محدودیت ها و شرایط هواپیمایی ماهان در کرونا

هواپیمایی ماهان
دانستنی های سفر, ویروس کرونا

در این مطلب قصد داریم تا درباره محدودیت ها و شرایط هواپیمایی ماهان در کرونا سخن گوییم. همین طور برای کسب اطلاعات بیش تر درباره محدودیت ها و شرایط پروازهای خارجی در کرونا به این صفحه مراجعه کنید.

قوانین هواپیمایی ماهان، پرواز خارجی به سمت ایران

طبق اطلاعیه ای که سازمان وزارت بهداشت و هواپیمایی کشور منتشر کرده است، کلیه شرایط پذیرش پروازهای ورودی بین المللی به صورت زیر هستند:

 • استفاده از ماسک در طول سفر ضروری است.
 • تمامی مسافرانی که وارد خاک ایران می شوند، چه ایرانی باشند و چه غیر ایرانی در صورتی که سن آن ها بالاتر از هشت سال باشد، باید نتیجه تست منفی کرونا رو که طی زمان 96 ساعت گذشته گرفته باشند، تحویل دهند. نتیجه تست باید به زبان انگلیسی باشد در غیر این صورت باید به وسیله کنسول گری ایران در مبدا تایید شود. نتیجه آزمایش در فرودگاه امام خمینی به مسئولین مربوطه تحویل داده می شود.
 • کلیه افرادی که از کشور اروپایی به ایران سفر می کنند یا در حالت ترانزیت وارد کشور می شوند، اگر دو نوبت واکسن زده باشند و 15 روز از زمان تزریق دوز دوم گذشته باشد، با نشان دادن گواهی معتبر نیازی به ارائه تست کرونا نخواهند داشت.
 • افرادی که نتیجه تست کرونا رو ارائه ندهند، نمی توانند وارد خاک ایران شوند.
 • مسافران برای ورود به ایران باید فرم تعهدنامه ای ارائه دهند که نشان دهد در صورتی که نیاز باشد باید کارهای غربالگری و تست کرونا و قرنطینه انجام گیرد که تمامی هزینه ها به عهده خود فرد است.
 • باید در نظر داشته باشید که کلیه مسافرانی که از کشورهای پر خطر وارد ایران می شوند و سن آن ها بیش تر از هشت سال است یا اینکه بیش تر از چهار ساعت در کشورهای پر خطر ترانزیت بوده اند باید دوباره تست پی سی آر بدهند. کشورهای پر خطر شامل موارد زیر می گردند:
  تونس، آرژانتین، ترینیداد، بولیویا، تانزانیا، کیپ ورد، سوریه، مغولستان، پاراگوئه، مالدیو، شیلی، کاستاریکا، مصر، مالزی، نامیبیا، پرو، سری لانکا، اکوادور، سیشل، سودان، لیتوانی و کلمبیا
 • افرادی که از لیتوانی وارد کشور می شوند یا در حالت ترانزیت هستند اگر دو نوبت واکسن زده باشند و 15 روز از زمان تزریق دوز دوم گذشته باشد با نشان دادن گواهی معتبر نیازی به ارائه تست کرونا نخواهند داشت.
 • مسافران باید با مراجعه به این سایت فرم خوداظهاری را دریافت کرده و در فرودگاه به مسئولین مرتبط ارائه دهند.
 • تا زمانی که سازمان هواپیمایی کشور اعلام کند، کلیه مسافرانی که در کشورهای زیر بالاتر از چهار ساعت توقف داشته اند نمی توانند وارد ایران شوند:
  نپال، زامبیا و زیمباوه، بوتسوانا، اوروگوئه، هند، مالاوی، برزیل، لسوتو اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، آفریقای جنوبی

قوانین مربوط به هواپیمایی ماهان، پرواز خارجی از مبدا ایران

سفر با هواپیمایی ماهان

بخشنامه هواپیمایی ماهان در مورد گواهی تست PCR

برای اطلاع از آزمایشگاه‌هایی که مورد تایید در پروازهای امارات (دبی) هستند و همین طور برای آگاهی از اعتبار مدرک آزمایش توسط QR CODE می توانید به این عکس مراجعه کنید.
نکته: اگر مسافر چین هستید برای انجام آزمایش کرونا تنها باید به بیمارستان پارس تهران مراجعه کنید و تنها آنتی بادی های سرمی کووید 19 (IgG) و (IgM) قابل قبول هستند.
همین طور توجه داشته باشید که در وقت رفتن به گیت باید نتیجه آزمایش منفی پی سی آر را ارائه دهید و نشان دادن جواب آزمایش به صورت عکس و… قابل قبول نیست.

