کریسمس پرهیجان در پاریس

کریسمس در پاریس
پاریس, جهان گردی, فرانسه, کریسمس

کریسمس یکی از جشن های محبوب در سرتاسر دنیا است. هر کشوری آداب و رسوم ویژه خود را برای این تعطیلات ویژه دارد. علاوه بر برگزاری مراسم کریسمس در پاریس، غذاهای مختلفی نیز در این زمان پخت می گردد.

کریسمس در پاریس فرانسه

روز کریسمس در پاریس

در کشور فرانسه به کریسمس نوئل می گویند. پاریس مرکز کشور فرانسه است و شب کریسمس در آن شور و شوق زیادی در جریان است. از جمله کارهایی که در ایام کریسمس انجام می شود، تزئین کردن خانه ها، تزئین درخت کریسمس، چراغانی کردن خانه و کلیسا، پخت غذا و شیرینی های ویژه کریسمس که این شیرینی ها در بازارچه ها و نمایشگاه های کریسمس هم عرضه می شوند. اگر قصد سفر به پاریس در کریسمس را دارید می توانید با مراجعه به پنل رزرواسیون یابکس اقدام به خرید بلیط هواپیما پاریس نمایید.

چرخ و‌ فلک کریسمس

یکی از جذابیت های کریسمس سوار شدن به چرخ و فلک است. در ایام کریسمس چرخ و فلک هایی در قسمت های مختلف پاریس برپا می شود. یکی از بزرگ ترین چرخ و فلک های پاریس در کنار هتل دووی Hotel de Ville برج ایفل است.

مراکز خرید مختلف در پاریس نیز برای اینکه توجه مشتریان را به خود جلب کنند می کوشند تا ویترین خود را به زیباترین تزئینات مزین کنند. افراد زیادی از کشور برای خرید از مراکز خرید پاریس و لوازم مورد نیاز خود در ایام کریسمس به پاریس سفر می کنند.
مخصوصا که عده ای از مراکز خرید بزرگ پاریس مانند بون مارشه و لافایت مراسم های ویژه ای هر ساله برای ایام کریسمس در نظر می گیرند.

خرید شکلات (کریسمس در پاریس)

خانه شکلات پاریس

یکی از مراکز پرطرفدار در پاریس خانه شکلات است. مرکز La Maison du Chocolat یکی از جالب ترین خانه های شکلات است که زیباترین انواع شکلات را برای کریسمس می توان از آن جا خریداری کرد. شکلات هایی که در این مرکز تهیه می شوند در طعم های متنوعی مانند زنجبیلی، نعنایی، لیمویی و … هستند. همچنین این شکلات ها در طرح های مختلفی تولید می گردند. خانه شکلات دارای 7 مرکز در فرانسه است. موسس این خانه فردی به نام ROBERT LINXE بوده است.

اسب‌سواری در باغ لوکزامبورگ

یکی از مراسم های شیرین کریسمس در پاریس اسب سواری بچه ها در باغ لوکزامبورگ است. در این مراسم اسب های کوچکی که پونی نام دارند برای تفریح بچه ها درنظر گرفته شده اند.

درختان کریسمس مدرن

ساختمان ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو (Centre Pompidou) هر ساله در ایام کریسمس مراسم ویژه ای برگزار می کند. در این نمایشگاه ها طراحان مد درخت های کریسمس را به زیباترین صورت تزئین می کنند. هزینه ای که برای این نمایشگاه درنظر گرفته شده است برای کودکان بی سرپرست مصرف می شود.

شانزلیزه و برج ایفل (کریسمس در پاریس)

از جمله معروف ترین جاهای دیدنی پاریس بی شک برج ایفل و خیابان شانزلیزه است. این دو مرکز در ایام کریسمس از بقیه روزها زیباتر خواهند شد. در این روزها درختان کریسمس زیادی در این خیابان دیده می شوند. همین طور برج ایفل به صورت کامل چاراغانی شده است که نورانی بودن آن توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.

شیرینی‌های لذیذ فرانسوی

شیرینی فرانسوی

در اکثر مراسم های بین المللی شیرینی جزء جداناپذیر است. در پاریس نیز در ایام کریسمس مراکز مختلف شروع به پخت خوشمزه ترین شیرینی ها می کنند که از آن ها می توان به bûche de Noël اشاره کرد.

بوش دونوئل یک دسر است. این دسر سنتی در روزهای کریسمس در فرانسه پخت می شود. این دسر شبیه به درختی است که روی آن شکلات یا کرم قرار گرفته است. همچنین از پودر قند برای اینکه شکلی شبیه به برف ایجاد شود استفاده می کنند. برای تزئینات بیش تر آن می توان از قارچ، شاخه تزئینی و تمشک استفاده کرد.

اسکیت روی یخ (کریسمس در پاریس)

اسکیت در پاریس

اسکیت کردن یکی از تفریحات هیجان انگیز در ایام کریسمس است. مخصوصا که پیست اسکی در نزدیکی برج ایفل قرار گرفته است. همچنین بعضی از بازارهای کریسمس هم پیست در کنار خود دارند.

بازارهای کریسمس

شرکت در بازار کریسمس یکی از مراسم های ویژه در ایام کریسمس است که با هیجان خاصی همراه است. یکی از بازارهای معروف در ایام کریسمس Saint Ouen است. در این بازار بخش های جذاب زیادی در نظر گرفته شده است. از جمله آن ها می توان به نوشیدن شکلات داغ، اسکیت در هنگام برف، نور های رنگارنگ درخت های کریسمس و درخت کریسمس قصه گو که هیجان خاصی به این مراسم می بخشند.

بازار کریسمس در کلیسای نوتردام (Notre Dame)

بابانوئل در پاریس

بازار کریسمسی که در این جا برگزار می شود دارای غرفه های زیادی مانند تزئینات کریسمس، لباس، هدیه و صنایع دستی دارد. همچنین تفریحات گسترده ای برای بچه ها و خانواده ها درنظرگرفته شده است. در این بازار بابانوئل نیز حضور می یابد.

بازار کریسمس در این ایام از ساعت ده صبح تا هشت شب فعالیت دارد. در آخر هفته ها یعنی جمعه تا یکشنبه این بازار تا نه شب کار می کند. بازار مربوطه در René Viviani واقع شده است. رود سن در کنار این پارک قرار دارد و همین طور می توان کلیسای نوتردام را از آن جا مشاهده کرد. در این پارک پیرترین درخت اقاقیای پاریس وجود دارد.

بازار کریسمس شانزلیزه

یکی از بازارهای مشهور پاریس در خیابان شانزلیزه برگزار می شود. هر سال در ایام کریسمس افراد زیادی در این بازار شرکت می کنند. در این بازار وسایل مختلفی مانند اسباب بازی، غذا و … به فروش می رسند. ساعت کارای بازار از ده و نیم شب تا نیمه شب و در ایام تعطیل تا یک بامداد است.

بازار کریسمس مونپارناس (Montparnasse)

بازار کریسمس مونپارناس در کنار برجی به همین نام قرار گرفته است. در این بازار غرفه های چوبی زیادی وجود دارد که در آن ها انواع وسایل مانند تزئینات کریسمس و غذا و هدیه فروخته می گردند.

بازار سنتی آلزاس

بازار کریسمس در پاریس

در قسمتی به نام Gare de l’Est یکی از بازارهای معروف پاریس برگزار می شود. در این بازار محصولاتی مانند بیسکوییت، غذای سنتی آلزاس و شیرینی زنجبیلی به فروش می رسند. همچنین در این بازار می توانید محصولات کریسمس را نیز خریداری کنید.

جشن کریسمس در اماکن مذهبی

برگزاری مراسم کریسمس در کلیساها نیز یکی دیگر بخش های کریسمس است. در کلیساهایی مانند سکره کور و نوتردام سالانه صحنه تولد حضرت عیسی (ع) برگزار می شود.

شام کریسمس (کریسمس در پاریس)

شام کریسمس مهمترین رویداد در کریسمس است که فرصتی است که اعضای خانواده در کنار هم جمع می شوند. غذاهای فرانسوی مختلفی در شب کریسمس سرو می شوند. با این حال جوانان زیادی شام کریسمس را خارج از خانه و در کنار دوستان خود می گذرانند. همچنین رستوان ها منوی ویژه کریسمس دارند.

غذای فرانسوی

از جمله غذاهایی که در شب های پاریس سرو می شود می توان به سالمون دودی، غذای دریایی و بوقلمون اشاره کرد. جگر چرب یک غذای گران قیمت در پاریس است که شیوه تهیه آن به مذاق افرادی زیادی خوش نمی آید. پس اگر می خواهید این غذا را میل کنید بهتر است از نحوه پخت آن خبر نداشته باشید! از پنیر مطمئنا در غذاهای فرانسوی استفاده می شود. برای دسر از دسرهای شکلاتی یا سایر دسرها استفاده می شود.

جشن ها (کریسمس در پاریس)

اگر در ایام کریسمس می خواهید به تفریحات خاصی بپردازید، می توانید به شهربازی میوز د آرتز فوران یا Musee des Arts Forains مراجعه کنید. این شهربازی یک بخش خصوصی است که در سال 1850 بنا شده است. در این شهربازی می توانید خاطرات قدیمی را تجربه کنید. هم اکنون شما با رزرو قبلی می توانید از این مجموعه استفاده کنید.

هنگامی که به سال نو میلادی نزدیک می شویم، فستیوال دو مارولو (du Merveilleux) در پاریس برگزار می شود که می توانید از آن بازدید کنید. در این فستیوال برنامه های زیادی مانند عروسک گردانی، شعبده بازی، موسیقی و قصه گویی اجرا می شود. همچنین بلیط برای افراد بزرگسال چهارده یورو و برای کودکان هفت یورو خواهد بود. همین طور در این مراسم کودکانتان می توانند به صورت مجانی سوار چرخ و فلک بشوند.

آب و هوای پاریس در ژانویه (کریسمس در پاریس)

در ژانویه دمای هوا به سه درجه می رسد. این ماه در ایران از نیمه های دی شروع می شود. پس ژانویه دمای سردی دارد. همین طور میزان رطوبت، باران و برف افزایش می یابد. پس توصیه می کنیم که اگر تصمیم دارید در ماه ژانویه و برای شرکت در مراسم کریسمس به پاریس سفر کنید، پوشیدن لباس گرم، دستکش، بارانی و کفش خوب فراموش نشود.

همین طور افرادی که در این ماه به پاریس سفر می کنند، می توانند در حین بازدید از موزه ها و نمایشگاه های مختلف پاریس، قهوه ای گرم یا شکلاتی داغ را در کافه های آن تجربه کنند.

بازارهای معروف کریسمس در پاریس کدامند؟

بازار سنتی آلزاس، بازار کریسمس شانزلیزه، بازار کریسمس مونپارناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *