پارک آبی اوشن کیش

پارک آبی اوشن کیش
ایران گردی, کیش

جزیره کیش یکی از جزایر زیبا در کنار خلیج فارس است که در کشور ایران قرار گرفته است. در این جزیره انواع جاذبه های گردشگری در انتظار مسافران است. همین موضوع باعث شده تا هر ساله افراد زیادی به سمت این جزیره حرکت کنند. در این مطلب قصد داریم تا درباره یکی از جاذبه های کیش یعنی پارک آبی اوشن صحبت کنیم، پس با مجله گردشگری یابکس همراه باشید. برای خرید آنلاین بلیط هواپیما کیش کلیک کنید.

پارک آبی اوشن یکی از تفریحات هیجان انگیزی است که می توانید آن را در کیش تجربه کنید. خصوصیت ویژه این پارک این است که خانوم ها هم می توانند در یک محیط روباز از آن استفاده کنند. همچنین خدمات مختلفی در آن ارائه می شود.

اوشن پارک کجاست؟

آدرس اوشن پارک: هرمزگان، جزیره کیش، میدان لوکس، جاده جهان

شماره تلفن: ۰۷۶۴۴۰۰۰

وب‌سایت: www.oceanwaterpark.com

این پارک آبی در جاده ساحلی جهان قرار گرفته است. همین طور امکان پرواز در این منطقه وجود ندارد، به همین دلیل شما نمی توانید هیچ ساختمان بلندی را در حوالی این پارک ببینید.

نحوه دسترسی به پارک آبی کیش

پارک آبی اوشن کیش

توسط تاکسی: راحت ترین روش برای رفتن به پارک آبی اوشن کیش، تاکسی است. در کیش انواع تاکسی ها قابل دسترس هستند و شما می توانید آن ها را به صورت دربستی هم استفاده کنید.

خودرو شخصی: چنانچه با ماشین خود به کیش سفر کرده اید، می توانید از بزرگراه خلیج فارس استفاده کنید و به طرف جنوب جزیره بروید. بعد از مدتی به میدان لوکس و خیابان ابوموسی می رسید. سپس باید راه خود را به سمت خیابان جهان ادامه دهید و در ابتدای این خیابان به مقصد خود خواهید رسید.

سرویس رایگان اوشن پارک کیش

اوشن پارک کیش دارای یک سرویس رایگان است که در مسیر رفت و برگشت می توان از آن استفاده کرد.

درباره پارک آبی اوشن کیش

این پارک آبی ابعادی به اندازه 5 و نیم کیلومتر دارد و پنج سال برای ساخت آن زمان صرف شده است. این پارک از سال 1395 بود که کار خود را شروع کرد و از آنجا که یک شرکت کانادایی معروف در زمینه ساخت تجهیزات پارک های آبی مسئول ساخت آن بوده است، می توانید در آن انواع وسایل مدرن آبی را پیدا کنید.

پارک آبی اوشن کیش

فردی به اسم احمد جعفری که یکی از طراحان شرکت معروف دیزنی است، طراحی این پارک را انجام داده است و معماری آن بر طبق داستان راز قلعه خورشید انجام شده است. در این داستان یک جزیره در اختیار تعدادی دزد دریایی قرار می گیرد و 3 برادر تلاش می کنند تا جزیره را دوباره آزاد کنند.

همان طور که گفتیم امکانات عالی این پارک سبب شده است تا افراد زیادی به این پارک مراجعه کنند. از جمله آن ها می توان به تفریحات آبی، نوشیدنی خنک، ماساژ، بخش جداگانه برای بانوان و آقایان و حمام آفتاب اشاره کرد. ظرفیت این پارک 3300 نفر است.

قیمت بلیط پارک آبی اوشن

برای خرید بلیط پارک آبی اوشن کیش می توانید به سایت آن مراجعه کنید یا اینکه به صورت حضوری آن را خریداری نمایید. همچنین در خرید حضوری می توانید بلیط کودکان را با تخفیف تهیه کنید.

بلیط مدت دار پارک آبی اوشن کیش

کسانی که علاقه دارند تا چندین دفعه از خدمات این پارک استفاده کنند، می توانند بلیط های مدت دار این پارک را تهیه نمایند. امکان خرید بلیط ها به صورت یک ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و همین طور یک ساله وجود دارد. هر بلیط قیمت متفاوتی دارد و بعد از خرید می توانید به صورت رایگان و به حالت نامحدود از آن استفاده نمایید. ویژگی های این بلیط ها به صورت کلی در حالت زیر هستند:

استفاده رایگان و نامحدود برای مدت زمان خریداری شده

استفاده از همه بخش های پارک به صورت رایگان. البته این موضوع شامل فلورایدر نمی شود.

پارکینگ رایگان

 سرویس رفت و برگشت رایگان در مسیرهای مشخص

استفاده از تخفیف های پارک برای غذا و عکاسی

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 4000-0764 داخلی 173 تماس بگیرید.

امکانات تفریحی پارک آبی اوشن کیش

پارک آبی اوشن کیش

استخرهای پارک آبی اوشن کیش

استخر آبتین: این استخر ویژه نوجوانان است و عمقی به اندازه 1.2 متر دارد و شما می توانید از آن برای شنا یا سایر سرگرمی ها استفاده کنید.

استخر آبان: این استخر هم به اندازه 250 متر مربع است و بزرگسالان می توانند از آن استفاده کنند و همین طور عمق آن هم به اندازه یک و نیم متر است.

جکوزی‌های پارک آبی اوشن کیش

جکوزی دینگو: این جکوزی مساحتی به اندازه 130 متر مربع دارد و از آن برای درمان استفاده می کنند. عمیق آن هم یک متر است.

جکوزی رابو: یکی دیگر از جکوزی هایی که برای درمان از آن استفاده می کنند، جکوزی رابو است. این جکوزی مساحتی به اندازه چهل متر مربع دارد و عمق آن هم 1.2 متر است.

اتاق‌های ماساژ پارک آبی اوشن کیش

یک مجموعه ماساژ به اسم پلومریا اسپا هم در این پارک وجود دارد که شامل سه بخش می شود. کارمندان این مجموعه ماساژورهای حرفه ای هستند. در این مکان شما می توانید ماساژهای مختلف مانند ماساژ با سنگ داغ و شمع، ماساژ کتف، ماساژ با استفاده از روغن های ویژه، ماساژ دست، صورت و پا را امتحان کنید.

اتاق فرار پارک آبی اوشن کیش

اتاق فرار این مجموعه یک بازی هیجان انگیز در یک اتاق بزرگ است که به آن سرزمین گمشده می گویند. معمولا 3 تا 5 نفر در این بازی شرکت می کنند. شما باید معماهای ویژه ای را در این بازی حل کنید.

مچ‌بند شارژی

مچ بند شارژی یکی از ابزارهای جالب این پارک است. وقتی که به پارک وارد می شوید این مچ بند را تحویل می گیرید و توسط آن نیازی به حمل پول ندارید و می توانید هرچیزی را که می خواهید در پارک خریداری نمایید. امکانات پارک شامل پارکینگ و عکاسی هم می شود.

سرسره‌های پارک آبی اوشن

پارک آبی اوشن کیش

13 سرسره به همراه استخر در این پارک وجود دارند که بعضی از آن ها مخصوص کودکان است. البته این سرسره ها دسته بندی دارند و می توانید از سواری آرام، تند یا هولناک آن ها استفاده کنید.

سواری آرام

استخر آبتین: نوجوانان می توانند از این استخر برای شنا و تفریح استفاده کنند. عمق این استخر یک و نیم متر است و مساحتی برابر با 190 متر مربع دارد.

استخر آبان: این استخر ابعادی برابر با 250 متر مربع دارد و افراد بزرگسال برای شنا می توانند از آن استفاده کنند. عمق این استخر هم 1.2 متر است.

استخر دینگو: این استخر که از آن برای درمان استفاده می کنند، اندازه ای به ابعاد 130 متر مربع دارد.

استخر برکو: استخر مورد نظر هم عمق کمی دارد و برای کودکان در نظر گرفته شده است. همچنین یک سایه بان هم در این جا وجود دارد تا آن ها دچار آفتاب سوختگی نشوند.

استخر چالاب: این بخش هم برای کودکان است و شامل چند سرسره می شود. یک سطل آب هم در این استخر وجود دارد که هر وقت پر می شود واژگون شده و روی سر کودکان می ریزد. در استخر چالاب والدین هم می توانند همراه با فرزندان خود باشند.

استخر رابو: این استخر ابعادی به اندازه چهل متر مربع دارد و از آن برای درمان استفاده می کنند. شما می توانید زمانی را در این بخش بگذرانید و سپس به سایر بخش های پارک بروید.

راشین ریور: این بخش در واقع یک رودخانه است که عمق آن یک و نیم متر است و شما سوار یک تیوب خواهید شد و دورتادور پارک را توسط آن خواهید دید.

سواری تند:

آناکوندا: یکی از سرسره های پارک آبی اوشن آناکوندا است، اسم آن را از ماری بزرگ گرفته اند. این سرسره طولی به اندازه 170 متر دارد و شما باید برای لذت بردن از آن سوار یک تیوب بشوید.

دریاچه سونامی: دریاچه مورد نظر 48 متر طول و 80 متر عرض دارد. در این دریاچه موج هایی ایجاد می شوند که باعث می شود، حس کنید درون دریا هستید. در واقع طراحی این دریاچه برگرفته از ساحل و موج دریا بوده است.

دینگل: در این بخش شما باید سوار تیوپ هایی دو نفره شوید و توسط آن ها به یک سرسره وارد خواهید شد. ارتفاع این سرسره دوازده متر است و در انتهای مسیر به یک استخر سقوط می کنید.

رالی راید: این وسیله یک سرسره به ارتفاع 12 متر است و 4 نفر می توانند از آن استفاده کنند. همین طور در این سرسره امکان برگزاری مسابقه با 3 نفر دیگر هم وجود دارد.

گرداب: در این سرسره هم شما باید سوار یک تیوپ شوید و سپس جریان آب تیوپ را به داخل یک چاله می برد و در آن جا حس می کنید که داخل یک گرداب گیر افتاده اید و سپس بعد از چند دور چرخ زدن در این چاله به داخل استخر می افتید. ارتفاع این سرسره هم 12 متر است.

مارپیچ: این وسیله شامل چند سرسره می شود که ارتفاع آن ها دوازده متر است و پیچ و خم های متعددی دارند. در این مارپیچ باید سوار تیوپ شوید و از بالای یک برج به سمت استخر حرکت خواهید کرد. کل مسیر 115 متر است.

موجاب: با استفاده از این وسیله می توانید موج سواری کنید. این دستگاه موج های مصنوعی شگفت انگیزی را ایجاد می کند. موجاب از نظر کیفیت می تواند با دستگاه های ساخت موج دنیا رقابت داشته باشد. اسم دیگر این وسیله فلورایدر است و 2 لاین دارد که یکی برای افراد حرفه ای و دیگری برای افراد مبتدی است.

سواری هولناک

سرسره آدرنالین: این سرسره ارتفاعی به اندازه 24 متر دارد و شما می توانید با استفاده از آن به سرعت به سمت پایین حرکت کنید.

سرسره پیچالوپ: یکی دیگر از سرسره های سقوط آزاد این سرسره است که طول آن هشتاد متر است و شما با سرعتی بالا می توانید به مسیری پیچ دار وارد شوید.