قوانین مربوط به سفر ملیت های افغانستانی به ترکیه

 • کلیه کسانی که دو هفته اخیر در افغانستان بوده اند باید نتیجه منفی تست را که در عرض 72 ساعت اخیر گرفته اند به مسئول مربوطه ارائه دهند. همین طور مسافران باید به مدت ده روز قرنطینه گردند و کلیه هزینه ها با خود مسافر است. همچنین اگر در روز هفتم نتیجه تست منفی شود مسافر می تواند از قرنطینه خارج گردد.
 • افراد افغانستانی که دارای اجازه کار یا اقامت در ترکیه هستند می توانند با نشان دادن مدارک مربوطه در محل سکونت خود قرنطینه گردند. همین طور کسانی که از مکان هایی به غیر از استانبول و آنکارا به ترکیه سفر می کنند، می توانند با ماشین شخصی به مکان سکونت خود بروند و تا زمانی که قرنطینه تمام نشده است، قادر به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و پرواز نیستند.
 • شهروندان ترکیه ای که از افغانستان به ترکیه می روند، می توانند در محل سکونت خود قرنطینه شوند. همین طور کسانی که از مکان هایی به غیر از استانبول و آنکارا به ترکیه سفر می کنند، می توانند با ماشین شخصی به مکان سکونت خود بروند و تا زمانی که قرنطینه تمام نشده است، قادر به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و پرواز نیستند.
 • بر طبق بخشنامه هواپیمایی ماهان کسانی که با این شرکت پرواز می کنند باید قبل از سفر محل قرنطینه خود را انتخاب کنند و هزینه آن را بپردازند. همچنین مسافر باید مدارکی مبنی بر رزرو هتل را به مسئول کانتر ارائه دهند وگرنه قادر به پرواز نخواهد بود.

پرواز ترکیه

 • کلیه مسافرانی که به ترکیه سفر می کنند، باید تست پی سی آر را در آزمایشگاه هایی که از نظر وزارت بهداشت معتبر است انجام دهند و همچنین این گواهی نتیجه تست باید حتما دارای کد QR باشد.
 • همه کسانی که سن آن ها از شش سال بیش تر است باید 72 ساعت قبل از پرواز تست کرونا را انجام دهند. همچنین مسافران باید به این سایت مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده کد QR را دریافت کنند.
  -در هنگام بازگشت به کشور ایران اگر از تست شما بیش تر از 96 ساعت گذشته باشد، باید دوباره در یکی از آزمایشگاه های ترکیه، تست پی سی آر را انجام دهید.
 • همین طور باید توجه داشته باشید که در صورتی که در فرودگاه علائم مشکوکی دیده شود، شخص در هتل قرنطینه می شود و تمامی هزینه ها اعم از اقامت و حمل و نقل را خود فرد باید پرداخت کند.

پرواز دبی

 • براساس اطلاعیه هواپیمایی ماهان همه افرادی که با ویزاهای چند باره، توریستی و بلند یا کوتاه مدت به امارات سفر می کنند، باید بلیط رفت و برگشت را تهیه کنند. البته این قانون شامل کسانی که ویزای کاری یا اقامت دائم دارند نمی شوند.
 • تمامی آزمایش های ارائه شده برای تست کرونا باید دارای کد QR باشد تا فرد بتواند با اسکن این کد از گواهی آزمایش اطمینان حاصل کند و همین طور بتواند به بانک اطلاعاتی بیمارستان دسترسی یابد. توجه داشته باشید که تست باید در آزمایشگاه هایی که در لیست هواپیمایی ماهان ستاره دار هستند صورت گیرد.
 • اگر کد QR به وسیله مسئولین کانتر قبول نشود، فرد نمی تواند پرواز کند.
 • کلیه کسانی که به امارات وارد می شوند، باید تست را در 72 ساعت گذشته انجام داده باشند. کسانی که سن آن ها از دوازده سال کمتر است نیازی به تست پی سی آر ندارند. بقیه افراد باید اصل و کپی نتیجه منفی را به مسئول مربوطه در فرودگاه تحویل دهند. همچنین بهتر است تا فرد بیمه مسافرتی نیز داشته باشد.
 • بر طبق قانونی که در یازدهم آوریل 2021 وضع شده است باید در هنگام رفتن به گیت پرینتی از تست منفی پی سی آر به مامور مربوطه تحویل دهید. زبان تست باید انگلیسی یا عربی باشد.
 • افرادی که ویزای خانوادگی دارند باید با همدیگر سفر کنند وگرنه دیپورت می شوند.
 • کلیه کسانی که دارای اقامت امارات هستند باید پیش از سفر با مراجعه به این سایت تاییدیه را دریاف کنند.
  توجه داشته باشید که افرادی که اقامت امارات را دارند در موقع خرید بلیط دبی باید اطلاعات پاسپورتی را که اقامت آن ها در آن است را وارد کنند.
 • قبل از اینکه مسافرت آغاز شود،ه لیست مسافران ارسال می شود پس حتی کسانی که دارای تاییدیه کد اقامت ICA هستند ممکن است نتوانند به امارات سفر کنند در این صورت هزینه های خسارت عدم پذیرش به عهده خود فرد است.
 • از زمان ده تیر ماه 1400 تمامی پروازهای هواپیمایی ماهان در ترمینال یک فرودگاه دبی صورت می گیرد.
  نکته: مسافران تهران دبی فقط در صورتی که تست منفی پی سی آر و مجوز ورود GDRFA را داشته باشند، می توانند به دبی سفر کنند.
 • همه کسانی که به کشور امارات سفر می کنند در بدو ورود باید دوباره آزمایش پی سی آر انجام دهند که هزینه آن رایگان است. اگر جواب تست مثبت باشد باید دو هفته قرنطینه گردند.

مسافران دبی تهران

 هواپیمایی ماهان

کسانی که از امارات وارد ایران می شوند باید در فرودگاه دوباره تست کرونا را انجام دهند که هزینه آن را خود شخص باید پرداخت کند.

مسیر دهلی

پرواز تهران دهلی

پرواز در این مسیر هفته ای یک مرتبه صورت می گیرد. همین طور شما باید بلیط را یک طرفه تهیه کنید.

 • در مدت زمان سفر باید از ماسک و Face Shield استفاده شود.
 • مسافران باید در تلفن همراه خود برنامه Aarogya Setu را نصب کنند.
 • همه مسافران باید به این سایت رفته و کارهایی که در ادامه گفته می شود را انجام دهند:
  مرحله اول: پر کردن تعهد قرنطینه و پر کردن سفرهایی که در دو هفته گذشته انجام شده است و همچنین فرم اظهارنامه سلامت الکترونیک.
  مرحله دوم: سپس باید نتیجه تست منفی پی سی آر را که در 72 ساعت گذشته گرفته اید به زبان انگلیسی در سایت آپلود کنید. همین طور توجه داشته باشید که آزمایش باید در آزمایشگاه های مورد قبلول وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان باشد.
  مرحله سوم: گرفتن کد تاییدیه
  کلیه مسافران باید نتیجه آزمایش منفی و کد تاییدیه را در هنگام حضور در فرودگاه با خود داشته باشند.
 • مسافرانی که به هند وارد می شوند باید آزمایش دیگری را با نامه Molecular test انجام دهند که هزینه بر عهده خود شخص است.
 • اشخاص در هنگام ورود به هند باید به مدت دو هفته قرنطینه گردند که یک هفته آن باید در مکانی که وزارت بهداشت هند مشخص کرده است انجام گیرد (هزینه با مسافر است) و هفته بعدی در محل سکونت شخص است. در صورتی که شرایط ویژه ای مانند بیماری، فوت، بارداری و کودک کمتر از از ده سال با مسافر باشد می تواند قرنطینه را با اجازه مسئول بهداشت در خانه خود بگذراند.
 • فعلا کلیه ایرانیانی که ویزای هند را دارند قادرند به هند پرواز کنند، این قانون شامل کسانی که ویزای الکترونیکی، ویزای توریستی و پزشکی دارند، نمی شود.

پرواز دهلی تهران

به دلیل شرایط پر خطر کشور هندوستان تا زمانی که اطلاع نشده است پرواز از سمت دهلی به تهران امکان پذیر نیست.

مسیر کوالالامپور

 • مسافران باید نتیجه منفی پی سی آر را 72 ساعت قبل از پرواز تهیه کنند. این نتیجه باید در آزمایشگاه های مورد قبول وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان باشد.
 • کلیه کسانی که به سمت مالزی پرواز می کنند در بدو ورود به مدت دو هفته با هزینه خودشان قرنطینه خواهند شد.
 • برای اینکه مراحل کار بهتر انجام شود بهتر است تا مسافران اپلیکیشن My Sejahtera را پر کرده و اطلاعات خود را وارد کنند.
 • توجه داشته باشید که پیش از اینکه بلیط صادر شود باید از سفارت مالزی تاییدیه را بگیرید و کسانی که دارای ویزای دانشجویی و … هستند باید به سایت مهاجرت مالزی مراجعه کرده و تاییدیه را دریافت نمایند.

مسیر عراق – سلیمانیه و اربیل

ایران کردستان (سلیمانیه و اربیل)

 • فعلا تمامی ایرانیانی که به کردستان عراق، اربیل و سلیمانیه وارد می شوند نیازی به گرفتن ویزا ندارند و در فرودگاه های این شهرها مجوز ورود برای آن ها صادر می شود. همین طور توجه داشته باشید که اگه قصد سفر به سایر شهرها را دارید باید ویزا را دریافت کنید.
 • کسانی که سن آن ها بالاتر از هشت سال است باید در هنگام سفر به سلیمانیه و اربیل تست پی سی آر را در محدوده زمانی 72 ساعت قبل از پرواز انجام دهند. نتیجه منفی تست به مسئول مربوطه در فرودگاه تحویل داده می شود.
 • افرادی که ملیت عراقی دارند و به سلیمانیه یا اربیل سفر می کنند اگر هر دو تزریق واکسن را انجام داده باشند و از تزریق دوم دو هفته گذشته باشد نیازی به ارائه تست منفی کرونا نخواهند داشت.

کردستان (اربیل و سلیمانیه) ایران

 • تمامی افرادی که سن آن ها بالاتر از دو سال باشد که از این شهرا به ایران سفر کرده باشند نیازمند آزمایش کرونا در 72 ساعت پیش از پرواز هستند. مسافران باید در آزمایشگاه هایی که در ادامه ذکر می شود تست پی سی آر را انجام دهند.

Shahid Taher Ali Vali Beiyk Hospital
Sulaymaniyah
Tel: 07701420345
– Mala Fandi Hospital
Tel: 00964 7509801376
Add: Peshawa Qazi, Erbil, Iraq
– Zanko health center
Tel: 00964 7501468484
Add: Kirkuk road, next to Science college

 • در تمامی مراحل سفر فرد باید ماسک را استفاده کند و در صورت عدم استفاده نمی تواند وارد ترمینال ها بشود.
 • پر کردن فرم های خوداظهاری و تعهد توسط مسافران الزامی است.
 • تمامی مسافران باید سه ساعت پیش از سفر در فرودگاه باشند.
 • مسافرانی که مقررات بخشنامه را رعایت نکنند نه تنها قادر به پرواز نخواهند بود بلکه هزینه بلیط نیز بازگردانده نمی شود.

مسیر عراق بغداد

ایران بغداد

کلیه کسانی که سن آن ها از ده سال بیش تر است باید 72 ساعت پیش از سفر آزمایش پی سی آر را انجام دهند. این آزمایشگاه ها باید مورد قبول وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان باشد.

بغداد ایران

 • کلیه افرادی که سن آن ها از دو سال بیش تر است و می خواهند از بغداد به ایران بروند باید 72 ساعت پیش از سفر آزمایش PCR را انجام دهند و این آزمایش باید در مکان های مورد تایید صورت گیرد. نتیجه تست باید تحویل مسئول مربوطه در فرودگاه گردد.
 • کلیه افراد باید در طول پرواز با خود ماسک داشته باشند تا بتوانند به ترمینال های فرودگاه وارد شوند.
 • پر کردن فرم های خوداظهاری و تعهد ضروری است.
 • کلیه افراد باید سه ساعت پیش از سفر در فرودگاه باشند.
 • اگر مشکلی در رعایت هرگونه از این نکات باشد از انجام پرواز جلوگیری به عمل می آید و همین طور پول بلیط بازگردانده نمی شود.
  آزمایشگاه های غیر دولتی:

Al-Karawan Lab. – Baghdad
International Al-Nukhba Lab. – Baghdad
Nukhba Al-Wathiq Lab. – Baghdad
Al- Nawader Lab. – Baghdad
Idrees Lab. – Baghdad
Al-Karkh Specialized Medical Lab. – Baghdad
Medical Dubai Lab – Baghdad
Al-Mawrid Specialized Lab. – Baghdad
The National Investment Lab. – Baghdad
Medical Lab for Pathological Tests – Baghdad
Shams Baghdad Lab. – Baghdad
Ibn Al-Nafees Lab. – Diyala
Al-Awa’el Lab. – Al-Basrah
Sama Dijlah Lab. – Misan
Al-Zawraa Central Lab. – Baghdad

آزمایشگاه های دولتی:

Lab of Imam Ali Hospital – Baghdad
Medical City Private Nursing Home Project – Baghdad
Medical Consultant Lab. – Baghdad
General Health Lab. – Karbala
Passengers Checking Lab. – Babil
The Consultant Section for Checking Passengers & Foreigners at Al-Zubair General Hospital

پذیرش مسافر در مسیر چین

طبق اطلاعیه ای که سازمان هواپیمایی کشور چین اعلام کرده است رعایت مقررات زیر برای سفر ضروری است.

 • بر طبق اطلاعیه ای که سفارت چین اعلام کرده است، کلیه افرادی که از ایران به چین سفر می کنند و این کار به صورت ترانزیت است نیازمند گرفتن کد تایید نخواهند بود. این سفر باید مستقیم از تهران به چین صورت گیرد و هیچ توقفی در مسیر نباشد.
 • مسافران سایر کشورها که در حالت ترانزیتی از ایران به چین سفر می کنند باید این مقررات را رعایت کنند:

کد تایید سلامت کسانی که دارای ویزای توریستی، گذرنامه شخصی (بدون ویزا) یا ویزای در هنگام ورود هستند و به ایران سفر می کنند مورد قبول نخواهد بود.
مسافرانی که از سایر کشورها می توانند به چین به صورت مستقیم پرواز کنند نمی توانند کد تایید سلامت را از سفارت چین در ایران دریافت نمایند.
مسافران بقیه کشورها که نمی توانند به صورت مستقیم از کشور خود به چین سفر کنند و تصمیم دارند تا از ایران به چین سفر کنند باید نکات زیر را رعایت کنند:

 • این افراد باید آزمایش پی سی آر و آنتی بادی را انجام داده و کد تایید سلامت را از سفارت یا از طریق کنسولگری چین در مبدا دریافت کنند.
 • همچنین مسافران موظف هستند تا این مراحل را دوباره انجام داده و کد تایید سلامت را از طریق سفارت چین در ایران نیز دریافت کنند. همین طور لازم به ذکر است که برای صدور کد تایید دوم باید کد اول در مبدا بررسی شود.
  کلیه کسانی که تا به حال به ویروس کرونا مبتلا شده اند و IgG آن ها مثبت است باید برای خارج شدن از ایران مقررات زیر را دنبال کنند: (این قوانین شامل کسانی که به طور کامل واکسینه نشده اند نمی شود)
 • بعد از اینکه فرد بهبودی کامل خود را به دست آورد باید آزمایش سی تی اسکن ریه را انجام دهد و گزارشی در رابطه با اینکه ویروس در ریه اش وجود ندارد و همچنین در مدت زمانی بیش تر از بیست و چهار ساعت دو آزمایش پی سی آر منفی داشته باشد را ارائه دهد. این نتایج فقط از طرف آزمایشگاه های گفته شده مورد قبول است.
 • مدرک سلامتی از طرف پزشک متخصص ریه برای بیمار ارائه شود. این آزمایش از طرف متخصص عفونی نیز مورد قبول است.
 • این افراد باید به مدت بیست و یک روز در قرنطینه خانگی باشند و نامه خوداظهاری را به زبان انگلیسی ارائه دهند.
  اگر کلیه مراحل گفته شده به درستی انجام شود، فرد می تواند 2 روز مانده به پرواز آزمایش پی سی آر را در آزمایشگاه بیمارستان پارس انجام دهند. برای گرفتن کد سلامت باید مدارک مورد نیاز را در این سایت آپلود نمایید.
 • توجه داشته باشید که اگر اطلاعات نادرستی ارائه دهید در سفرهای آینده شما مشکل ایجاد می شود.

مسیر گوانگجو

تصویری از هواپیمایی ماهان

بر اساس اطلاعیه چین برای سفر به گوانگجو نیازمند رعایت قوانین زیر هستید:

مسافرانی ایرانی و غیر ایرانی باید با مراجعه به آزمایشگاه هایی که هواپیمایی ماهان آن ها را تایید کرده است، آزمایش پی سی آر را 48 ساعت پیش از سفر انجام دهند. اگر نتیجه تست منفی باشد باید از سفارت چین کد سلامت و تاییدیه فرم اظهارنامه سلامت را به صورت زیر دریافت کنید:

 • اگر مسافران ملیت چینی داشته باشند باید پیش از سفر تصویری از نتیجه تست پی سی آر و آنتی بادی IgM را توسط برنامهWeChat Health Code به سفارت و کنسول گری بفرستند. اگر سفارت مدارک را تایید کرد، کد سبز سلامت با معرفه HS را دریافت می کنید. سپس تصویر کد سبز رنگ را باید به پذیرش کانتر تحویل دهید. اگر رنگ خاکستری باشد، یعنی کد منقضی شده است.
 • کسانی که ایرانی یا از سایر ملیت ها هستند و ویزای آن ها به وسیله سفارت و کنسول چین از بیست و هشتم مارس 2020 صادر شده است یا معاف از ویزا هستند، باید روز قبل از سفر به این سایت مراجعه و فرم Health Declaration Code را پر کنند. بعد از پر کردن این فرم باید تست پی سی آر و آنتی بادی IgM را ارائه دهند تا بررسی شود. اگر همه مدارک تایید شود فرد می تواند برای انجام سفر خود به فرودگاه رفته و آن را تحویل کانتر دهد.
 • توجه داشت باشید که همه کارهای فرم اظهارنامه سلامت فقط از طریق همان سایت امکان پذیر است.
 • مسافران برای انجام تست پی سی آر و آنتی بادی IgM در ایران تنها می توانند به بیمارستان پارس تهران مراجعه کنند. جز این بیمارستان مراکز دیگر مورد قبول سفارت چین و هواپیمایی ماهان نیستند.
  مسافرانی که از سایر کشورها به صورت ترانزیت قصد سفر به گوانگجو چین را دارند باید مقررات زیر را پیروی کنند.
 • تا 48 ساعت پیش از سفر باید آزمایش پی سی آر و آنتی بادی IgM را انجام داده و کد سبز سلامت یا تاییدیه فرم اظهارنامه سلامت را از سفارت و کنسول چین در ایران دریافت کنند.
 • در بیمارستان پارس تهران باید آزمایش پی سی آر و آنتی بادی IgM انجام گیرد. این آزمایش باید 48 ساعت پیش از سفر انجام شود و اگر نتیجه منفی است باید کد سلامت و تاییدیه فرم اظهارنامه سلامت را از سفارت و کنسول چین در تهران به صورت گفته شده دریافت کنید.
 • توجه داشته باشید که مسافرانی که به صورت ترانزیت هستند باید دو بار آزمایش پی سی آر و آنتی بادی IgM را انجام دهند. دفعه اول در کشور خود و دفعه دوم در تهران است. گرفتن تاییدیه از سفارت و کنسول نیز باید یک بار در کشور خود و دفعه بعدی در تهران باشد.
 • کسانی که از سایر کشورها و از طریق تهران می خواهند به چین سفر کنند، باید دو بار آزمایش پی سی آر و آنتی بادی IgM را انجام دهند. دفعه اول در کشور خود و دفعه دوم در تهران است. گرفتن تاییدیه از سفارت و کنسول نیز باید یک بار در کشور خود و دفعه بعدی در تهران باشد.
 • تمامی اشخاص باید قوانین بهداشتی که در ایران وضع شده و همچنین کشور ثالث را رعایت کنند.

آزمایشگاه تایید شده برای پروازهای چین
بیمارستان پارس تهران

مسیر مسکو

شرایط پرواز هواپیمایی ماهان در مسیر تهران مسکو

 • کلیه کسانی که گذرنامه روسیه دارند.
 • کسانی که مدرک اقامت دارای اعتبار روسیه را دارند.
 • کسانی که همسر آن ها گذرنامه روسیه دارد. باید تصویر سند رسمی ازدواج را ارائه دهند.
 • کسانی که دارای گذرنامه دیپلماتیک یا گذرنامه خدمت هستند.
  رعایت نکات زیر برای وارد شدن به فرودگاه ونوکووا مسکو نیاز است:
  نتیجه آزمایش منفی پی سی آر که حداکثر 72 ساعت پیش از سفر گرفته شده باشد. این نتیجه باید به زبان انگلیسی باشد. اگر نتیجه تست به زبان فارسی باشد باید آزمایش پی سی آر را به زبان روسی ترجمه کرده و به تایید کنسول گری روسیه برسانید. برای انجام این تست باید حتما به آزمایشگاه های مورد قبول هواپیمایی ماهان مراجعه کنید.
 • در طول پرواز فرم بهداشت و سلامتی ارائه می شود که قبل از وارد شدن به مسکو باید آن را پر نمایید. سپس بعد از عبور از گیت گذرنامه باید این فرم را همراه با نتیجه آزمایش پی سی آر به مسئولین قرنطینه بهداشت روسیه ارائه دهید.

شرایط پرواز هواپیمایی ماهان در پرواز مسکو تهران

برای سفر از مسکو به طرف تهران باید نتیجه منفی آزمایش پی سی آر را به زبان انگلیسی تحویل دهید. ناگفته نماد که حداکثر زمان انجام تست باید 72 ساعت قبل باشد.

مسیر بانکوک

شرایط لازم برای پرواز در این مسیر شامل موارد زیر می شود:

 • تمامی کسانی که به تایلند سفر می کنند بدون توجه به اینک از کدام کشور هستند یا واکسن زده اند باید دو هفته قرنطینه گردند. کسانی که COE را دریافت کرده اند قرنطینه دو هفته ای به طور خودکار شامل حال آن ها می شود.
 • مقرر شده است که از زمان ده مِی کلیه کسانی که از کشورهای نپال، هندوستان، بنگلادش و پاکستان هستند، نمی توانند به تایلند وارد شوند مگر کسانی که اتباع تایلند هستند و همین طور افسران دیپلمات و خانواده آن ها.
  افراد غیر تایلندی که از کشورهای گفته شده هستند و گواهی ورود به تایلند را دریافت کرده اند و زمان سفر آن ها قبل از پانزدهم مِی است می توانند به تایلند سفر کنند ولی ویزای آن ها باید غیرتوریستی باشد. این گواهی بعد از این تاریخ باطل خواهد شد.

برای اینکه بتوانید به تایلند سفر کنید طی کردن این مراحل اجباری است:
ابتدا باید با مراجعه به این سایت ثبت نام خود را انجام داده سپس مدارک ویزای تایلند را در آن آپلود کنید.
یک کد رهگیری شش رقمی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید توسط آن وضعیت ثبت نام خود را بررسی کنید. سپس فرم COE در اختیار شما قرار می گیرد.
پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری 6 رقمی جهت بررسی وضعیت ثبت نام و دانلود فرم COE (گواهی ورود به کشور تایلند) برای شما ارسال میگردد.
جهت کسب اطلاع درباره مدارکی که برای ویزای تایلند نیاز است به این سایت مراجعه کنید.
هنگامی که مراحل بالا انجام شود مسافران باید نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنند. سپس هتل خود را از میان لیست هتل‌های ASQ/ALQ برای اقامت پانزده روزه در تایلند انتخاب کنند. برای دیدن لیست هتل ها می توانید به این لینک رجوع کنید.
بعد از اینکه کارهای پیش تایید ویزا انجام شد باید به این سایت مراجعه کنید. با بهره گیری از کد شش رقمی که در قسمت تایید سفر گرفته اید می توانید در سایت گفته شده، بیمه پزشکی به میزان صد هزار دلار آمریکا، جزئیات پرواز، تایید رزرو ASQ/ALQ و آپلود بلیط را انجام دهید.
اگر تمام اطلاعات ارسال گردد، گواهی ورود به تایلند صادر می شود. همین طور باید گفت که این گواهی تنها برای کسانی که دارای ویزای معتبر هستند صادر می شود. کسانی که این ویزا را ندارند باید قبل از گرفتن گواهی ورود، درخواست ویزا کنند.
مسافران می توانند برای چک کردن وضعیت خود به قسمت “بررسی نتیجه” اینجا بروند. برای گرفتن گواهی ورود نیز می توانید از همین سایت اقدام کنید.
در مرحله آخر باید این مدارک را به کانتر پذیرش تحویل دهید:
از هنگامی که وارد کشور تایلند می شوی،د گذرنامه شما باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
مسافران باید دارای بلیط کانفرم شده رفت و برگشت باشند.
همراه داشتن ویزایی که اعتبار آن به مدت نود روز باشد و همین طور مجوز اقامت دوماهه از طرف سفارت تایلند.
گواهی ورود COE
ماسک زدن در تمام مراحل پرواز و ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا به صورت RT PCR در مدت زمان 72 ساعت پیش از سفر ضروری است.
همراه داشتن کپی از رزرو پانزده شب اقامت در هتل های ASQ/ALQ
مسافران باید بیمه مسافرتی با ارزش صد هزار دلار آمریکا که بتواند کلیه هزینه های پزشکی از جمله بیماری کرونا را پوشش دهد در مدت زمان اقامت در تایلند با خود داشته باشند.
مسافران باید به این سایت رفته و فرم اعلامیه سلامت تایلند یاT.8 را دریافت کنند.
کلیه مسافرانی که ویزای توریستی دارند می توانند دو ماه در این کشور اقامت کنند. کسانی که می خواهند ویزا را تغییر دهند یا مدت بیش تری در این کشور اقامت داشته باشند باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنند.
نکات مهم:

 • کلیه مسافران می توانند در بخش های سرباز از سالن های ورزشی و استخر استفاده کنند. همین طور می توانند بیرون از محل اقامت غذا سفارش دهند.
 • مسافران خارجی لازم نیست تا مدرک پزشکی سلامت را ارائه دهند ولی باید نتیجه آزمایش منفی کرونا که حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز گرفته شده است را به همراه گواهی ورود، ASQ و بیمه سلامت با خود داشته باشند.
 • کسانی که اتباع تایلند هستند، فقط باید نتیجه آزمایش منفی و مدرک پزشکی سلامتی پرواز را نشان دهند.

مسیر لاهور

برای سفر در مسیر لاهور توسط هواپیمایی ماهان رعایت کردن موارد زیر ضروری است.

 • همه افرادی که سن آن ها از دوازده سال بیش تر است باید 72 ساعت پیش از سفر با مراجعه به مراکز مورد قبول وزارت بهداشت و هواپیمایی ماهان تست کرونا را انجام داده و نتیجه منفی و یک کپی از آن را به کانتر پذیرش در فرودگاه تحویل دهند.
  کلیه افرادی که قصد سفر دارند باید برنامه PASS TRACK را توسط گوگل پلی استور نصب کرده و اطلاعات خود را در آن وارد کنند در غیر این صورت کارت پرواز برای آن ها صادر نمی شود.
  اشخاص که گوشی همراه آن ها اپل نیست باید اطلاعات خود را به وسیله WEB Portal وارد کنند.
  همه افراد باید نتیجه تست پی سی آر را در برنامه PASS TRACK به وسیله برنامه هایی که در بالا گفته شد تحویل دهند.
  کسانی که سن آن ها از دوازده سال کمتر است و همین طور افراد ناتوان یا افرادی که عضو مقامات بالای بین المللی هستند نیازی به ارائه آزمایش پی سی آر ندارند. تنها کاری که نیاز است پر کردن فرم سلامت توسط این افراد است.
  همه مسافرانی پیش از سفر باید فرم سلامت را پر کرده و برای ارسال به مسئولین مربوطه ارائه دهند.
  همه مسافران باید در تمام زمان پرواز ماسک داشته باشند.

مسیر بیروت

برای پرواز در مسیر بیروت با استفاده از هواپیمایی ماهان باید شرایط زیر را رعایت کنید:
کلیه افرادی که سن آن ها از دوازده سال بیش تر است باید 96 ساعت پیش از پرواز آزمایش کرونا را انجام داده باشند. این آزمایش باید در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت باشد. همچنین این نتیجه باید به کانتر پذیرش تحویل داده گردد.
افرادی که جزو دسته زیر باشند نیازی به آزمایش پی سی آر ندارند. از این مسافران بعد از ورود به لبنان تست گرفته می شود:
افرادی که 14 روز پیش از ورود به لبنان دو دوز تزریق واکسن را برای واکسن های که از نوع دو مرحله ای هستند یا یک دوز واکسن را برای واکسن هایی که یک مرحله ای هستند انجام داده باشند. این افراد باید مدرک معتبر برای واکسن خود را ارائه دهند.
افرادی که سه ماه پیش از سفر به لبنان بتوانند گواهی مبنی بر اینکه قبلا به کرونا دچار شده اند و تاییدیه بهبودی را گرفته باشند ارائه دهند.
کسانی که زمان سفرشان به لبنان تنها یک هفته طول بکشد.
افرادی که سن آن ها از دوازده سال بیش تر است در مسیر تهران بیروت باید هزینه پنجاه دلار را برای آزمایش پی سی آر به نماینده فروش در تهران یا در بیروت تحویل دهند. این آزمایش در فرودگاه رفیق حریری انجام می شود.
افراد زیر از قرنطینه در هتل معاف هستند:
دیپلمات ها و کسانی که از اعضای خانواده آن ها محسوب می شوند باید به مدت چهار روز در مکان اقامت خود قرنطینه گردند.
کسانی که یک دوز واکسن کرونا را 14 روز پیش از سفر دریافت کرده باشند.
افرادی که سن آن ها از هجده سال کمتر است حتی اگر تنها سفر کنند یا با والدین خود باشند.
کسانی که مدت زمان سفرشان از زمانی که وارد لبنان می شوند تنها یک هفته به طول می انجامد با اینکه در مبدا پرواز نیاز به انجام تست PCR ندارند ولی در هنگام ورود به لبنان باید تست بدهند.
افرادی که از بیرون به تهران سفر می کنند باید یکی از ویزاهای زیر را داشته باشند:
ویزای سرمایه گذاری، اقامت، چند بار ورود، تحصیلی، درمانی و کار.
انجام آزمایش PCR ضروری است. البته این آزمایش باید از نوع مورد تایید وزارت بهداشت لبنان باشد. همچنین مسافران باید اصل مدرک را باید خود داشته باشند و یک کپی از آن را به سرمهماندار ارائه دهند.

اعتبار تست برای پرواز از ایران به بغداد چه قدر است؟

اعتبار تست به مدت 72 ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *