیگر کمک ها از طرف معاملات خارجی است.

شرکت های بورس اوراق بهادر ملی، بانک مرکزی و بورس شهر بمبئی هم در این شهر در کنار یک سری دیگر از شرکت های مهم قرار گرفته اند. در این میان شرکت های مهمی مانند گروه ادیتیا بیرلا، صنایع ریلاینس و گروه تاتا در بیرون از شهر فعالیت می کنند.

دهلی

دهلی

این شهر پایتخت کشور پرجمعیت هند است و تقریبا 167 ملیارد دلار درآمد دارد. تعداد کارمندان در شرکت های مختلف هم در دهلی بیشتر از سایر شهرهای کشور است.

دهلی حکم بازار خرده فروشان را هم دارد، به همین دلیل تعداد زیادی سرمایه گذار خارجی به آن جذب می شوند. بخش خدمات داخلی بیشترین تولید ناخالص را دارند. بخش های دیگری هم مانند هتل ها، گردشگری، فناوری و رسانه ها فعالیت دارند.

از آن جا که دهلی پیشرفت زیادی کرده است، بعضی از شهرها و روستاهای اطراف هم به آن محلق شده اند که می توان به گورگان، روح تک و نیودا اشاره کرد.

کلکته

کلکته

کلکته قبلا پایتخت کشور هند بوده است. شهر مورد نظر 150 میلیون دلار در تولید ناخالص داخلی نقش دارد. این شهر در نوع خود یک قطب تجاری است و از مهمترین مراکز تجاری شمال شرقی کشور محسوب می شود. شرکت های فناوری مختلفی در این مکان سرمایه گذاری کرده اند.

تعدادی از شرکت ها از سایر نقاط جهان همانند بانک یوکو، آی تی سی لیمیتد و بانک الاهاباد در این شهر دفتر دارند.  همین طور فناوری اطلاعات در این شهر رشد 70 درصدی کرده است.

بنگلور

بنگلور

به این شهر مرکز سیلیکونی می گویند، زیرا در شهر بنگولر مراکز فناوری اطلاعات برای اولین بار ایجاد شدند. درآمد ناخالص این شهر 83 میلیارد دلار است. این شهر از دیدگاه کارآفرینان هم ارزش بالایی دارد.

تقریبا 35 درصد از افراد متخصص در حوزه فناوری اطلاعات در بنگلور کار می کنند و اکثر افراد حرفه ای که از هند بیرون می روند، قبلا در این شهر کار می کرده اند. همچنین گفته شده که حجم زیادی از کارهای صنایع هوانوردی و هواپیمایی هم در این شهر صورت می گیرد.

شرکت هایی مانند صنایع هوانوردی جی ای، بوئینگ، جگوار و چند شرکت دیگر در این شهر دفتر دارند. میزان زیادی هم از درآمد ابریشم از طریق این کشور به دست می آید که این میزان به 35 میلیارد روپیه می رسد.

حیدرآباد

حیدرآباد

لقب این شهر مروارید است و تولید ناخالص آن 74 میلیارد دلار است و یک منطقه مخصوص اقتصادی به شمار می رود. یکی از سایت های گردشگری جهانی هم از حیدرآباد به عنوان سومین شهر توریستی دنیا یاد کرده است پس بهتر است تا از مکان های دیدنی آن بازدید کنید.

یک مرکز داروسازی مهم هم در این منطقه ساخته شده است. جالب است که بدانید دفتر شرکت های مهمی مانند آی بی ام، گوگل و سایر شرکت های جهانی در زمینه فناوری اطلاعات در این شهر هستند.

چنای

چنای

این شهر بندری در بخش جنوبی کشور هند است و تولید ناخالص آن تقریبا 66 میلیارد دلار است. خرید و فروش های مختلفی در این شهر جریان دارد که از جمله آن ها می توان به خدمات نرم افزاری، سخت افزار، خرید و فروش ماشین، و پزشکی اشاره کرد.

شهر مورد نظر را می توان به عنوان دومین شهر در زمینه خدمات فناوری در نظر گرفت و همین طور نیمی از صادرات کشور را هم در اختیار دارد. همچنین تعدادی از شرکت های بزرگ خودروسازی مانند فورد، بی ام دابلیو و … در این شهر هستند که باعث شده تا به آن لقب دیترویت هند را بدهند.

احمدآباد

احمدآباد

این شهر 64 میلیارد دلار درآمد دارد. چندین شرکت بین المللی مانند نیرما، تورنت فارماکیوتیکال، آدانی، کادیلا و … در این شهر دفتر دارند. این شهر همچنین یکی از اصلی ترین مراکز فروش شلوار جین به شمار می رود و جواهرات زیادی را هم به سایر کشورها صادر می کند. یکی از صاحب نظران در این امر معتقد است که این شهر می تواند به یکی از بخش های مهم مالی در این ناحیه تبدیل شود.

پونه

پونه

این شهر درآمدی به اندازه 48 میلیارد دلار دارد. در شهر مورد نظر هم تعداد زیادی شرکت های خودروسازی و همین طور تکنولوژی وجود دارند که باعث شده از نظر اقتصادی با ارزش باشد. این شهر همچنین به عنوان سرمایه گذاری در قسمت سبزیجات و غذا از طرف بانک جهانی برگزیده شده است. در این مکان تعداد زیادی شرکت آلمانی فعالیت می کنند که همه آن ها در شصت سال اخیر به این شهر آمده اند.

سورات

سورات

شهر سورات درآمدی به اندازه چهل میلیارد دلار دارد. همین طور حدس می زنند که این درآمد به 57 میلیون دلار هم برسد.

تولید ناخالص داخلی سورات 40 میلیارد دلار است. این شهر مرکز الماس جهان است، زیرا نود درصد از الماس های دنیا در این جا برش داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.