رستوران‌های پارک آبی اوشن

در این پارک 3 رستوران و 3 کافی شاپ برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است که می توانید در آن ها انواع خوراکی های خوشمزه را سفارش دهید.

زامبو زیمبو: رستوران مورد نظر برگفته از داستان دو برادری است که برای درست کردن ساندویچ باهم رقابت دارند. شما می توانید در این رستوران ساندویچ های مختلف سرد یا گرم را سفارش دهید.

رستوران چیکو: رستوران مورد نظر ظرفیتی به اندازه 200 نفر دارد و شما می توانید در آن غذاهایی مانند پیتزا، مرغ سوخاری، نوشیدنی و انواع ساندویچ را سفارش دهید. در منوی این رستوران امکان سفارش سالاد و پیش غذا هم ممکن است.

رستوران فروتیلا: در این رستوران می توانید آب میوه های مختلف و همین طور سالاد میوه را سفارش دهید. مخصوصا در هنگام تابستان خوردن نوشیدنی خنک می تواند لذت بخش باشد.

نوشاک: در این مکان هم شما می توانید آب میوه و سالادهای میوه مختلف را سفارش دهید.

کافیسا: این کافی شاپ هم برای شما نوشیدنی و کیک های مختلف را آماده می کند.

غار جتسمینا: در این کافی شاپ هم دلستر و مغزهای شور ارائه می شود.

فروشگاه‌ پارک آبی اوشن

فروشگاه پارک آبی اوشن کیش دارای همه لوازمی است که شما در پارک به آن نیاز خواهید داشت. از جمله وسایل این فروشگاه می توان به حوله، عینک ضدآفتاب، پوشاک، صنایع دستی، مایو، کرم ضدآفتاب، لوازم تزیینی، اسباب بازی، کلاه شنا، سوغات و … اشاره کرد. فروشگاه مورد نظر در بخش ورودی پارک قرار گرفته است.

بهترین زمان برای بازدید از پارک آبی اوشن کیش

این پارک در همه روزهای سال باز است، اما بهترین موقع را می توان از دی تا فروردین در نظر گرفت. زیرا در این موقع از سال کیش هوای خوبی دارد. البته در تابستان هم جشنواره های تابستانی کیش در جریان است. با این حال تابستان کیش هم قیمت هتل ها گران تر است و هم دمای هوا بیشتر است.

جزیره کیش منطقه ای آفتابی است، به همین دلیل شما می توانید در آن حمام آفتاب بگیرید و از سایر تفریحات آن استفاده کنید. همین طور باید گفت که بلیط های پارک آبی در فصل تابستان و در ماه رمضان قیمت کمتری دارند.

جاهای دیدنی اطراف پارک آبی کیش

در کیش بخش های تفریحی زیادی وجود دارد که شما می توانید در کنار لذت بردن از پارک آبی اوشن کیش از آن ها هم استفاده نمایید.

پارک دلفین کیش

پارک دلفین کیش

آدرس پارک دلفین کیش: خیابان جهان، در کنار پارک نیلوفر

فاصله از پارک آبی اوشن: ۹ کیلومتر که 12 دقیقه با ماشین طول می کشد.

این پارک آبی در سال 1384 شروع به کار کرده است. مساحت این پارک تقریبا صد هکتار است و در آن موجودات دریایی مختلفی مانند پنگوئن، گربه دریایی، دلفین، گراز دریایی و … نگهداری می شوند. محل زندگی موجودات دریایی ابعادی به اندازه 18 هزار متر مربع دارد.

در این پارک شما می توانید به بخش مربوط به پرندگان هم سر بزنید و از تونل آکواریوم آب شور و سالن تئاتر هم لذت ببرید. تماشای دلفین ها که حرکات جالب توجهی را انجام دهند، مطمئنا برای شما بسیار خاطره انگیز خواهد بود.

لازم به ذکر است که نمایش های مورد نظر را مربیان حرفه ای اجرا می کنند و در این میان پخش موزیک هم باعث می شود تا هیجان آن بیشتر شود.

کشتی یونانی

کشتی یونانی

آدرس کشتی یونانی کیش: در بخش جنوب غربی جزیره، خیابان غروب، میدان غروب، پارک ساحلی غروب فاصله از پارک آبی اوشن کیش: هشت کیلومتر

کشتی یونانی کیش از معروف ترین جاذبه های این بخش است. در سال 1322 کشتی مورد نظر در سواحل کیش به گل نشست. این کشتی هفت هزار تن دارد. در سالیان بسیار دور بود که کشتی مورد نظر هنگام عبور از این منطقه در ساحل مرجانی کیش گرفتار طوفان شد و نتوانست حرکت کند.

تلاش های کارگران برای حرکت این کشتی هیچ فایده ای نداشت. در حال حاضر این کشتی منظره ای تماشایی در کیش مخصوصا در هنگام غروب آفتاب دارد. همین طور می توانید هنگام بازدید از این کشتی شترسواری و اسب سواری هم انجام دهید.

ساحل مرجان کیش

ساحل مرجان کیش

آدرس ساحل مرجان کیش: جنوب شرقی جزیره کیش

فاصله از پارک آبی اوشن: ۹ کیلومتر که توسط ماشین دوازده دقیقه طول می کشد.

این ساحل از زیباترین بخش های جزیره است، زیرا در آن می توانید ماسه های طلایی را که در زیر نور خورشید می درخشند را ببینید. از آن جا که آب این ساحل بسیار تمیز است، با نگاه کردن به آن می توانید ماهی های زینتی، آبزیان مختلف و مرجان ها را تماشا کنید. در این ساحل همین طور چندین هتل و رستوران هم ساخته شده است.

قلعه جنی کیش

قلعه جنی کیش

آدرس قلعه جنی کیش: کیش، جاده جهان، نرسیده به کشتی یونانی، قلعه جهان

فاصله از پارک آبی اوشن: 8  ونیم کیلومتر که با خودرو یازده دقیقه طول می کشد.

در همه دنیا محل های ترسناکی وجود دارند، قلعه جنی هم یکی از آن ها است. داستان های زیادی درباره این قلعه وجود دارد که بعضی از آن ها توسط محلی ها ایجاد شده اند. این قلعه که متعلق به دهه 40 هجری است در ابتدا محلی برای ژاندارمری منطقه بوده است و افراد درجه دار و سربازان از آن استفاده می کرده اند.

علت تخلیه این مکان وجود داستان های ترسناکی است که در پیرامون آن ایجاد شده است. سربازانی که در قلعه بوده اند، عنوان کرده اند که در طول شب صداهای ترسناکی شنیده می شود، همین طور به خاطر تکرار مشاهده جن و مرگ چندین سرباز سرانجام این مکان رها شد.

روستای باغو کیش

روستای باغو کیش

آدرس روستای باغو کیش: جزیره کیش، خیابان باغو

فاصله از پارک آبی اوشن: 7 و نیم کیلومتر که توسط خودرو می توانید در عرض ده دقیقه به آن برسید.

خانه های این روستا از گل ساخته شده اند. بخش های دیدنی این روستا شامل مسجد روستا و درخت لور می شوند. در واقع علت انتخاب اسم این روستا پیرزنی صد ساله به همین نام است که در این جا زندگی می کرده است.

جالب است که بدانید هنگامی که ارتش پرتغال این جزیره را تصرف کردند سربازان از اسم این پیرزن برای اشاره به روستا استفاده می کرده اند. همین طور گشت و گذار در این منطقه باعث می شود که بتوانید با بافت تاریخی و همین طور نحوه زندگی مردم آشنا شوید.

آیا بانوان هم امکان استفاده از پارک آبی اوشن کیش را دارند؟

بله

آدرس پارک آبی اوشن چیست؟

این پارک در بخش جنوبی کیش قرار گرفته و برای در جاده ساحلی جهان ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *