چگونه کارت واکسن خود را بین المللی کنیم (کارت واکسن دیجیتال) ؟

کارت واکسن
اخبار گردشگری, راهنمای سفر, ویروس کرونا

وزارت بهداشت اعلام کرده است که برای دریافت کارت واکسن دیجیتال به فارسی یا انگلیسی باید دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشید. گرفتن کارت واکسن دیجتال به صورت رایگان است. برای اینکه با روش گرفتن کارت واکسن بین المللی آشنا شوید با مجله گردشگری یابکس همراه باشید.

در حال حاضر کارت واکسن دیجیتال کاربرد چندانی در سطح کشور ندارد ولی مسئولین خبر از تغییراتی در آینده داده اند، به این صورت که اگر کسی واکسن نزده باشد شامل محدودیت هایی در سطح شهر خواهد شد. همین طور کلیه افرادی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند نیازمند کارت واکسن بین المللی هستند.

برای اینکه کارت واکسن را دریافت کنید باید به این سامانه مراجعه نمایید. در این سایت امکان گرفتن کارت واکسن به دو صورت فارسی و انگلیسی وجود دارد. اگر از جمله کسانی هستید که قصد دارند تا 14 روز آینده به خارج از کشور سفر کنند باید کارت واکسن دیجیتال را به صورت انگلیسی دریافت کنید. در غیر این صورت گزینه ثبت نام “کارت واکسن دیجیتال فارسی” را بزنید. در ادامه ابتدا شما را با روش ثبت نام برای نسخه فارسی آشنا خواهیم کرد.

روش ثبت نام کارت واکسن دیجیتال فارسی

کارت واکسن دیجیتال

در این صفحه باید اطلاعات خود که شامل تاریخ تولد، کد ملی و شماره تلفن خود است به صورت صحیح وارد نمایید. سپس کد امنیتی را در کادر مربوطه وارد کنید و روی دکمه دریافت کد تایید بزنید.

کارت واکسن دیجیتال

یک کد به تلفن همراه شما فرستاده می شود که باید آن را در کادر موجود و در زمان مشخص شده وارد کنید وگرنه اعتبار کد از بین می رود.

کارت واکسن دیجیتال

اگه مراحل ثبت نام با موفقیت انجام شود این صفحه برای شما به نمایش در می آید و جمله “درخواست شما با موفقیت ثبت شد” را مشاهده خواهید کرد. سپس آدرس اینترنتی کارت واکسن دیجیتال به گوشی همراه شما پیامک می شود.

کارت واکسن دیجیتال

بعد از مدت زمان اندکی در حدود پنج دقیقه لینک کارت واکسن برایتان ارسال می شود. در این لینک اطلاعاتی مانند نوبت های تزریق، اسم واکسن و تاریخ آن نوشته شده است. می توانید این اطلاعات را نگه دارید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

کارت واکسن دیجیتال

روش ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی

کارت واکسن دیجیتال انگلیسی

کسانی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و می خواهند از کشور خارج شوند باید برای گرفتن کارت واکسن دو زبانه درخواست بدهند. برای اینکار در همان سامانه بر روی دکمه”ثبت نام کارت واکسن دیجیتال انگلیسی” کلیک کنید.

در این صفحه باید اطلاعات خود از جمله شماره ملی، تاریخ تولد، شماره موبایل، نام و فامیل به انگلیسی و شماره گذرنامه وارد شود. اطلاعات باید بر طبق اطلاعات موجود در گذرنامه باشد وگرنه ممکن است کشور مقصد مانع از ورود شما گردد. در انتها در کادر مربوطه کد امنیتی را وارد کنید و دکمه دریافت کد تایید را فشار دهید.

کارت واکسن دیجیتال

سپس صفحه جدیدی باز می شود که باید درستی اطلاعات خود را بررسی کنید و مسئولیت انطباق اطلاعات با گذرنامه را قبول کنید. سپس آن را تیک بزنید و دکمه سبز تایید اطلاعات و ثبت را فشار دهید.

کارت واکسن دیجیتال

یک کد تایید برای گوشی موبایل شما ارسال می شود و لینک دریافت کارت واکسن دیجیتال دوزبانه برای شما در قالب پیامک ارسال می شود.

هزینه دریافت کارت واکسن دیجیتال چقدر است؟

کارت واکسن دیجیتال کاملا رایگان است.

2 دیدگاه در “چگونه کارت واکسن خود را بین المللی کنیم (کارت واکسن دیجیتال) ؟

  1. علی پردل گفت:

    مطلب بسیار مفیدی بود
    با تشکر

    1. خواهش میکنم،
      موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *